SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Srbije nešto zanimljivo i smatrate da trebaju znati i drugi... posveti mu temu...

Reply
Old 19-01-2010   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Eurosong: Bregina pesma u ime Srbije

Srbija će se na ovogodišnjem Eurosongu takmičiti sa pesmom koju će napisati Goran Bregović.


Predstavnik Srbije na Eurosongu pevaće pesmu Gorana Bregovića, potvrđeno je u utorak u Radio-televiziji Srbije.

Predstavnici te medijske kuće saopštili su da će Bregović napraviti tri kompozicije za tri autora, koje će odabrati on i RTS, a gledaoci će SMS glasovima 27. februara odlučiti koja će od te tri pesme (i koji izvođač) predstavljati Srbiju na Eurosongu u Norveškoj.

"Ne postoji recept za pisanje pesme za Eurosong. Već imam par ideja koje polako razrađujem i biće naravno u stilu onoga što ja radim. Tražili ste Bregovića i dobićete ga", samouveren je Brega.

Na pitanje kakve će biti pesme, Goran je kratko rekao - vesele!

"Napravićemo jedan mini kasting na koji ću da pozovem 10 mladih pevača koji mi se dopadaju i kome kompozicije budu najbolje 'ležale' on će i da se bori za odlazak u Norvešku".



Prema novoj metodi biranja predstavnika Srbije , RTS bira kompozitora, koji za više izvođača piše nekoliko pesama, a zatim zajedno sa RTS-om bira jednog od njih. Glasovi publike zatim odlučuju koja pesma ide u Oslo.

Vođa Orkestra za svadbe i sahrane već ima iskustva na Eurosongu iz 2006. godine, kada je Severini radio aranžman za pesmu "Moja štikla" sa kojom se Seve u Atini i nije baš proslavila.

Da li će sada imati više sreće, kladioničari će početi da predviđaju već 7. februara kada će se znati u kojem smo polufinalu, doć će 22. marta biti određen i redosled nastupa.

Najbolja pesma Evrope 2010. biće odabrana 29. maja u mondenskom gradu Baerumu nadomak norveške prestonice.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Reply

Bookmarks

Tags
bregina, eurosong, ime, pesma, srbije


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:57. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)