SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 07-11-2008   #841
tornjak
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 44
Default

Izjava koju daje preosvesteni i nekada rukopolozeni Sv.Josipspahic,puna je takvih neistina,da ce mi trebati malo vremena da je prokomentarisem na adekvatan nacin,jer sad nemam one mentalne energije,bolje receno,izjava mucenika Josipspahica ubi brate u pojam,neupucene.

Tahirovce,u svakom slucaju hvala za potpun tekst,ja sam naveo ono sto sam video u Kuriru.

P.S.Sto se tice tih Muslimana,ne pitaj,isto...
tornjak is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 07-11-2008   #842
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Quote:
Originally Posted by tornjak View Post
Tahirovce,u svakom slucaju hvala za potpun tekst,ja sam naveo ono sto sam video u Kuriru.

P.S.Sto se tice tih Muslimana,ne pitaj,isto...

Kad se u nečemu složiste!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 07-11-2008   #843
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Pogledajte ovaj kratki dokumentarac o IZ, mnogima ce pomoci da shvate cjelokupnu situaciju. Narocito obratite paznju posle 15te minute kada se govori o razbijanju IZ

http://www.dijaspora.org/index.php?o...=678&Itemid=64
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 07-11-2008   #844
homar
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 307
Default

Izjava Beogradskog muftije Muhameda Jusufspahića, mislim da je otvorila oči Bošnjacima Sandžaka i Republike Srbije. On je tako jasno prenio i političke poglede Vojislava Šešelja, optuženika za ratne zločine, po pitanju odnosa prema muslimanima na ovim prostorima. Taj vajni muftija ne priznaje Bošnjake kao narod a predstavlja se kao muftija, to je uvreda jednog cijelog naroda na prostorima bivše Jugoslavije, koji su vratili svoje istorijsko pravo da se zovu Bošnjaci i koji su po brojnosti treći narod odmah poslije Srba i Hrvata. Možda je ovo i pozitivno, jer će Bošnjaci uvidjeti šta je krajnji cilj razbijanja Islamske zajednice u Srbiji, to je razbijanje Bošnjačkog korpusa, kidanje svih veza sa Bošnjacima BiH i marginalizacija na političkoj sceni Srbije.
Imam osjećaj da većina Bošnjaka u Sandžaku prepoznaje ovakvu prevaru iz Beograda te da je sve više zahtjeva da se Bošnjaci ujedine i kažu ovakvim "prosvetiteljima svesrpstva" NE.
homar is offline   Reply With Quote
Old 07-11-2008   #845
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by halilce View Post

Kad se u nečemu složiste!
ha ha ,slozimo se oko nekih sitnica ali ne slazemo se u najbitnijem, uzroku krize i kako resiti problem..

Homer
ni ja bas ne begenisem beogratskog muftiju ali nije rekao da ne priznaje Bosnjake vec da postoje i druge nacionalnosti Islamske veroispovesti, sto je tacno...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 07-11-2008   #846
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
slozimo se oko nekih sitnica ali ne slazemo se u najbitnijem, uzroku krize i kako resiti problem

Uzrok krize je poznat...Zilkic,potpomognut Jusufspahicem,ministrom vera,policijom,DB-om,televizijom,stampom,internetom... i inim procetnickim elementima,proglasava Glavnog Muftiju smijenjenim a IZ Sandzaka reformise u Rijaset IZ u Srbiji,dok sebe,u isto vrijeme,stavlja na celo te institucije i samoproglasava se Reisom...(i naravno sve to pod budnim okom svetog duha iz Pazara...da mu ne pominjem ime!)

Resenje je vrlo jednostavno-ukinuti rad samoproklamovane institucije,izbrisati je iz registra i...pismeno se pokajati!!!
  Reply With Quote
Old 07-11-2008   #847
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
...Sve ovo sto se dogadja ovih dana u Sandzaku samo ce dodatno podijeliti vec i onako podijeljen narod.Mislim da ce u krajnjoj konsekvenci,svi ovi dogadjaji imati pozitivan ishod.Zasto to kazem?

Pa ovoga puta definitivno cemo znati ko je ko i zasta je ko.

Molim sve clanove ovog foruma da se na momenat zamisle o posledicama stvaranja ove Srpske Islamske zajednice.

Namerno kazem Srpske zato sto ce to ona(ako se odrzi) neminovno postati.

Sta u tom slucaju "njima" znaci rat u Bosni,rahmetli Alija,Mustafa ef. Ceric...Srebrenica i svi oni plemeniti sehidi koji su svoje zivote polozili za odbranu BiH i za stvaranje Bosnjacke nacije.

Posto smo davno izgubili teritorijalnu vezu sa nasom maticnom zemljom jedini vid simbioze podijeljenog bosnjackog naroda, Bosne i Sandzaka, je ostala ta "duhovna veza" koja se koliko toliko odrzavala putem Islamske zajednice.

Hoce neki i to da nam uzmu i da nam Jusufspahica nametnu kao "dozivotnog pocasnog rejsa."JUSUFSPAHICA???

E meni nece braco moja bosnjacka.

Ali onome ko je za njega nek se ispise iz bosnjaka i nek pristupi jednom novom obliku nacionalno-verske pripadnosti a to je Srbin muslimanske veroispovesti.

Da se razumijemo,nema u toj pripadnosti nista lose,jer na kraju krajeva svi cemo ostati muslimani,klanjacemo se jednom Bogu, postovati istog Poslanika, klanjati iste namaze...ali cemo konacno znati ko su Bosnjaci muslimani a ko su ovi drugi.

Ovo sam napisao 08/10/07,na ovom forumu pa rekoh da se ne bih ponavljao lakse mi da citiram,jer ja moje misljenje o Jusufspahicu nikada promijenit necu niti bi ikada dozvolio da me takav covek zavede,navede i prevari!

Kako li je onima koji se sad osecaju prevarenim???
  Reply With Quote
Old 07-11-2008   #848
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
Uzrok krize je poznat...Zilkic,potpomognut Jusufspahicem,ministrom vera,policijom,DB-om,televizijom,stampom,internetom... i inim procetnickim elementima,proglasava Glavnog Muftiju smijenjenim a IZ Sandzaka reformise u Rijaset IZ u Srbiji,dok sebe,u isto vrijeme,stavlja na celo te institucije i samoproglasava se Reisom...(i naravno sve to pod budnim okom svetog duha iz Pazara...da mu ne pominjem ime!)

Resenje je vrlo jednostavno-ukinuti rad samoproklamovane institucije,izbrisati je iz registra i...pismeno se pokajati!!!
a do tada je u IZ sve bilo OK???
Dzematlije i narod bili su prezadovoljani stanjem u IZ, kome to pricas????

kriza je pocela mnogo prije, sami pocetak je kolko se ja secam kad se krenulo sa projektom otvoranja drzavnog fakulteta u NP, tad mu je prvi put ugrozen licni interes(zukorliu), krenuo je sa osvetom i pokazao pravo lice.

36310 to je tvoj predlog resenja, hajde ja da kazem da je resenje da se zukorlieva IZ izbrise iz registra, ali od te price nema nista jer nije izvodljivo ni jedno ni drugo resenje jer obe IZ imaju dosta veliku podrsku i veliki broj ljudi bi bio nezadovoljan - sto nije resenje.
Resenje mora biti prihvatljivo za obe strane....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 07-11-2008   #849
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Resenje mora biti prihvatljivo za obe strane....

Koje strane???
Hajde da malo izdiferenciramo te dvije strane...
Prva strana:
Mesihat IZ u Srbiji,na celu sa Glavnim muftijom Muamerom ef.Zukorlicem,sa sedistem u Novom Pazaru koja odrzava i zalaze se za jake i neraskidive veze sa krovnom IZ svih Bosnjaka,ma gde bili u dunjaluku,cije je sediste u Sarajevu i na cijem je celu vrhovni verski poglavar svih zivih i mrtvih BOSNJAKA ma gde bili i ma gde se nalazili,Reis Mustafa ef.Cericcc!!!

Druga strana:
Bujrum Resko...
  Reply With Quote
Old 07-11-2008   #850
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ja sam zivi Boznjak i Reisa Cerica ne smatram za vrhovnog verskog poglavara, tako da tvoja definicija pada u vodu ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 07-11-2008   #851
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
...Reisa Cerica ne smatram za vrhovnog verskog poglavara,..
Pa ko je tvoj vrhovni verski poglavar,ako to nije Ceric???
  Reply With Quote
Old 07-11-2008   #852
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Reis Zilkic....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 08-11-2008   #853
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
...Ali onome ko je za njega nek se ispise iz bosnjaka i nek pristupi jednom novom obliku nacionalno-verske pripadnosti a to je Srbin muslimanske veroispovesti.

Da se razumijemo,nema u toj pripadnosti nista lose,jer na kraju krajeva svi cemo ostati muslimani,klanjacemo se jednom Bogu, postovati istog Poslanika, klanjati iste namaze...ali cemo konacno znati ko su Bosnjaci muslimani a ko su ovi drugi.
Halali Resko ali morao sam jos jednom da samog sebe citiram kako bi zaokruzio ovu mini-polemiku sa tobom!
  Reply With Quote
Old 08-11-2008   #854
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

samo ti pricaj sam sa sobom ...

Ne brini ima jos takvih u Sjenici nisi sam .....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 08-11-2008   #855
Sejo
Glas razuma:)
Dobar
 
Sejo's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Iza 7 gora, i 7 mora i 7 planina i....
Godine: 46
Posts: 1,379
Default

Zamislite reakcije da je ovako nesto rekao Zukorlic))
__________________
Ja medjutim, ti medjutish, on medjuti...
Sejo is offline   Reply With Quote
Old 08-11-2008   #856
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
samo ti pricaj sam sa sobom ...

Ne brini ima jos takvih u Sjenici nisi sam .....
36310,ti pričaj sam sa sobom,tamo gde si!
Ja već pričam sam po Sjenici,i veruj mi,Reško je na pravom putu,prati me u stopu...
halilce is offline   Reply With Quote
Old 08-11-2008   #857
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
Koje strane???
Hajde da malo izdiferenciramo te dvije strane...
Prva strana:
Mesihat IZ u Srbiji,na celu sa Glavnim muftijom Muamerom ef.Zukorlicem,sa sedistem u Novom Pazaru koja odrzava i zalaze se za jake i neraskidive veze sa krovnom IZ svih Bosnjaka,ma gde bili u dunjaluku,cije je sediste u Sarajevu i na cijem je celu vrhovni verski poglavar svih zivih i mrtvih BOSNJAKA ma gde bili i ma gde se nalazili,Reis Mustafa ef.Cericcc!!!

Druga strana:
Bujrum Resko...
Posto Resko nece,evo ja cu:

Rijaset IZ Srbije,na celu sa dozivotnom reisom Jusufspahicem i njegovim satelit-reisom Zilkicem,sa sedistem u Beogradu(i satelit-ispostavom u N.Pazaru),koji zanemaruje i ne zalaze se za jake i neraskidive veze sa krovnom IZ svih Bosnjaka,vec se uz svesrdnu pomoc medija,ministarstava,policije,DB-a,bori za stvaranje jednog novog statusnog resenja muslimana Srbije,Srbin islamske veroispovesti!
U ime oca(Jusufspahica),sina(Zilkica) i svetog duha(dr Sulja).

Jos da nam Resko pomene AMIN!!!
  Reply With Quote
Old 08-11-2008   #858
Sejo
Glas razuma:)
Dobar
 
Sejo's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Iza 7 gora, i 7 mora i 7 planina i....
Godine: 46
Posts: 1,379
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
...bori za stvaranje jednog novog statusnog resenja muslimana Srbije,Srbin islamske veroispovesti!
U ime oca(Jusufspahica),sina(Zilkica) i svetog duha(dr Sulja).

Jos da nam Resko pomene AMIN!!!

Haj sto se ismijah i bez te i bez ove...
Sejo is offline   Reply With Quote
Old 08-11-2008   #859
tornjak
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 44
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
a do tada je u IZ sve bilo OK???
Dzematlije i narod bili su prezadovoljani stanjem u IZ, kome to pricas????

kriza je pocela mnogo prije, sami pocetak je kolko se ja secam kad se krenulo sa projektom otvoranja drzavnog fakulteta u NP, tad mu je prvi put ugrozen licni interes(zukorliu), krenuo je sa osvetom i pokazao pravo lice.

36310 to je tvoj predlog resenja, hajde ja da kazem da je resenje da se zukorlieva IZ izbrise iz registra, ali od te price nema nista jer nije izvodljivo ni jedno ni drugo resenje jer obe IZ imaju dosta veliku podrsku i veliki broj ljudi bi bio nezadovoljan - sto nije resenje.
Resenje mora biti prihvatljivo za obe strane....
Naravno da je bilo mnogih problema u Mesihatu IZ Sandzaka,ali zar nije otvaranje univerziteta pozitivna stvar?Opet nije tema razgovora.

Tahirovce,i svi oni koji niste dobro informisani,sto se tice ovog sukoba,on seze jos dalje,posle povlacenja Turaka sa ovih prostora.

Formiranje Rijaseta ne zavisi od broja ljudi,vec od dodele mensure kao dokumenta o legitimitetu pravovodjenja u okviru jedne verske zajednice.Nema tu sta drzava da se mijesa,kad je Mensura sto bi se reklo,"starija",a ja cu navesti samo jednu od definicija Mensure:

"U međunarodnim ugovorima o regulisanju položaja muslimana na Balkanu nakon 1912.-1913. termin menšura je korišten za označavanje dokumenata o autorizaciji lokalnih muslimanskih vođa (velikih/glavnih muftija) od strane šejhu-1-islama nakon provedene procedure izbora ili imenovanja u nacionalnim okvirima."

Ovo "velikih/glavnih muftija" ,citaj reisa.

Dakle,na ovom prostoru,koji islamsko-civilizacijski i istorijski pripada i Islamu,Rijaseti se organizuju u nacionalnim okvirima,sad ko se ne oseca Bosnjakom,moze da osnuje neki drugi Rijaset,ali nemoj da vuce i Bosnjake tamo dje im nije nikad ni bilo mesto.

Na drugoj strani,raspop,nekrst i raskolnik Sveti Josipspahic,kaze u jednom dijelu onog clanka:

"Prema Jusufspahićevoj oceni, Islamska zajednica u BiH želi da "parira Srpskoj pravoslavnoj crkvi koja je eksteritorijalno organizovana" i zbog toga želi da širi uticaj u Srbiji. Jusufspahić je ocenio da "muslimani nemaju nikakvog istorijskog ni praktičnog razloga da prepisuju ono što je loše" i da bi ta "trka sa pravoslavnom crkvom, koja je drugačije organizovana, muslimane u Srbiji mogla samo da košta".

Pa upravo Mensura daje za pravo organizovanje na eksteritorijalnoj osnovi.Ni jedan narod na Balkanu nije 100% u svojoj maticnoj drzavi,ili bar u drzavi u kojoj zivi najveci broj njegovih sunarodnika,a ponajmanje ti Srbi.

Ko je kriv za takvo stanje sarenila medju narodima balkana? Krivi su Turci,sto su narode ko Tito mijesali i preseljavali sa jednog prostora,na drugi,a tu doseljavali neke druge,sve za svoj ceif.

I otkud onda pravo drzavi Srbiji da se mijesa u poslove koje odredjuje Mensura,a mi to moramo da prihvatimo?

Sve verske zajednice na ovom podrucju poseduju istorijski kontinuitet,a istorijski,Sandzak je u ovom ili onom obliku pripadao Bosni,svidjalo se to tebi,ili ne,pocevsi od Tvrtka I Kotromanica,koji je zavladao podrucjem danasnjeg Sandzaka 1377. godine,pa do 1914. godine.Dakle Sandzak se U Bosni nalazio cak 537 godina,a pod Srbijom tek nekih manje od 100 godina,tacnije 94 godine.I sad ona pogan iz Beograda prica o istorijskom kontinuitetu? Pa Sandzak je PET puta duze bio u Bosni nego bilo gde drugo!!!

Ovim Srbija pokusava da stvori neku novu naciju,i zaokruzi nacionalno i verski vrlo homogenu sliku Srbije,da stvori postojecu naciju sa novom verom-Srbi muslimanske veroispovesti.Slazes li se sa tim,a reko si prethodno da si Bosnjak?

Ja cu opet napominjem,napisat novi komentar na ovo sto bulazni opijeni Sv.Josipspahic,samo malo vremena...

Last edited by tornjak; 08-11-2008 at 00:59..
tornjak is offline   Reply With Quote
Old 08-11-2008   #860
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

36310 pa ti pola Sjenice prekrsti i promjeni im nacionalnost, mada nije strasno ti to sam sa sobom

Tornjak a Crnoj Gori Mensura stigla postom ili???
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
mešihat, novi, osnovan, sandzaka


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Novi clanovi borichi Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 90 12-06-2012 22:37
Predlog Himne Sandžaka Talino Politika Sjenice 17 27-02-2009 21:25
Novi Internet Cafe Emotivni_Razbijac Sjenički lokali 12 21-06-2008 23:54
Novi programi za mobilne uređaje Tahirovce Hardware - Software - Mobilna telefonija 7 10-03-2008 10:23
Novi BMW serije 5 iSelektor Automobili 0 17-01-2008 03:02


All times are GMT +2. The time now is 17:34. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)