SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 11-04-2007   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default Autobuska Stanica Ponovo U Funkciji

RADNICI AUTOTRANSPORTA U SJENICI POTPISALI UGOVOR

SA PRIVATNIM AUTOPREVOZNIKOM



AUTOBUSKA STANICA PONOVO U FUNKCIJI



Nakon skoro dva meseca blokade, autobuska stanica u Sjenici je ponovo u funkciji. Radnici Autotrnsporta su potpisali ugovor o poslovno tehničkoj saradnji sa privatnim autoprevoznikom i od tada je autobuska stanica deblokirana. Očekuje se da će na takav način, stare, još uvek registrovane linije ATP, ponovo proraditi, a radnici se nadaju da će ipak ostvariti i svoja, Zakonom propisana prava.

Naime, nakon što je, zbog duga prema Upravi prihoda, u februaru organizovana rasprodaja nepokretne imovine Autotransportnog preduzeća, radnici su, ostavši na ulici bez akcija i pravnog statusa, organizovali blokadu autobuske stanice tako što su tu parkirali onih nekoliko autobusa što je ostalo od firme.

Pre nekoliko dana, radnici Autotransporta, predstavnici Udruženja manjinskih akcionara i sindikata Nezavisnost, su u dogovoru sa predsednikom opštine Sjenica Esadom Zornićem, potpisali Ugovor o poslovno tehničkoj saradnji sa privatnim preduzećem «Jablanicatrans». Ugovor je potpisan u cilju poboljšanja prevoza putnika i radi očuvanja postojećih linija Autotransporta. Od tada je autobuska stanica ponovo u funkciji i, nakon skoro dva meseca, putnički saobraćaj počinje da se normalizuje.

U međuvremenu, radnici i bez privremenog zastupnika pokušavaju da saznaju kako i na koji način je organizovana nepravedna rasprodaja nepokretne imovine firme i o mogućnostima poništenja iste. Skupštinskom odlukom, radnike u tome podržava i lokalna uprava. «Postoji mogućnost da se poništi nepravedna rasprodaja imovine i mi se nadamo da ćemo uspeti da ostvarimo naša, Zakonom propisana prava. Mi postojimo i Autotransport, u registru Akcijskog fonda, postoji kao društveno preduzeće», kaže za Sandžak Danas, Bajo Hodžić radnik ATP, predstavnik UMA i sindikata Nezavisnost. On je rekao da je ATP uvek poslovao kao društvena firma jer, i u vreme neuspele privatizacije, preduzeće nikada nije preregistrovano. «Ovih dana očekujemo odgovor od Akcijskog fonda o postavljenu privremenog zastupnika preduzeća. U postupku privatizacije, kao i prilikom rasprodaje imovine, učinjene su mnoge nepravilnosti i mi očekujemo da će se to preispitati i da će pravda biti zadovoljena», ističe Hodžić.

A potpisivanje ugovora sa privatnim autoprevoznikom uliva nadu da će se prevoz putnika u Sjenici normalizovati. Jer, ugovarači su se sporazumeli da Jablanicatrans d.o. iz Sjenice, preuzme i vrši prevoz putnika na registrovanim linijama za registracioni period do 31.05.2008. godine. Ova privatna firma se ugovorom obavezuje da organizuje prevoz putnika sa sopstvenm autobusima i po potrebi autobusima ugovarača DP Autotransport Sjenica sa autobuske stanice u Sjenici. Samim tim će i nekoliko radnika ponovo biti radno angažovano a Sjeničani će imati prevoz.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 11-04-2007   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

bolje ista nego nista a dace Bog pa da se sve ovo zavrsi dobro...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 13-04-2007   #3
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ima li pomaka,da li je stanje ista bolje ili...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 13-04-2007   #4
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Da li i koliko uoste imaju voznog parka.Ja mislim da nista novo nisu ni kupovali a ono sto su imali......
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 13-04-2007   #5
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

koliko sam ja shvatio,mislim da je suljo hamidovic usao u kombinaciju,i plus oni preostali transportovi autobusi...

i jedni i drugi nisu imali neki zavidan vozni park,ali bolje i to nego li bez toga...

bas me interesuje kako li je to zazivelo...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 13-04-2007   #6
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Cekace mo informacije sa terena....
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 16-04-2007   #7
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Suljo priprema da uskoro obnovi vozni park a i pocece da radi ortacki sa nekim ljudima koji voze za Pazarce.

Mislim da treba za neki dan da krene linija za Beograd.



Sto se tice voznog parka koje preduzece ima koristice ga samo za neke lokalne linije tj tamo gde putnicima nije daleko da dodju pesice kad se poluraspadnuti autobusi nacisto pokvare.
keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 16-04-2007   #8
Daki
Gost
 
Posts: n/a
Default

Zalosti...
  Reply With Quote
Old 16-04-2007   #9
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

bice bolje...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 17-04-2007   #10
aldin
Gost
 
Posts: n/a
Default

sve sa lopova na lopove
  Reply With Quote
Old 17-04-2007   #11
Daki
Gost
 
Posts: n/a
Default

Kod nas vazi, zasto lako kad moze tesko
  Reply With Quote
Old 18-04-2007   #12
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Quote:
Kod nas vazi, zasto lako kad moze tesko




molim objasni na sta se ovo odnosi hvala.



ja znam da bi ljudi najvise voleli da sad neko kupi 10novih autobusa pa da ide ko po loju al niko nije tolika budala da toliko rizikuje.
keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 18-04-2007   #13
suada
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Godine: 58
Posts: 473
Default

samo produžavaju agoniju, porezna će uzeti svoje ,treba to što prije rasprodati i datio privatnicima neka rade aradnici neka se što prije snalaze to bolje
suada is offline   Reply With Quote
Old 18-04-2007   #14
cucak
Registrovan
Početnik
 
cucak's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 51
Posts: 220
Default eko

ja taman pomislio za ovih 9-10 godna sto nisam bio u sjenicu da je poceo i tramvaj da vozi,a ono nema ni autobuske stanice...a i sta ce nam.
cucak is offline   Reply With Quote
Old 19-04-2007   #15
feksem
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Feb 2007
Location: Bihać
Godine: 59
Posts: 77
Default Re: eko

[quote="cucak"]ja taman pomislio za ovih 9-10 godna sto nisam bio u sjenicu da je poceo i tramvaj da vozi,a ono nema ni autobuske stanice...a i sta ce nam.

Nama,koji ne živimo u Sjenici,ne treba autobuska stanica(valjda zato što svi imamo auta ili što je neki od nas rijetko ili nikako ne posjećuju!)Ali,nekim ljudima koji tamo žive autobusi su neophodni,jer im je to jedino prevozno sredstvo!
feksem is offline   Reply With Quote
Old 19-04-2007   #16
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ispravno objasnjenje...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 19-04-2007   #17
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

pa naravno sta da radi onaj narod iz sela pre svega kad mu je taj autobus sve i sva.

A i brate mili sto da drugi uzimaju pare i da koriste.Samo koliko studenata ide i dolazi.....
keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 19-04-2007   #18
sejdzo
Gost
 
Posts: n/a
Default

...samo mogu da kazem "HAIRLI"!!!!
  Reply With Quote
Old 19-04-2007   #19
cucak
Registrovan
Početnik
 
cucak's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Godine: 51
Posts: 220
Default Re: eko

[quote="feksem"]
Quote:
Originally Posted by cucak
ja taman pomislio za ovih 9-10 godna sto nisam bio u sjenicu da je poceo i tramvaj da vozi,a ono nema ni autobuske stanice...a i sta ce nam.

Nama,koji ne živimo u Sjenici,ne treba autobuska stanica(valjda zato što svi imamo auta ili što je neki od nas rijetko ili nikako ne posjećuju!)Ali,nekim ljudima koji tamo žive autobusi su neophodni,jer im je to jedino prevozno sredstvo!
....pa ko kaze da i mi iz inostranstva nemozemo da pomognemo,za tvoju informaciju jedna od tih linija drzi moj stari(salih cucak)...
cucak is offline   Reply With Quote
Old 19-04-2007   #20
Daki
Gost
 
Posts: n/a
Default

A vidoh na TV-u stigo neki novi autobus. Zna li neko vise o tome???
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
autobuska, funkciji, ponovo, stanica


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Vasa omiljena radio stanica borichi Muzika i Video 54 10-03-2017 09:23
SUNCE SE PONOVO RADjA 36310 Politika Sjenice 38 20-08-2008 03:22
Ponovo Radi Kuhinja Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 6 10-04-2008 16:44
Opozicija Ponovo U Odbornickim Klupama Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 9 14-12-2007 10:40
Sjenica.com u funkciji Lakota |ljiv| Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 20-05-2006 13:38


All times are GMT +2. The time now is 15:26. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)