SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 07-06-2014   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Lejla Bihorac u programu "Simulacija rada parlamenta Republike Srbije"




U Beogradu je u peridou od 21-25. maja realizovan program pod nazivom „Simulacija rada parlamenta Republike Srbije“ . Projekat je organizovan od strane Omladinskog odbora za obrazovanje uz podršku ambasade SAD-a. Učešče u programu uzelo je 40 srednjoškolaca iz 30 gradova. Među njima bila je i naša sugrađanka,Lejla Bihorac,učenica naše gimnazije.




Početak programa obeležilo je interkulturno veče gde su mladi predstavljali krajeve odakle dolaze. Lejla se potrudila da predstavi Sjenicu na pravi način. I kako ona kaže,interesovanje za naše domaće proizvode,kulturu i običaje bilo je veliko.

Ideja projekta „Simulacija rada parlamenta Republike Srbije“ jeste da se mladi ljudi, koji će u budućnosti biti donosioci odluka,upoznaju sa jednom od najvažnijih institucija svake države kroz simulaciju usvajanja jednog zakona.





Pored simulacije sednice Narodne skupštine program je obuhavtio i sledeće tematike: mladi i demokratska kultura u Srbiji,aktivno građanstvo i multikulturalizam.
Učesnici su imali priliku da upoznaju neke od naših političara,kao i čast da ambasadoru Majklu D. Kirbiu postave neka pitanja.

Na račun organizacije projekta kao i domaćina ,naša sugrađanka imala je samo reči hvale.
Lejla kaže: „Sam projekat proširio je moje vidike,doneo novo iskustvo i nova poznanstava. Još jednom sam uvidela značaj mladih,i koliko je zapravo važno raditi na uzdizanju mladosti jer mladost NE ŽELI da živi razumom drugih.“

Takođe,Lejla je iskoristila priliku da se zahvali mlekari „Kurtović“ iz Sjenice koja je obezbedila domaće proizvode u cilju predstavljanja našeg grada na interkulturnoj večeri.





Izvor: Lejla Bihorac u programu "Simulacija rada parlamenta Republike Srbije" | www.SJENICA.com - Oficijelni sajt grada Sjenica Lejla Bihorac u programu "Simulacija rada parlamenta Republike Srbije" | www.SJENICA.com
Follow us: @sjenicacom on Twitter
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Reply

Bookmarks

Tags
bihorac, lejla, programu


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:22. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)