SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Sandzaka naleteli ste na zanimljivu vijest a vezana je za sandžak, onda joj posvetite novu temu

Reply
Old 22-09-2014   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default SKANDAL u NP: Profesor terao ucenicu na seks, direktor ga otpustio, a sud vratio na posao!

SKANDAL U NOVOM PAZARU

Kada je S. D. obelodanila da je godinama trpela seksualno maltretiranje od strane profesora, direktor Tehničke škole u Novom Pazaru ga je najpre suspendovao, a kasnije i otpustio, ali je sud naložio da se optuženi V. T. vrati na posao



Osnovni sud u Novom Pazaru naložio je Tehničkoj školi da vrati na posao profesora V. T. kog je bivša učenica S. D. prošle godine optužila za seksualno uznemiravanje. Takođe, postoji i audio zapis zlostavljanja, koji je odavno dostavljen tužilaštvu.

Bivša učenica je podnela tužbu protiv profesora u maju 2013. godine, ali od tada nije zakazano nijedno ročište, a sud nije uzeo izjavu od nje, direktora škole, profesora i svedoka koji su prema tvrdnjama videli i čuli kako profesor na ekskurziji poziva učenicu na seks, piše Informer.

Kada je S. D. obelodanila da je godinama trpela seksualno maltretiranje od strane njenog razrednog starešine, direktor škole je profesora najpre suspendovao, a kasnije mu je dao i otkaz što je školski odbor potvrdio, ali je V. T. tužio školu i zahtevao da bude vraćen na posao.

Direktor Tehničke škole u Novom Pazaru Nusret Murtezić kaže za ovaj list da ga je šokirala ova sudska odluka i da mu nije jasno povodom čega je ona doneta.

- Ovo mu dođe kao da ga je sud oslobodio, a proces koji škola i učenica vode protiv njega nije ni počeo iako smo tužbu predali još u maju prošle godine. Sud se poziva na to da smo probili nekakav rok, što nije tačno – kaže razočarani direktor škole i dodaje:

- Ljudi, ne vraćajte mi tog čoveka, postoji snimak na kom se čuje kako od učenice traži da skine odeću i da ga dodiruje. Mnogi roditelji su mi se javili i rekli da neće slati svoju decu na nastavu – istakao je Murtezić.

Devojčica koja je bila žrtva seksualnog nasilja istakla je da je ovakva odluka Osnovnog suda u Novom Pazaru uopšte ne iznenađuje, jer je sigurna da je V. T. povukao veze kako bi ga oslobodili.

- Taj monstrum me je pipkao na silu, nudio mi je brak, a čak je jednom rekao da treba da se udam za rođaka njegove supruge kako bih mu bila bliža da bi mogao da me spopada – rekla je ogorčena S. D.

Zamenik Višeg tužioca u Novom Pazaru Edis Arifović rekao je da je sudija kojoj je bio dodeljen slučaj preminula i da je zbog toga došlo do zastoja.

- Predmet će biti predat drugom sudiji. Tužilaštvo je pokrenulo predistražni postupak i dali smo obavezno uputstvo za optuženje – rekao je Arifović.

- Ne želim da komentarišem tužbu te devojke protiv mene. Što se tiče vraćanja na posao, tu je sud bio jasan i škola će morati da postupi onako kako je sud naložio – rekao je V. T. za ovaj list i dodao da će u suprtonom tužiti školu.
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Reply

Bookmarks

Tags
direktor, otpustio, posao, profesor, seks, skandal, sud, terao, ucenicu, vratio


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:23. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)