SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 05-11-2009   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Thumbs up U SJENICI ZA SADA NEMA OBOLELIH

Opštinski tim za praćenje i koordinaciju moguće epidemije novog gripa, koja u Sjenici do sada nije prijavljena, u slučaju potrebe, biće maksimalno na raspolaganju zdravstvenoj ustanovi, zaključeno je na prvom konsultativnom sastanku ovog stručnog tima, održanom u ponedeljaljak u Sjenici. Iako u ovoj opštini još uvek nema potvređenih, pa čak ni sumnjivih slučajeva zaraženih virusom tipa A H1N1, zbog moguće epidemije, mere predostrožnosti u sjeničkom Domu zdravlja su na snazi od prošlog petka. Zbog informacija iz okruženja, broj pacijenata, kao i potražnja za vakcinama protiv sezonskog gripa su očekivano u porastu i u ovoj zdravstvenoj ustanovi.
''Mi smo spremili sve što je bilo neophodno za očekivanu epidemiju novog gripa. Otvorili smo posebne ambulante za pregled pacijenata sa sumnjivim simptomima. Formirali smo ekipe za obilazak terena, kao i ekipu za dezinfekciju. Odredili smo i hospitalni prostor za lečenje eventualno ozbiljnijih slučajeva, koji ne zahtevaju neko kliničko lečenje. Do sada nema potvrđenih, niti sumnjivih slučajeva, mada smo mi spremni da opserviramo sve pacijente'', izjavio je za medije direktor Doma zdravlja u Sjenivi, lekar pedijatar, Stevica Tripković. On je istakao da su zbog novog gripa, relativno brzo distribuirane doze vakcina protiv sezonskog gripa, kao i da je među pacijentima koji se javljaju na pregled najviše dece sa najrazličitijim patologijama, koju, zbog otklanjanja sumnji, roditelji često i bespotrebno dovode. Pozivajući se na informacije Svetske zdravstvene organizacije, koji ukazuju da je u odnosu na novi, veća smrtnost od sezonskog gripa, doktor Tripković kaže da nema mesta panici, i ističe da će, uz adekvatne mere lečenja i nadzora, sjenički Dom zdravlja moći na efikasan način da se izbori protiv eventualne epidemije.
Na konsultativnom sastanku Opštinskog tima, predsednik opštine Sjenica, Muriz Turković je izrazio spremnost da će, u slučaju potrebe, lokalna samouprava biti spremna da finansira upošljavanje medicinskog osoblja sa biroa, da obezbeđuje prevoz i sve ostale uslove u cilju suzbijanja širenja novog virusa. ''Ukoliko dođe do epidemije, sve ostalo će biti u drugom planu'', rekao je Turković.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 05-11-2009   #2
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Lijepo je čuti da nema oboljelih u Sjenici. Hvala bogu. Što reče @homar za snijeg, pa i ja malo da se našalim, jel Sjenica đe je nekad bila? Sve u svemu izgleda da je sve organizovano i u pripravnosti za ne daj bože. Posle izjava direktora D. zdravlja Stevice Tripkovića i predsednika opštine Muriza Turkovića djeluje umirujuće i pod kontrolom.
__________________
I See You

Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 05-11-2009   #3
edis_mumin
Registrovan
Početnik
 
edis_mumin's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Muminovska mahala
Godine: 37
Posts: 810
Default

Ako se u Nišu nešto pojavi u domu gde sam sada, eto mene tamo
__________________
edis_mumin is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
nema, obolelih, sada, sjenici


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:13. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)