SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Ovo i ono sve što nije našlo mesta u ostalim temama, naćiće mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 18-11-2012   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default SOKANTNO: Seks sa zivotinjama dozvoljen u prvoj zemlji Evropske unije?

Evropa se sigurno može podičiti mnogim dobrim zakonima iz oblasti prava, ali ne i pravima životinja. Mala nepreciznost ili prosto propust zakonodavca koji nije mogao da predvidi sve mogućnosti, može ponekada skupo koštati živa bića.
Sodomija je prema zakonu iz 1969. godine u Nemačkoj dozvoljena sve dok se životinje ne povređuju, a David Z.(26) ima redovan seks sa svojom kujom Gasi, piše u današnjem broju lista "Alo".



David tvrdi, da je njemu seks s psom sasvim normalan i ne želi to da krije. Seksualni odnosi između ljudi i životinja su dozvoljeni u Nemačkoj, sve dok se životinja tim putem ne povređuje.

Od 13- te mašta o četvoronošcima

Iako ne poriče da mu ljudi često govore da muči životinje i da je silovatelj, David se ne obazire na to i kaže da voli svog psa.

- Već sam s 13 godina maštao o četvoronošcima. S 20 godina sam prvi put imao seks sa psom. On je prvi počeo i ja sam bio pomalo šokiran. Jedan od mojih pasa, partnera, mi je svaki put pokazivao kad je želeo seks. Kontakte smo imali kao i normalni parovi. Ponekad nismo imali seks nedeljama - kaže David za bz-berlin.de.

Prva "čvrstu vezu" imao je s ženkom psa koju je uzeo iz azila.
- Zaljubljivao sam se i u ljude, ali Neli je bila moja prva velika ljubav - kaže David koji smatra da psi imaju svoju volju. Nemac dodaje kako je dosad bio u vezi s pet pasa. On trenutno živi i sa jednim muškarcem koji deli njegove sklonosti.

U klanici nema prava

Aktivista za prava životinja Stevan Živkov Andričin u izjavi za portal Nadlanu podvlači da je sve što se radi protiv volje životinja i na silu, vrsta kriminalnog dela ili zločin.

- Ono što je juče bilo nezamislivo danas se smatra normalnim. Nešto što su ljudi posmatrali kao nemoguće i neverovatno nisu uvrstili u zakon. Zakonodavac očigledno nije razmišljao u tom pravcu - kaže Andričin, obajšnjavajući činjenicu da je sodomija u Nemačkoj legalna.

Andričin kaže da mu nije poznato da li je kod nas sodomija legalno ili ilegalo delo, ali i dodaje da je isto moguće da zakonodavac jednostavno nije imao na umu jednu ovakvu opciju.

- Kada životinja uđe u klanicu, sva njena prava prestaju. Zbog toga životinje moraju biti slobodne i niko se ne može predstavljati kao ekolog ako jede meso. Životinje će biti slobodne kada ih ne budemo jeli - izričit je Andričin

Psi nisu napravljeni za seks s ljudima

Nasuprot Davidovom mišljenju da sodomija ne šteti životinjama veterinar Volfgang fon Hov smatra da sodomija na životinjama ostavlja fizičke i psihičke posledice, kao i da psi nisu "napravljeni" za seks s ljudima. Hov dodaje da životinje nemaju svoju volju već da zavise od svojih vlasnika.

- Psima se može zapovedati jer će oni učiniti sve kako bi se svideli vlasniku - kaže Hov.

Da stvari mogu krenuti u pozitivnom pravcu svedoči nemačka ministarka poljoprivrede Ilze Ajgner koja najavljuje da će sodomija uskoro biti zabranjena u Nemačkoj.

Dojče vele je izveštavao o tome kako se kokoške, svinje i krave i dalje drže na najtešnjem mogućem prostoru u Nemačkoj, a potrošači nisu dovoljno informisani o načinu proizvodnje jaja, mesa, mleka ili vune.

Kako prenosi Dojče Vele, mnogobrojne rupe u Zakonu omogućavaju najgore mučenje životinja. Borci za zaštitu životinja su pre nekoliko dana ipak uspeli da zabeleže i jedan uspeh, tužili su sudu jedno preduzeće iz Tiringije koje je htelo da prodaje svinje američkoj vojsci - za eksperimente.
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Reply

Bookmarks

Tags
dozvoljen, evropske, prvoj, seks, sokantno, unije, zemlji, zivotinjama


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:04. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)