SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 23-09-2010   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Wink SDA i SDP u Sjenici potpisali sporazum o saradnji

''Svesni situacije u kojoj se nalazi opština Sjenica i svi njeni građani, a u interesu stabilizacije prilika u regionu i prevazilaženja napetosti i tenzija, koje se poslednjih dana forsiraju od strane pojedinih struktura u Sandžaku, opštinski odbori Stranke demokratske akcije Sandžaka i Sandžačke demokratske partije u Sjenici, postigli su sporazum o zajedničkom delovanju i radu u narednom periodu'', navedeno je, između ostalog, u zajdeničkom saopštenju za javnost, koje su u sredu, dan uoči redovnog skupštinskog zasedanja potpisali, predsednik opštine Sjenica, Muriz Turković (SDP) i šef Odborničkog kluba Bošnjačke liste za evropski Sandžak, Hazbo Mujović (SDA).
U saopštenju se takođe navodi i da su vladajuća SDP i opoziciona SDA u Sjenici, ekonomsku situaciju u ovoj opštini ocenile izuzetno teškom, te da je u cilju ''prevazilaženja takvog stanja od izuzetnog interesa zajedničko delovanje svih političkih činioca, a prevashodno dve najjače političke partije na ovom području''.
Prema ovom sporazumu, koji, kako su istakli potpisnici, ne označava novu koaliciju, ''SDA i SDP će zajedničkim naporima pružiti svu podršku realizaciji strateških infrastrukturnih projekata, kao i izradi programa mera daljeg razvoja opštine, unapređenja života građana, i stabilizaciji celokupnih prilika u regionu i šire.''
Potpisnici sporazuma su takođe ocenili da su međunacionalni odnosi u Sjenici na zavidnom nivou i istakli opredeljenost njihovom očuvanju i daljem unapređenju u interesu svih građana Sjenice, pozivajući sve relevantne političke faktore da daju doprinos stabilizaciji prilika u ovoj opštini i regionu.
Predloženi dnevni red juče održane sednice Skupštine opštine Sjenica, sadržavao je 20 tačaka, među kojima se, kako je ranije najavljeno, nisu našla pitanja koja se odnose na kadrovske promene u skladu sa aktuelnom vladajućom većinom.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 23-09-2010   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ovo je moranje a onaj ko veruje u laz da je povod udruzivanja briga o opstini ili briga o bilo cemu od strane pomenutih i o razlogu ujudinjenja stvarno je preoptimistican i zivi u snovima...
nego znam da nema takvih,jer bi to bila uvreda I.Q svake jedinke, a samo je pitanje sto ce mnogi to precutati jer ne zele "razmisljati na glas"

nego,rekoh li ti ja resko neki dan da se pripremite za dolazecu opciju KOJA JE PREGRUPISANA...

vidis,ima nas koji smo iz prve ruke upuceni u edsavanja, a TRECA opcija inshAllah je poslenjdim fazama priprema pred svecanom konvencijom...

sve to jos nije nista dok se ne cuje spisak imena koji ce biti u vrhu stranke,to vam ostavljam kao iznenadjenje, a bice svi iznenadjeni kvalitetom ljudi, a kvantitetom podrske nece jer videlo se u potonjim izborima da muftija moze i da roni i opet ce pobediti...

evo malo da procita se...

Ekskluzivno: Uskoro treća politička opcija u Sandžaku

sep 22nd, 2010
Sjeverni Sandžak – Sandžak PRESS ne zvanično saznaje da je formiran inicijativni odbor za formiranje stranke koja će predstavljati treću političku opciju u Sandžaku, pored Ugljaninove SDA i Ljajićeve SDP.
Stranka će se zvati Bošnjačka demokratska zajednica – BDZ. Simboli stranke su zelena, plava i bijela boja, koji su preuzeti sa bošnjačke zastave i zvijede – koje predstavljaju pro evropsku orjentaciju i ljiljani – koji predstavljaju pro bošnjačku orjentaciju.
Iz simbola se da zaključiti da će se program stranke zasnivati na borbi za nacionalna i demokratska prava Bošnjaka u Sandžaku.
Izvor: SandzakPRESS.net
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 23-09-2010   #3
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

enega poceo sa inshAllah a sto se nasmijah haj da sacekamo da se " inshAllah" i ta stranka registruje i predstvavi pa da se sretnemo na izborima i nije to treca politicka stranka u Sandzaku, prva je SDA bila i ostala, druga sdp pa je posle nicalo nekakih kijamet, ova mu dodje poslednja ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 23-09-2010   #4
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Talking

[QUOTE=STRANAC;223625]
sve to jos nije nista dok se ne cuje spisak imena koji ce biti u vrhu stranke,to vam ostavljam kao iznenadjenje, a bice svi iznenadjeni kvalitetom ljudi

[QUOTE]

ja sam se najezio od uzbudjenja joj upiskicu se ....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 23-09-2010   #5
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

znas kako,do sad smo sve nekako verovali u neke nazovi ljude-da ne kazem majmune, verovali smo onima koji su hteli da ratuju za drzavu Sandzak a sada beze u misiju rupu kada im neko pomene autonomiju sandzak, jedino je z averovati jos da samo Bog moze pomoci pojedincima koju su slepi pored ociju,i da vide koliko zla su pretrpeli od onih za koje su sve dali a nista dobili...
a sto se tice stranke,niko je nije pomenuo,vec je termin opcija sto zapravo oznacava sasvim drugu politiku,ni nalik onoj koja je do sada vidjena i li postojala...
dalje,sda jeste bila prva, ali ne ova sada jer prva sda,koja je u sandzaku odobrena od Alije Izetbegovica, glasija je na ime Rasima Ljajica a ne na Ugljanina, tu istu SDA Rasim je "ugasio" i osnovao SDP a Ugljanin i ostala raja napravili SDA Sandzaka koja i dan danas u sudskim registrima zivi pod tim imenom i sa tim predsednikom...

ostale stranke koje vredi jos pomenuti su samo Narodni Pokret Sandzaka, a sve ostale su osnivane i samo su kao clana imle predsednika svoga, a to se sve radilo kako bi se pravile vestacke tvorevine kao sto je "lista za Sandzak" gde je imalo 5-6 stranaka a ni jedna nije imala ni jednog clana,ali pravilo se da Ugljanin ima vise funkcija....

tako sto se tice SDASandzka,ne trebaje ni pominjati a kamo li da bude jedna jedina...
mozda ima onih kojima ce to biti uvek,ali to je njihov nacin razmisljanja i ne trebaju ga forsirati jer toj prici uz iole razuma nema mesta i vredja inteligenciju ljudi...

zapravo,ovo vise i nije treca opcija vec druga jer evo posle ujedinjenja ove dvojice ovo je sada druga koja ce ubrzo biti prva...
to sto prizivas na izbore i nadas se pobedi razlog moze biti ili tvoja zaboravnost,pa si zaboravio da vas je ista ta opcija potukla onako sve zajedno na GRUPNJAK ili i dalje ne zelis da cujes istinuo kao i mnogo puta za sada ali opet kazem tvoja je stvar kako ces misliti...

ja ne zelim polemisati puno jer mene sve manje u zivotu interesuju desavanja dole i neka vam bude onako kao zelite vi,ali nikako ne zelim cutati i dozvoliti nametanje misljenja ni pojednica ni grupe a da ne kazem svoj stav...
neka se cuje vise strana pa onaj ko hoce neka presudi sta je bolje,onaj koji nece neka nastavi da prati svoj put i sve pesma....
i da jos jednom naglasim,jos samo malo i sve ce biti mnogo drugacije....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 23-09-2010   #6
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

samo nemoj da se nerviras, cim mi se toliko raspises ja znam da si mi se iznervirao, polako sabur inshAllah docice izbori, pa će se prebojimo.
Tad ce se voditi " politicka kampanja" posli izbori su bili nesto drugo, BNV ima ulogu da predstvavlja i ocuvava kulturu Bosnjaka pa se tako i vodila kampanja sa jedne strane,a kod politicke kapmanje bice mnogo žešće. Ali ima jos mnogo do tada, tako da im je najpatnije pare od vitrova na banku (od kamate neka kupe sprejeve) i neka cekaju spremno politicke izbore ..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 23-09-2010   #7
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

hehe,daleko sam od nerviranja,i kazem ti da skoro pa da me ne interesuje vise nista dole, jbg zivot menja sve, ja sada zivim mnogo daleko,nisam nista mogao da promenim ni dole kada sam bio a kamo li sad odavde,ali opet pratim desavanja prilicno i to iz prve ruke,verovatno znas i kako pricao sam ti ako se secas...

nego,veruj mi da i glasanje neci biti puno drugacije nego ovo poslednje,videces...
i nadam se da nece biti sprejeva,urlikanja i svirke iz automobila jer bi ih to svrstalo u "vec vidjeno" a niko vise ne zeli vec vidjeno,bar se nadam da je tako....

ovde su izbori zavrseni u nedelju,kampanja je trajla preko mesec dana,nista ni nalim onome kod nas...
veruj da sada kad se setim sta smo mi radili onda budim se nocu zalepljen za plafon kao macka,od smo sebe me je sramota ali to je danak sredine u kojoj zivis...

zato,pod hitno ko moze do evrope bar na mesec,pogotovo mladi,da malo izbistre mutne misli....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
potpisali, saradnji, sda, sdp, sjenici, sporazum


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:21. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)