SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Muzika i Video tražite pesmu, spot, film ili slično. ovde cete sve dobiti...

Reply
Old 21-11-2009   #1
FolkoTeka.com teme
Registrovan
Početnik
 
FolkoTeka.com teme's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 628
Default Zahar pijan izgubio violinu

Zahar - Pijan izgubio violinu
Milutin Popović Zahar na putu od kafane do kuće ostao bez svog omiljenog instrumenta



Milutin Popović Zahar je pre neki dan ostao bez svog najdražeg predmeta, bez svoje desne ruke, takoreći. Ali, sam je kriv.

Poznati narodnjački kompozitor zaglavio je pre neko veče s društvom u kafani i kad je došlo vreme za fajront, negde u ranu zoru, lagano su se razišli. Sve bi bilo uobičajeno da se Zaharu nije dogodila „tragedija“ - njegove čuvene violine nigde nije bilo!




- Milutin je među poslednjima izašao iz kafane, s violinom, naravno, on se od nje, koliko ja znam, retko kad odvaja, i to već nekoliko decenija - priča jedan njegov prijatelj.

- Problem je nastao u momentu kad se desetak sati kasnije probudio i shvatio da je ostao bez instrumenta koji je faktički deo njega. Više puta je unezvereno pretumbao svaki delić stana u nameri da pronađe violinu, što mu nije pošlo za rukom, pa se na kraju teška srca pomirio sa činjenicom da je ostao bez ljubimice.

Da podsetimo, Zahar je više puta tokom gostovanja u TV emisijama izjavljivao kako se nikada i ni po koju cenu ne bi razdvojio od svoje violine i kako je u njoj pronašao inspiraciju za sve što je u životu uradio.

Kompozitor je istog dana po Novom Beogradu polepio plakate sa porukom da poštenom nalazaču violine sledi nagrada, ali još niko mu se nije javio.

Pozvali smo utučenog Zahara.

- Jeste, nažalost, izgubio sam violinu; tačnije, ukradena je. Mislim da mi je ukradena. Nažalost, ovo je zemlja Srbija, pa čisto sumnjam da će se nalazač ikada javiti!


izvor: Vesti - Sport - Muzika - LifeStyle - Automobili - BiznisKlub.com




Više o temi...
FolkoTeka.com teme is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Reply

Bookmarks

Tags
izgubio, pijan, violinu, zahar


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:56. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)