SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Ljubav i ...još po nešto ...ne postoji ljepša stvar na ovom svijetu... Love is like snow...

Reply
Old 07-02-2009   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Za pol "odgovorno" tatino porodično stablo

Uskoro ćete postati tata i želite da znate da li imate veće šanse da dobijete dečaka ili devojčicu? Odgovor se krije u neposrednoj blizini: proučite sopstveno porodično stablo.

Dugo se verovalo da muškarci koji potiču iz porodica sa više muških potomaka imaju veće šanse da dobiju sina, a sada je to i naučno potvrđeno, prenosi "Njujork tajms" (New York Times).

Tokom istraživanja čiji su rezultati objavljeni u časopisu Evolutionary Biology analizirano je 927 porodičnih stabala koja sežu do početka 17. veka familija iz Evrope i Severne Amerike.

Rezultati koji su zasnovani na analizi podataka o skoro 600.000 ljudi, pokazali su da muškarac koji ima više braće ima veću verovatnoću da dobije sina, dok muškarac sa mnogo sestara ima veće šanse da dobije ćerku.

"Proučavanje porodičnih stabala pokazalo je da se verovatnoća za dobijanje sina, odnosno ćerke, nasleđuje", kaže Kori Gelatli, koji je bio član istraživačkog tima.

"Sada znamo da muškarci koji imaju više braće imaju veće šanse da dobiju sina, ali i da će pre dobiti ćerku ako imaju viđe sestara. Međutim, kod žena se to ne može predvideti", dodao je.

Pol deteta određuje otac, budući da muškarci nose odlučujući "ženski" X ili "muški" Y hromozom, dok jajne ćelije nose samo X hromozome.

Stručnjaci su došli do zaključka da se muškom linijom prenosi za sada neotkriveni gen koji određuje procenat X i Y hromozoma u spermatozoidima, a pretpostavlja se da se taj gen javlja u tri moguće varijante (alela).

Jedna varijanta proizvodi pretežno X hromozome, druga uglavnom Y, a treća nosi približno jednak broj X i Y hromozoma.

Ipak, nemojte ovo uzeti zdravo za gotovo. Dok se beba ne rodi, ništa nije sto posto pouzdano.

Ne zaboravite da čak i ultrazvučni pregled kojim se može utvrditi pol već 18 do 20 nedelja od začeća ostavlja mogućnost greške od pet odsto, tako da bi možda bilo bolje da sa krečenjem dečje sobe sačekate dok se i lično "ne upoznate" sa bebom.



info preuzet sa drugog sajta...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 07-02-2009   #2
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Ja samo znam da pravi majstori prave po narudzbi.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 07-02-2009   #3
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Ja samo znam da pravi majstori prave po narudzbi.
STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
odgovorno, pol, porodično, stablo, tatino


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Kako prepoznati da je neko "dobar" u krevetu? Tahirovce Ljubav i ...još po nešto 11 31-12-2013 14:13
Predskolska ustanova "Jela Jovanovic i Emina Bucan" Lakota |ljiv| Skole 9 31-01-2013 08:38
Registry - Al' nemo' posle biDne "Kuku lele.....!" iSelektor Hardware - Software - Mobilna telefonija 7 19-02-2009 23:23
Sednica Skupstine Udruzenja "sjenicka Pcela" Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 21-02-2007 21:12
"Gornja Skola" jedna slika ispred glavnog ulaza Elvis_A Skole 4 17-12-2005 22:27


All times are GMT +2. The time now is 13:01. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)