SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Sandzaka naleteli ste na zanimljivu vijest a vezana je za sandžak, onda joj posvetite novu temu

Reply
Old 23-10-2012   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Tragedija u Priboju

Ispovest preživelih iz čamca kod Priboja

U tragediji na jezeru HE „Potpeć“, posle prevrtanja čamca, udavili se Zoran (52) i Danko (26) Baković a među četvoro spasenih i dvoje dece.





Otac i sin, Zoran Baković, iz Priboja, i Danko (26) iz Beograda, utopili su se u nedelju uveče u jezeru HE „Potpeć“ na Limu, kada se čamac sa šest putnika prevrnuo na oko 70 metara od desne obale, pišu "Novosti".

Iz talasa hladne vode i zagrljaja smrti čamdžija Slađan Kolović (41), domar u Zavičajnom muzeju u Priboju, spasao je ćerkicu Anju, učenicu prvog razreda, i šestogodišnjeg komšiju Borisa Rakovića, dok je na obalu isplivao šesti putnik Slaviša Ćirković.

Tela su meštani juče rano popodne locirali uz pomoć sonde, prema rečima Alekse Bakovića, na dubini od 17 metara na teško pristupačnom terenu, jer su na uskom pojasu iznad jezera barska pruga i regionalni put.

Ronilački odred Žandamrmerije juče je zapošeo a danas nastavio zbog mraka prekinutu pretragu dela Potpećkog jezera.

Tragedija se dogodila oko 18 časova, na oko kilometar i po od brane jedine centrale na Limu, nedaleko od ušća Kratovske reke u jezero. Grupa komšija i prijatelja iz naselja Potpeć, kraj puta Bistrica - Priboj, vraćala se sa leve obale, gde su sa još desetak osoba, po lepom vremenu, provodili popodne, uz roštilj kod tri vikend kućice. Ovde je rastojanje između dve obale oko 250 metara, a šestoro putnika se prevozilo u čamcu tipa "maestral", proizvedenom u pribojskoj fabrici Poliester.

"Voda je počela da ulazi s prednje strane čamca. Povikao sam da Zoran, Danko i Slaviša krenu prema zadnjem delu i motoru, gde sam sedeo sa dvoje dece. Neko je zaljuljao čamac, počeli smo da tonemo... Drama na jezeru trajala je nekoliko minuta, a sa druge obale su pohitali u pomoć, uz povike da veslamo i držimo se za čamac", ispričao je u ponedeljak, još u šoku, čamdžija Slađan Kolović.

"Činilo mi se da traje večnost . Dečak Boris, koji je imao prsluk za spasavanje, držao mi se oko vrata, a ćerkicu Anju sam uhvatio oko pasa i plivao na leđima, pokušavajući da se održim na vodi. Dozivao sam u pomoć. Stigao je čamac u kome je bio i dečakov otac Ivica, pa su smo ubacili decu... Slaviša je već bio na obali, a našeg čamca nigde nije bilo...", premotava film potopa Slađan.

Dvojica putnika, otac i sin jedinac, nestali su za tren u jezerskoj dubini. Rodbina i prijatelji, koji su se u ponedeljak okupili na obali, kažu da je ovde dubina oko 15 metara. Sa njima je stajao i Slaviša Ćirković, koji je takođe bio u čamcu. On nije mogao da govori o nesreći: sa mosta barske pruge nemo je gledao u modrozelenu vodu, često bi zagnjurio glavu među ruke i palio cigaretu za cigaretom. Aleksa Baković, rođak utopljenika, kaže da je prethodne večeri ispričao da je otac pokušao da iz vode spase Danka, kome se jakna brzo natopila.

Nesreća se dogodila na nekoliko stotina metara od kafane Osvit, koju je do pre neki dan držao Zoran Baković. Rođaci kažu da je bio neplivač, dok je sin Danko, atletske građe i snažan, bio slabiji plivač, ali i špic igrač fudbalskog kluba Jabučje iz okoline Lajkovca. Komšije pretpostavljaju da su jedan drugog pokušavali da spasu iz talasa i držeći se za ruke - otišli u smrt.

Policija i istražni sudija saslušali su više svedoka, a čamac i motor odvezeni su na veštačenje. Otac i sin, saznaje se, neće biti zajedno sahranjeni, već odvojeno, u mestima gde su živeli.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 24-10-2012   #2
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

Ne razumem ovo, nisu plivaci a idu u vodu... nek im je laka zemlja, ali meni je ovo nerazumljivo!
Pa jos povedem sina, koji je takodje slab plivac...
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
priboju, tragedija


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:59. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)