SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz ostatka svijeta balkan, dijaspora, ma sve što je vezano za našu planetu zanimljivo treba smestiti ovde...

Reply
Old 06-06-2012   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Ubice ili radnici

Srbi već deset meseci u libijskom zatvoru




Milorad Đunić, Zoran Nikolić, Nedeljko Milanović, Milić Martinović i Vojislav Nićiforović još čekaju na rasplet u vezi optužbi da su bili Gadafijevi "strani plaćenici".


"Punih deset meseci sin jedinac mi je u zatvoru u Libiji pod optužbom da je strani plaćenik koji se borio za Muamera el Gadafija, što nema veze sa istinom. Svakog dana, svakog sata i minuta mislim na njega i molim se da se vrati kući. Sve se nadam, javiće mi neko da je ova agonija gotova, ali novih vesti još nema...", kaže za Press Stana Đunić, majka jednog od petorice zarobljenika iz Srbije.

Milorad je već deset meseci u zatvoru u gradu Zintan, koji se nalazi na oko 150 kilometara od Tripolija, a njegovu sudbinu dele Zoran Nikolić i Nedeljko Milanović iz Lazarevca, Milić Martinović iz Aranđelovca i Vojislav Nićiforović iz Beograda.

Povremeno se kući, "na minut", javlja telefonom. Kaže da dobijaju hranu i vodu i da ih ne maltretiraju.

Porodica Đunić je u stalnom kontaktu sa ambasadom u Tripoliju i ljudima iz Ministarstva spoljnih poslova u Beogradu. Diplomate čine sve što je u njihovoj moći, a iz ambasade obilaze srpske zatovrenike i nose im hranu i druge potrepštine.

Petoricu Srba libijski pobunjenici su uhapsili u avgustu prošle godine u Tripoliju, nedugo pošto su doputovali u Libiju da bi radili na popravci puteva. Zatvorili su ih pod optužbom da su plaćeni snajperisti.

Za sada su dobro ali razloga za brigu ima jer prema najnovijim vestima Vojni sud u Libiji osudio je 24 Rusa, Ukrajinaca i Belorusa na deset godina zatvora, a jednog Rusa na doživotnu robiju, pošto je utvrđeno da su za Gadafijevu vojsku pripremali lansiranje protivvazdušnih raketa.

Države iz kojih potiču su odmah pokrenule inicijative za njihovo oslobađanje ali ishod je neizvesan.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 06-06-2012   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ako je neko zainteresovan za "asfaltiranje" u Siriji neka mi posalje podatke privatnom porukom...
Asad,kao i Gadafi onda, trazi radnike za asfaltiranje - pa ma sta to bilo...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
ili, radnici, ubice


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:40. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)