SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Sport fudbal, košarka, formula1, rukomet, skijanje i sve što ima veze sa sportom, nacice mesto ovde...

Reply
Old 04-03-2015   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default Hrkalovic tvrdi da je diskriminisan, Hodzic negira

Reprezentativac Srbije u biatlonu Emir Hrkalović izjavio je danas da mu je nastup na Svetskom prvenstvu u Kontiolahtiju onemogućio selektor Murat Hodžić, koji tvrdi da je odluka da ovaj 23-godišnji takmičar ne putuje u Finsku u interesu državnog tima.



"Ostvario sam sve potrebne norme, celog leta sam se spremao, ali mi je nastup na ovom takmičenju onemogućen. Bio sam drugi takmičar koji je trebao da krene u Finsku, a selektor Murat Hodzić mi je rekao da neću putovati. Obrazložio je da odluka nije u njegovoj, već u nadležnosti Stručnog saveta Biatlon saveza Srbije", rekao je Hrkalović.

Ovaj 23-godišnji biatlonac iz Sjenice je naglasio da Stručni savet nije određivao reprezentativce koji će putovati na Svetsko prvenstvo, već je takvu odluku doneo selektor Hodžić.

"Odluka je nepravedna i diskriminišuća. Hodžić mi je u jednom trenutku saopštio da sam drugi takmičar koji treba da ide u Finsku, ali da postoje razlozi zbog kojih, ipak, neću moći da nastupim", kazao je Hrkalović.

Hrkalović je dodao i da je najuspešniji srpski biatlonac biatlonac Milanko Petrović iz sličnih razloga odustao od profesionalnog bavljenja sportom.

"Plašim se da ne doživim istu sudbinu. Motivacija mi je na najnižem nivou od momenta kad sam počeo da se bavim biatlonom", istakao je Hrkalović.

On je prošlog vikenda na Balkan Kupu u Sjenici osvojio dve srebrne medalje u sprintu na 10 kilometara.

S druge strane, selektor Murat Hodžić, koji je trenutno u Kontiolahtiju sa ostalim članovima reprezentacije, rekao je da je Hrkalović po rezultatima zaslužio da bude na spisku putnika, ali da ga je Biatlon savez Srbije izostavio zbog interesa državnog tima.

"Stručni savet i Predsedništvo Biatlon Saveza Srbije su odlučili da Hrkalović ne putuje jer ne komunicira sa ostalim članovima reprezentacije. Želeli smo da izbegnemo moguće nemile scene, pa smo doneli odluku u interesu celog tima, a ne pojedinca", pojasnio je Hodžić.

Svetsko prvenstvo u Finskoj održava se od 3. do 15. marta, a reprezentaciju Srbije predstavljaće Damir Rastić, Edin Hodžić, Dejan Krsmanović i Ajlan Rastić.

Oni će na tom takmičenju startovati 7. marta, kada je na programu sprint na 10 kilometara.


M. Minić


Pogledajte još:
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Reply

Bookmarks

Tags
diskriminisan, emir hrkalovic, hodzic, hrkalovic, murat hodzic, negira, tvrdi


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:04. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)