SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



TV Sjenica aktuelni snimci i arhiva iz grada i okoline...

Reply
Old 15-03-2015   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default Sultan Asmir docekan u Sjenici (Video)

Kada se pojavio na Pešteru, na pragu svog doma, Asmira Kolašinca sačekali su osmesi, poljupci i - baklava.


Nas Asmir docekan na mač-brodu kod Sjenice / Asmir Kolasinac / Mart 2015

U kući trostrukog osvajača medalja na evropskim prvenstvima u atletici, u disciplini bacanje kugle, jedva su čekali da zagrle svog šampiona. Roditeljima Spahu i Muradiji iz Praga doneo je srebrnu medalju, kolekciju je zaokružio jer ima zlatnu iz Geteborga i bronzanu iz Helsinkija.

- Bilo mi je teško kada je napravio prestupe, ali sam znao da će proraditi naš ponos i inat sjeničko-pešterske visoravni. Tako se ispunila moja želja, sada je zaokružio odličja što se tiče Evrope - ponosan je otac Spaho.

Sledeći cilj je svetska medalja.

- Geteborg, Helsinki, Prag. Idemo ka svetskom i olimpijskom odličju. Mislim da Asmir to može. Ima neophodnu podršku države, svih sportskih organizacija - kaže Spaho.

Džinu od 135 kilograma potrebna je snaga da bi bacio daleko kuglu. Područje odakle kreće u nove pobede nudi zdravu hranu, a majka Muradija tu ima glavnu reč.

- Ništa specijalno Asmir ne traži, niti da se nešto posebno sprema za njega. Nije probirljiv, voli sve što mu ja spremim - kaže Muradija, a zatim otkriva šta kolos iz Sjenice voli da jede.

- Teleće šnicle u sosu sa pečurkama, mantije koje ja mesim, pitu, sir, paprike punjene domaćom pavlakom.

Desert je neizostavan deo obroka kada se sedne za sto u kući Kolašinaca.
- Baklavi koju ja napravim ne može da odoli. Mislim da za moju baklavu znaju i njegove kolege iz Beograda. To je pravi desert - dodaje Muradija.

Nikola Tomasović, trener Asmira Kolašinca, tvrdi da njegov učenik još nije rekao poslednju reč.

- Očekujem borbu za medalju na predstojećem prvenstvu sveta u Pekingu, a potom i na Olimpijadi u Riju - rekao je Tomasović.

Da u ovim rečima i te kako ima istine, govori podatak da je Kolašinac samo tri nedelje pre Evropskog prvenstva u Pragu postavio novi državni rekord bacivši kuglu u Novom Sadu 20,91 metar. Bio je to u tom trenutku prvi rezultat u Evropi ove godine, a treći na svetu. Osvajač zlatne medalje u Češkoj Nemac David Štorl prestigao ga je sa rezultatom 21,23 metra. Peking je novo mesto za dokazivanje.

Asmirov otac Spaho bacao je kuglu i svojevremeno postizao dobre rezultate. Majka Muradija je, takođe, bila bacač kugle. Kako kaže, morala je da bude u sportu, jer je išla sa Spahom na takmičenja. Asmirov brat Almir je atletski reprezentativac BiH u disciplini bacanje koplja.

Asmir važi za velikog gurmana. Uostalom 135 kilograma mase vicešampiona Evrope o tome dovoljno govori. Zanimljivo je da je on kao mališan najviše uživao u crtaćima o Mornaru Popaju i čudotvornom spanaću. Obožava maminu kuhinju sa pešterskim specijalitetima i jelima ispod sača. Njegovi prijatelji kažu da bi mogao da pojede pleh baklave, naravno sportska karijera mu to ne dozvoljava. Od ostalih zanimljivosti, uvek zna gde mu se nalazi knjiga “Kum” Marija Puza, a uz atletiku omiljeni sport mu je Formula 1.

Snimak celog dočeka


Intervju sa Asmirovim ocem Spahom i predsednikom opštine Hazbom Mujovićem


Mala dopuna u vezi izjave Asmirovog oca da Asmira lokalni mediji ne prate. Naš sajt sjenica.com ga prati od samog početka karijere i uvijek smo uz njega bili!

Pogledajte Asmirov intervju iz 2009. godine


Redakcija Sjenica.com / BN
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Reply

Bookmarks

Tags
asmir, docekan, sjenici, sultan, video


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:34. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)