SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Ovo i ono sve što nije našlo mesta u ostalim temama, naćiće mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 16-05-2010   #1
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default Zastita je u trendu: kako poznate dame cuvaju kozu od sunca

Zaštita je u trendu: Kako poznate dame čuvaju kožu od sunca
Milica Crnogorac, 16. 05. 2010. 00:06


Preplanuli ten je i dalje moderan, ali je sve više onih koji se čuvaju od sunca, jer opekotine nisu ni zdrave, ni lepe. Tri poznate dame otkrivaju kako se bore sa opasnim zracima.


Stručnjaci kažu da je jedini način zaštite od sunca izbegavati ga. Ostati u hladu, ispod suncobrana, staviti šešir na glavu. Ali čak i ako niste od onih koji se besomučno sunčaju, sunce vas čeka čim izađete napolje, tako da su kreme i ostali proizvodi koji pružaju zaštitu neophodni. Na njima ne treba štedeti, već ih obilno naneti na kožu kako biste imali celodnevni efekat. Faktor zaštite prepoznaje se oznakom SPF (Sun Protection Factor). Ukoliko vaša koža pocrveni na suncu u roku od 10 minuta, proizvod sa oznakom SPF 15 će to vreme produžiti 15 puta, pa će sunce moći da vam naudi tek za 150 minuta. Osobe sa osetljivom kožom trebalo bi da koriste preparate sa minimum faktorom 30. Zaštitna sredstva treba nanositi i kada je oblačno, jer se 80 odsto UV zraka probija kroz olake.

DANIJELA VRANJEŠ, GLUMICA
- Obožavam sunce. Nije da ne idem u solarijum, ponekad mi čak i prija, pogotovo zimi, ali nikada nisam preterala, a to znači ne više od 10 puta godišnje. Mada, u poslednje vreme mi se dopada da mi koža bude bela zbog toga što se lepše slika, a drugo, okruženi smo prekvarcovanim „lepoticama“ i to počinje da me nervira. Uglavnom, poenta je u meri. Inače, koristim „eucerin“ i „roc“ kreme za lice, jer u sebi sadrže zaštitni faktor. Ponekad ih zamenim nekom kremom „kolistar“, mada ni staromodno maslinovo ulje ne izbacujem iz upotrebe. Divno je i hrani kožu. Uglavnom iste preparate koristim i zimi i leti, samo što su to u ovom periodu neke lakše varijante. Danas sve bolje kreme sadrže faktor zaštite od sunca, tako da nećete pogrešiti bilo koju da kupite, važno je samo da odgovara vašem tipu kože.



IVANA BALTIĆ, VODITELJKA
- Ja sam od onih koji se ospu crvenim tačkicama čim su malo duže na suncu, što znači da sam alergična i da mi je neophodna zaštita od sunčevih zraka. Oduvek sam bila osetljiva na sunce, čak sam nekoliko puta zaradila i sunčanicu, tako da ne volim da se sunčam, a ne idem ni u solarijum. Na plaži sam uvek ispod suncobrana, u hladu, na suncu tek toliko da se osušim. Šeširi, naočare za sunce i razni preparati za zaštitu kože su obavezni u mojoj torbi. Čim dođe toplo vreme, moram da koristim proizvode koji u sebi objedinjuju negu i antialergijska svojstva kao što je, recimo, „eucerin“ gel. Dok ne stignu paklene vrućine, lice štitim kremama koje u sebi imamu SPF faktor, a trenutno koristim „lankom“.

JELENA TOMAŠEVIĆ, PEVAČICA
- Imam osetljivu kožu i svetlu put, pa ne smem da prenagljujem sa izlaganjem suncu, jer vrlo brzo izgorim ukoliko nemam adekvatnu zaštitu. Srećom, u salonu „Dragica“ imaju kreme „pab“ koje odgovaraju mojoj koži, a jedna od njih je apsolutni blokator sunčevih zraka, i koristim je u letnjem periodu. Iako bih volela da imam tamniji ten, to je u mom slučaju nemoguće dobiti brzo i sigurnije mi je da budem zaštićena i da polako pocrnim. Od tih preparata najčešće kupujem „niveu“ ili „garnier“. U solarijum idem veoma retko, tek ponekad zimi kada sam mnogo bleda. Nažalost, tada ne koristim nikakvu zaštitu, ali posle solarijuma uvek nanosim neko hidrantno mleko.
__________________
I See You

Skorpija is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Reply

Bookmarks

Tags
cuvaju, dame, kako, kozu, poznate, sunca, trendu, zaŠtita


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:38. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)