SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 13-08-2008   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Exclamation Javno Komunalno PreduzeĆe ''vrela'' Sjenica

TROŠKOVI VEĆI OD PRIHODA


Vodosnabdevanje i gradska čistoća u Sjenici, su delatnosti Javnog komunalnog preduzeća ''Vrela''. Kvalitet usluga u oba slučaja, nije na zadovoljavajućem nivou. Zbog zastarele vodovodne mreže, velikih gubitaka i čestih kvarova, stanovnici visočijih delova grada, naročito u letnjim mesecima, često ostaju bez vode, a zbog nepostojanja adekvatne gradske deponije, problem smeća je naročito izražen. Neizmirene obaveze građana prema ovom preduzeću, dodatno otežavaju rešavanje aktuelnih problema.
Bez obzira što su cene usluga, među najpovoljnijim u okruženju, Sjeničani komunalnom preduzeću duguju 40 miliona za utrošenu vodu, od toga, 28 miliona duguju građani, a ostalo pravni subjekti. Ni u slučaju stopostotne naplate, mesečni iznos ne može da podmiri troškove za utrošenu električnu energiju, što komunalno preduzeće mesečno košta preko milion dinara. ''Kada bi ostvarili stopostotnu naplatu za utrošenu vodu, to bi na mesečnom nivou podmirilo samo 70 odsto mesečne obaveze komunalnog preduzeća prema Elektrodistribuciji'', kaže za naš sajt , Vukoman Luković, direktor JKP ''Vrela''.
Cena vode u Sjenici po metru kubnom za domaćinstva je najjeftinija i iznosi 16 dinara, za vrtić, škole, bolnicu, Ustanovu kulture i fizičke kulture, ista količina, odnosno hiljadu litara vode, košta 27 dinara. Mlekare i klanice, vodu plaćaju po ceni od 67, dok je kubni metar vode najskuplji za perionice i iznosi 75 dinara. Od 4 000 domaćinstava, priključenih na vodovodnu mrežu, 500 domaćinstava nema ugrađene merne instrumente, pa se cena u tom slučaju paušalno obračunava, 10 metara kubnih, po jednom članu domaćinstva. Do prvog maja, Sjeničani su vodu plaćali po 12 dinara.
Sakupljanje i odvoženje smeća iz grada je ipak ove godine redovnije u odnosu na prošlu, koju Sjeničani pamte kao godinu smeća, od kada je rešenjem republičke ekološke inspekcije, do tada korišćena deponija kraj Uvca, zabranjena za upotrebu. Pošto ni alternativno rešenje lokalnih vlasti da privremena deponija bude, ranije korišćena lokacija na Goveđaku, nije naišlo na odobrenje kod republičkih organa, ceo grad se pretvorio u veliku deponiju. Tada je osnovan i Opštinski krizni štab, koji je u par akcija, organizovao odvoženje gradskog smeća, i to je godina kada građani uopšte nisu dobijali obračun za komunalne usluge, koje domaćinstva sada koštaju 3 dinara, po metru kvadratnom korisne površine. Odlukom Kriznog štaba, određena je još jedna privremena lokacija na Goveđaku, dva kilometra bliže gradu, što se takođe osporava, ali, kako kaže Luković, ''grad mora da se čisti, a mi od dva zla biramo manje.''
Komunalno preduzeće, u saradnji sa lokalnom samoupravom, komunalnom inspekcijom i šumskim gazdinstvom ''Ivanjica'', ovih dana sprovodi akciju čišćenja grada, uređenja parkova i seču suvih, obolelih stabala. Grad je ponovo vidno čistiji, ali da bi sakupljanje i odvoženje smeća preraslo u redovan proces, potrebno je konačno rešenje o adekvatnoj i uređenoj gradskoj deponiji.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 13-08-2008   #2
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

evo DJ EDY teme,pa naostri prste pa pisi....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2008   #3
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

zatvorit preduzece,jer godinama nije rentabilno...
odvojit iz opstinskog servisa i prodat ga-pa da vidis-sve ko bombona...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2008   #4
dj_edy
Registrovan
Početnik
 
dj_edy's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: A dje bi nego u Sjenicu
Godine: 41
Posts: 381
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
zatvorit preduzece,jer godinama nije rentabilno...
odvojit iz opstinskog servisa i prodat ga-pa da vidis-sve ko bombona...
Odlican predlog, mada uz malo truda i muke moze i to preduzece da se podigne na noge, ali ipak je najbolje privatizovati preduzece
__________________
Mix is my live
dj_edy is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2008   #5
lejla
Registrovan
Početnik
 
lejla's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Sarasota,FL
Godine: 42
Posts: 482
Default

dj_edy:"Ne mozes ti, koja si prisutna samo dusom i psihom, bolje znati sta se desava u Sjenici od nas koji smo ovde svakog dana, ako gresim ti me ispravi ali argumentima. I meni je Sjenica najlepsa i najbolja, zato sam i ovde, da nije tako verovatno bih bio na nakom drugom mestu jer imam mogucnosti za to."

Ja sam govorila o prosloj godini kad sam ja bila kako je bila ,ako se secas.znas da vise nema smeca u bukresu...da vidimo koliko ce to trajati.....
Ne slazem se sa tobom.u kojem mi veku zivimo?Hvala bogu ima telefon, internet itd.kad se hoce sve se moze.
ne bih da duzim na ovu temu.toliko od mene.pozdrav
__________________
Cudno je kako je malo potrebno da budemo srecni,a jos cudnije kako

nam bas to malo nedostaje
lejla is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2008   #6
dj_edy
Registrovan
Početnik
 
dj_edy's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: A dje bi nego u Sjenicu
Godine: 41
Posts: 381
Default

moram da te ispravim, ne slazem se sa tobom da mozes putem telefona i interneta da vidis onako kako vidimo mi koji ovde zivimo. zbog prirode posla kojim se bavim ja svakog dana prodjem kroz skoro svaku ulicu i svaki sokak i mislim da ne moze niko iz daljine da bolje vidi neke stvari od mene bas iz toga razloga
dj_edy is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2008   #7
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ensare ja sam nacuo da ce se u svim gradovima Srbije privatizovati gradska cistoca.
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2008   #8
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Ensare ja sam nacuo da ce se u svim gradovima Srbije privatizovati gradska cistoca.
nadam se...
iskreno,o ovome bi imalo mnogo da se napise ali probacu da predocim prednost u par recenica...
1.doba decentralizacije mora da nastupi,a samim tim i opstina mora da smanjuje svoj aparat i broj javnih servisa...
2.privatizacijom javnih preduzeca,smanjuje s emogucnost ljudi na vlasti da manipulisu istim,jer su to preduzeca koja dobijaju investicije i tu se nemilosrdno KRADE...
3.mentalitet i navika rada u drustvenoj svojini je ocajna i nemoguce je da bilo ko odrzi takav sevis rentabilnim...
kada to uzme privatnik,onda se zna reda...
4.usluga privatizovanih servisa ce biti sigurno bolja,pa da se i zna za sta se placaju racuni..
5.prodajom preduzeca,popunice se opstiski budzet i ostvariti sredstva za neke pametnije investicije koje bi mogle biti profitabilne...

eto,ukratko...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 14-08-2008   #9
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default


stavka 3 mi je nekako najbolja,ostatke komunizma samo privatnik moze da izlijeci....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 14-08-2008   #10
sabina
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 279
Default

bravo stranac, ti uvijek temeljito obrazlozis svoje predloge. slazem se sa ovim sto si napisao. cinjenica je da to preduzece ne obavlja svoj posao kako treba vec godinama, ali se zale na neplacene racune.
sabina is offline   Reply With Quote
Old 14-08-2008   #11
nc.biber
Neregistrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2008
Godine: 57
Posts: 865
Default

[quote=STRANAC;69051]
5.prodajom preduzeca,popunice se opstiski budzet i ostvariti sredstva za neke pametnije investicije koje bi mogle biti profitabilne...

... nesto cisto sumnjam da ce prodaja tog preduzeca da dopuni opstinski budzet
sta oni zapravo posjeduju - koliko nam ni ono zemljiste gdje su trenutno nije njihovo a za onih par razdrndanih kamiona se ne mogu traziti pare
da ih dzaba daju nece ih niko

koliko sam cuo ova firma dobro i profesionalno obavlja posao na tom sektoru i uspjesno posluje pa nek je kontaktiraju
http://www.komunalije.com/

nek vide sa Belim da postane clan SDA pa ce mu jeftino prodat firmu
nc.biber is offline   Reply With Quote
Old 14-08-2008   #12
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

drago mi je da vam se ideja u sustini svidja,i ako hiljadama kilometara daleko
svima nam je sjenica na srcu i u dusi i svi joj zelimo najbolje...
ostaje jos samo nada,da ce neko imati sluha za ovakvo nesto i uvideti prednosti ovakvog nacina delovanja i takvo sto sprovesti u delo...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 14-08-2008   #13
hanna
Gost
 
Posts: n/a
Default

POSTO NEMATE PROBLEM SAMO SA JKP NEGO I SA KONEKCIJOM,NEMOJ DA MI NEKO OBRISE POSTOVE..MORAM SAMA DA PISEM...KAD VAS NEMA CEO DAN
  Reply With Quote
Old 16-08-2008   #14
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
zatvorit preduzece,jer godinama nije rentabilno...
odvojit iz opstinskog servisa i prodat ga-pa da vidis-sve ko bombona...


BINGOOOO , bravo Stranac.

Sve ko bombona, kao sto rece ti . Da vidis posle kako se stvara i deponija i nestaje smece iz grada a bogami i oni koji do sada nisu placali racune, morace se navic na to.
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 20-08-2008   #15
edo rasljanin
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2006
Godine: 50
Posts: 38
Default

bilo bi bolje da su Cesi dali za Sjenicu 750.000 evra nego za Stavalj.......... svakako ako im odgovara strategija!!!!!!!!????????
edo rasljanin is offline   Reply With Quote
Old 20-08-2008   #16
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

Edo ja ulazem samo tamo, gde vidim da imam koristi... ako Cesi nemaju koristi od Sjenice sto bi ulagali???
Samo lijecit komunizam i sve ce biti ko pod konac siguran sam!
A jok da mi neko dodje i kaze "Stan pa nisam jos ni kafu popio"... I ja moram da cekam da se popije kafa i ispusi cigara pa da se nastavi sa radom...

To "smo" sad doziveli prije par dana u Sjenici nekoliko puta...

Privatizacija je neophodna, mada i ona mora biti konkretno ispitana... a ne da dodje nekim seljacima u ruke, koji ne znaju ni sta je to...
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 20-08-2008   #17
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Quote:
Originally Posted by edo rasljanin View Post
bilo bi bolje da su Cesi dali za Sjenicu 750.000 evra nego za Stavalj.......... svakako ako im odgovara strategija!!!!!!!!????????
Pa,strategija je mnogima poznata!
Štavalj ima loše vodosnabdevanje,loš kvalitet vode,koji se održava uz pomoć rudnika!
A Česi su najozbiljniji kandidati za kupovinu svih rudnika,ili samo našeg!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 21-08-2008   #18
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

Mislim da je fazon u tome sto Stavalj niko ne vidi kao izvor naseg uglja, vec da ga "vide" kao nesto sto "nije nase"... u tome je problem...
i naravno ona moja poznata... ko je razumeo shvatice...

Pozzzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
javno, komunalno, preduzeĆe, sjenica, vrela


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Vrela Lakota |ljiv| Slike iz Sjenice 117 02-05-2015 20:26
Vd Direktora Jkp ''vrela'' Sjenica, Podneo Neopozivu Ostavku Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 3 21-11-2008 19:00
Privatizacija TrgovaČkog PreduzeĆa ''sjenica'' Ipak Nije OkonČana Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 27-03-2008 16:41


All times are GMT +2. The time now is 10:37. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)