SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Ovo i ono sve što nije našlo mesta u ostalim temama, naćiće mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 08-08-2008   #1
sabina
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 279
Default Utisci Sa Odmora U Sjenici

evo da i ja otvorim jednu temu na ovom nasem forumu, posto se moje pitanje o utiscima sa odmora izgleda dopalo clanovima, a na predlog naseg dragog clana borici.
moji utisci su porazavajuci. kuci nisam bila od 2003. pa sad kad sam krenula, pozelela sam da imam krila i stignem sto prije. ali nije to tako blizu. avionom iz Osla za dva ipo sata do Beograda. ali odatle pa do Sjenice, nikad stici. put do Cacka pravi Evropski, ali dalje sve gore i gore. od Ivanjice pa do Sjenice, izgleda kao seoski put bez asfalta i skoro nikakvih znakova da se orijentises. ali nekako se stiglo i srce je bilo puno. sledeceg dana puni iscekivanja pravo u carsiju. grad koji je nekad bio moj ponos, nikad gore nije izgledao ili ga bar ja nisam goreg videla. smece na sve strane, psi lutalice koji su okupirali grad i koji su opasnost za sve gradjane, mada se niko time ne bavi. na pitanje zasto se nesto ne uradi, kazu zabranjeno ubijanje, mora da se pravi prihvatiliste. opstina nema para za ljude, a ne za to. i tako psi uzivaju u carsiji i razmnozavaju se. u svakoj kuci po jedna prodavnica ili kahva. po carsiji jos tragovi izbora, sa izlepljenim posterima politicara, ispisanim porukama po zidovima. niko da se seti da to pocisti. izbori su bili jos u maju, jedino ako ne cekaju nove pa ce zatrebati ponovo te reklame. ulice pune ljudi, ali malo poznatih. pitam se gde su, a onda se odgovor sam nametne. otisli u potragu za boljim zivotom, kao i ja. ono malo kojih i prepoznam, ne mogu vise imena da se setim, to je ono daleko od srca, daleko od secanja.
sabina is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 08-08-2008   #2
sabina
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 279
Default

a ono sto me najvise pogodilo je to koliko su ljudi postali sebicni. zavladao neki interes i ljubomora. sve se gleda kroz pare. ako imas puno onda si gazda i neko, nije bitno kako se doslo do tih para, na posten nacin se niko ne moze obogatiti preko noci, to je jasno svima, ali se to baci na stranu. ako neko zna da ne zivim tamo, prvo sto kaze je blago tebi. na moje pitanje sto tako misli odgovor je tamo se lijepo zivi, dobre plate. ako ja pokusam objasniti da ja imam do posla 50km u jednom pravcu, da decu ostavim u skolu i vrtic po citav dan, da sam u kreditima sledecih 20god,zbog kuce, koliko mesecno imam izdataka.... niko ne zeli ni da cuje. svi misle zapadne plate, a standard Srbije. niko i ne pokusava da se udubi malo vise i sazna vise prije nego kaze blago vama. sve se gleda i meri kroz pare.
sabina is offline   Reply With Quote
Old 08-08-2008   #3
sabina
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 279
Default

ako covek izadje navece u grad, ne vidi se ta kriza o kojoj svi pricaju. sve kafane, kahve i kafici puni, korzo i dalje glavni, kesu kokarica i uz ulicu niz ulicu. ringispil glavna atrakcija. a tamo haos kad odes. o sigurnosti da ne pricam, ali ono sto me je ljutilo su momcici od nekih13-14god, koji voze autice,i sa njima udaraju druge u kojima sede deca od nekih 5-6god. pa i manja. vriste, zaboli kad te udare. i mislite da neko reaguje na to! ma kakvi, oni Cigani (nije uvredljiv izraz, nego su stvarno Cigani po nacionalnosti, da ne bude zabune) koji to drze prave se da ne vide, bitno je samo uzeti pare, sta njih briga hoce li se neko povrediti. a dece i omladine koliko hoces, zeljni malo zabave i normalnih stvari. svi obuceni po poslednjoj modi, znaju sta se slusa, nosi, desava po toj njima dalekoj Evropi i sire.i cekaju da ta Evropa dodje i kod njih, jer misle da ce tad sve biti idealno. mladost, jos uvijek ima zelja i planova za buducnost. i dobro je to, imati svijetlu tacku u onom sivilu grada i citave drzave.
sabina is offline   Reply With Quote
Old 08-08-2008   #4
dj_edy
Registrovan
Početnik
 
dj_edy's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: A dje bi nego u Sjenicu
Godine: 41
Posts: 381
Default

Sve sto si napisala tacno je od rijeci do rijeci, imalo bi tu jos mnooooogo sta da se doda, ali nazalost nista dobro i lijepo tako da mi nekako lakse i kad ne pricam o tome sta se desava sa nasom Sjenicom.
__________________
Mix is my live
dj_edy is offline   Reply With Quote
Old 08-08-2008   #5
sabina
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 279
Default

evo ja napisah skoro citav roman, pa sad ostavljam vama, dragi moji forumasi, da i vi napisete vase utiske, kako ste vi doziveli ponovni susret sa rodnim gradom i ljudima u njemu, pisite iskreno o onim lijepim i manje lijepim stvarima koje ste videli i osetili, kad ste opet prosli pored Spomen cesme, na kojoj vise nema vode, preko mosta pa uz Pazarski drum, ili preko Sanca pa na Uvac. kad ste ponovo probali Sjenicki sir i paprike sa pavlakom. koji su to osecaji! ponovo doci kuci. u nasu Sjenicu, sa svim lijepim i ruznim stranama.
sabina is offline   Reply With Quote
Old 08-08-2008   #6
dj_edy
Registrovan
Početnik
 
dj_edy's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: A dje bi nego u Sjenicu
Godine: 41
Posts: 381
Default

Sve sto si napisala tacno je od rijeci do rijeci, imalo bi tu jos mnooooogo sta da se doda, ali nazalost nista dobro i lijepo tako da mi nekako lakse i kad ne pricam o tome sta se desava sa nasom Sjenicom.
dj_edy is offline   Reply With Quote
Old 09-08-2008   #7
NeXeN
preRegistrovan
Početnik
 
NeXeN's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Sjenica
Posts: 514
Default

Quote:
Originally Posted by sabina View Post
kesu kokarica i uz ulicu niz ulicu
to opet nesto na moj racun?
__________________
www.alrazi.co.cc
nexen.wapamp.com
NeXeN is offline   Reply With Quote
Old 09-08-2008   #8
sabina
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 279
Default

boze sacuvaj, to za kokarice je jos i pozitivno. bolje to nego kljuceve od nekog auta iznajmljenog od rentakara. ja sam uzivala setajuci carsijom, sa decom i kokaricama. nigde nema ljepsihn nego tamo. nego sta mislite o onim auticima sto vox drzi i iznajmljuje. dobar posao, nema sta. jos kad bi neko kupio jednu vecu trampolinu za skakanje, deca bi uzivala, a zarada sem takva.
sabina is offline   Reply With Quote
Old 09-08-2008   #9
politie
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by sabina View Post
evo da i ja otvorim jednu temu na ovom nasem forumu, posto se moje pitanje o utiscima sa odmora izgleda dopalo clanovima, a na predlog naseg dragog clana borici.
moji utisci su porazavajuci. kuci nisam bila od 2003. pa sad kad sam krenula, pozelela sam da imam krila i stignem sto prije. ali nije to tako blizu. avionom iz Osla za dva ipo sata do Beograda. ali odatle pa do Sjenice, nikad stici. put do Cacka pravi Evropski, ali dalje sve gore i gore. od Ivanjice pa do Sjenice, izgleda kao seoski put bez asfalta i skoro nikakvih znakova da se orijentises. ali nekako se stiglo i srce je bilo puno. sledeceg dana puni iscekivanja pravo u carsiju. grad koji je nekad bio moj ponos, nikad gore nije izgledao ili ga bar ja nisam goreg videla. smece na sve strane, psi lutalice koji su okupirali grad i koji su opasnost za sve gradjane, mada se niko time ne bavi. na pitanje zasto se nesto ne uradi, kazu zabranjeno ubijanje, mora da se pravi prihvatiliste. opstina nema para za ljude, a ne za to. i tako psi uzivaju u carsiji i razmnozavaju se. u svakoj kuci po jedna prodavnica ili kahva. po carsiji jos tragovi izbora, sa izlepljenim posterima politicara, ispisanim porukama po zidovima. niko da se seti da to pocisti. izbori su bili jos u maju, jedino ako ne cekaju nove pa ce zatrebati ponovo te reklame. ulice pune ljudi, ali malo poznatih. pitam se gde su, a onda se odgovor sam nametne. otisli u potragu za boljim zivotom, kao i ja. ono malo kojih i prepoznam, ne mogu vise imena da se setim, to je ono daleko od srca, daleko od secanja.



..vala gospodjo ako si se necem lepsem nadala trebala si da odes u Mc Donalds u taj tvoj oslo pa sad bar znas kako je u sjenici pa do godine razmisli gde se odmaras.sto se mene tice imam puno bolji zivot na zapadu (sve posteno zaradjeno) al nebi ove 4 hefte odmora u sjenici dao ni za godinu zivota na "zapadu" a sto se tih pahcadi i tog smeca i tih kahvi i ducana itd itd tice...takvu ja sjenicu pamtim oduvijek a i putevi su bolji ..
a ako se secas onog sata na posti nije nikad proradio a ni dan danas ne radi cudo da ti je to promaklo...a sjenicaci uzivaju puni kafici i dobro se oblace pa neka ih oni ne odvajaju od usta da bi pokazali da zive na zapadu nek uziva narod...ja volim sjenicu onakva kakva je ...
  Reply With Quote
Old 09-08-2008   #10
sabina
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 279
Default

svako ima pravo na svoje misljenje. sjenica je i meni draga, ali treba biti realan i reci istinu, a ne ono sto hocemo da mislimo da je istina. kako i koliko imaju ljudi u sjenici treba pitati starije generacije, koje sede kuci, stede na svemu da bi njihova deca imala za izlaske i ostale stvari, jer boze moj ne mogu se izdvajati od ostalih. a da rade ne bi, jer privatnik trazi da se na poslu radi a ne zabusava kao sto je se radilo dok su bile drzavne firme. i niko nije rekao da odmor u sjenici je promasaj, vec samo najobicnije cinjenice koje su ocigledne za sve koji hoce da ih vide...
sabina is offline   Reply With Quote
Old 09-08-2008   #11
sabina
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 279
Default

i kakve veze ima Mc Donalds sa ovom pricom? I Oslo nije moje, vec je glavni grad Norveske. ti i ja izgleda imamo razlicita secanja na Sjenicu od prije.
sabina is offline   Reply With Quote
Old 09-08-2008   #12
mersija
Registrovan
Domaćin
 
mersija's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Landskrona
Godine: 50
Posts: 6,463
Default

Quote:
Originally Posted by sabina View Post
svako ima pravo na svoje misljenje. sjenica je i meni draga, ali treba biti realan i reci istinu, a ne ono sto hocemo da mislimo da je istina. kako i koliko imaju ljudi u sjenici treba pitati starije generacije, koje sede kuci, stede na svemu da bi njihova deca imala za izlaske i ostale stvari, jer boze moj ne mogu se izdvajati od ostalih. a da rade ne bi, jer privatnik trazi da se na poslu radi a ne zabusava kao sto je se radilo dok su bile drzavne firme. i niko nije rekao da odmor u sjenici je promasaj, vec samo najobicnije cinjenice koje su ocigledne za sve koji hoce da ih vide...
Svaka cast Sabina,realno,cinjenicno stanje,htjeli mi to ili ne,istina je bas ovakva kakvu si u par navrata napisala.Naravno,boli istina ali to je ipk nasa zajednicka Sjenica,i smatram da nema nicega tu loseg ako se iznesu samo stvari onakve kakve jesu.Zaista,fino i veoma slikovito opisana situacija,kazem opet,nazalost vecine nas kojima je i srce i dusa tu u Sjenici.
mersija is offline   Reply With Quote
Old 09-08-2008   #13
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

I ja se slazem sa Sabinom.Sigurna sam da ni njoj nije bilo drago dok je ovo pisala.Mnoge dusa boli kada vidime sta se desava sa gradom u kom su rodjeni.Sjenica nije vise kao nekada-nazalost.Grad nam je i prije bio siromasan,ali srca ljudi su bola puno bogatija.
__________________
'Ja sam neka druga vrsta,ja bih iskreno.U meni je srce ostalo.'
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 09-08-2008   #14
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Neznam iz iskustva, ali mislim da je Sjenica jedan od najboljih gradova za podizanje dece, se dok ne zavrse gimnaziju. Deca se nauce da kolko toliko postuju starije (mada nije ni to ko sto je bilo prije), nema droge u toliko velikoj meri kao svugde drugo, a i sredina je zdrava za zivot sama po sebi.
Medjutim, kada se zavrsi srednja skola, tek se tada vidi da Sjenica ne pruza mogucnost ni za kakvu vrstu razvijanja i napredovanja. Onda omladina odlazi dalje na skolovanje, a neki dalje u inostranstvo. Zalosno je to sto vecina njih koji pozavrsavaju skole ostanu tu gde su se i skolovali, i Sjenica malo koristi vidi od njih.
Promene koje sjenici trebaju treba da pocnu od ljudi koji imaju uticaja. Prvo oni treba da promijene svoj nacin razmisljanja. Tek ce tada i Sjenica krenuti naprijed.

To je moje misljenje koje sam stekao po povratku sa odmora. Ali ipak, Sjenica ce mi uvijek ostati mila i uvijek cu rado dolaziti, pa neka izgleda i ovako kako izgleda danas.
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 10-08-2008   #15
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

..Pa se covjek upita: " Postoje li osnovni preduslovi za ljudsku srecu", tesko je biti sretan u gradu, do kojega je tesko doci, kozijim stazama. Gdje vam dijete vidi buducnost u odlazenju iz tog grada. Gdje je tesko zaraditi za osnovne zivotne potrebe, gdje je jos puno toga,,,

Ne bi imalo smisla pisati samo o "finim" osjecanjima. Treaba pisati realno, onako kako je. Ni gnusanje nije rdjava reakcija, to je ipak neki realan odnos prema stvarima. Nasi prijatelji i rodjaci koji su ostali tamo, zasluzuju nasa realna vidjenja.

Najstasnija je ravnodusnost..

O Sjenickim gostoprimstvima ne znam treba li posebno i pisati. Takve topline i paznje nigdje vise nema...ali mi odemo, oni ostaju..

Kakva je tajna formula za rijesavanje teskih ekonomskih problema ja ne znam, ali oni definitivno postoje i ne treba ih prisutkivati.

__________________________________________________ __________

Sabina, tvoja iskrenost odlicno sluzi tvojoj licnosti! Napisala si detalje koji ne ostavljaju ravnodusnim nikoga kome Sjenica nesto znaci. Svi ostali ucesnici ove teme takodjer.
borichi is offline   Reply With Quote
Old 11-08-2008   #16
politie
Gost
 
Posts: n/a
Default

..na ovu temu samo treba dodati jedno a to je da nema sta goreg kada se iz opanaka predje u cipele..
Covek se razocara,ljudi, kad cita neke stvari a narocito od osoba koje su zaboravile ko su do juce bile..

Sjenicu volim onakva kakva je..i ljudi super zive,bar ne odvajaju od usta da bi dosli na godisnji odmor da bi se pokazali kako voze nekog ml-a itd..

A pojedinci kojima je neprijatno videti psa lutalice,smece ili slicno-ljudi se trude koliko mogu da sprece neke stvari, takva je situacija u cijeloj drzavi,.pa dajte pomozite nesto,da vidimo i to..cast pojedincima kojima se izvinjavam, naravno jer ne treba svrstati sve u isti kos..

..sjenicaci naprijed..
  Reply With Quote
Old 11-08-2008   #17
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by politie View Post
..na ovu temu samo treba dodati jedno a to je da nema sta goreg kada se iz opanaka predje u cipele..
Covek se razocara,ljudi, kad cita neke stvari a narocito od osoba koje su zaboravile ko su do juce bile..

Sjenicu volim onakva kakva je..i ljudi super zive,bar ne odvajaju od usta da bi dosli na godisnji odmor da bi se pokazali kako voze nekog ml-a itd..

A pojedinci kojima je neprijatno videti psa lutalice,smece ili slicno-ljudi se trude koliko mogu da sprece neke stvari, takva je situacija u cijeloj drzavi,.pa dajte pomozite nesto,da vidimo i to..cast pojedincima kojima se izvinjavam, naravno jer ne treba svrstati sve u isti kos..

..sjenicaci naprijed..
Jeli tebi prijatno videti pse lutalice i smece?
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 11-08-2008   #18
politie
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Jeli tebi prijatno videti pse lutalice i smece?
.ma daaaaaaj kom se to svidja,sta ce narod nisu oni za sve krivi,takva je trenutna situacija...do juce ste ziveli u Sjenicu ili bolje reci okolna sela pa vam nista nije smetalo a danas..videlo se malo dalje pa se zaboravilo ko je ko,od tog sta gore nema..
, ako vam toliko smeta stanje u Sjenici pa ne znam zapravo zasto dolazite u Sjenicu,sto se ne ode negde drugde a svi znamo razlog dolaska..
  Reply With Quote
Old 11-08-2008   #19
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Nije mi jasan tvoj stav, prvo napadas one kojima se ne svidjaju lutalice i smece pa sad pises da se ni tebi ne svidja.

Nemam nista protiv sela kao sto ti imas ali za tvoju informaciju moja porodica je jedna od rijetkih u Sjenici koja ne vodi porijeklo sa sela. A smijem da se kladim da tvoja vodi porijeklo iz nekog od okolnih sela. Napisi kako se prezivas pa cu ti reci iz kojeg si sela.

Ja dolazim u Sjenicu da vidim rodbinu i prijatelje koji tu zive jer nemaju izbora a inace bih je obilazio u sirokom luku.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 11-08-2008   #20
politie
Gost
 
Posts: n/a
Default

..e bas je i moja ta rijetka porodica koja ne potice sa sela...
tako da..sta reci..uzgred citaj malo bolje o cemu se radi i ko sta ima protiv sela..i koga..
ps.propade ti ta opklada
pozzz
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
odmora, sjenici, utisci


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:35. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)