SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Srbije nešto zanimljivo i smatrate da trebaju znati i drugi... posveti mu temu...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 28-11-2012   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Uvoz Automobila bez Carine

U 2013. automobili iz EU bez carine.

Automobili, bela tehnika, šamponi bez nameta. Stope na promet hrane nešto niže

Vlada Srbije narednih dana usvojiće uredbu koja će, od Nove godine, značiti jeftiniji uvoz razne robe iz zemalja Evropske unije - potvrđeno je Novostima.

Snižavanje carina vrši se prema dinamici koju je, kroz primenu Prelaznog trgovinskog sporazuma, Srbija ugovorila sa Briselom.

Tako će se od Nove godine iz Unije uvoziti automobili, od 1.500 do 3.000 kubika, bez carine. Za kupovinu televizora iz EU naplaćivaće se tri, umesto dosadašnjih šest odsto carina. Na frižidere, radio-aparate za automobile, šporete i mnogu drugu belu tehniku neće se ni plaćati carina. Isto važi i za šampone, paste za zube... dok će se na kozmetičke proizvode (preparate za brijanje, kupanje, taoletne vode i parfeme) plaćati carina od tri odsto. Uvozne čokolade ostaće bez nameta od deset odsto, isto važi i za mineralne vode, sladoled, testenine....
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 28-11-2012   #2
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Da ti zamažu oči, posle jelte, od nove godine tj najkasnije u martu uvode vize opet za srbiju!

Pa koji će mi kurac auto, kad ne mogu sa njim nigde, čak ne mogu ni da odem da ga kupim od nove godine hahahaha!
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 28-11-2012   #3
edis_mumin
Registrovan
Početnik
 
edis_mumin's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Muminovska mahala
Godine: 37
Posts: 810
Default

Ovo je klasičan način kako država vrši samoubistvo. Ovde je sve skuplje nego u EU (osim el. struje i usluga), a sada kada se još oslobode poreza svi proizvodi iz EU, zamisli šta je to za domaću proizvodnju. A nama isto, nema carine, ali veći PDV i uvešće neku taksu, tako da pojeftinjenja nema
__________________
edis_mumin is offline   Reply With Quote
Old 28-11-2012   #4
Undercover 007
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: USA
Godine: 46
Posts: 339
Default

Nema oni sta da ubiju nasu proizvodnju jer je mi i nemamo.Ovde ce biti donekle osteceni distributeri koji su to na veliko uvozili i prodavali za puno vise para.Sto se tice auta to je jedan lukav potez na koji ce se navuci mnogi posto sam video koliko samo kosta godisnja registracija auta kod nas i nacin kako oni to racunaju.Sva ta uvezena auta ce se morati registrovati sto kod nas nije tako jeftino jos ako je auto jace od dvije hiljade kubika tu je cini mi se posebna tarifa.Bice tu naravno vise trosenja goriva,onda ce se i tu ubirati porezi i sve to jedno drugo vuce.
Po meni je ovo bolje za drzavu a brate i za narod jer puno njih bi se resilo starih golfova da nije bilo tih astronomskih poreza prilikom uvoza.
Undercover 007 is offline   Reply With Quote
Old 28-11-2012   #5
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Pa carina za automobil je bila 10% + pdv koji je bio 18 a sad je 20%, tako da ce auta pojeftiniti za 8 % ..
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
automobila, bez, carine, uvoz


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:25. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)