SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 24-09-2009   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Question VLASNICI PRIVREMENIH OBJEKATA NEZADOVOLJNI ODLUKOM OPSTINSKE UPRAVE U SJENICI

Odlukom Opštinske uprave u Sjenici, a zbog hitnosti izvođenja radova na izgradnji zaobilaznice i u skladu sa Regulacionim planom, objekti privremenog karaktera, koji su godinam, pa i decenijama bili postavljeni ispred gradskog parka, uklonjeni su u utorak. Iako su se protivili izvršenju takve odluke, uz asistenciju policije i u prisustvu građevinske i komunalno-ekološke inspekcije, vlasnici privremenih objekata, su na kraju prihvatili da uklone svoje objekte, kako bi izbegli rušenje istih, u ovom, kako kažu nadležni, neodložnom izvršnom postupku.
''Svakako da je bilo neophodno ukloniti ove objekte, koji su privremenog karaktera i kojima je istekla dozvola, kako bi ovo zemljište, koje je namenjeno izgradnji pristupne saobraćajnice prema potesu Vilenjak, priveli nameni u skladu sa Regulacionim planom. S obzirom da su se ovi privremeni objekti našli na samoj trasi pristupne saobraćajnice, mi smo poveli upravni postupak i doneli Rešenje o uklanjanju. Pošto vlasnici, svojom voljom nisu uspeli ili nisu hteli da sami uklone objekte, u upravnom postupku donet je zaključak o dozvoli izvršenja rešenja, koji nam daje za pravo, Opštinskoj upravi i inspekcijskom organu, da o trošku vlasnika, prinudno uklonimo objekte, koji ipak nisu porušeni, jer smo vlasnicima ''progledali kroz prste'' dozvolivši im da ih ipak sami uklone'', rekao je za naš sajt , Nermin Kamberović, građevinski inspektor i šef Odseka za urbanizam i izgradnju opštine Sjenica.
Vidno nezadovoljni ovakvom odlukom, iznoseći tvrdnje da su obavešteni samo tri dana pre izvršenja i da imaju važeće dozvole za rad, vlasnici su prihvatili da svoje objekte uklone, izmeštajući ih na svega nekoliko metara dalje, u blizini zgrade Šumske uprave uz, kako kažu, dozvolu direktora ovog preduzeća. Inspektor Kamberović je međutim, demantovao tvrdnje o važećim dozvolama za korišćenje javne površine, i istakao da, za sada, ne postoji alternativna lokacija za takve privremene objekte, te da će isti biti uklonjeni i sa lokacije na kojoj su izmešteni. ''Vlasnici uklonjenih objekata će, ravnopravno sa ostalim građanima Sjenice, moći da učestvuju na licitaciji javnih površina u gradu, ali tek nakon što, na predlog Odseka za urbanizam i izgradnu, Skupština donese odluku o tome'', kaže Kamberović.


__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 24-09-2009   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

zao mi je sto su morali da pomere ove objekte,ali "cilj opravdava sredstva...
nadam se da ce opstina naci alternativu za ovo mesto,jer ipak od ovoga je zivelo 3-4 porodice...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2009   #3
edis_mumin
Registrovan
Početnik
 
edis_mumin's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Muminovska mahala
Godine: 37
Posts: 810
Default

Njihovi objekti ipak nisu puno pomereni, tako da su ipak maksimalno ispoštovani, bar ja mislim... Neka se ova akcija nastavi obuhvatanjem svih privremenih objekata niz tranzitnu ulicu, jer je sada teški saobraćaj prebačen tom trasom, a i nema smisla da jedna od najfrekventnijih ulica u gradu nema trotoare za prešake
__________________
edis_mumin is offline   Reply With Quote
Old 30-09-2009   #4
sjesansarbos
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25
Default

Potpuno se slazem sa gornjim postom. Tranzitnom ulicom prodje toliko vozila u toku dana, a toliko puno dece, ucenika i ljudi prolazi njom da je pravo cudo kako ne ginu ljudi svaki dan. Udesi se desavaju skoro svakodnevno, raskrsnice su toliko nepregledne da je cesto pitanje puke srece da se prodje. Trotoari se ne mogu napraviti od silnih prodavnica koje su napravljene bez ikakvog pravila i reda. Jednom recju, JADNO. Ko ce biti taj koji sme oduzeti dozvolu tim lakrdijaskim objektima i napraviti trotoare?
sjesansarbos is offline   Reply With Quote
Old 30-09-2009   #5
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ma jeste mala Sjenica pa im ne mogu naci lokaciju, vecina Opstina u Srbiji nude zemljiste BESPLATNO ko ce zaposliti radnike, a kod nas uzima i tako gasi radna mesta i sto jos gore ostavlja porodice bez prihoda..
Ali rekose stari nije Bog macka pa da ti odma skoci za oci , kako ko radi jednog dana mu se vrati ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 30-09-2009   #6
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by sjesansarbos View Post
Trotoari se ne mogu napraviti od silnih prodavnica koje su napravljene bez ikakvog pravila i reda. Jednom recju, JADNO. Ko ce biti taj koji sme oduzeti dozvolu tim lakrdijaskim objektima i napraviti trotoare?


Potpuno se slazem s tobom. Oni koji su tada izdavali te dozvole nisu gledali ni plan ni red iz prostog razloga jer tog plana ni reda nije ni bilo.U Sjenici se tako reci nista nije ni radilo ni izgradjivalo a ono i sto se napravilo , uradjeno je bez ikakvog plana. Dokaz za to je i ona zgrada u centru koja je napravljena na divlji nacin i nesto je najruznije sto je Sjenica ikada dobila. Njima je bilo u cilju da usicare koji dinar jer svi znamo na koji nacin se dobijaju te dozvole. Dovoljno je da si clan stranke ili da dobro podplatis a u nekim slucajevima oboje. Na taj nacin napravljeno je i dosta kuca ( da ne imenujem jer ce se neki naci uvvrijedjeni ) na mjestima gdje to nijedan urbanisticki plan nebi dozvolio.
Zao mi je ljudi koji su osteceni ovom odlukom ali jednostavno od necega se mora pocet i svima treba da je jasno da je vrijeme bezvlasca i kauboja davno proslo.
Ne ocekujem puno ni od ove vlasti ali podrzavam ovu odluku
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 30-09-2009   #7
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by Elvis-Eko View Post
svima treba da je jasno da je vrijeme bezvlasca i kauboja davno proslo.
Ne ocekujem puno ni od ove vlasti ali podrzavam ovu odluku
Da, da
lijepo zvuci jos da se sprovede u praksi. Podobni mogu da zauzimaju, neki samaraju inspektore pa pojede vuk magarca ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 30-09-2009   #8
tidza
Registrovan
Domaćin
 
tidza's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Danska
Posts: 5,292
Default

moj rodjo Nermin Kamberovic haha blago tetki za njega....
tidza is offline   Reply With Quote
Old 30-09-2009   #9
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ma koliko bolno bilo moraju da se naprave radikalni rezovi po svim komunalnim pitanjima...
Eko je u pravu,od necega mora da se pocne,jednostavno nacin zivota kojim se zivi dole i sami vidimo dokle,zapravo ni dokle,nas je dogurao...
postali smo crna tacka na mapi sveta i mora da se napravi tranzicija u pravom smilu te reci...
eh,sad koliko je ova i bilo koja druga vlast sposobna za tako nesto,to je diskutabilno...
moje misljenje je da pravi ljudi nikad nece izroniti na povrsinu,jer mislim da im se jednostavno gadi kada vide koliko je sve to nisko,koliko su ljudi pohlepni,i na kakve nacine i ko dolazi na vlast...
jednostavno njihov I.Q: im ne dozvoljava ukrstanje kopalja sa takvim ljudima i oni beze po strani a vrlo cesto i na stranu i nalaze sebi odgovarajuci ali nikako zeljeni smisao i nacin zivota...
nego,sto rece jednom neko:
-kakv dzemat-takav hodza,
kakav narod-takva vlast....!!!
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 30-09-2009   #10
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
moje misljenje je da pravi ljudi nikad nece izroniti na povrsinu,jer mislim da im se jednostavno gadi kada vide koliko je sve to nisko,koliko su ljudi pohlepni,i na kakve nacine i ko dolazi na vlast...
jednostavno njihov I.Q: im ne dozvoljava ukrstanje kopalja sa takvim ljudima i oni beze po strani a vrlo cesto i na stranu i nalaze sebi odgovarajuci ali nikako zeljeni smisao i nacin zivota...
nego,sto rece jednom neko:
-kakv dzemat-takav hodza,
kakav narod-takva vlast....!!!

Sad But True
  Reply With Quote
Old 01-10-2009   #11
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Ja bi poceo sa tranzitnim putem kod pijace... em nepregledne raskrsnice, em uvijek na ulici i robe i dece i svih drugih vrsta pesaka...

Ja bi tu poceo... narocito na samim coskovima one radnje... sto daju totalnu nepreglednost u saobracaju!


Pozzzz
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2009   #12
edis_mumin
Registrovan
Početnik
 
edis_mumin's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Muminovska mahala
Godine: 37
Posts: 810
Default

Nema tu mnogo filozofije... prvo Huremin lokal, jer je najkritičniji i nekome će doći glave, a zatim i svi redom sa te strane do raskrsnice kod Exit-a, a sa druge strane od te raskrsnice do mosta kod gimnazije - u tom redu se nalazi Glođova prodavnica. Tu su najneophodniji trotoari, jer kod nas postoji praksa uraditi ulicu, ali ne i trotoare.
edis_mumin is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2009   #13
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by edis_mumin View Post
a sa druge strane od te raskrsnice do mosta kod gimnazije - u tom redu se nalazi Glođova prodavnica. Tu su najneophodniji trotoari, jer kod nas postoji praksa uraditi ulicu, ali ne i trotoare.


Potpuno si u pravu i na tom mjestu covjek izgubi zivot jer je pravo iz prodavnice, takoreci, krocio na ulicu a kako se kod nas vozi, s tim smo svi upoznati
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
nezadovoljni, objekata, odlukom, opstinske, privremenih, sjenici, uprave, vlasnici


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:43. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)