SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Ovo i ono sve što nije našlo mesta u ostalim temama, naćiće mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 01-04-2007   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default KAKVO JE BILO VASE DETINJSTVO

misljenja sam da treba imati i ovakva tema na nasem forumu...

ne znam za vas ali ja se uvek rado secam svoga detinjstava,ljudi i dogadjaja...

ima i stvari kojih se nerado secam i koje su ostavile tragova u mojim secanjima...

'

eto...



ja cu napisati neko svoje secanje,a kasnije cemo se nadovezivati,na druga,jer cemo se podsecati identicnih situacija koje neko drugi bude napisao....
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 01-04-2007   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

jedna stvar koje se rado secam iz svoga detinjstva,jesu fudbalske utakmice MAHALA-MAHALA....

niko nije jasno mogao podvuci crtu ko kojoj mahali pripada ali eto to je bila podela....

i onda se organizuju turniri,i da se vidi koja je mahala bolja u tom trenutku...

e sad su tu i imala,neka ne pisana pravila....

nisu mogli da igraju oni koji su bili puno stariji,pa nije imalo PRZE(jako napucane lopte u predelu tela) i slicnih pravila kojih se rado setim i ismejem....

posebna poslastica bila je zimski turnir u fudbalu,i to se igralo po velikom snegu,koji dans u sirokom luku zaobilazim i da vidim a kamo li po ceo dan da igram fudbala po tome...

a trenerke,pantalone ili ko je vec sta imao na sebi se zalede...

ali eto,to je bilo tada interesantno nama kao deci,i mislim da smo time prekaljeni,na razno razne bolesti,viruse i sl...





eto ja zapoceh temu,pa da vidimo cega cete se vi setiti....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 01-04-2007   #3
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

...Imati detinjstvo u Sjenici je posebna sreca. Cijeli grad kao da je bio jedno veliko igraliste i otvoreno za djecu. Roditelji nisu brinuli da li ce nas neko kidnapovati Mogao si da ides gdje hoces. A u kucu nismo ulazili do kasno u noci. Nismo imali kompjutere, PS3, mobilne telefone i ostale drangulije. Po neko dijete u mahali je imalo loptu, biciklo ili bagminton, to smo svi nekako dijelili sa uzivanjem.

Najdraza igra mi je bila: " Zaledjenog Dede". Trcis dok nekog ne dotaknes (zaledis). hahaha, moze biti odledjen samo ako mu drugo dijete prodje kroz noge. Odledjivac je morao to brzo da izvede inace i on moze biti zaledjen. Pa onda zmurke, do kasno u noc i mnoge druge igre. Ja mislim da smo mi umeli da se igramo i osmislimo svoje djetinjstvo, nije nam trebalo puno.

Sada je cini mi se sve drugacije?? Ponekad mi bude zao ovu djecu.
borichi is offline   Reply With Quote
Old 01-04-2007   #4
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

BORICHI....ti kad pises,a mi citamo, to se cini tako lako,ali upravo ove reci oslikavaju,snagu necega sto je zaista bitno,i sto je istinito...

drago mi je da si ostala dosledna sebi,i jos draze sto te opet ima na forumu pa makar to bilo i redje nego li prosle godine....



...setih se i ja zmurke u kasnu noc...

a,zapravo je sve to bio paravan za prve decije ljubavi i za koriscenje trenutka da se bar na momenat prilizi osobi prema kojoj su se gajile simpatije...

ipak su te decije ljubavi,najcistije,najistinitije,i najvernije....

iskren da budem,ja se svojih jos i secam....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 01-04-2007   #5
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Hahahaha, recicu te kod zene heheheheheheh



Ja se secam igre "komita i dzandara". To je bila igra za koju igraliste nije imalo granice, terali smo se po cijelom gradu, znali bi i blizu benzinske da stignemo

Onda igra "mape". Nacrtaj fol neku mapu, pa da nas protivnici po njoj traze. Mi smo trebali prvi da stignemo na pocetnu tacku i izbrisemo mapu prije nego nas pohvataju protivnici.



Ehhhh, kad se samo setim.....
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 02-04-2007   #6
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Grujice, cini mi se da ste se vi igrali nekih komplikovanih igara. Nisam sigurna da bi se uspjesno uklopila u ta pravila.



Quote: BORICHI....ti kad pises,a mi citamo, to se cini tako lako,ali upravo ove reci oslikavaju,snagu necega sto je zaista bitno,i sto je istinito...

drago mi je da si ostala dosledna sebi,i jos draze sto te opet ima na forumu pa makar to bilo i redje nego li prosle godine....



Gdje god da sam zivila i zivim ostala sam i umrijet cu ponosna Sjenicanka. I djeca mi pricaju Sjenickim naglaskom. Ono nase: "Charaape", "kasiika". I ako nikada jos na zalost nisu bile u Sjenici.



A sta je sa ostalim igracima. Deder Suada napiseder nam sta si se ti igrala. Ispada da smo samo mi gubili vrijeme, a ti ko biva fina cura pa nisi igrala " Zmurke"
borichi is offline   Reply With Quote
Old 02-04-2007   #7
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Boze mili kad se setim igara koje su obelezile moje detinjstvo....Izmedju dvije vatre,sa slicicama pola-cela,klikera.A klisa i maske...Uvijek smo imali neku igru da nam nebi bilo dosadno.Letnji raspust,kada su mnoga deca planirala odmor.......more ili neznam sta ,za mene je bio odmor sa mojim vrsnjacima koji su ostajali kuci......Mi smo imali Uvac ispred vrati,tada je Arifovac bio jedna lijepa plaza,nazalost sad se sve to pretvorilo u jednu deponiju smeca...Tu smo provodili nas ljetni raspust...U kesu malo hleba.sira i paradaiza i..........Svi smo bili srecni,zadovoljni sa tim sto smo imali....
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 02-04-2007   #8
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Hahahahaha, dje nadje izmedju dvije vatre, ja kolko se secam to su devojcice igrale
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 02-04-2007   #9
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 39
Posts: 1,759
Default

a secal se neko saban age tako smo je zvali.svi bi sedeli na zemlju a jedan od nas bi pokusavao da nas pogodi u ledja ili u stomak sa loptom.po citav dan bi se valjali po zemlji a uvece kuci kad dodjemo pantalone i majce zelene od trave....
__________________
Save water,drink BEER
liliput is offline   Reply With Quote
Old 02-04-2007   #10
Daki
Gost
 
Posts: n/a
Default

Ne znam da li ste se vi toga igrali, posto ste dosta stariji od mene. Mi kad smo bili manji napravili bi puhaljke od antena, ko neke cijeve i beri lipu i gadjaj se mahala vs. mahala. Toga nikad dosta...
  Reply With Quote
Old 02-04-2007   #11
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 39
Posts: 1,759
Default

bilo je toga..mi smo koristili onu lipu kod opstine i jos jedna je imal ispod gornje skola odma preko puta beverly hillsa...
liliput is offline   Reply With Quote
Old 02-04-2007   #12
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Crni Gruja
Hahahahaha, dje nadje izmedju dvije vatre, ja kolko se secam to su devojcice igrale


I ja sam voleo da se igram sa devojcicama, narocito sam voleo da se igramo doktora.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 02-04-2007   #13
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Joj kako sam voljeo sa njima da se igrami.A tek zmurke......
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 02-04-2007   #14
lejla
Registrovan
Početnik
 
lejla's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Sarasota,FL
Godine: 42
Posts: 482
Default

Prvo da se zahvalim strancu za ovu ideju.Tema je super.Detinjstvo sve bih dala za jedan dan detinjstva.Tako je bilo lepo.Svi zadovoljni sretni itd.Nikad necu zaboraviti.pokupili se mi iz ulice i odemo u onu vesninu zgradu i sa kanapom zavezemo kvake od vrata i pozvonimo na vrata.a vlasnik ne moze da otvori.İ jedne veceri nismo dobro zavezali kad otvori vrata Aco Balsic kad je stao da nas tera ma bilo je svega.ali to su dani kojih cu se uvek secati
__________________
Cudno je kako je malo potrebno da budemo srecni,a jos cudnije kako

nam bas to malo nedostaje
lejla is offline   Reply With Quote
Old 02-04-2007   #15
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

e vala LEJLA,ja bih ruku dao da ti nisi htela u belaj,a ti vidi vezala ljudima kvake po zgradama ....

e bas me ovo nasmija....



e citajte ovu zivu istinu...

mi koji smo ziveli u sjenici,uvek smo se radovali letu,sto zbog toga da se ugrejemo,sto zbog odmora a ponajvise jer u sjenici se leti povrati pala njenog raseljenog stanovnistva...

to i sami znamo da se od nastanka sjenicani stalno raseljavaju pod razlicitim uticajima...



elem...

dolazila je jedna curica tu u gradu i jeli,ja jos se kao nesto udvarao i mi ti sad nesto kako pricamo pa malo setamo,te rucica i ovo-ono...

bese tada popularan bicikl BMX popularniji je tada taj bicikl bio nego danas BMW ....

leto,lepo vreme,suncano i kazem ´ja njoj:

-HAJ SEDI NA BICIKLO DA TE PROVOZAM...

a BMX je imao one sundjere na volanu i ramu...

HAJDE-kaze ona i sede na volan...

NAGAZIO ja vozim 100 na sat,lijepo meni ono malo povetarac pa mi njenu kosu leprsa po licu,a boga mi ni volan nije bio puno sirok,pa ni ruke nisu bile BAS PRAZNE,ma slusajte,sve bih dao za jos jedan takav osecaj,i zato ga evo i pamtim 14godina....

jedino sto je bilo lose je sto se tesko drzi ravnoteza,jer ona sedi na volanu i samo ako malo secnes postaje rizicno da ne padnes...

i sve bi dobro dok ne pocesmo da se spustamo NIZ SKOLU onom ulicom...

kocim ja NA KONTRU sve lijepo ide kad samo ko grom iz vedra neba-SKIDE SE LANAC.....

JA SE PREPADNEM PA SPUSTIM NOGE DA KOCIM NOGAMA-i tu izgubismo ravnotezu.....



POLETE CURA.....



-rekoh gotovo je j..ah mu m...u,ova se vise ni pomerit nece....

ma i ja se ziv polomi,nema dje se nisam udario,ali ja samo gledam sta ce biti sa njom....



USTAJE....



CELA KOZA sa nogu i riku se ODRALA,kako je bila u sorcu,krvari....joj kataastrofa....

a ja ne disem,cekam samo sta ce da kaze....



a,ona se zaplaka i kaze:



-KONJU JEDAN,VIDI STA SI MI URADIO,SAD CELO LETO NECU MOCI MINIC DA OBUCEM.....



joj,ja kad cuh da je samo to u pitanju,ja poravnih,pa skocih i rekoh:



-ne sekiraj se ima moja mama neke meleme pa ce ti ona to NAPRAVIT....



evo i sad se smejem pa jedva ovo napisah....

ludnica je to bila.....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 02-04-2007   #16
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 39
Posts: 1,759
Default

hahahaha jadna ona.steta za minic.pa jesil je izlecio posle ?jel obukla minic?...
liliput is offline   Reply With Quote
Old 02-04-2007   #17
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

cuj jel obukla....



LILI-brate,pa ta ga nije skidala ni kad je spavala...

jos u to doba imase ona one PRUGASTE uni-hop crne boje tako da se to nije mnogo ni primecivalo....

a i kad joj nana njena(allahrahmetile) sapra ono sa mlakom vodom,i nemase tu mnogo necega opasnog,nego se ono sitno kamenje vie

se zalepilo....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 02-04-2007   #18
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 39
Posts: 1,759
Default

pa super onda ..
liliput is offline   Reply With Quote
Old 03-04-2007   #19
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Vecina nas ovdje je imala bezbrizno djetinjstvo, zato ga se rado i sjecamo i nikad ga zaboravit necemo , jer i imamo cega da se sjecamo.

Mi nismo znali za rec " stres "

Kad sam ja bio dijete , u mojoj ulici je uvjek bilo veselo. Igralo se malih golica , klikera , zmurke, djevojcice igrale izmedju dve vatre , skolice , nosile onaj lastik ( ema , esesa , hahaha ) i tako svaki dan do kasnih sati. Skupljale se slicice , popunjavali albumi , mijenjali stripove izmedju sebe, pravili planove kako i kod koga u jabuke ili dzanarike. Mi bi prvo otisli u izvidjanje pa se vratimo i napravimo plan. Vecinom , islo nas je po cetvorica. Dvojica bi se nakupili kamenja i zauzmu dobre pozicije , ako domacin izadje da ospu paljbu po njemu dok mi pobjegnemo i preskocimo ogradu, bilo je svega i svasta

Vec dugo godina se u toj ulici niko vise i ne igra tih igara. Niko ne igra malih golica iako je ulica postala nekako sira pa i teren postao bolji, i lopti ima kolko hoces ali niko nece vise to da igra, nece ili nema ko.

Mene zanima samo da li ce ova nasa djeca , pogotovu nas koji zivimo u inostranstvu imati cega da se sjecaju iz djetinjstva. Zanima me o cemu ce oni pricat kad budu nasih godina.
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 03-04-2007   #20
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Eko imao si srecu da odrastes u najboljoj mahali u Sjenici.
adnan is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
bilo, detinjstvo, kakvo, vase


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Vase japansko ime....=) akica_90 Predstavljanje članova 34 01-09-2014 00:51
Vase ime na Japanskom ALMIR- Ovo i ono 4 11-09-2008 11:39
sta mislite o staroj SFRJ dali je bilo bolje tada ili sad liliput Ovo i ono 124 24-08-2007 23:03
Nesto sto je bilo... Politika Sjenice 52 22-01-2007 09:57


All times are GMT +2. The time now is 16:01. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)