SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 21-08-2008   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Thumbs up Karate Klub ''sjenica'' Dobio šest Novih Majstorskih Titula

Za sedam godina od kada postoji, prvi karate klub u Sjenici i po rezultatima najuspešniji sportski klub, KK ''Sjenica'', izškolovao je ukupno 26 majstora karatea. Novih šest majstorskih titula, članovi ovog kluba osvoili su na nedavno održanom Internacionalnom karate kampu u Ohridu. Ohridski karate kamp je ove godine okupio oko 200 karatista iz Makedonije, Srbije, BiH, Grčke, Bugarske, Švajcarske i Albanije.
Majstorska zvanja uz crni pojas 1.dan, na desetodnevnom karate kampu u Ohridu ove godine stekli su: Armin Mašović, Bajramka Lakota, Edina Halilović, Zeid Dolovac, Aldin Jahović i Faris Hajradinović. Fahira Fazlić, Arben Ljajić i Ilhan Camović su tom prilikom unapredili svoje majstorske titule, ispunjavajući uslove za crni pojas 2.dan. Svoje majstorsko zvanje unapredio je i Meaz Zenović, predsednik i trener KK ''Sjenica''. Kao već dokazani majstor karatea, trener Zenović je ove godine postao i najmlađi nosilac titule karate majstora 5.dan u Srbiji.
Novostečena majstorska zvanja u vreme letnje pauze, članovima KK ''Sjenica'', biće značajan podstrek u daljem radu. Redovni treninzi počinju od 1.septembra, a već polovinom tog meseca, najmlađe takmičare (pionire, nade i kadete), očekuje Balkanski šampionat u Kragujevcu.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...


Last edited by Tahirovce; 22-08-2008 at 16:12..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 21-08-2008   #2
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Svaka cast.....Cestitke nasim majstorima...
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 21-08-2008   #3
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Meazu i ostalim članovima karate kluba SJENICA,nejiskrenije cestitke na uspehu, jos jednom su pokazali da su naš najuspešniji klub....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 21-08-2008   #4
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Čestitke i od mene,svim članovima KK"Sjenica"!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2008   #5
dz.biber
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2008
Location: EU
Godine: 52
Posts: 183
Default

Čestitke i od mene,svim članovima KK"Sjenica"!
popravljate nam raspolozenje
mogli bi otvoriti temu o zasluznim Sjenicankama i Sjenicacima koji su postigli uspehe u sportu , nauci ..... jer ima ih dosta sirom svijeta nek se zna i da je motivacija novim generacijama a da se pomenu i oni koji su rahmetli
dz.biber is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2008   #6
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Cestitke i od mene....
A karate i bio mnogo razvijeniji sport kod nas da je jeftinije teniranje.
(KOLIKO PAMTIM) Mesec treniranja kosta 800din, (obavezan) kimono,cini mi se,2000. Onda stitnici za noge i ruke...plus svaki izlazak na polaganje se posebno placa...I to sto se vise postize,sto se na visi rang popenju,sve je skuplje....

Bilo bi dobro kad bi opstina stipendirala makar najbolje karatiste (samo sam nacula ciejne tog "kampovanja" u Ohridu).
Ne bi to bilo mnogo za nas budzet,a deci bi to mnogo znacilo...


Postoji u Sjenici jos jedna karate-skola,kod prof.Blaska.
Medjutim,on je misljenja da se pojasevi ne mogu sticati tek-tako,da koliko god znali i umeli,moramo sacekati da prodje odredjeni period od kako smo zadnji put polagali,da napunimo odredjeni broj godina da bismo odredjeno zvanje stekli,pa se ove dvije skole na neki nacin kose.

Mozda preterujem,nemam ni malo pojama o karate-u(je l se tako pise?! ),al' mozda je sve ovo malo "napuhano"!
Ne sumnjam u uspeh nase dece,al previse je ti privatizovano da bi doprinosilo opstem dobru (a ne dobru pojedinca)!
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2008   #7
hanna
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by halilce View Post
Čestitke i od mene,svim članovima KK"Sjenica"!
i od mene....
  Reply With Quote
Old 23-08-2008   #8
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Valida sve to stoji sto si ti napisala,Meaz je moj jako dobar drug,ali i ja placam sve dadzbine za svoje dijete kao i drugi,mozda to zvuci skupo ali veruj mi da nije.
jedan izlazak u grad kosta me koliko i treniranje deteta za mesec dana,ja cu se sa zadovoljstvom odreci tog izlaska(ako bude potrebno) za dobro svog deteta.

znam da postoje ostali karate klubovi,ali mislim da su rezultati najbolje merilo kvaliteta i strucnosti......
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2008   #9
hanna
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Valida sve to stoji sto si ti napisala,Meaz je moj jako dobar drug,ali i ja placam sve dadzbine za svoje dijete kao i drugi,mozda to zvuci skupo ali veruj mi da nije.
jedan izlazak u grad kosta me koliko i treniranje deteta za mesec dana,ja cu se sa zadovoljstvom odreci tog izlaska(ako bude potrebno) za dobro svog deteta.

znam da postoje ostali karate klubovi,ali mislim da su rezultati najbolje merilo kvaliteta i strucnosti......
kao i svaki dobar i pametan roditelj...postovanje resko za ovo
  Reply With Quote
Old 23-08-2008   #10
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
mozda to zvuci skupo ali veruj mi da nije
Da ti verujem?!
Ok.
Al' sta cu sa onom koja mi kaze:
"Veruj mi da me je sramota da trazim vise babu para za polaganja. Moj prosli crni pojas ga je kostao blizu 300eura i to je morao da pozajmi. Dodje mi da napustim teniranje!"

Verujem i njoj.
I sta sad?!
.
.
.

Zato i kazem da bi najbolje bilo da opstina preuzme teret stipendiranja makar nastih majstora.



A sto se tice skole profesora Blaska,svi koji su je pohadjali znaju koji je on strucnjak,a npr.i sam na svojim treninzima ne trazi da deca oblace opremu,sto je dosta isplativije,jer zamisli moras sve to detetu da obezbedis u roku od mesec dana,das oko 100e,a onda ti diejte jednostavno "ohladi" od treninga...Kod nejga su polaganja na sest meseci,i to samo za jedan pojas,dok su kod Meaza cesca,skuplja,i mnog se brze rangiraju ucesnicu po pojasevima....
A svi ovi dore navedeni majstori idu uporedo u obe skole,tako da njihovo umece ne mozemo pripisati radu samo jedne skole
Zato se ne slazem sa tobom da su "rezultati najbolje merilo kvaliteta i strucnosti",vec to ide po jednostavnom sistemu "koliko para,toliko i muzike"...

A ovo sad tek moze dvojako da se shvati! Ne kazem ja da su oni koji su platili,ujedno i nekog podplatili,vec su obezbedili sebi bolji kvalitet treninga. Sto je legalno,logicno...znaci,ne krivim skolu ni za sta!

Kog sad krivim?! Uhh...izgubila sam se sopstvenim mislima!

Krivim opstinu!
Kao najuspesniji klub u Sjenici,mogu da ih makar malko "poguraju"!
Ili smo dotle stigli da ni to ne mogu!
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2008   #11
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

Kimono je potreban-ne kazem da nije skup,ali u trenerci ne mozes da osetis taj stav(jesi li dobro odradila ili ne)kao sto to mozes u kimonu.Naravno da moze proci izvestan period,dok si pocetnik,dok se ne prikupe pare.Ali sve sto vise odmice,vidis koliko ti je ta oprema potrebna.Nije isto kada sparingujes sa nekim u opremi a kada bez opreme.
Mislim,da ko voli taj sport,koliko god para da daje-zna za sta ih daje.
Tahirovce je u pravu kada pomene koliko se da za jednu noc u grad.
A slazem se sa tobom Supergirl da ima ljudi koji bi hteli da treniraju ali jednostavno ne mogu da opterecuju svoje roditelje(nekom je taj trening mesecna plata).I po tom pitanju bi ovi 'nasi' trebali nesto uraditi(za promenu da misle malo i na nekog drugog).
A sto se tice strucnosti tih trenera-ne znam ih.Ali znam da se sa pojasa na pojas ne prelazi tako brzo.Sto 'veci' pojas-treba puno vise vezbe i odricanja.Za smedji i crni-su godine u pitanju.Naravo koliko je ko strucan pokazuju dani.Koliko shvatih ovaj trener ima 5.dan-svaka mu cast.
Naravno-cestitke i svim ostalim koji su ucestvovali.
__________________
'Ja sam neka druga vrsta,ja bih iskreno.U meni je srce ostalo.'

Last edited by ursuljanka; 23-08-2008 at 17:19..
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2008   #12
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Quote:
Originally Posted by ursuljanka View Post
Kimono je potreban.
Rekoh:

zamisli moras sve to detetu da obezbedis u roku od mesec dana,das oko 100e,a onda ti diejte jednostavno "ohladi" od treninga


Nije bas potreban pocetnicima,makar ne dok ne "prikupe" par pojaseva!(godinu-dvije-tri)
Koliko ima samo dece u Sjencii koja tvrde na imaju taj prvi,drugi,treci pojas (daltonista sam za karate! ) tj,polozili su za njih,a u stvari su tenirtali davno i sve ej zaboravljeno..... Onda,ne mozes reci,da je to bilo bacanje para (opet dvosmisleno: Ne kazem da je bavljenjem sportom bacanje para,ali 6-omesecno treniranje koje kosta toliko jeste!)...
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2008   #13
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Nema potrebe da napusti treniranje,jer kad polozi za crni pojas vise ne placa treninge.
Valida 300e je osmodnevni pansion,sa putom i taksama za polaganje,polaze se pred komisijom u kojoj su strucnjaci iza kojih su zavidni rezultati,za crni pojas mogu polagati i u Sjenici ali razlika je ogromna(kao sto je razlika izmedju Beogradskog ili Sarajevskog fakulteta i muftinog u Pazaru).
Sto se trenera tice glupo je i porediti Meaza i Blaska,ne kazem da je Blasko los, ali Meaz je evropski prvak i najmladji nosioc majstorske titule 5 dan u Srbiji.
Blasko trenira decu Sjenice skoro 20 god i neznam da je neka medalja dosla u Sjenicu,dok KK Sjenica je za 6 godina postao najtrofejniji klub u gradu i clan kk Sjenica predstavlja Reprezentaciju Srbije,a ako se ne slazes samnom da su rezultati najbolje merilo strucnosti, stvarno neznam sta da ti kazem osim da jos jednom razmislis..
Opstina malo pomaze klub,istina simbolicno,ali osnivac kluba nije opstina vec fizicko lice tako da i nije duzna da pomaze,kad sam isao sa Meazom na takmicenja cuo sam pricu i trenera iz vecinih i finansiski jacih gradova, i oni tvrde da im opstina ne pomaze puno.....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2008   #14
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

Quote:
Originally Posted by supergirl View Post
Rekoh:

zamisli moras sve to detetu da obezbedis u roku od mesec dana,das oko 100e,a onda ti diejte jednostavno "ohladi" od treninga


Nije bas potreban pocetnicima,makar ne dok ne "prikupe" par pojaseva!(godinu-dvije-tri)
Koliko ima samo dece u Sjencii koja tvrde na imaju taj prvi,drugi,treci pojas (daltonista sam za karate! ) tj,polozili su za njih,a u stvari su tenirtali davno i sve ej zaboravljeno..... Onda,ne mozes reci,da je to bilo bacanje para (opet dvosmisleno: Ne kazem da je bavljenjem sportom bacanje para,ali 6-omesecno treniranje koje kosta toliko jeste!)...
Ja sam napisala da moze sa opremom da se saceka neko vrijeme,ali cekati godinu,dve ,tri-nisi ni svesna koliko to sputava u treningu.Valjda neko za mesec-dva zna zeli li to da trenira.Veruj,to se sazna na par treninga,a sto si vise u tome,sve te vise vuce.A sto se tice te dece sto su zaboravila kate,verovatno nece opet polagati,samo ce morati uloziti vise truda,treba ce im vise vremena da polozu za sledeci pojas.Normalno je da se kate zaboravljaju,ali brzo se to nadoknadi.
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 28-08-2008   #15
fifilina
Registrovan
Početnik
 
fifilina's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 10
Default

Kao majstor karatea /crni pojas 2. dan/ i kao dugogodisnji clan KK "Sjenice" moram priznati da ozbiljno treniranje ovog sporta zahteva mnogo truda i napora ali i prilicno fansijsko izlaganje od strane roditelja.Nazalost nasa opstina nema dovoljno novca za potpuno pokrivanje svih troskova KK"Sjenice"ali to za pravog sportistu sa velikom motivacijom ne sme predstavljati problem.

Takodje zelim se zahvaliti na svim cestitkama od strane ADMINISTRATORA i ostalih clanova foruma.

i jos da se zna:
detetu koje se odluci da trenira u nacem klubu bice receno /kao sto je i dosad bilo/
da ima rok od mesec dana da odluci da li se zeli baviti ovim sportom, nakon mesec dana treniranja i njegove konacne odluke da zeli da trenira u klubu,pocetnik je duzan da kupi kimono i da nastavi do kad hoce da trenira.svaki clan naseg kluba nakon sto polozi za zeleni pojas ima pravo da se izjasni u kojoj karate disciplini/kate ili borbe/ zeli ucestvovati na takmicenjima.Pa u zavisnosti od discipline/ukoliko su to borbe/ radi svoje koristi i zelje treba kupiti rukavice i ostalu potrebnu opremu.

pozzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
fifilina is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
dobio, jenica, karate, klub, majstorskih, novih, šest, titula


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
SDP u Prijepolju dobio Predsednika Skupstine Opstine STRANAC Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 3 17-01-2009 23:24
U Novom Ruhu Do Novih Pobeda Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 3 05-12-2007 19:24
Karate Klub ,,sjenica'' Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 4 02-10-2007 06:47
Atletski klub Sjenica MadeinSanjak Sport 16 08-07-2007 01:13
Karate Klub - Sjenica Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 1 29-04-2007 09:41


All times are GMT +2. The time now is 10:40. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)