SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Srbije nešto zanimljivo i smatrate da trebaju znati i drugi... posveti mu temu...

Reply
Old 26-04-2015   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default Muhedin Gegic: Zahvalan sam Milosu do kraja zivota

Strašne stvari preživeo sam u Jemenu, hvala Alahu, sa decom sam izvukao živu glavu iz ove ratom zahvaćene zemlje. Veliku pomoć u evakuaciji pružio nam je Miloš Perišić iz konzulata Srbije u Abu Dabiju, biću mu zahvalan do kraja života. Veliku zahvalnost dugujem i Rusiji čijim avionom sam iz Sane prebačen u Moskvu i svima u Srbiji koji su mi pomogli, neka ih Alah nagradi, sačuva.


Konačno u svojoj zemlji: Muhedin Gegić sa decom na beogradskom aerodromu

Ovako za "Vesti" govori Muhedin Gegić, rodom iz Dolova kod Tutina koga je, nakon više godina života u Jemenu, gde sa suprugom, tamošnjom državljankom, izrodio četvoro dece, srpska diplomatija, uz pomoć Rusije, uspela da izvuče iz ratnog vihora i bezbedno dovede u Srbiju.

- Konačno sam sa decom u mom rodnom Tutinu gde sam trenutno smešten kod rođaka. Očekujem da iz Pariza stigne moja sestra i smesti me u njenu kuću. Nadam se da će za mesec-dva ovamo stići i moja supruga koja je, uprkos ratu, ostala u Jemenu da brine o ostareloj i bolesnoj majci. Nisam nikakav ekstremista, nisam ratovao u Bosni, niti bilo gde, nisam pripadnik Al Kaide, ne podržavam Islamsku državu (zna se da mi sa dugim bradama nismo za njih), nisam bio ni u kakvim kampovima, ne podržavam ni "ove, ni one", običan sam čovek i vernik - ističe Gegić.

On naglašava da je zbog raznih napisa u medijima imao problema u Jemenu.

- Kad su se moje slike pojavile na internetu, vlasti-šiita Huta, koji su zauzeli većinu Jemena, pa i grad Taiz u kome sam živeo, jedne večeri došle su po mene i poveli me u njihovu policijsku stanicu gde su me ispitivali četiri sata. Pitali su me sve i svašta: od kada sam u Jemenu i zašto, da li sam neki špijun i za koga radim. Pustili su me, ali su zadržali moj pasoš. Međutim, već sutradan jedan njihov službenik mi je vratio putnu ispravu i rekao mi da ne brinem. Potom sam sa decom uspeo da se prebacim u Sanu gde sam na periferiji grada čekao i dočekao evakuaciju. Godinama sam živeo na relaciji Nemačka - Jemen, nabavljao sam opremu za automehaničarsku radnju, uložio sam puno para, a onda je došao rat i sve mi je uništeno i pokradeno. U Srbiji ću morati sve iz početka - dodaje Gegić.

Ne ljuti se na roditelje
Pre nego što se 2006. godine obreo u Jemenu, Muhedin Gegić je sa roditeljima Jusufom i Rahimom, bivšom suprugom Hedijom i trojicom sinova živeo u Nemačkoj. Kada se čulo za njegov apel za evakuaciju iz Jemena, njegovi roditelju bili su u Tutinu, novinarima su rekli da bi želeli da se on izvuče, a da ih njegova nova supruga i deca ne interesuju.
- Ne pogađaju me izjave mojih roditelja, na njih nikada ne mogu da se naljutim, znam ja da me oni vole i da su brinuli za mene, volim i ja njih - kaže Muhedin i dodaje da se iz Jemena čuo sa ocem.
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Reply

Bookmarks

Tags
gegic, kraja, milosu, muhedin, sam, zahvalan, zivota


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:03. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)