SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 27-05-2010   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Exclamation PREDLOZENI PLAN O PROSIRENJU PRIRODNOG REZERVATA ''UVAC'' NEPOVOLJAN ZA SJENICU

Na osnovu izveštaja nadležne Opštinske komisije za planove, koja je analizirala predloženi Plan proširenja prirodnog rezervata ''Uvac'', Opštinsko veće Sjenice je na Trećoj vanrednoj sednici zauzelo stav da takav Prostorni plan nije povoljan za Sjenicu. Smatrajući da aktuelni Plan ograničava razvoj Sjenice, većnici su doneli odluku da na Javnoj raspravi, koa bi trebalo da se održi u Novoj Varoši, iznesu primedbe, i od obrađivača plana, zatraže određena pojašnjenja. Ukoliko primedbe ne budu uvažene, lokalna vlast Sjenice, na predloženi Plan o proširenju rezervata ''Uvac'', koji se najvećim delom prostire na teritoriji sjeničke opštine, neće dati saglasnost, zaključeno je na vanrednoj sednici Opštinskog veća u Sjenici.
''Kada je u pitanju Sjenica, ovakav Prostorni plan ima svoje i negativne i pozitivne strane. Pozitivno je to što su prihvaćene odluke opštinskih organa kada su u pitanju, recimo, gradske ulice, lokalni, regionalni i magistralni putevi na teritoriji opštine, jer će to biti usaglašeno sa Generalnim urbanističkim planom. Međutim, ovakav Prostorni plan ima više ngativnih strana, pa zbog toga, pojašnjenja i odgovore treba tražiti od komisije i obrađivača plana na Javnoj raspravi u Novoj Varoši'', izjavio je za naš sajt, Ismet Mahmutović, član Opštinske komisije za planove i zamenik direktora Direkcije za urbanizam, projektovanje i izgradnju u Sjenici.
Prema usvojenom izveštaju nadležne Opštinske komisije, prva primedba se odnosi na pravila gradnje u trećoj zoni. ''Treća zona obuhvata skoro 80 odsto teritorije opštine Sjenica. Predloženim Prostornim planom, prvaila gradnje u ovoj zoni nisu jasno definisana. Treba tražiti konkretne odgovore, šta sme a šta ne da se gradi u ovoj zoni. Jer, ako bi stanovnik u trećoj zoni bio dužan da u roku od godinu dana, za štalu, primera radi, sa četiri krave, instalira uređaj za pročišćavanje otpadnih voda, to bi bio preveliki namet, kako za njega, tako i za sve stanovnike u ovoj zoni i za celu opštinu. Za realizaciju takvog plana, neophodna bi bila pomoć Vlade, i to je nešto što treba detaljno pojasniti'', kazao je Mahmutović.
Predstavnici Sjenice će na Javnoj raspravi od nadležnih tražiti pojašnjenje i o statusu transfer deponije na Goveđaku, koja je takođe u trećoj zoni; pojašnjenje o mogućnosti izgradnje Toplane, u vezi koje Vlada Republike Srbije vodi pregovore, kao i pojašnjenje o postavljanju vetrogeneratora u skladu sa Programom obnovljive energije, koji se u ovoj opštini ispituje poslednje tri godine.


__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...


Last edited by Tahirovce; 27-05-2010 at 23:48..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 31-05-2010   #2
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Ovde su samo pare problem koliko sam ja razumeo. Ako drzava hoce da ima nacionalne parkove treba da se izdvoje i sredstva iz drzavnog budzeta a ne da se opterecuje opstinski budzet i privatna lica.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2010   #3
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Ovde su samo pare problem koliko sam ja razumeo. Ako drzava hoce da ima nacionalne parkove treba da se izdvoje i sredstva iz drzavnog budzeta a ne da se opterecuje opstinski budzet i privatna lica.

Eee Adnane,mora da se plati 40 miliona za satelit....nema se para
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
nepovoljan, plan, predlozeni, prirodnog, prosirenju, rezervata, sjenicu, uvac


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:14. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)