SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
 
Old 16-04-2009   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Post Kancelarija Za Mlade I U Sjenici ZvaniČno PoČela Sa Radom

U sredu je u Sjenici ozvaničen rad, ranije formirane Kancelarije za mlade. Svečanom otvaranju 71. po redu takve kancelarije u Srbiji, koja se nalazi u novom objektu sportske hale u Sjenici, prisustvovali su predstavnici Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije, predstavnici lokalne vlasti, PRO programa, regionalni i koordinatori ovakvih kancelarija iz susednih opština, i naravno mladi Sjenice. Novoformiranoj kancelariji u ovoj opštini dao je podršku i PRO program, koji je, uz pomoć svojih donatora EU i Vlade Švajcarske, obezbedio kancelarijski nameštaj i kompjutersku opremu, koja će uskoro biti isporučena.
Prema rečima Zorice Labudović, šefa Nacionalne kancelarije za mlade, koja je kao predstavnica Ministarstva omladine i sporta tom prilikom boravila u Sjenici, lokalne kancelarije za mlade će, u skladu sa Nacionalnom strategijom, raditi na izradi lokalnih strateških dokumenata, i na najbolji način definisati potrebe mladih u svojim sredinama. ''Koordinatori lokalnih kancelarija treba da osmisle programe i aktivnosti u skladu sa potrebama mladih u svojim lokalnim zajednicama. Jer, recimo, neko iz Sjenice najbolje zna šta je mladima Sjenice najpotrebnije, a Ministarstvo je tu da pomogne finansijski i stručno, da uspostavi saradnju sa donatorima i da na taj način privuče strane fondove'', istakla je Labudović.
Koordinator Kancelarije za mlade u Sjenici Edis Hadžialić je za naš sajt rekao da je izrada sjeničkog Lokalnog plana akcije za mlade u toku, i da se radi u saradnji sa Urbaninom i OEBS-om, a da su, prema željama mladih Sjeničana, njima najpotrebniji Dom kulture i više kulturnih sadržaja. ''S obzirom da je renoviranje prostorija KUD-a ''Jedinstvo'' u toku, mi tu upravo vidimo šansu za angažovanje mladih kroz različite kulturne aktivnosti kao što su, dramska, muzička i slične sekcije'', istakao je on.
''Otvaranjem Kancelarije za mlade, želimo da zaustavimo trend odliva mladih sa naših prostora. Nastojaćemo da preko ove Kancelarije realizujemo što više projekata koji će angažovati mlade ljude u što većem broju. U saradnji sa Ministarstvom omladine i sporta, konkurisaćemo i za određeni broj mesta za volontiranje na Univerzijadi u Beogradu. To će za mlade iz Sjenici biti šansa, i izvanredna prilika da upoznaju, i borave na jednom velikom svetskom takmičenju, kao što je Univerzijada'', rekao je, između ostalog, u izjavi za medije, pomoćnik predsednika opštine Sjenica, Rijad Hodžić.

__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...


Last edited by Tahirovce; 16-04-2009 at 16:25..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 16-04-2009   #2
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

ma bravo , jos jedna lijepa vijest.Nasa omladina se vec pokazala svojim znanjem i rezultatima, ovo je samo jos jedna prilika za dalji napredak i jos puno boljih rezultata
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 16-04-2009   #3
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Hvala Bogu...a i treba omladina da preduzme neke odgovornije inicijative u nasem gradu,mislim da bi nam tako svima bilo mnogo bolje.
Ja verujem u nasu omladinu.
  Reply With Quote
Old 16-04-2009   #4
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
Ja verujem u nasu omladinu.

I ja se samo u njih nadam, ako oni nesto ne promjene, bruka ziva
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 16-04-2009   #5
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

odlicno...
nadam se da ce biti stranacki neobojena...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 16-04-2009   #6
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
odlicno...
nadam se da ce biti stranacki neobojena...

Mislim da ova omladina zna sta hoce i ne vjerujem da ce to dozvoliti
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 16-04-2009   #7
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Elvis-Eko View Post
Mislim da ova omladina zna sta hoce i ne vjerujem da ce to dozvoliti
ne mislim nego znam da nigde politika nije toliko ukorenila se medju omladinom kao sto je slucaj u sandzaku a samim tim i u sjenici....
voleo bih da nisam u pravu,ali mislim da je vec sad sugerisano deci ciji roditelji ne zagovaraju vladajucu opciju,da se ne nalaze tamo...
onda,kad dodju oni drugi-ovi prvi ce odustat i sve tako u krug...
a,opet podvlacim,VOLEO BIH DA NISAM U PRAVU...

nego,sreca je da imamo Reška,koji se ne zali da prenese sve sto se desi u sjenici,pa cemo saznati o daljem radu ove organizacije...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 16-04-2009   #8
NeXeN
preRegistrovan
Početnik
 
NeXeN's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Sjenica
Posts: 514
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
onda,kad dodju oni drugi-ovi prvi ce odustat i sve tako u krug...
a,opet podvlacim,VOLEO BIH DA NISAM U PRAVU...
nisi u pravu
to si voleo da cujes i ja sam dokaz tome, moglo bi se reci da sam volonter ove kancelarije bez obzira ko je njen inicijator odnosno iz koje stranke....
uskoro cete se uveriti da nasa omladina ima snage...
__________________
www.alrazi.co.cc
nexen.wapamp.com
NeXeN is offline   Reply With Quote
Old 16-04-2009   #9
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by NeXeN View Post
nisi u pravu
to si voleo da cujes i ja sam dokaz tome, moglo bi se reci da sam volonter ove kancelarije bez obzira ko je njen inicijator odnosno iz koje stranke....
uskoro cete se uveriti da nasa omladina ima snage...


a bombone donosim kad dodjem sad za koji dan...
hvala braco...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 16-04-2009   #10
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Nexen, sto bi reko Enes iz stranke: "stranka ima velikih planova s tobom ",salim se
Nedajte se , stranac je u pravu , ali vi ste jedina nada za neku promjenu
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 16-04-2009   #11
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Elvis-Eko View Post
Nexen, sto bi reko Enes iz stranke: "stranka ima velikih planova s tobom ",salim se
hahahhaha....
joj legendo,dje ga nadje....
hahahaha...
Enes iz stranke je olicenje balkanske politicke scene...
sve se zapravo radi onako...
Eko,hvala,nasmeja me zestoko...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 16-04-2009   #12
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Elvis-Eko View Post
Nexen, sto bi reko Enes iz stranke: "stranka ima velikih planova s tobom "


HAHAHAHAAA... e sta ti pade napamet baksuze!
  Reply With Quote
Old 16-04-2009   #13
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Eko,STRANAC, u nekoj od zadnjih epizoda onog ludog serijala dr Djidjimilovic kaze:

CRNO NAM SE PISE AL' PROPASTI NECEMO!

E ovo bi mogla da bude deviza nase omladine.
  Reply With Quote
Old 16-04-2009   #14
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
Eko,STRANAC, u nekoj od zadnjih epizoda onog ludog serijala dr Djidjimilovic kaze:

CRNO NAM SE PISE AL' PROPASTI NECEMO!

E ovo bi mogla da bude deviza nase omladine.


Slazem se
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 16-04-2009   #15
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
Eko,STRANAC, u nekoj od zadnjih epizoda onog ludog serijala dr Djidjimilovic kaze:

CRNO NAM SE PISE AL' PROPASTI NECEMO!

E ovo bi mogla da bude deviza nase omladine.
kad je omladina sjenice u pitanju,tu je poverenje bezrezervno...
jedino,treba naci nacina da se apsolutno udalje od politike,pogotovu oni koji nisu direktni ucesnici toga...
sjenicka omladina je "najzdravija" na svetu,to nema alternative...
nadam se da ce taj duh ostati i da zivi sa sjenicom i sjenicanima...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 16-04-2009   #16
homar
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 307
Default

Slažem se sa većinom diskutanata "na mladima svijet ostaje", u jednom se ne slažem a to je da se mladi ne trebaju baviti politikom. Ona stara izreka je mudrost "ako se ne baviš politikom, onda će se politika baviti tobom". Zato, budućnost mladih nije u sadašnjim političkim opcijama, odnosno dvjema političkim strankama (SDA i SDP), već u mnogo progresivnijim opcijama koje nisu opterećene prošlošću. Te opcije ne treba da gaje isključivost i neprijateljstvo prema drugom i drugačijem, već unijeti malo više tolerancije i razumjevanja. Otvaranje ove Kancelarije za mlade ima simboličan značaj, ali puno je otvorenih opcija da se mladi angažuju, posebno na kulturnom i sportskom polju. Svemu ovome svoj doprinos moraju dati mediji, koji danas u Sandžaku predstavljaju črnu mrlju u procesu demokratizacije društva. Ovdje bih isključio ovaj forum, kao dio medija koji svakim danom napreduje i daje svoj puni doprinos razvoju medijske slobode i demokratizaciji društva. Zato omladino preuzmite stvar u svoje ruke, niko vam neće donijeti demokratiju na tanjiru.
homar is offline   Reply With Quote
Old 16-04-2009   #17
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Bravo na komentaru Homar i slazem se u potpunosti sa ovim sto si napisao,narocito za medije koji su,u zavisnosti od vladajuce strukture,razlicito obojeni pa samim tim i subjektivni i iskljucivi sto svakako ne ostavlja puno prostora zdravom umu da se adekvatno orijentise na politickoj pozornici Sandzaka...
Stvaranjem jednog nezavisnog i objektivnog medija stvorila bi se realna predispozicija za demokratsku buducnost naseg regiona...pa evo ideje i posla nasim omladincima.

PS
Bavite se politikom da se politika ne bi bavila vama!
A.IZETBEGOVIC
  Reply With Quote
Old 16-04-2009   #18
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by homar View Post
Slažem se sa većinom diskutanata "na mladima svijet ostaje", u jednom se ne slažem a to je da se mladi ne trebaju baviti politikom. Ona stara izreka je mudrost "ako se ne baviš politikom, onda će se politika baviti tobom". Zato, budućnost mladih nije u sadašnjim političkim opcijama, odnosno dvjema političkim strankama (SDA i SDP), već u mnogo progresivnijim opcijama koje nisu opterećene prošlošću. Te opcije ne treba da gaje isključivost i neprijateljstvo prema drugom i drugačijem, već unijeti malo više tolerancije i razumjevanja. Otvaranje ove Kancelarije za mlade ima simboličan značaj, ali puno je otvorenih opcija da se mladi angažuju, posebno na kulturnom i sportskom polju. Svemu ovome svoj doprinos moraju dati mediji, koji danas u Sandžaku predstavljaju črnu mrlju u procesu demokratizacije društva. Ovdje bih isključio ovaj forum, kao dio medija koji svakim danom napreduje i daje svoj puni doprinos razvoju medijske slobode i demokratizaciji društva. Zato omladino preuzmite stvar u svoje ruke, niko vam neće donijeti demokratiju na tanjiru.
fino receneo,jedino osecam da treba da obrazlozim jedan detalj...

1.nisam mislio svi,vec sam i rekao oni koji nisu direktno upleteni u politiku,a to sam rekao iz razloga je znam na kakav nacin se vodi politika na tom prostoru,
pa bih bio srean da nema ni jednog omladinca u politici,dok za to ne dodje vreme-ako ikada i dodje...

2.ne slazem se sa tim
AKO SE NE BAVIS POLITIKOM ONA CE SE BAVITI SA TOBOM
jer niko me nije dirao,i nikakav problem nisam imao,i nije postojao covek na teritioriji opstine sjenica koji me je mrzeo dok nisam bio u politici...
od kada tamo zalutah nastale su gluposti...
a,onda,po onoj nasoj NIJE MAJKA KLELA SINA STO SE KOCKAO
VEC STO SE VADIO,
sve greska za greskom i na kraju NULA...
nista postigo,nikom pomogo,sa puno se zamerio,i ....
necu dalje,oni koji me poznaju - znaju....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 16-04-2009   #19
Bery_babe
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by NeXeN View Post
nisi u pravu
to si voleo da cujes i ja sam dokaz tome, moglo bi se reci da sam volonter ove kancelarije bez obzira ko je njen inicijator odnosno iz koje stranke....
uskoro cete se uveriti da nasa omladina ima snage...
potpisujem ovo...i ja isto.... a svi znate koliko vredim xaxaxaxaax

uzgred lepo izgledam na slici
  Reply With Quote
Old 16-04-2009   #20
NeXeN
preRegistrovan
Početnik
 
NeXeN's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Sjenica
Posts: 514
Default

Quote:
Te opcije ne treba da gaje isključivost i neprijateljstvo prema drugom i drugačijem, već unijeti malo više tolerancije i razumjevanja.
Upravo na tome i radimo, formirali smo jednu opciju (nikako politicku) nego bolje reci grupu od 15-20 mladih ljudi koji ce da istrazuju multikulturalnost i multietnicnost u nasem kraju kroz razne teme (svadbe, jela, arhitektura, moda, pogrebni obicaji, vasari, praznici, proslave, detinjstvo...) i na osnovu toga da razbijemo stereotipe vezane za "druge", identifikujemo etnicku, versku i kulturnu sarolikost lokalne zajednice. Organizovacemo dvodnevni seminar, na koji cete svi biti pozvani i lokalne akcije kako bi skrenuli paznju i lokalnoj vlasti i narodu da sto smo razlicitiji to smo bolji, vise misljenja to znaci vise kreativnosti.
Eto, sve iz prve ruke, a uskoro ce biti mnogo vise informacija o tome. Ubedjen sam da nam velika pomoc moze doci od vas forumasa, ne materijalna, vise moralna. Kroz nekoliko postova ispod sto sam procitao ja sam vec dodatno afirmisan za rad.
NeXeN is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
kancelarija, mlade, poČela, radom, sjenici, zvaniČno


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Inicijativa Mladih Za Mlade Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 2 12-08-2009 13:18
Mesna Kancelarija Iz Ponorca PrebaČena U Kladnicu Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 22-10-2008 17:36
Kancelarija Baltic - pravno zastupanje, posredovanje, savjetovanje Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 8 07-10-2008 11:44
IzloŽba Slika Mlade Autorke Sandre PantoviĆ Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 3 31-07-2008 14:21


All times are GMT +2. The time now is 05:57. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)