SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 24-07-2008   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Thumbs up IzloŽba Slika Mlade Autorke Sandre PantoviĆ

OD REALIZMA DO APSTRAKCIJE

U organizaciji Udruženja žena ''Sjenica'' i Ustanove kulture, osmišljena kao svojevrstan omaž autorki, u Sjenici je u sredu veče u holu OŠ ''12 decembar'' otvorena izložba slika mlade slikarke Sndre Pantović. Rezultat i, moglo bi se reći, povod organizovanja ovakve izložbe je slika majke i deteta, koju je autorka poklonila dečijem odeljenju Doma zdravlja u Sjenici. Od realizma do apstrakcije, mlada slikarka se sjeničkoj publici predstavila jednim brojem ulja na platnu, crtežima i grafikom.
''Ova slikarka posjeduje onu nedefinisanu unutrašnju nužnost, kao i tehničko ovladavanje likovnim elementima. Ona sigurnom linijom, likovnu predmetnost pretvara u vizuelne predstave. Kada Sandra koristi olovku, to čini da fiksira ideju, da zadrži oblik ili pokret, a njeno ''hvatanje'' i tretiranje predmeta, modela i prostora, kreće se u rasponu od figurativnog do apstraktnog. Izvanredno osjećanje ekspresionističkog smjera i oduševljenje slobodom dramatičnih odnosa, nalazimo u radovima ove slikarke. Ona insistira na psihološkoj određenosti likova, uspješno prikazujući čudesnu moć čovjekovog lica da se iskaže bez riječi, i da nekim unutarnjim pokretom, bude rječitije od svakog govora. Ova studentkinja se već sada afirmiše kao stvaralac individualista, sa snagom izraza i jakom voljom za istraživanjem prirode stvarnosti i njenih aspekata. A njena izložba nagovještava da će Sjenica uskoro dobiti jednu izvanrednu slikarku'', rekao je, između ostalog, prilikom svečananog otvaranja izložbe, istoričar kulture i književnosti Faruk Dizdarević. Poseban kompliment Dizdarević je uputio Udruženju žena Sjenice, koje na ovakav način afirmiše svoju mladu i višestruko talenovanu sugrađanku.
Izložbu slika mlade autorke, posetio je, između ostalih, i akademski slikar, takođe iz Sjenice, Ibro Redžović. ''Raznolikim motivima, simbolikom, izražajnošću, i rešavanjem tematike svoga podneblja, Sandra je pokazala da je puno napredovala i da je pred njom sjajna perspektiva. Kao mladoj koleginici, želim joj puno uspeha'', rekao je Redžović.
U ime ginekološko akušerskog odeljenja sjeničkog Doma zdravlja, poklon sliku majke sa detetom je primio i autorki se zahvalio, poželevši joj mnogo zdravlja i uspeha, načelnik dr Rušid Mahmutović. ''Sam motiv slike, koju sam radila na fakultetu, me je podstakao da razmišljam o ideji da sliku poklonim dečijem odeljenju i to sam i učinila. Zahvalna sam što su organizatori imali sluha za meni i drago mi je zbog svih ljudi koji su došli i utisaka koje vidim na njihovim licima'', rekla je u izjavi za medije, mlada umetnica iz Sjenice, studentkinja četvrte godine Fakulteta likovne umetnosti u Nišu u klasi profesora Zorana Kostića, Sandra Pantović.


__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 24-07-2008   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

u sjenici izgleda bas ima finih kulturnih desavanja u poslednje vreme...
nadam se da ce tako i nastaviti...
sve ovo je super,i normalno cestitke za perspektivnu umetnicu...

p.s. nesto mi poznata...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 25-07-2008   #3
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Do kad je izlozba??
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 31-07-2008   #4
Sejo
Glas razuma:)
Dobar
 
Sejo's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Iza 7 gora, i 7 mora i 7 planina i....
Godine: 46
Posts: 1,379
Default

Sve cestitke i puno pozdrava Sandri!!!
__________________
Ja medjutim, ti medjutish, on medjuti...
Sejo is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
autorke, izloŽba, mlade, pantoviĆ, sandre, slika


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Inicijativa Mladih Za Mlade Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 2 12-08-2009 13:18
Kancelarija Za Mlade I U Sjenici ZvaniČno PoČela Sa Radom Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 29 14-05-2009 22:56
IzloŽba Likovnih Radova Dece Sa Posebnim Potrebama Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 12-02-2009 19:20
U Sjenici Otvorena Izlozba Akademskog slikara Ibrahima Redzovica Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 24-09-2008 20:16
''tranziciono Drvce'' Kao Realna Slika Stvarnosti Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 16-01-2008 17:20


All times are GMT +2. The time now is 20:58. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)