SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Hardware - Software - Mobilna telefonija kao i što sam naslov kaže... sve vesti iz sveta mobilne telefonije, kompjutera i interneta će naći mesto ovde...

Reply
Old 10-07-2009   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default Istrazivanje: Apple preuzima trziste u mobilnoj telefoniji

Istraživanje: Apple preuzima trzište u mobilnoj telefoniji

Juli 9, 2009 | By admin In Mobilni


Istraživanje: Apple preuzima trzište u mobilnoj telefoniji
iPhone koban po Nokiju.
Prema istrazivanjima firme Generator Research, Apple ce do 2011 godine izjednaciti pozicije na trzistu sa trenutno vodecom komapnijom za proizvodnju mobilninih telefona Nokia. Vec 2013 ce Apple da prestigne vec Nokiju.
Nokijin udeo na trzistu ce od trenutno 40 % spasti na 22 % udela na svetskom trzistu.
Uspeh iz kombinacije App Store-a i iPhone-a
Preduslov za promenu pozicija je entuzijazam prema iPhone-u. Jer recept uspeha je za istrazivanja, kombinacija iPhone-a i App Store-a. Jer App Store reklamira iPhone, a iPhone reklamira App Store, tako je porasla prodaja i stvorile su se sasvim nove grupe kupaca i prodaja.
Nokia je izgubila vec polovinu udela na trzistu
Sa ovom strategijom ce Apple 2011 god. proizvesti preko 77 miliona telefona. A Nokia ce kao vedeci na trzistu biti smenjen i morace do 2013 god. skoro polovinu svog udela na trezistu da pred Apple-u.
Jedan od razloga: Nokia se previse koncetrise na prodaju jeftinih telefona u zemljama razvoja.


Izvor: BiznisKlub.com
Preveo: Tahirovic
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 10-07-2009   #2
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

To je ono sto ja pokusavam u nekim od proslih postova vezanih za ovu temu da objasnim vatrenim navijacima Nokije!
Prdnula je u cabar... nema inovacija... prodaje jeftine telefone u africi i aziji... jebes to...
I treba da izgube na trzistu, verovatno ce se onda malo pomuciti i razviti nesto novo legendarno spektakularno...
Drugacije ne ide...

Volim Nokiju i kleo se u nju... ali sada obozavam svoj iPhone i appstore

Pozzzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 10-07-2009   #3
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

A Cydia?
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 10-07-2009   #4
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Ja imam svoj account na jedan pc za moj ipod touch i htjeo sam da napravim isti account na drugi pc i prebacim files na ipod ali kad spojim ipod s drugim kompjuterom kaze mi da ce mi se svi fajlovi koje imam s prvog kompjutera izbrisat
Sad me interesuje , jel moguce kopirat fajlove s vise kompjutera na ipod touch ?
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 10-07-2009   #5
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

Naravno da jeste... tj uvijek prvo napravis back up... i samim tim kad pravis back up na novi komp... on ti sve programe prebaci u komp...

Kod mene radi savrseno...

Grujo i Cydia je deo iPhone.a tako da je i on uracunat, ali je mnogo nesigurniji nego appstore...

Pozzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 11-07-2009   #6
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Hehehe, znam. Ali znas mene. Ja nebi bio ja kad nebi piljnuo dje ne treba
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
apple, istrazivanje, mobilnoj, preuzima, telefoniji, trziste


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:46. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)