SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 26-01-2007   #1
solak
Gost
 
Posts: n/a
Default POSLJEDICE BOMBARDOVANJA NATO-a

Narode Sellam,krajnje je vrijeme da se pozabavite oko problema koji je nastao nakon bombardovanja Sjenice.

U prošloj godini samo je devet osoba umrlo od malignih oboljenja (tumor na mozgu).

Toga prije nije bilo i to je ubijeđen sam posljedica bombardovanja nezasićenim uranijom.Koliko znam Sjnica je jedna od poznatijih ekoloških područja,velika nadmorska visina , nema industrije itd.

Pazite Amerikancima je svejedno za taj uranijum pa dole su Muslimani,Srbe takođe zaboli uvo.

Niko neće pokrenuti to pitanje sem vas.

Ovdje u Sarajevu tačnije u Hadžićima je bio takav slučaj,koja se kampanja digla stručni timovi su radili na dekontaminaciji tog otpada,a to su ustvari ostaci od granata geleri(šrapneli).

NIKO NEĆE POKRENUTI TO PITANJE OSIM VAS !!!
  Reply With Quote
Sponsored Links

Old 26-01-2007   #2
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

To za tumor si potpuno u pravu. Ni mene niko ne moze ubedit da narod sad vise ne umire od tog zla nego prirodnom smrcu, i da je to sve od bombi koje su tu bachene i radijacije koja iz njih izlazi. Sto se tice ovog pitanja ja sam 150% ZA da se nesto po tom pitanju uradi, i uicinicu sve sto je u mojoj mocu da nesto od toga bude.

Svaka ti cast na temi, solak!
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 26-01-2007   #3
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Pa gde su te pobjednicke stranke i gde su ti lideri da nesto spomenu oko toga. Sve je to tacno sto je solak rekao i bas me zanima sta ce se uradit po tom pitanju
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 26-01-2007   #4
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Ovi nasi kazanove sto se najvise motaju po aerodromu i kace "suvenire" po znakovima bi trebali da promijene lokaciju.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 26-01-2007   #5
lana
Gost
 
Posts: n/a
Default

SELLAM SVIMA

Tema je na svom mestu i nažalost istinita,ovime treba da se pozabave vlasti što pre.Onima koji su to posijali je svejedno jer znaju ko dole živi,a o surogat maćehi i da negovorimo.

Dakle uzdaj u se i u svoje kljuse.
  Reply With Quote
Old 26-01-2007   #6
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Tema je na mestu,a činjenično stanje je takvo,da veliki broj ljudi,oboleva od svih vrsta tumora!

U poslednjih 10.meseci,od kako je moj babo rahmetli(Nije potvrđeno,ali sumnja je ostala na tumor pluća),svaki drugi umrli je od tumora!

U jučerašnjem BLICU,kaže se da u Srbiji oboli godišnje,od tumora na materici,svaka četvrta žena!

Šta može da učini Vlada,lokalna vlast,po tom pitanju,teško je reći!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 27-01-2007   #7
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Ova nasa vlast ne vjerujem da moze nesto da ucini jer su jednostavno nesposobni. Pitanje je, da li o tome i smije da se govori
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 27-01-2007   #8
lana
Gost
 
Posts: n/a
Default

Dobro je sto ste se animirali za temu,sad je vrijeme da se reaguje,znaci dopisi tv stanicama,radijske emisije,neki protest,a najbolje bi bilo osnovati UDRUZENJE GRADJANA OBOLJELIH OD KARCINOMA.Jedino tako se moze nesto postici,pojedinac nemoze sam nista.Bitno je da se oko toga digne prasina i da se o tome prica i da se naravno,najbitnija stvar,utvrdi uzrok oboljenja stanovnistva.U Srbiji vec postoji to udruzenje samo neznam gdje,gledala sam negdje na tv-u.Njih treba kontaktirati i popricati o svemu,da se nesto pokrene.

Zasto Tutin,N.Pazar,Priboj itd.nema ovakvih posljedica.Hvala Bogu.

U sjenici je bombardovan AERODROM i trebalo je jako oruzje da se unisti,

treba utvrditi kojim je to oruzjem (KAKVE SU BOMBE BACANE).Ako se radi o nezasicenom uranijumu stvar je alarmantna.

Opet ponavljam u Sarajevu u Hadzicima je bio takav slucaj gdje su ljudi masovno oboljevali zbog iste stvari.
  Reply With Quote
Old 27-01-2007   #9
lana
Gost
 
Posts: n/a
Default aerodrom

aerodrom
  Reply With Quote
Old 27-01-2007   #10
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Brava lana, treba osnovati udruzenje i razglasiti na sva zvona. Samo treba sacekati da se ovo oko Kosova stisa. Naime ovde javljaju da je procurilo u medije da ce Kosovo postati nezavisno i punopravni clan svih medjunarodnih institucija. To ce verovatno odvuci puno medijske paznje u Srbiji.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 27-01-2007   #11
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Postovani sugradjani i kolege sa foruma tema je odlicna.

Sticajem okolnosti i sa pozicijom u kojoj se nalazim cesto sam u prilici da komuniciram sa covekom koji ima 90% ingirencija nad temom "posledice bombardovanja u Srbiji"

Njegovu funkciju necu reci ali cu vam reci sledece:



To je covek koji vec 7god. "ratuje" sa vlastima.Naime zbog pozicije u koju zauzima trazio je da se preduzme nesto u tom smislu.Pozivao je celokupnu vlast ali se svi oglusuju i to prvenstveno zbog materijalne strane jer kako mi rece"DEKONTAMINACIJA KUBIKA TAKVOG ZEMLJISTA KOSTA OKKO HILJADU EURA"



Postoje mnoga mesta u zemlji bombardovana osiromasenim uranijumom,narocito na Kosovu.Posledice polako uzimaju maha.



Pitao sam normalno i za nas kraj.Rekao mi je da neka precizna istrazivanja nisu vrsena,da je moguce da je i bilo takvih projektila ali sa obzirom kakvi su objekti gadjani i koliko je trajalo bombardovanje nemaju podataka da ima nekog pojacanog zracenja ali i da posledice ne moraju samo od toga da nastanu.



POZDRAV
keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 27-01-2007   #12
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Evo nas na pragu jedne velike i, sto je najbitnije, ostvarljive ideje. Hajde sad da se udruzimo da nesto zajednickim snagama pokrenemo, da znamo makar da smo nesto pokusali. A Allah ce dragi biti uz nas i pomoci nam da do toga cilja i stignemo ako Bog da.
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 27-01-2007   #13
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Ideja je dobra, ali koliko je ostvarljiva je znak pitanja.U Srbiji mislim da vec postoje udruzenja,kao na primer iz Pazara,Varvarina,Nisa i td.ali mislim da nisu nista uspeli .To su udruzenja porodica poginulih u bombardovanja.Njihovi zahtevi i tuzbe protiv NATO stigle su i do Medjunarodnog suda ali nazalost nista nisu uradili.

Treba nesto radit,ali sve dok vlada Srbije i rukovodstvo opstine nepokrene to pitanje glas naroda se nece cuti.

Sto neko naglasi da jos nemaju podataka da ima nekog zracenja na teritoriji nase opstine govori dosta da nikog ne interesuje sta je i kako je stanje u Sjenici.

U svakom slucaju podrzavam ovu temu i ako dodje do nekog organizovanja udruzenja ili tome slicno dacu sve od sebe da uspemo i ostvarimo nas cilj.Svi mi zelimo da imamo kao i prije EKOLOSKI ZDRAVU sredinu a samim tim i zdravu NACIJU.
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 27-01-2007   #14
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Ako zele da utvrde sa kojim je oruzjem gadjano i sta je koristeno neka odu kod aerodroma, blizu je i moje parce zemlje gde jos uvjek stoji neeksplodirana granata, a vlasti dole se prave4 kao da nista neznaju. Dugo se pokusavalo da se nesto uradi oko toga ali zbog nedostatka strucnjaka ili sta ja znam jos , granata jos uvjek stoji tamo a naravno s njom jos jedna velika opasnost po nase gradjane
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 27-01-2007   #15
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Vojne strucnjake sigurno imaju ali je Sjenica kao i uvijek "Zadnja rupa na svirali".Sigurno je ato moze da potvrde mnogi od nas koji smo sluzili narodu(JNA)ili vojsku Srbije da se imaju ti aparati za merenje radioaktivnih elemenata.I...?Granate stoje,zemlja i vazduh zatrovani ali se i dalje cuti.
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 29-01-2007   #16
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Da ima preteranog zracenja ne bi Amerikanci potrcali gore.

To je onako povrsan zakljucak ali nesto se kuva.



Konkretno narod me moze mnogo da uradi jer a postoji preterana opasnost nesto bi moralo da se uradi.

Ja kolio znam Sjenica je i dalje CISTIJE I ZDRAVIJE PODRUCJE od mnogih u Evropi a da ne pricam u drzavi.
keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 29-01-2007   #17
lana
Gost
 
Posts: n/a
Default

Nije u pitanju povrsan zakljucak.Ameri to zauzimaju jer je Pester svjetski znacajna kota,i sigurno nece jesti Sjenicki sir i piti vodu sa nasih vrela,kao ni zagristi jabuku sa grane.

Imaju oni svoje lunch pakete.
  Reply With Quote
Old 30-01-2007   #18
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

To si delimcno u pravu.Ali svakako da ce mozda jednog dana ziveti ovde a onda normalno da ce pceti da primaju i nas stil zivota.



keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 30-01-2007   #19
Gost
 
Posts: n/a
Default

Bas sam o tome juce prico sa mojim prof. geografije i u reko je da rakete koje su bile siromasne uranijom najvise ostetile Hozdzica mahalu i Dubinje, sve oko aerdroma... A svi znamo kakav to efekat ima. Zalosno!!!
  Reply With Quote
Old 30-01-2007   #20
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Najbolje je da posto ides u gimnaziju malo popricas sa Fikom.

Ja sam razgovarao sa njim.On cesto ide gore po dubinju i zimi i leti.Reko mi je da je posle bombardovanja nosio GAJGEROV BROJAC iz skole i kaze da nije imalo nekog pojacanog zracenja.



Bilo bi fino kada bi neko naveo neki konkretan primer da ne nagadjamo.Ja ne pprimecujem nikakve drasticne promene ALI NI PO KOJU CENU NE TVRDIM DA IH NEMA ILI IH NECE BITI.
keiselbach is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
bombardovanja, natoa, posljedice


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
DesetogodiŠnjica Nato Bombardovanja ObeleŽena I U Sjenici Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 36 12-04-2009 17:34


All times are GMT +2. The time now is 03:03. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)