SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 1.00 average.
 
Old 11-06-2011   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default Predlog naziva ulica u Sjenici i dalje na razmatranju

Razmatrajući radni predlog sa 169 naziva ulica, članovi Opštinskog veća Sjenice su se uglavnom složili da je aktuelana Komisija za davanje predloga naziva ulica, odradila veliki posao, koji ni jedna predhodna, godinama, pa ni decenijama unazad, nije uspela da dovede do kraja. Ipak, takav predlog nije usvojen, jer Opštinsko veće nije postiglo saglasnost. Sporan je nepromenjen naziv Karađorđeve ulice, a najviše primedbi, koje se ne odnose samo na Karađorđevu, izneli su pripadnici SDA. Oni su kompletan predlog ocenili kao ''skromnu osnovu za konačno utvrđivanje naziva''. To je zazvučalo uvredljivo za većinu članova Komisije, koji su istaklli da predlog sa 169 naziva, uz detaljna obrazloženja na 120 kucanih strana, ne može biti ''skromna osnova''. Posle duže rasprave, Veće je donelo zaključak i formiralo radno telo, koje bi trebalo, u roku od 15 dana, zajedno sa Komisijom, da usaglasi konačan radni predlog naziva ulica.
Tokom rasprave, koja je na momente poptimala konotacije političke tribine, nametnulo se i pitanje, da li je Komisija za davanje naziva ulica imala konsenzus, što je prema utvrđenom dogovoru, trebalo da bude jedan od osnovnih principa u odlučivanju. Dok predsednik Komisije, Ismet Tandirević tvrdi da je Karađorđeva ulica uvreda za bošnjački narod, član komisije, Rade Rakonjac izjavljuje da je Karađorđe rodonačelnik Srbije, a Zejna Memić, koja ističe da je kao član Komisije ispred G17 plus potpisala radni materijal, podseća da revidiranje istorije nije u nadležnosti Komisije.
''Opštinska komisija za nazive ulica imala je apsolutni konsenzus kod svih ulica, izuzev da ne ostane ulica Karađorđeva. Tu nismo imali konsenzus'', izjavio je medijima predsednik Komisije za nazive ulica, Ismet Tandirević. ''Što se tiče potpisivanja – kazao je – mi smo potpisali radni materijal ali ne prijedlog. Kao prijedlog, nije potpisan do kraja'', rekao je Tandirević, nakon sednice Veća. On je izrazio očekivanje da će ipak doći do usaglašavanja konačnog predloga
Prema predlogu naziva ulica, o kojem će se još diskutovati, nekadašnja ulica Maršala Tita, kasnije preimenovana u Kralja Petra, trebalo bi da nosi naziv Titova. Milorad Jovanović bi glavnu ulicu podelio sa Zoranom Đinđićem, a od znamenitih ličnosti iz sjeničkog kraja, nekoliko ulica trebalo bi da nose naziv po: Muhamedu Abdagiću, Mehmed-agi Ćesoviću, Jeli Jovanović, Emini Bučan, Ademu Hadžiomeroviću, Sadiku Hodžiću, Smaju Mujagiću, Asimu Vrciću, Milanku Mrdakoviću, Dragoslavu Partaljeviću, Rajku Anđeliću, Braći Čolović.
Prema navodima potpisanog izveštaja Komisije za davanje naziva ulica, ''prvi nazivi u Sjenici usvojeni su davne 1953.godine, kada je Sjenica kao gradsko naselje imala oko pet hiljada stanovnika i 31 ulicu''. Stanovnika je sada mnogo više, a broj ulica sa nazivima je i dalje isti.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 12-06-2011   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ja bih to pitanje oko ulice resio referndumski...
tacno se po biracko spisku zna ko i koliko ljudi tu zivi,organizovat referndumi neka se stanovnici odluce o imenu... zasto da im neko namece volju, neka sami biraju...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2011   #3
edis_mumin
Registrovan
Početnik
 
edis_mumin's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Muminovska mahala
Godine: 37
Posts: 810
Default

Mislim da se ovom problemu pristupilo veoma široko, čak i preširoko. Sokaci dobijaju status ulica, pa "pojedu" veliki broj naziva. Mislim da je 169 naziva preširoko i trebalo bi ga smanjiti na 100 - 120. Moje mišljenje je da ulice treba posmatrati kao celine, sa sokacima i kao takve ih razmatrati prema prioritetima. Nelogično je da neke minorne ulice dobijaju nazive važnijih ličnosti i događaja od važnijih ulica...
__________________
edis_mumin is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2011   #4
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

mumine, davno je bilo kad mi se niej svidelo tvoje misljenje,ali ovo mi se bas nije svidelo... nema razloga da svaki sokak pa makar i sa jednom ulicom ne dobije svoje ime...
sta tu ia lose...???
zamisli da se nesto nalazi na raskrsnici titove i titove,kad moze da se nalazi na raskrsnicni titove i neznanog...
kako je lakse naci....
titova i titova bi se moglo tretirati svko to sokace koje ti pominjes,a ovako bi to bila JEDNA I SAMO JEDNA tacka...
grozna ti je ideja,nadam se da niko ne misli kao ti...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2011   #5
edis_mumin
Registrovan
Početnik
 
edis_mumin's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Muminovska mahala
Godine: 37
Posts: 810
Default

Nisi me razumeo.... ukoliko u jednom sokaku ima manje od npr. 20 kuća ili ako ne spaja dve ulice, odnosno ako je slepa ulica, nelogično je da se tretira kao nezavisna ulica. Npr, u ulici 12. decembra, nelogično je da sokaci kod Ramadana ili kod Eka Dolićanina nose nazive kao nezavisne ulice !?. Npr. u mojoj ulici, krak iza kuće Hašima Muhovića spaja moju livadu sa ulicom Kralja Petra i u njoj imaju DVE kuće, a predviđena je da to bude ulica Mije Aleksića. Pobogu...
Veoma dobro rešenje za ovakve krakove jeste Selakovac. Primarna ulica je Dubrovačka, a sekundarni kraci (sokaci) su pod brojevima 401, 402... pa je adresa kuće npr Ul. Dubovačka 206 / 12.
Sa druge strane, ona veza između ulica Kralja Petra i Neznanih junaka, pored Koraća, bi trebala dobiti status ulice, sa nezavisnim nazivom iako u njoj za sada nema puno kuća, jre predstavlja celinu. Nadam se da sam bio jasniji.
edis_mumin is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2011   #6
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

znas kako,ovo objasnjenje mi ublazava razocaranje jer nisam naucio od tebe nesto tako,do sad su mi svi tvoji predlozi i razmisljanja bilo konstruktivni i racionalni i da ne mogu biti bolji... ovo me malo zbunilo i moram ti reci da se ne slazem sa tobom...
pazi ovako:
u centru frankfurta,starom delu grada,saksenhausen,postoji ulica koja se zove "groseritergasse" i u nekom prevodu na nasme jeziku to bi znacilo "velika slepa ulica"
ona je slepa,ali je jedna od najvecih u starom gradu,poznato setaliste,a saobracaj samo u odredjenim,ranim jutarnjim,casovima...
ulica u kojoj ja sada zivim,slepa,ima svoje ime...
u minhenu,stari grad,dosta slepih ulica,svaka ima svoje ime...
svugde u evropi svaka ulica pa taman i bez jedne kuce i stanovnika ima sovje ime,zasto ne i kod nas...
ovde ti ne treba niko da ti kaze gde je necija kuca ili ustanova... sve se nalazi pod brojem...
u nemackoj sam zivo u velikim gradovima pa ne znam da li je to slucaj,a ovde zivim u manjem gradu pa nije tako,ali svaka ulica tu gde pocinje,na znaku ispod imene imaju brojevi OD-DO...
imena ulica su kod nas da se neko pokaze kako je veci patriota,ili veci poznavalac istorije i slicne gluposti svojstvene samo tom podneblju i sve je pogresno...
imena ulica sluze sa bolju i precizniju orijentaciju,i mora da se uradi sve da tako funkcionise...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2011   #7
edis_mumin
Registrovan
Početnik
 
edis_mumin's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Muminovska mahala
Godine: 37
Posts: 810
Default

U potpunosti se ja slažem sa tobom, sve to ima svoje prednosti, ali poenta onoga što ja hoću da kažem jeste da je nepotrebno usitnjavanje po svaku cenu. Što se mene tiče, neka svakom sokaku dodele naziv, ali to mnogo crpi energije i subjekata, pa se pravi više prostora za ekstremnije nazive i ličnosti. Mislim da se smanjivanjem broja ulica sa 169 na manji broj povećava efikasnost rada poštara i ostalih službi... U svakom slučaju iščekujem promenu naziva i završavanje ovog posla.
edis_mumin is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
dalje, naziva, predlog, razmatranju, sjenici, ulica


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:19. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)