SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Srbije nešto zanimljivo i smatrate da trebaju znati i drugi... posveti mu temu...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 18-06-2012   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Poginula dva kadeta vojske Srbije

Suspenzije starešina zbog tragedije

Ćuprija/ Beograd -- Dvoje kadeta VS poginulo je jutros na poligonu Pasuljanske livade u eksploziji zaostale granate. Suspendovani svi u lancu komande, koji su imali veze sa vežbom.



Pasuljanske livade (Tanjug)


U tragediji je povređeno još sedam kadeta, dvoje teško i svi su van životne opasnosti. Povređene obišli predsednik, ministar odbrane i načelnik Generalštaba.

Do nesreće je došlo oko 9 časova kada je jedan od kadeta četvrte godine Vojne akademije tokom redovne obuke i pripreme za završnu vežbu "Diplomac 2012" pronašao zaostalu granatu kalibra 30mm.

Kadeti na poligonu Pasuljanske livade tokom vežbe nisu koristili bojevu municiju.

Vojska Srbije će sprovesti hitnu istragu zbog tragedije, a danas su suspendovani svi u lancu komande koji su imali veze sa pripremom i organizacijom vežbe.

Saopšteno je da su u nesreći poginuli Filip Milojević (1988 ) iz sela Gornja Trnava, opština Topola i Milina Miletić (1989 ) iz Gornjeg Milanovca, dok su povređeni Tanja Milošević (1988 ) iz Lebana, Stefan Milosavljević (1988 ) iz Novog Sada, Mladen Milosavljević (1989 ) iz Aleksinca, Mirjana Veličković (1988 ) iz Surdulice, Nikola Garabiljević (1988 ) iz Šapca, Jelena Obradović (1985) iz Kragujevca iSlobodan Petrović (1988 ) iz Vlasova, u opštini Raška.

Povređeni su najpre bili prebačeni u Opštu bolnicu u Ćupriji. Dvoje teže povređenih dovezeni su sa povredama glave i grudnog koša. Četiri povređena mladića su iz Ćuprije dovezeni helikopterom na helidrom u blizini VMA oko 13 časova, nakon čega su sa četiri vozila hitne pomoći prebačeni do Centra za hitnu pomoć te medicinske ustanove.

"Kadet i kadetkinja imaju povrede grudnog koša, a drugih dvoje povređenih imaju tačkaste povrede po telu, od gelera", rekao je za B92 Marijan Novaković, načelnik VMA, koji je dodao i da niko od njih nije životno ugrožen.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 18-06-2012   #2
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Kako i nece. Ko zna koliko tu jos ima granata i mina koje nisu eksplodirale!
To je cudo, te pasuljanske livade, i mi kao artiljerija smo isli tamo!
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 18-06-2012   #3
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

velika tragedija, dva mlada zivota...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 20-06-2012   #4
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Strašna ispovest ranjenih kadeta


Dvojica očevidaca eksplozije na Pasuljanskim livadama, koji su i sami ranjeni, ispričali su “Pressu” detalje nesreće.





Jedan od pitiomaca priču počinje rečima da je sa drugovima dobio zadatak da pravi makete potrebne za završnu vežbu.

”Neko je šutnuo granatu i ona se dokotrljala do Filipa. On verovatno nije pomislio da je granata aktivna jer smo bili na delu poligiona gde se ne koristi bojeva municija. Podigao ju je, ali se oko njega već skupilo nekoliko vojnika. Ja sam ležao na zemlji I začuo sam nekakvo komešanje. Okrenuo sam glavu i nastavio da radim na modelu”, priča ovaj kadet.

”Sledećeg trenutka je puklo. Instiktivno sam legao na zemlju..Posle nekoliko sekundi sam ustao I krenuo da vodim šta se dogodilo. Sećam se da sam video klasiće kako leže na zemlji. Bilo je krvi, čuli su se jauci. Dvoje njih se nije pomeralo, jako sam se uplašio. Onda sam u trenutku osetio stravičan bol i pao sam na zemlju. Sledeće čega se sećam je da me lekari previjaju.

Njegov kolega sa klase, koji je takođe pogođen gelerima, kaže da to jutro neće zaboraviti dok je živ.

”Još mi u glavi odzvanjaju krici i povici: “Mrtvi su!” Slika mi i dalje ne izlazi iz glave. A, sve je počelo normalno. Niko nije mogao ni da nasluti da bi tragedija mogla da se dogodi, posebno što je u tom trenutku na poligonu bio veliki broj starijih oficira kojima se veruje", kaže kadet i dodaje:

"Kada je grupa u kojoj sam bio uradila svoj deo vežbe, malo smo se udaljili. Čuo sam da Filip i Mina, koji su stajali 30-ak metara dalje, nešto raspravljaju. Bio sam okrenut leđima, pa nisam video o čemu se radi. Tada je eksplodiralo. Bacio sam se na zemlju. Nekoliko trenutaka kasnije sam čuo samo jauk koleginice i video pometnju među oficirima. Sledećeg trenutka osetio sam bol."

U eksploziji zaostale granate na vojnom poligonu “Pasuljanske livade” poginuli su kadeti Milina Miletić(24) iz Gornjeg Milanovca i Filip Milojević(23) iz sela Gornja Trnava kod Topole. U eksploziji je povređeno sedmoro kadeta.

Zdravstveno stanje povređenih adeta je dobro, izjavio je jutros načelnik Klinike za ortopedsku hirurgiju i traumatologiju VMA, pukovnik Milimir Košutić.
STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
dva, kadeta, poginula, srbije, vojske, vosjke


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:42. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)