SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Religija islam, pravoslavlje i ostale vere...

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 1.00 average.
 
Old 08-10-2008   #381
misis
Registrovan
Domaćin
 
misis's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Godine: 55
Posts: 4,065
Default

Quote:
Originally Posted by NeXeN View Post
elhamdulillah

kad smo vec kod gramatike
baba je pozitiv (prvi poredbeni stepen) a baka je hipokoristik (ime odmila)
augmentativ od baba bi bio babetina a deminutiv bi bio babica
ovo sam ti napisao ne da bih te ispravio jer si pogresila,nego da bih ti dokazao da iako sam "DIJETE" imam prednosti u necemu,naime moje znanje iz nekih stvari je svezije od tvojeg znanja...


postoji specijalno odeljenje mupa Srbije koje se bavi "uvredama" upucenim preko interneta pa ih kontaktiraj,ako ti treba prilozicu ti moje ime,prezime,adresu,broj telefona i broj licne karte...
SUCUR KAKO SI TI NAMA PAMETAN!
misis is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 08-10-2008   #382
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Quote:
Originally Posted by superbaka View Post
Slushaj ti preterao si ga i to dobro.............znam dobro ko si shta sijesil chuo moje ime ako pomenesh lichno cu se potruditi da te nema...........ovo svi neka znaju i chitaju...........
Eh,hvala Bogu! jednom sa procitala nesto na vrijeme i sto zanm da ce izbrisati uskoro!!!!

pa jos citirala da moram 2 puta da brisem ...
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.

Last edited by Tahirovce; 09-10-2008 at 07:29..
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2008   #383
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Quote:
Originally Posted by NeXeN View Post
kod kojeg zlatka?
zna se na koji sam ja sajt mislio....
ako mislis na onog zlatka,daleko mu bio ovaj sajt,bolje ti je da ga ne pominjes,gadi mi se sama pomisao na njega...
Za tvoj info ovo je jedini Sjenicki sajt koji ja posjecujem.
__________________
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2008   #384
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

Najvise mrzim kada vehabija pocne spominjati hadis o 73 skupine u islamu i pocne govoriti da se e zna koja je to spasena skupina. Zna se koja je to spasena skupina, zna se da je to vecina i da to nikako ne moze biti nekoliko procenata mudzessima, vehabija.
Vehabije su jedna obicna, ustvari ne obicna,nego najgora sekta u istoriji islama. Najavio je Boziji Poslanik pa evo da malo citiramo par hadisa koji upucuju na ove sektase.

Ko su Vehabije?

[VEHABIJE SU LJUDI KOJI SU SE POJAVILI U ZADNJE VRIJEME[

Rekao je Boziji Poslanik: " Pojavice se u zadnjem vremenu ljudi, mladi a glupi, govorit ce jezikom najboljih stvorenja, ucit ce Kur'an ali on nece prelaziti preko njihovih vratova, izlazit ce iz vjere kao sto strijela izlazi iz luka, kada bih ih ja zatekao kaznio bih ih kaznom naroda Ad." ( Buhari, hadis br. 3611, str. 425)

VEHABIJE SU MLADI LJUDI

Pojavice se u zadnjem vremenu ljudi, mladi a glupi, govorit ce jezikom najboljih stvorenja, ucit ce Kur'an ali on nece prelaziti preko njihovih vratova, izlazit ce iz vjere kao sto strijela izlazi iz luka, kada bih ih ja zatekao kaznio bih ih kaznom naroda Ad."

VEHABIJE SU GLUPI I NESKOLOVANI LJUDI

Pojavice se u zadnjem vremenu ljudi, mladi a glupi, govorit ce jezikom najboljih stvorenja, ucit ce Kur'an ali on nece prelaziti preko njihovih vratova, izlazit ce iz vjere kao sto strijela izlazi iz luka, kada bih ih ja zatekao kaznio bih ih kaznom naroda Ad""

VEHABIJE UVIJEK GOVORE SUBHANALLAH BRATE, MI SLIJEDIMO BOZIJEG POSLANIKA,NAJBOLJE GENERACIJE

Pojavice se u zadnjem vremenu ljudi, mladi a glupi, govorit ce jezikom najboljih stvorenja, ucit ce Kur'an ali on nece prelaziti preko njihovih vratova, izlazit ce iz vjere kao sto strijela izlazi iz luka, kada bih ih ja zatekao kaznio bih ih kaznom naroda Ad""

VEHABIJE NAJVISE PAZNJE POSVECUJU UCENJU KUR'ANA(kojeg nazalost ne razumiju i koriste da bi zaveli obican neuki svijet)

Pojavice se u zadnjem vremenu ljudi, mladi a glupi, govorit ce jezikom najboljih stvorenja, ucit ce Kur'an ali on nece prelaziti preko njihovih vratova, izlazit ce iz vjere kao sto strijela izlazi iz luka,kada bih ih ja zatekao kaznio bih ih kaznom naroda Ad"

VEHABIJE IZLAZE IZ VJERE GOVOROM DA JE ALLAH OGRANICANI TJELESAN I OD OSNOVE NJIHOVE AKIDA JE OGRANICAVANJE ALLAHA NEBESIMA I ARSOM.

Pojavice se u zadnjem vremenu ljudi, mladi a glupi, govorit ce jezikom najboljih stvorenja, ]ucit ce Kur'an ali on nece prelaziti preko njihovih vratova, izlazit ce iz vjere kao sto strijela izlazi iz luka, kada bih ih ja zatekao kaznio bih ih kaznom naroda Ad"

VEHABIJE SU LJUDI KOJI NECE DA PRIHVATE ISTINU I POKAJU SE OD SVOJIH ZABLUDA:

U drugim rivajetima koji se takodje nalaze u Sahihul Buhari kaze se: "...izlazit ce iz vjere kao sto strijela izlazi iz luka i nece se u nju vracati kao sto se ni strijela ne vraca u luk dada se iz njega odapne..."

VEHABIJE SU KRATKO POSISANI ILI CELAVI MOMCI

U jos jednom od rivajeta ovog hadisa umjesto rijeci "ubijajte ih..." kaze se :" po cemu cemo ih poznati o Boziji Poslanice? Po kratkom sisanju ili brijanju glave- odgovori Poslanik."


A evo, da neki vehabija ne bi rekao da se ovaj i drugi hadisi ne odnose na njih nego na haridzije da malo i to pojasnimo.
Boziji Poslanik je rekao da ce se ovi ljudi pojaviti u ZADNJE VRIJEME a nisu se Haridzije pojavile u zadnje vrijeme vec VEHABIJE
Boziji Poslanik je rekao da ce to biti mladi ljudi a Haridzije nisu bili mladi za razliku od vehabija.
Boziji Poslanik je rekao da ce ti ljudi biti glupi a Haridzije nisu bili glupi i neobrazovani,cak suprotno,bili su izuzetno uceni ljudi.
Boziji Poslanik je rekao da ce se pojaviti u Nedzdu a Haridzije se nisu pojavile u Nedzdu nego u Iraku za razliku od vehabija koji svoje ucenje pocinju iz Nedzda, u Nedzdu im je glavni centar i tamo se sakupljaju.
Boziji Poslanik je rekao da cemo ih poznati po kratkom sisanju ili brijanju a to nije odlika Haridzija ( kao sto to kaze Ibn Hadzer El Askalani u Fethul Bariju 13/537 pod brojem 7123) vec je to odlika Vehabija i Muhammed ibn Abdulvehhaba koji je govorio svojim pristalicama da trebaju obrijati svoje glave kako bi iz njih izrasla nova kosa koja nije cinila sirk i kufr.

E neka mi neko posle ovoga kaze da su Vehabije dobri momci i da su oni "mozda" na pravom putu.
Ne moze neko za koga je boziji Poslanik rekao da je sektas i neispravan da bude na pravom putu.
Recruit is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2008   #385
NeXeN
preRegistrovan
Početnik
 
NeXeN's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Sjenica
Posts: 514
Default

Quote:
Originally Posted by superbaka View Post
Slushaj ti preterao si ga i to dobro.............znam dobro ko si shta si.........jesil chuo moje ime ako pomenesh lichno cu se potruditi da te nema...........ovo svi neka znaju i chitaju...........
subhanallah,subhanallah,subhanallah...
ko je rekao da cu ja da pominjem tvoje ime???
ja sam rekao da ako treba dacu moje podatke a ne tvoje!
VIDIM KOLIKO SI VASPITANA I KOMPETENTNA DA PISES NA TEMU ISLAMA!

MOLIM ADMINISTRATORE DA UDALJE DOTICNU OSOBU, OVDE NIKO NIJE DUZAN DA TRPI NECIJE PSOVANJE!
__________________
www.alrazi.co.cc
nexen.wapamp.com

Last edited by Tahirovce; 09-10-2008 at 07:31..
NeXeN is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2008   #386
NeXeN
preRegistrovan
Početnik
 
NeXeN's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Sjenica
Posts: 514
Default

Quote:
Originally Posted by misis View Post
SUCUR KAKO SI TI NAMA PAMETAN!
elhamdulillah
NeXeN is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2008   #387
NeXeN
preRegistrovan
Početnik
 
NeXeN's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Sjenica
Posts: 514
Default

Quote:
Originally Posted by Unicknnamed View Post
Za tvoj info ovo je jedini Sjenicki sajt koji ja posjecujem.

respect
NeXeN is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2008   #388
misis
Registrovan
Domaćin
 
misis's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Godine: 55
Posts: 4,065
Default

nepravi promahu
misis is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2008   #389
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Quote:
Originally Posted by Recruit View Post

E neka mi neko posle ovoga kaze da su Vehabije dobri momci i da su oni "mozda" na pravom putu.
Ne moze neko za koga je boziji Poslanik rekao da je sektas i neispravan da bude na pravom putu.
Gde je to Poslanik s.a.w.s rekao da se ovo odnosi na "vehabije"?
I jednom sam ti rekao prestani da me nazivas vehabijom,tebi izgleda lakse ulazi u dupe nego u glavu.Znas one medvede u cirkusu-njima kad kazes igraj medo on igra a ja tebi kazem da me ne zoves vehabijom ti i dalje insistiras na tome.Znaci nesta nije u redu sa tobom.Izgleda si dobro placen,bolje nego vehabije
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2008   #390
NeXeN
preRegistrovan
Početnik
 
NeXeN's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Sjenica
Posts: 514
Default

Quote:
Originally Posted by Unicknnamed View Post
tebi izgleda lakse ulazi u dupe nego u glavu.Znas one medvede u cirkusu-njima kad kazes igraj medo on igra a ja tebi kazem da me ne zoves vehabijom ti i dalje insistiras na tome.Znaci nesta nije u redu sa tobom.Izgleda si dobro placen,bolje nego vehabije
JA MISLIM DA JE I OVO DOVOLJAN RAZLOG DA SE I OVAJ UDALJI SA SAJTA
NeXeN is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2008   #391
ALMIR-
Ili jesi ili nisiLAV
Početnik
 
ALMIR-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Sjenica
Godine: 36
Posts: 525
Default

A ja mislim da niko nema pravo da predlaze to izbacivanje, jedino sta treba da se uradi jeste da se zatvori ova tema. Slazete li se??
ALMIR- is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2008   #392
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Ja bih jos jednom najljubaznije zamolio Administraciju ovoga sajta da se ova tema zatvori.Ako nista napravite anketu de se svi clanovi foruma izjasne da li su za zatvaranje ove teme.Pa sta vecina odluci.Ovako necemo daleko stici.Sellam.
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2008   #393
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

Pa razumni ljudi shvataju neke stvari cak iako se ne pomene tacan naziv. Kada ti neko opise nekoga u detalje mora li on da ti kaze i ime tog covjeka da bi ti shvatio da je to taj covjek. Na primer,ako u gradu postoji jedan jedini covjek koji ima crvenu bradu npr. moram li ja da ti kazem ime te osobe da bi ti znao ko je ili ti je dovoljan opis tog covjeka?
Ma,ne znam sto li pokusavam da ti objasnim nesto kad vi niste u stanju nista da shvatite. Lijepo je Poslanik rekao : " mladi a glupi." Pa i nevjernik govori za sebe da nije nevjernik nego vjernik pa ipak nije vjernik jer ima nevjernicko vjerovanje. Ako kazes da nisi vehabija onda stvarno nemoj biti vehabija a ne : nisam vehabija a imas sve osobine vehabija,njihovo ponasanje,sigurno i izgled,a i kriminalnu i ulicarsku proslost sudeci po tvom recniku. Ako neces da te drugi zovu vehabijom onda nemoj da vjerujes kao vehabije,da se ponasas kao vehabija da radis kao vehabija.
Izgleda da su jedina sredstva kojima se sluze vehabije u raspravljanju psovke i uvrede. To ne pali kod nas muslimana,mi trazimo dokaz,kao sto sam ti ja naveo sahih hadis Bozijeg Poslanika u kojem on DETALJNO opisuje vehabije. Ali dobro,ako ne mozes da shvatis : " A pouku primaju samo razumom obdareni."
Recruit is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2008   #394
dj_edy
Registrovan
Početnik
 
dj_edy's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: A dje bi nego u Sjenicu
Godine: 41
Posts: 381
Default

Ako je neko ovde pretero to si bio ti Nexan, i nije tvoje da odlučuješ koga će administratori da udaljavaju sa sajta. Almire ja se slažem DA SE OVA TEMA ZAKLJUČA
__________________
Mix is my live
dj_edy is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2008   #395
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

Ne Slazemo Se Da Se Tema Zatvori,kad God Se Govori Lose O Toj Sekti Vi Biste Da Se Tema Zatvori. A Kada Govorite Lose O Najucenijim Ljudima Islama Vi Opletete Pricu Koliko Mozete. Ne Moze Da Se Zatvori Prije Nego Se Obelodani Istina O Sektasima.
Recruit is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2008   #396
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

Taman posla.Meni postaje jako zanimljivo.Posebno deo kada se za Unicknnamed-a kaze da je vehabija.
__________________
'Ja sam neka druga vrsta,ja bih iskreno.U meni je srce ostalo.'
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2008   #397
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Quote:
Originally Posted by Recruit View Post
Ne Slazemo Se Da Se Tema Zatvori,kad God Se Govori Lose O Toj Sekti Vi Biste Da Se Tema Zatvori. A Kada Govorite Lose O Najucenijim Ljudima Islama Vi Opletete Pricu Koliko Mozete. Ne Moze Da Se Zatvori Prije Nego Se Obelodani Istina O Sektasima.
Ama koji si ti klinac Allahati da nekoga nazivas sektom,ko si ti,ti si sektas a ne vehabije.I neces ti odlucit dal ce se tema zatvorit,nego administracija fino da napravi anketu pa sta bude.
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2008   #398
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

I ja sam se oglasio jos na pocetku teme oko njenog zatvaranja, neka nesto povodom toga urade admini.
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2008   #399
NeXeN
preRegistrovan
Početnik
 
NeXeN's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Sjenica
Posts: 514
Default

Quote:
Originally Posted by dj_edy View Post
Ako je neko ovde pretero to si bio ti Nexan, i nije tvoje da odlučuješ koga će administratori da udaljavaju sa sajta. Almire ja se slažem DA SE OVA TEMA ZAKLJUČA
JA PRETERAO???
PHF,taman posla,ja sam u svojim pisanjima uvek umeren i ne vredjam nikog..
to sto mi se potkrala greska u jednom nicku ne znaci valjda da sam preterao?
nije moje da odlucujem da li neko treba da se udalji ali se nadam da ce tako administracija odluciti,jer niko ovde nije dosao da bi ga neko nazivao majmunom,psovao ga raznim psovkama,ili rekao da nekom lakse ulazi u dupe nego u glavu (da prostite,to nije moj izraz vec nekog bez imena)

ne slazem se da tema treba da se zakljuca, vec da trebaju da se udalje neke osobe,zbog toga sto je do njihove pojave ovde sve bilo u harmoniji,vodili su se mirni razgovori....
NeXeN is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2008   #400
ALMIR-
Ili jesi ili nisiLAV
Početnik
 
ALMIR-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Sjenica
Godine: 36
Posts: 525
Default

neka neko od admina postavi anketu i ako je vecina za zatvaranje neka tako bude, a ne da je tama otvorena zbog manjine.!!
ALMIR- is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
vehabije, zovu


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ko su vehabije??? Recruit Religija 25 26-05-2009 01:16
Vehabije rastjeraju zaljubljene parove borichi Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 39 07-11-2007 21:40
Vehabije napale novinare borichi Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 03-04-2007 00:57


All times are GMT +2. The time now is 17:40. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)