SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Sandzaka naleteli ste na zanimljivu vijest a vezana je za sandžak, onda joj posvetite novu temu

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
 
Old 07-10-2008   #801
dj_edy
Registrovan
Početnik
 
dj_edy's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: A dje bi nego u Sjenicu
Godine: 41
Posts: 381
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
hahahahaha ovo je smijesno... da ne moze biti dalje...
Edy hoce borbe za nas narod... nijedna televizija nikada nista nije rekla protiv nekog naroda... samo treba da razlikujes rekla i izvestavala...
Rekla ili izvestila napravili su krupnu gresku, ko to ne vidi njegov problem


Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
...Sad sto mi ni nas same ne poznajemo, kako ce nas onaj iz beograda poznavati? Pa napravio gresku pa se izvinuo i sta je tu lose...
Poznaju oni nas i vise nego dobro, i nije ovo prvi Bajram koji nam rts cestita, zasto bas sada "prave gresku" nije to slucajno


Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
...Jebote ne razumijem te, pa zivis tu, ako ti ne valja sto se ne selis na drugo mesto?
Idi u Sarajevo! Ali tamo ce ti verovatno smetati sto ima jos vise televizija i nacija?!?! Tamo ce ti smetati i HRT i sve ostalo...
Sta sad svi kojima rts ne odgovara treba da se sele ? da nije mozda bolje da se borimo za svoja prava ??? ili je bolje da se sandzak preseli u BiH pa da se obisitne reci Seselja "mi cemo ceo sandzak da iselimo bez jednog metka"

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
Sto kaze Resko, lako je sad da pisemo, sto ne bi nekog da stegne muda u 90´ godinama pa nesto kaze...???
Odgovorio sam Resku ali evo da ponovim "lako je nesto reci pa pobeci"
Sta smo mi to dobili time sto je "on" nesto reko i pobego ? pa dobili smo pun sandzak rezervista, ukopane tenkove oko gradova, mnogi su prebijeni, neki cak i umrli od batina, znamo ko je zasluzan sto smo sada ovde gde jesmo i sto smo uopste zivi.
I kod koga je taj sto je to reko "doleteo" ? pravo kod Milosevica
__________________
Mix is my live
dj_edy is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 07-10-2008   #802
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
To za kvalitet slike aferim,
A greska moze svakom da se desi , dobio si zvanicno izvinjenje.
pa sta su trebali da rade u RTV za propust tokom Bajramskog programa, u sms porukama je prijeceno,ljudi se izvinuli i nastaili dalje, to ti je isto....

Tacno je da greska moze svakom da se desi ali u ovom slucaju greske su neoprostive. Kao nacionalna TV, morali su sa vise paznje i bolje da izvjestavaju o nasem najvecem prazniku. I ako se nekome desi da nezna pravilno da cestita vjerski praznik onda on nije za TV mada cisto sumnjam da je neznanje bilo u pitanju jer pored kvaliteta slike to odmah govori da je postojala cista namjera. Greske se ne desavaju jedna za drugom , to vec nisu greske vec ciste provokacije. Sto bi rekli Ameri , pokazi malo respekta prema narodu, izvinjenje nije dovoljno.
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 07-10-2008   #803
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ja mislim da nije namerna greska,rts rijetko i gledam ali posto je zukorlie reko da se ne placa ja cu da placam...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 07-10-2008   #804
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
A posto sam neznalica, verovatno svaki drugi ce ti biti brisan post...
Ccccc...stvarno me nisi razumeo!A postavio sam bio i smajlice!!!

...

Evo promijenio sam potpis.
  Reply With Quote
Old 07-10-2008   #805
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Razumeo sam ja... ali je suvisno... dobro se secam tvojih diskusija i sa adnanom itd...

Edy... pricaj sta hoces... tih gresaka ima svuda i dajem ruku da nije namerno... pa se jos izvinuli, pa sta hoces ti covece vise, hoces rat zbog toga? Meni je dosta toga... Sam si naveo sta je sve bilo... Znam i ja dobro bio sam dole i 94.94.96.97.98.99.2000... (95/96 sam bio i vojnik za vrijeme oluje)... Hoces opet da ratujes jel, borba... hajde molim te ne pisi gluposti...
Narod tezi ka bolje ti hoces borbe, da verbalne zbog gluposti, ni ja ne umijem da cestitam bajram, ali mi niko nije zamerio... vec naprotiv, drago im je sto sam doso i svartio i cestitao...
Treba ti bude drago sto su uopste pomenuli!!!! Nije im duznost!
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 07-10-2008   #806
dj_edy
Registrovan
Početnik
 
dj_edy's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: A dje bi nego u Sjenicu
Godine: 41
Posts: 381
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
Edy... pricaj sta hoces... tih gresaka ima svuda i dajem ruku da nije namerno...
Ko radi taj i gresi ali tako krupne greske ipak ne bi smele da se desavaju (ni prastaju) narocito ne jednoj instituciji kao to je javni servis jedne drzave.., po meni je "greska" namerno napravljena i kraj price..

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
... hoces rat zbog toga? Meni je dosta toga... Sam si naveo sta je sve bilo...
Vreme ratova je proslo, ne shvatam nikako kako ti bas takve gluposti padaju napamet, da nece mozda da nas pobiju zato sto necemo da placamo pretplatu televiziji koja hoce da srusi nas identitet ? ccccccc Jel mozda trebalo da se precuti ova "greska" pa da nam umesto Bajram pocnu cestitat bozic

[
Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
Treba ti bude drago sto su uopste pomenuli!!!! Nije im duznost!
Naravno da him jeste duznost, barem po "zakonu o zastiti prava i sloboda nacionalnih manjina" to je bre javni servis a ne neka lokalna ili ne znam ti kakva televizija i ako oni ne ispunjavaju obaveze prema nama necemo ni mi prema njima
dj_edy is offline   Reply With Quote
Old 07-10-2008   #807
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Po meni greska nije namerna, neka placa pretplatu ko god hoce i kraj price.....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2008   #808
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Thumbs up Predsjednik SDA Sandžaka čestitao predsjedniku SDA BiH ubjedljivu pobjedu na lokalnim


Povodom ubjedljive pobjede koju je Stranka demokratske akcije ostvarila na lokalnim izborima u Bosni i Hercegovini, Dr. Sulejman Ugljanin, predsjednik Stranke demokratske akcije Sandžaka, uputio je pismenu čestitku gospodinu Sulejmanu Tihiću, predsjedniku Stranke demokratske akcije Bosne i Hercegovine u kojoj se kaže:
“Poštovani gospodine Tihić,
Čast mi je i zadovoljstvo da Vam u ime Stranke demokratske akcije Sandžaka i svoje lično ime čestitam na ubjedljivoj pobjedi koju je Stranka demokratske akcije ostvarila na proteklim lokalnim izborima u Bosni i Hercegovini.
Raduje me činjenica da su građani još jednom prepoznali demokratski potencijal i snagu Stranke demokratske akcije i što su dali punu podršku Vašem programu.
Čestitam Vam, još jednom, na ovoj važnoj pobjedi. Vama i Vašim saradnicima želim puno uspjeha u radu.” Stoji u čestitci Dr. Sulejmana Ugljanina.

izvor www.sandzaknews.com

Pridruzujem se cestitkama ..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2008   #809
dj_edy
Registrovan
Početnik
 
dj_edy's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: A dje bi nego u Sjenicu
Godine: 41
Posts: 381
Default

Ja se ne pridruzujume Suljovim cestitkama vec sam cestitam gospodinu Sulju Tihicu
dj_edy is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2008   #810
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Quote:
Originally Posted by dj_edy View Post
Ja se ne pridruzujume Suljovim cestitkama vec sam cestitam gospodinu Sulju Tihicu
Misliš,Tihomiru Suljeviću!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2008   #811
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Predstavnici vlasti i opozicije oštro su reagovali na odluke Makedonije i Crne Gore da priznaju jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova.

Sednica Skupštine Srbije (FoNet, arhiva)Poslanici opozicije i Jedinstvene Srbije zatražili su od predsednice parlamenta da se zakaže posebna sednica Skupštine Srbije na kojoj bi se raspravljalo o tome. Podsetimo, Vlada Srbije proterala je iz zemlje ambasadore Crne Gore i Makedonije.

Ministar Rasim Ljajić kaže da su vlasti Srbije bile naterane na takvu reakciju da bi, kako kaže, sačuvali dostojanstvo države. On napominje da je ta odluka usmerena isključivo protiv crnogorskih vlasti.

Minisatar Rasim Ljajić smatra da dalja reakcija politačara mora biti vrlo racionalna ali da se, kako kaže, ipak plaši da će ovaj potez Crne Gore i Makedonije ostaviti dugotrajne posledice na odnose između dve države.

“Računali smo na mnogo više razumevanja od strane Crne Gore. Očekivali smo da će Crna Gora imati osećaj za političku situaciju u kojoj se Srbija nalazi i da budem potpuno otvoren, ova odluka je doneta dan pošto je Srbija izvojevala jednu veliku političku i diplomatsku bitku i sada nikog ne možete ubediti da priznavanjem Kosova dan nakon glasanja u Generalnoj skupštini UN nije pokušaj da se minimizira ta politička i diplomatska pobeda“, ocenjuje Ljajić.




http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=322817
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2008   #812
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

SAOPSTENjE ZA JAVNOST
Mesihat IZ u Srbiji
11.10.08

Najoštrije se osuđuje najnovije kršenje vjerskih prava muslimana kroz ometanje održavanja vjeronauke od strane pojedinih direktora škola na području Sandžaka, kao i nezakonito tolerisanje ove pojave od strane Ministarstva vjera i Ministarstva prosvjete.

Daje se puna podrška programu reakcija prema odgovornima za ovu pojavu, uključujući i najavljena protestna okupljanja pred školama u kojima se ugrožava ovo vjersko pravo.




Mešihat će organizovati skup predstavnika političkih partija, nevladinih organizacija i drugih institucija, udruženja i organizacija koje okupljaju muslimane u Srbiji u cilju zauzimanja zajedničkog stava po pitanju kontinuirane pojave kršenja vjerskih prava u Srbiji.
Mešihat daje punu podršku kampanji neplaćanja televizijske pretplate Radio televiziji Srbije.

Mešihat je formirao radnu grupu sa zadatkom da hitno sačini program internacionalizacije pitanja vjerske slobode muslimana u Srbiji.

Portparol Mešihata

Sead ef. Šaćirović
  Reply With Quote
Old 11-10-2008   #813
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

ahhh sve glupllje od glupljeg

Mesihat da organizuje skup politickih partija i nevladinih organizacija, sramota...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2008   #814
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Svi zajedno u ostvarivanju nasih prava akoBogda.
Oni koji nece,nemoraju...
  Reply With Quote
Old 11-10-2008   #815
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ono jes docice rasim i šica, pravi primeri vernika ma super ....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 12-10-2008   #816
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Exclamation Ubijen Ljajićev tjelohranitelj


Senad Dolovac zvani Senko ubijen je sinoć iz vatrenog oružja u Novom Pazaru. Kako je potvrđeno iz nezvaničnih, ali dobro obavještenih izvora, u pucnjavi koja se sinoć dogodila u ulici Genarala Živkovića u Novom Pazaru na Dolovca su iz vatrenog oružja pucala dva lica za koja se pretpostavlja da su vlasnici kafane koja se nalazi u blizini mjesta gdje je došlo do vatrenog okršaja. Nezvanično saznajemo da se ubijeni Dolovac nalazio u vozilu marke "Ford" kada j u njega pucano, a povod svađe su bili od ranije neraščišćeni računi. Dolovac koji je zadobio više prostrelnih rana podlegao je povredama u bolnici.

Ime Senada Dolovca spominajno je u vezi događaja kada je septembra 2006. godine za vrijeme održavanja vanrednih lokalnih izbora u Novom Pazaru ubijen odbornički kandidat SDA Sandžaka Ruždija Durević.

Dolovac je od ranije bio poznat policiji i pravosudnim organima, a bio je jedan od članova obezbjeđenja Sandžačke demokraske partije i često viđan u pratnji Rasima Ljajića.

Policijska uprava u Novom Pazaru još se nije zvanično oglasila povodom ovog događaja.


Izvor: www.Sandzaknews.com
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 12-10-2008   #817
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Thumbs down Sa službenim vozilom na more i 111 hiljada u džepu



Da o političarima počinjemo da saznajemo pravu istinu tek kad se dočepaju vlasti pokazuje i primjer novog gradonačelnika Novog Pazara Mirsada Đerleka. Prije nego što se napunilo sto dana od njegovog ustoličenja na mjesto br. 1 Novog Pazara počele su da kolaju priče o njegovoj zloupotrebi službenog položaja dok je obavljao funkciju direktora novopazarskog zdravstvenog centra. Ovi navodi potvrđeni su i dokumentima.
Postupajući u skladu sa odredbama Zakona o javnom infomisanju, a koje se odnose na javne ličnosti, objavljujemo fotografiju službenog vozila Zdravstvenog cenra Novi Pazar marke "Škoda Fabia" reg. tablica NP 4417-93 uslikane u dvorištu vikendice Đerlekovih u mjestu Dobre vode
crnogorskog primorja ljeta 2007. godine. Na autentičnim fotografijama dostavljenim našoj redakciji se vidi i tačna lokacija vikendice. Da li je i sa kojim ovlašćennjima aktuelni gradonačelnik imao pravo da sa službenim vozilom ide na more ostaje otvoreno pitanje. U prilog ovim tvrdnjama stoji i činjenica da aktuelna gradska vlast nije prodala službena vozila marke "Peugeot" iako je to u predizbornoj kampanji obećavala da će joj biti jedan od prioriteta.Predizborna obećanja o transperentnosti vlasti brzo se zaboravljaju. Kako je prenio novopazarski radio Sto plus, saradnici prvog čovjeka Novog Pazara,Mirsada Đerleka su skrenuli pažnju novinaru ovog radia, da, povodom pitanja koliku platu prima Đerlek, ne bi trebalo da ga uznemiravaju "glupim pitanjima". "Saradnici su, očigledno već zaboravili, ali smo sigurni da grdonačelnik Mirsad Đerlek, kojeg "po preporuci" nismo htjeli da zovemo, nije zaboravio na jasnu poruku da se u ovom gradu sve mijenja i da će biti orvoren za svako pitanj medija i građana", objavio je je regionalni Radio Sto-plus dodajući da su tragajući nekoliko dana došli do nezvaničnih, ali pouzdanih informacija da gradonačelnik Novog Pazara mjesečno prima 111 hiljada dinara dok njegovih pet pomoćnika Vinko Dobrić, Goran Sarić, Radoslav Filipović, Elvir Hamidović i Emir Elfić (šurak Muamera Zukorlića) primaju po 71 hiljadu dinara.
Prosečna mjesečna zarada u Novom Pazaru za septebar mjesec iznosila je 26 hiljada dinara.
Gradska skupšina je u petak, pravdajući to činjenicom da grad mora da se razvija i da se prehodna vlast zadužila 11 miliiona evra, donijela odluku da se zaduži još 3,5 miliona evra.
Nova gradska vlast, više od tri mjeseca nakon dolaska, još nije saopštila koliko je građana od 26 hiljada nezaposlenih (isticano tokom predizborne kampanje) zaposleno u ovom periodu.

Izvor: www.Sandzaknews.com
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 13-10-2008   #818
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Arrow Potresna ispovest Elide Hanuse iz Novog Pazara

Petog oktobra ove godine,ili petog dana nakon saobracajne nesrece na Pesteru,u kojoj je poginuo Ermin Totic (35),a njegova supruga Elida Hanusa (32),kcerka Sajma (4) i dvoipogodisnji sin Jasmin tesko povredjeni,jedna doktorka uzicke bolnice je usla u sobu na Odeljenje hirurgije u kojojo je lezala tesko povredjena Elida.
-Kako si danas Elida?
-Bolje je doktorka,bicu ja dobro,nego kako su mi deca,nisam ih videla od nesrece.
-Jasmin se polako oporavlja,bice dobro,a kcerka.....I ona je dobro!
-Doktorka,nije ona dobro.Vidim ja po vasim ocima.Recite mi doktorka je li moja Sajma ziva ili nije?Nemojte da krijete nista od mene.Znate li doktorka da sam ja osmoro dece izgubila.Osmoro sam rodila pre vremena i sva su mi umrla kao bebe,posle dan,pet,deset..I svaki put su meni dolazili lekari i izjavljivali mi saucesce.Imam ja doktorka jos snage da izdrzim.Samo vi recite kako je moja Sajma.
-Elida primi moje najiskrenije saucesce....Sve smo pokusali da spasemo Sajmu ali........
Elida je prekrila glavu carsavom i celog dana ispod belog pokrivaca culi su se jecaji.Kasmo popodene u sobu je usao dr.Edin Mutavelic,hirurg koji je zajedno sa kolegom dr.Nenadom Lucicem vise od cetiri sata na operacionom stoluspasavao i spasio Elidu.
-Hajde Elida moras da ustanes,moras da ojacas da bi otisla gore na peti sprat,na Decju hirurgiju i videla sina.
Ova dva pasusa i prave drame u uzickoj bolnici reporteru "Vesti" prenelo je nekoliko lekara i medicinskih sestara sa Odeljenja hirurgije.Narednom cinu drame Elide Hanuse,zene koja je pola svoga zivota provela u bolnickim krevetima sa samo jednom zeljom-da iiznese trudnocu do kraja i rodi zdravo dete-prisustvovao je i nas reporter.
MInule subote pre podne,Elida je uz pomoc dr.Mutevelica ustala iz bolnickog kreveta,i odbijajuci pokretnu medicinsku stolicu,krenula peske,korak po korak,da vidi sina,prvi put posle 11 dana.
-Ziv je moj Jasmin je li doktore?-pitala je kroz hodnik.-Ziv je,je l´ de,ne bi vi mene pustili da idem da nije ziv.
Svi koji su bili na bolnickom hodniku-i lekari.i sestre,i pacijenti,i spremacice,i novinar-svi su plakali.Jedino je Elida drzala glavu uspravno.I uprkos stotinu rana na telu,uprkos izvadjene slezine,teske povrede jetre,odmicala je kroz hodnik....Desetak minuta kasnije,odskrinula je vrata sobe 204 na Odeljenju decje hirurgije.
-Sine moj.......Ziv si sine!
-Mama.....Mama.....Gde je Sajma?Gde je tata!-pitao je Jasmin.
-Doci ce oni sine......-zagrcnula se od suza Elida.
-Jasmin je dobro,jos nekoliko dana i mogao bi kuci-rece jedan od doktora.
-Zajedno cemo mi nasoj kuci sine!
Kad se vratila u svoju sobu,sela je na krevet i glasno se zapitala."Sta sam ti skrivila,zivote moj?"
Nista Elida nije skrivila zivotu,ali on se neobjasnjeno okomio na nju.
Zivotna prica Elide Hanuse je bolnija od najoblnijih rana,a njena zelja da rodi dete veca je od svih zelja na svetu.Elida je jedna od milijardu zena koja je pristala da posle osam prevremeno rodjenih beba,koje potom umiru pred njenim ocima,pokusa i deveti put da rodi.I taj deveti put-rodila je Sajmu,pa je rodila i Jasmina...
-Udala sam se kad sam imala 16 godina,ostala trudna i trudnoca je isla normalno.Nekoliko dana posto sam usla u sesti mesec,naisli su bolovi i u novopazarskoj bolnici rodila sam sina Kadira.Smestili su ga u inkubator....Posle tri dana dosli su i rekli mi da je Kadir umro.Htela sam i ja ali mi nisu dali moji najblizi.
Elida je ponovo ostala trudna i sve je,ne njenu i zalost svih njenih,bilo kao pre godinu dana.Trecu trudnocu odrzavala je u Klinickom centru u Beogradu.
-Lekari su mi govorili da sam zdrava i da ne mogu da otkriju zasto mi ranije naidju porodjajni bolovi...Kad sam usla u sedmi mesec naisli su bolovi i ponovo sam rodila decaka.Ziveo je samo sedam dana....
Dok je zivela u vremenu velikog nadanja,Elida je posle tragicno preminulog oca Ramiza (poginuo u saobracajnoj nesreci 1984. god) ostala i bez majke.Uprkos tolikoj boli nije klonula.Uz podrsku supruga Ermina,zaposlenog u novopazarskoj krojackoj radnji "Nesal",kao i brace i sestara,nastavila je bitku sa zlom sudbinom.I,konacno posle osam preranih porodjaja,posle kojih su bebe umirale,Elida je,pod nadzorom ginekologa novopazarske bolnice dr.Predraga Lesevica i dr.Bobana Ilica,prvi put usla u osmi mesec trudnoce i rodila Sajmu.
-Niko na svetu nikad nece saznati kako je meni bilo kad su mi bebe umirale,ali niko nece ni saznati koiko sam bila radosna kad sam iznosila Sajmu iz bolnice.Bilo je hiljadu dusa da nas saceka....
Nepunu godinu i po dana kasnije Elida je usla u sedmi mesec trudnoce,i drugi dan rodila sina Jasmina.Ona i sin bili su vise od tri meseca u bolnici i na kraju je ponovo Ermin organizovao svecani docek u kuci...
Dve i po godine kasnije 1.oktobra,popodne,Ermin,Elida,Sajma i Jasmin putovali su iz Novog Pazara u Sjenicu.Ermin je pokusao da pretekne jedno vozilo,ne sluteci da iz suprotnog pravca ide dzip...Delic sekunde pre strahovitog sudara Elida je legla preko Jasmina..........................
Elida kaze da ce po izlasku iz bolnice sve uciniti da svog sina izvede na pravi put.
-Nismo mi sami.Imam brata Edina u Nemackoj,brata Elvina u Francuskoj,imam sestre Editu i Ervinu u Pazaru.Svi ce oni biti uz nas.Bice moj Jasmin veliki covek.
Dr.Mutevelic kaze:
-Elida je primljena u bolnicu sa veoma teskim povredama,ali uspeli smo da joj spasemo zivot.I mali Jasmin je bio veoma lose,ali zahvaljujuci tome sto je ona legla preko njega prilikom sudara mali je preziveo.Nazalost za Sajmu nije bilo pomoci.Mislim da ce Elida potpuno ozdraviti za nekoliko nedelja.


Iz nedeljnog lista "Vesti"
__________________
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Old 13-10-2008   #819
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

E Mitko neka si prepisao, spremao sam se i ja ali si me preduhitrio!
Hvala ti brate za ovo...
Dirljiva prica do zla boga... Potresla me je pravo...
Nek im je Bog napomoc
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 13-10-2008   #820
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Meni je trebalo 20 minuta da je procitam do kraja..

Danas sam bas bio super raspolozen,kako sam procitao ovo kao da sam paralisan.
Prica je jako tuzna ali i jako poucna, svi se previse opustamo i ne cijenimo ono sto imamo,tek ukapiramo kad izgubimo, ali nemam nazad.
Jos jedan neduzan zivot u Sjenici je ugasen zbog nemarnosti, pucanje na svadbi....

Vidim i dok radim da je u Sjenici popularna stara Beogradska fora - Ruski rulet, videli neizivljeni idioti semafor,pa im cool da probaju foru, nije mi njih zao ali stradace neko ni kriv ni duzan....

Last edited by Tahirovce; 13-10-2008 at 19:43..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
sandzaka, vijesti


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Vijesti iz Srbije Tahirovce Vijesti iz Srbije 160 15-11-2009 20:27
VIJESTI IZ SVIJETA 36310 Vijesti iz ostatka svijeta 317 10-10-2009 00:51
BOŠNJACI SANDŽAKA-MANJINA ILI KONSTITUTIVNI NAROD suada Ovo i ono 14 23-01-2007 16:31


All times are GMT +2. The time now is 05:07. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)