SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Bosne i Hercegovine dosta zastupljena država kod nas... nešto zanimljivo smestite ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 28-02-2009   #41
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Evo jos par slika...



ll.jpg mmm.jpg

ss.jpg vvv.jpg
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 01-03-2009   #42
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Rarice hvala ti sto si podijelila ove slike sa nama.
Imam odavno zelju da posetim Travnik i to upravo zbog ove dzamije...a i zbog,nadaleko cuvenih,Travnickih cevapa.
  Reply With Quote
Old 01-03-2009   #43
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Stvarno lijepe slike Rarice, bas mi je drago sto si ovaj izlet podijelila sa nama. Znaci kad se nekad zadesim u Travniku, da znam dje da odem.

A ti brojke, samo bre na stomak mislis
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 01-03-2009   #44
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

I ja sam imala zelju da posetim taj grad,hvala Allahu zelja se ispunila.
36310,Grujo-ako vam se pruzi prilika obavezno otidjite.Slike su nista naspram osecaja.Dosta me podseca na Sjenicu.Odise nekim mirom,za razliku od Sarajeva(i kucad su im pitomija).
__________________
'Ja sam neka druga vrsta,ja bih iskreno.U meni je srce ostalo.'
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 02-03-2009   #45
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

Sa ovom pesmom grupa Regina predstavlja BiH za pesmu Evrovizije u maju ove godine.

ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 06-03-2009   #46
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

Da se nadovezem na ovu Raricinu pricu o Travniku sa jednom slikom koju sam ne davno dobila-svi zajedno(osim Mese naravno).


GetAttachment.jpg
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 07-03-2009   #47
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

Postoji lak nacin da 'izvucete' osmeh na necijem licu,jos ako je je to lice decije-onda niste ni svesni sevapa koje dobijete.
Sa tim nijetom jedna mala grupica od 15 djevojaka je posetila deciji dom 'Al Walidein' u Sarajevu i sa skromnim poklonima izvukla osmehe na lica dece koja su ostala bez jednog ili oba roditelja.
(evo par 'mojih' slika-halalite sto ne trudim da ih sredim)

Gazaz 002.jpg Gazaz 003.jpg

Gazaz 004.jpg Gazaz 005.jpg

Gazaz 006.jpg Gazaz 007.jpg

Gazaz 008.jpg Gazaz 009.jpg

Gazaz 010.jpg Gazaz 011.jpg
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 07-03-2009   #48
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

Gazaz 012.jpg Gazaz 013.jpg

Gazaz 014.jpg Gazaz 015.jpg

Gazaz 016.jpg Gazaz 017.jpg

Gazaz 018.jpg Gazaz 019.jpg

Gazaz 020.jpg Gazaz 021.jpg
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 07-03-2009   #49
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

Gazaz 022.jpg

Gazaz 024.jpg Gazaz 023.jpg

Gazaz 025.jpg Gazaz 026.jpg

Gazaz 027.jpg Gazaz 028.jpg

Gazaz 030.jpg Gazaz 031.jpg
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 07-03-2009   #50
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

Osnovna skola sa internatom 'Al Walidein-Gazzaz' Sarajevo pocela je s' radom u skolskoj 1999-2000.godini na osnovu odobrenja Ministarstva za obrazovanje i nauku Kantona Sarajevo.Prioritetan cilj je da se omoguci kvalitetna,po najsavremenijim pedagoskim standardima,edukacija djece bez jednog ili oba roditelja.Osivac skole potpuno snosi troskove skolovanja,smjestaja,ishrane i usluga prijevoza djece bez jednog ili oba roditelja sa podrucja cijele Bosne i Hercegovine,a za djecu sa oba roditelja skolarina iznosi 150 KM(bez troskova boravka u internatu).Osim navedenog ucenicima bez jednog ili oba roditelja obezbijedjeni su udzbenici,skolski pribor i zdravstveni tretman u skolskoj ambulanti.
Osim djece bez jednog ili oba roditelja i napustene djece,u Osnovnoj skoli 'al Walidein-Gazzaz' skoluju se i djeca povratnickih porodica,demobilisanih boraca te djeca ciji roditelji nisu u mogucnosti,zbog posljedica rata,nezaposlenosti ili nekih drugih okolnosti,obezbijediti svojoj djeci adekvatno skolovanje.Ovoj kategoriji djece treba pomoci u placanju skolarine.Potrebni su im donatori koji ce placanjem skolarine obezbijediti njihovo osnovno obrazovanje.Ukoliko se odredjenom broju djece ne pronadju donatori postoji realna mogucnost da ostanu bez osnovnog obrazovanja.
Za finansiranje skolskog centra 'Al Walidein-Gazzaz' brine se Fondacija 'Al-Amana' Sarajevo koja je upisana u Registar fondacija u Federaciji Bosne i Hercegovine.

FONDACIJA 'AL- AMANA' SARAJEVO
ZIRO RACUN 1410010001371939-kod BBI

Osnovna skola 'Al walidein-Gazzaz' i Djeciji dom 'Al-Walidein' nalaze se u ulici Hasiba Brankovica 2a u naselju Mojmilo,Novi Grad Sarajevo
Tel:033/235-507,235-518,235-593
Mob:061/154-498 Fax:033/235-488;
e-mail:alwalidein@yahoo.com; hbgazzaz@bih.net.ba
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 07-03-2009   #51
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

bravo @ursuljanka...
svaka cast,i hvala za ovako lepe slike i informacije...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 07-03-2009   #52
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Evo jednog lijepog habera koji nam stize iz BiH:

Ako me kandidiraju organi stranke za predsjednika, prihvatit ću

Bakir Izetbegović, jedan od sadašnjih potpredsjednika vladajuće Stranke demokratske akcije (SDA) Bosne i Hercegovine, prihvatit će kandidaturu za stranačkog predsjednika ako ga za tu dužnost kandidiraju organi stranke.

- Ja se ne mogu sam kandidirati. To mogu učiniti, negdje u aprilu, stranački organi, a ako me predlože, prihvatiću, rekao je Izetbegović novinarima uoči današnje 11. sjedice Glavnog odbora SDA koja se održava u Sarajevu.

Izetbegović, kao i sadašnji predsjednik stranke Sulejman Tihić najavili su kongres SDA koji treba da bude održan 26. maja u Sarajevu

Prema Izetbegovićevim riječima, to će između ostalog biti skup na kojem će se SDA usmjeravati za naredne četiri godine ideološki i kadrovski.

U slučaju da on bude izabran za predsjednika, najavljuje da će voditi stranku u periodu u kojem slijede teški problemi za Bosnu i Hercegovinu koje ne mogu rješavati pojedinci, kako je kazao, već se očekuje sadjejstvo i energičnije rješevanje nego dosad.

Prema izjavi aktuelnog predsjednika SDA Sulejmana Tihića, današnja sjednica Glavnog odbora stranke je u funkciji priprema za najavljeni kongres kao skup koji treba dati viziju budućnosti Bosne i Hercegovine.

Sjednica Glavnog odbora nije otvorena za javnost, saopćeno je novinarima uoči njenog početka. Stranka će o zaključcima izdati saopćenje za javnost, najavljeno je.

Dnevni AVAZ
  Reply With Quote
Old 07-03-2009   #53
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

@36310
nadam se da nisu tvoje reci "LIJEP HABER"

te da ne mislis nista dobro o ovoj propalici koja je u najdubljoj povezanosti sa kriminalnim gangovima u BiH,Srbiji i Hrvatskoj...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 07-03-2009   #54
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

STRANAC,ne nasedajmo na permanentne dezinformacije i podvale koje nam "neki ljudi" iz "nekakvih centara"uspesno plasiraju kako bi stanje nepoverenja i opsteg haosa,koje trenutno vlada u Bosnjackom korpusu,ostalo nasa trajna sudbina...I ja sam se naslusao tih prica o Bakiru,sto zvanicnih sto nezvanicnih,ali sam misljenja da ako u njemu ima i trunka od baba mu rahmetli,onda ce od njega i covjeka bit!

PS
Iver,obicno,ne pada daleko od klade.
  Reply With Quote
Old 07-03-2009   #55
homar
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 307
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
STRANAC,ne nasedajmo na permanentne dezinformacije i podvale koje nam "neki ljudi" iz "nekakvih centara"uspesno plasiraju kako bi stanje nepoverenja i opsteg haosa,koje trenutno vlada u Bosnjackom korpusu,ostalo nasa trajna sudbina...I ja sam se naslusao tih prica o Bakiru,sto zvanicnih sto nezvanicnih,ali sam misljenja da ako u njemu ima i trunka od baba mu rahmetli,onda ce od njega i covjeka bit!

PS
Iver,obicno,ne pada daleko od klade.
Ipak je razlika između babe i sina. Babo je startovao sa porodicom kao podstanar, bez igdje ičega, sa ledine, sa dosta pristalica što siromašnih što obespravljenih. Sin je startovao sa par miliona maraka, sa luksuznim građevinama i automobilima, sarađuje sa multietničkom elitom Balkana, težeći da postane šeik kod Bošnjaka.
homar is offline   Reply With Quote
Old 07-03-2009   #56
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Homar,razlika izmadju oca i sina je ogromna,rekao bih gotovo nepremostiva,ali sam ipak misljenja da su te price o Bakirovim milionima,gradjevinskim vlasnistvima...povezanosti sa kriminalnim miljeom preterane i da se alimentiraju iz nekih,ne bih rekao neosnovanih ali svakako necistih izvora.
U svakom slucaju ja ne vidim ko bi u ovom trenutku mogao da bude covek koji bi se uspesnije,od Bakira,borio za sve one tekovine koje smo stekli u ovom zadnjem ratu.
  Reply With Quote
Old 07-03-2009   #57
homar
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 307
Default

Stranka SDA nema nekih zvučnih imena da bi došli na čelo stranke. Možda je to i bolje za demokratske procese. Od članova stranke SDA u poslijeratnoj izgradnji najbolje rezultate je pokazao Adnan Terzić, dok je on bio Premijer Vijeća Ministara BiH bio je vidan napredak Bih ka evropskim integracijama. Poslije njegovog odlaska imamo stagnaciju u BiH. Inače stranku SDA, odnosno veći dio rukovodstva bije glas da su povezani sa kriminalom i korupcijom (Premijer F BiH-Nedžad Branković; Razvojna banka F BiH-Džaferović...). Biti će vrlo teško dokazati budućim glasačima da su radili u interesu građana a ne za svoja enormna bogastva.
homar is offline   Reply With Quote
Old 07-03-2009   #58
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
STRANAC,ne nasedajmo na permanentne dezinformacije i podvale koje nam "neki ljudi" iz "nekakvih centara"uspesno plasiraju kako bi stanje nepoverenja i opsteg haosa,koje trenutno vlada u Bosnjackom korpusu,ostalo nasa trajna sudbina...I ja sam se naslusao tih prica o Bakiru,sto zvanicnih sto nezvanicnih,ali sam misljenja da ako u njemu ima i trunka od baba mu rahmetli,onda ce od njega i covjeka bit!

PS
Iver,obicno,ne pada daleko od klade.
Tako bih voelo da je ista od ovoga sti si napisao tacno,ali brate moj,
informacije koje ja imam o tom coveku su "sa lica mesta",tako da ne pricam napamet,a vidim da i @homar,koje "sa terena direktno" poznaje gradivo...
Bakir je rastao,bio,i ostao deo nemoralnog miljea drustva sa tog podneblja...
I,da ti kazem jos,da je jako doabr ratni profiter...

SDABiH,bice opisivana dugo godina u buduce,kao neko ko se "ljudski trudio" da upropasti sve sto je se krvlju platilo...
To je vlast ciji poslanici imau plate od po 3-5.000 maraka(2.500 eura)
plus uzimaju dnevnice za sve i svasta,poene i bonuse a deca sehida,ratni veterani,oni koji su krvlju platili slobodu toga dela svijeta,umiru u bedi...

Pokazali su da su nesposobni da cuvaju ovce,a kamo li da vode jedan narod...
Svi,do slovce svi,pokrali i popljackali su sve sto se moglo.
Nema jednog da nema vile po Bjelasnici,Igmanu i slicnim atraktivnim lokacijama u BiH.
To je vlas u kojoj je Naser Oric za vrsio fakultet (DIF) za dva meseca u jednoj godini...
To je vlast koja nije bila u stanju da obezbedi ni jedan jedini litar gas kada je pre dva meseca bila kriza oko snabdevanja gasom,pa im je Boris Tadic-kao rodjeni Sarajlija,ustupio gas i tako spasao gradjane sarajeva moguceg kolaspa izazvanog hladnocom...

@36310
zabolese me prsti,a mogao bih ovako danima...
Brate moj,ovo cu ti zavrsiti samo recima Platona(ucenika Aristotelovog)

"Drag si mi,ali mi je istina draža"...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 07-03-2009   #59
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
Rarice hvala ti sto si podijelila ove slike sa nama.
Imam odavno zelju da posetim Travnik i to upravo zbog ove dzamije...a i zbog,nadaleko cuvenih,Travnickih cevapa.
Grujo i 36310,hvala vam na kometnarima i izvinite sto se ovako kasno javljam da vam se zahvalim na komentarima za posetu Travniku.Bilo je prelijepo,obavezno ako budete imali prilike posetite-36310,cevapi su najljepsi blizu Plavih voda!
Jos bih se maolo osvrnula na ovu danasnju posetu decijem domu Gazzaz,nisam znala da ovo postoji,uglavnom iz tih razloga ursuljanka i ja pisemo o ovim stvarima-da ne bude pogresno shvaceno,nijet nam je da vam prikazemo stvari koje su nas trenutno okupirale a koje bi mozda zanimale i druge.Dakle,ovde je bitna samo poruka koju pokusavamo da prenesemo ,nikako mi.
Iskreno,danas sam cijeli dan pod utiskom posete domu,i sve sto mi danas ljudi govore o svojim problemima mi se cini tako nebitnim spram tri devojcice koje su nam ukratko ispricale nesto o sebi.Pa eto apel i na clanove ovog foruma,ko se nalazi u Sarajevu,da poseti ovaj dom jer je toj deci svaka pomoc dobro dosla!Postoje i volotiranje,obicno vikendom neko se javi domu i izvede neko od dece na rucak,setnju i sl.
Ursuljanka vam je napisala mail i sve ostale podatke ukoliko imate nijet da pomognete,ako neko zeli jos informacija moze preko pp meni i ursuljanki,hvala vam!
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 08-03-2009   #60
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Dragi moj STRANAC suvisno je reci koliko cijenim tvoje misljenje i u potpunosti se slazem da je u BiH korupcija uzela maha i da stoji ovo sto si napisao o poslanickim platama pa sve do sehidskih porodica koje jedva sastavljaju kraj sa krajem...medjutim kakva je
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
bosni, desavanja, hercegovini


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:23. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)