SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Automobili automobili u Sjenici, novosti vezane za automobilizam, oldtimer, vaši ljubimci...

Reply
Old 24-01-2010   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Peugeot 407

407
Ono što 407 izdvaja od drugih je dugačka hauba i atraktivan dizajn. Ali konkurencija na ovom polju nije mirovala, pa novi rivali Citroen C5 i Ford Focus izgledaju takođe veoma dobro, pa Peugeot više nije jedinstven na svojoj vodećoj poziciji. Neki će možda smatrati kao mana, ali Peugeot 407 ne dolazi u verziji sa petoro vrata (hatchback), mada se u ponudi nalazi karavan sa oznakom SW. Pohvalna je veoma dobra opremljenost, udobnost, maksimalan učinak na crash testu i odličan izbor izvanrednih dizel motora. U septembru 2008.godine, model je malo redizajniran, a u promene spadaju promenjen prednji deo, zadnji branik zajedno sa promenama u specifikaciji. Takođe, izašao je i novi SR model.



Performanse: Izbor motora počinje sa najslabijim 1.8 litarski benzincem sa 125KS. U pitanju je pristojan agregat koji na većem broju obrtaja postaje malo bučan. Dva jača motora su 2.0L i 2.2L (sa 143KS i 163KS respektivno), oba sa veoma dobrim performansama mada ne preterano ekonomični. Vrh ponude benzinskih motora predsavlja 3.0 V6 motor. Opremljen je automatskim menjačem i lagan i tih za vožnju, ali uz odlične performanse ide i velika "žeđ". 407-ici mnogo više odgovaraju dizel motori, a pristojne performanse nudi već i najslabiji 1.6L HDi sa 110KS. 2006.godine predstavljen je i veoma snažni 2.7 V6 dizel motor sa 205KS, ali je veoma skup i sada već zastareo. Bolji od njega je 2.2 HDi sa 170KS, pušten u prodaju 2007.godine, koji koristi dvostruki turbo-punjač. Manji benzinski i dizel motori opremljeni su petostepenim menjačem, dok su 2.2L benzinski i 2.0L dizel motor opremljeni šestostepenim prenosom. Automatski šestostepeni menjač je dostupan kod modela sa jačim motorima, i veoma je lak za vožnju.



Komfor: Odličan ugođaj u toku vožnje, prostrana kabina, dovoljno mesta za noge za putnike na zadnjoj klupi. 407-ica može komotno smestiti dvoje odraslih i troje dece, s obzirom da je tunel za prenos snage ravan pa ne oduzima prostor za noge. Pri brzini motori su tihi, buka vetra je minimalna dok je izražena buka guma na putu, pogotovo kod jačih modela. 407-ica izgleda kao veliki auto, a prtljažnik (407L) je tek prosečan s obzirom da neki rivali (Ford Focus) imaju preko 500L.

Sigurnost: Sigurnost ovog modela je na zaista visokom nivou. Na crash testu osvojio je svih pet zvezdica. Naravno spisak sigurnosne opreme je dugačak: do devet vazdušnih jastuka, elektronska kontrola stabilnosti (umanjuje se rizik od proklizavanja)...



Pouzdanost: Peugeot 407 ne bi trebalo da Vas izneveri nekim mehaničkim kvarom, iako je elektronika pod znakom pitanja.

Pozitivne osobine:
Inovativan dizajn, dovoljno prostora za putnike na zadnjoj klupi, jaki dizel motori.

Negativne osobine:
U ponudi nema hatchback verzije (sa petoro vrata), lošiji menjač, kvalitet enterijera bi mogao biti bolji.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 24-01-2010   #2
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post


Pouzdanost: Peugeot 407 ne bi trebalo da Vas izneveri nekim mehaničkim kvarom, iako je elektronika pod znakom pitanja.
Imali smo ja i Zlatko jednom problem sa elektronikom, samo napravis kratak spoj na akumulatoru i posle sve radi ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 24-01-2010   #3
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

Da da, navodno je bilo AUTOMATIK defektan, i mrdnut, mi smo skinuli kleme, i sacekali min i logicno napravili restart kompjutera. Posle toga sam otisao u peugeot i napravili su mi update software-a i od tada nikad vise se to nije desilo... cek da kucnem u drvo

Evo ga lepotanko: Peugeot 407 HDi Sport 135 Automatik Tendance Luxus

__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 24-01-2010   #4
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

Mada sam cuo da ce krajem ili pocetkom sledece godine nova 407 da izadje...

A ja evo prodajem ovu i hocu da kupim coupe 407 verovatno... pa ko zeli, nek se javi!
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 24-01-2010   #5
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

i jos jedan moj prijatelj mi je ekao da je imao probleme sa elektronikom...
mislili su da je komp ali su kansije ustanovili da nije...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
407, peugeot


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:03. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)