SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Srbije nešto zanimljivo i smatrate da trebaju znati i drugi... posveti mu temu...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 08-05-2014   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Vucic: Gradicemo stanove od 80 kvadrata, mesecna rata 120 evra




Premijer Aleksandar Vučić je najavio da Srbija razgovara sa Araptekom, jednom od najmoćnijih građevinskim kompanija, o izgradnji stanova. Premijer je najavio izgradnju oko 100.000 stanova, koji bi bili veličine oko 80 kvadrata, a period otplate bi bio oko 20-30 godina sa kamatom koja iznosi oko 3 odsto. To bi značilo da bi mesečna rata bila oko 120 evra, što je manje od rentiranja, naglasio je Vučić.

Premijer Aleksandar Vučić je za najnoviji Nedeljnik najavio četiri mere koje planira nova vlada.

Jedna od njih je rešavanje stambenog pitanja za preko 40.000 ljudi, izgradnjom stanova i upošljavanjem građevinske industrije u Srbiji.

"Kod nas ne postoji visokogradnja, čak ne postoje više ni firme koje to mogu da rade. Sad ćemo da donesemo odluke da država ima pravo da daje besplatno zemljište, ali da cena kvadrata bude niska. Razgovaramo sa Araptekom, jednom od najmoćnijih svetskih kompanija, čija vrednost prelazi 220 milijardi dolara. Oni rade brzo, dobro, jeftino. Da bismo rešili taj problem naših policajaca i vojnika, kojih ukupno ima 40.000 sa nerešenim stambenim pitanjem, ulazimo u taj projekat", naveo je Vučić.

On je najavio da kamata za otplatu ovih stanova ne bi bila veća od 3.1-3.2 odsto, i da bi to značilo da bi mesečna rata bila oko 120-130 evra.

- To naravno neće biti u centru grada, ali neće biti ni loši placevi. I to neće važiti samo za Beograd, već ćemo da gradimo i u Nišu, Kraljevu, Kruševcu, Novom Sadu, Zrenjaninu, Kikindi...- kaže Vučić.

Premijer je najavio četiri mere koje će podići srpsku privredu, povećati broj zaposlenih, pospešiti investiranje u Srbiju, te obezbediti jeftin krov nad glavom. Premijer je u prvom intervjuu od dolaska na tu funkciju predstavio te mere koje će Vlada usvojiti u ponedeljak i propisati uredbama, ali je govorio o tome s kakvim će se izazovima susretati njegov kabinet i kakvu Srbiju očekuje na kraju svog mandata.

Još jedna mera je davanje subvencionisanih kredita preko banaka, koji bi ukupno iznosili oko milijardu i dvesta miliona evra.

Dalje je najavio da će se boriti za "masovno zapošljavanje" i borba protiv rada na crno.

- Svaka kompanija koja ima tri ili četiri zaposlena, ako zaposli još jednog za njega će platiti 30 odsto obaveza, a država ostalih 70 odsto kako bi imali socijalno i penziono osiguranje. Na deset zaposlenih radnika odnos je sedam prema tri. Država plaća za sedam, a preduzetnici za tri. To vam dođe jeftinije nego da vam svi rade na crno, a imate motivisanog i stimulisanog radnika - naveo je Vučić.

Vučić je dodao da će ova vlada raditi na tome da se popravi poslovni ambijent.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 08-05-2014   #2
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Vala..nešto mu i ne verujem
Izgleda me potrefio Reškovitis
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 08-05-2014   #3
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Nemoze sto se nece o mene ocesat ..
Ima covek poziciju premijera, ima apsolutnu vecinu (sto znaci da ga niko ne moze zezat) pa nek se dokaze da mu verujem, dok god ova prica ne bude delo za mene je ovo bajka ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 08-05-2014   #4
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Nemoze sto se nece o mene ocesat ..
Ima covek poziciju premijera, ima apsolutnu vecinu (sto znaci da ga niko ne moze zezat) pa nek se dokaze da mu verujem, dok god ova prica ne bude delo za mene je ovo bajka ...
Ma..znam kako ćeš da reaguješ..
Meni je obećao da napravi dvorac...Ja još u bajkama živim,inače bih
halilce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
120, evra, gradicemo, kvadrata, mesecna, rata, stanove, vucic


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:42. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)