SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Ovo i ono sve što nije našlo mesta u ostalim temama, naćiće mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
 
Old 24-03-2008   #1
hurmasica
Registrovan
Dobar
 
hurmasica's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,831
Default Eh da mi je..

Manje godina a bukadar iskustva.

Vise vakta a manje obaveza.

Eh......

Da mi je da jos jednom prodjem sokakom nase mladosti.
Da dusa puna sevdaha u havi osjeti miris tvoje.


Egzistiraju li u vasim srcima zelje pokrivene plastom tajnovitosti,one koje se nisu i mozda se nikad ostvariti nece.Koliki je vas osobni ucinak u tom neuspjehu a koliko je manjkalo nafake.

Ja.

U godinama trazenja sebe zeljela sam biti ona koja zaspi na aksamu i budi se na sabahu u njegovom narucju.Biti njegova zena bila je kulminacija djevojackih snova.Ostade samo pusta zelja.

U godinama u kojim se moras halaliti nevinoscu,naivnoscu,iskrenoscu i uci na velike kapije svijeta odraslih,zeljela sam ostati dijete u dusi.
Slomila me stvarnost.

U godinama zrelosti pozelim da mogu promijeniti dunjaluk,insane u njemu.Da im srca i duse ispunim univerzalnom religijom "Bezuvjetnom ljubavlju".

Vi?
hurmasica is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 24-03-2008   #2
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Eh da mi je....

Da su ljudi iskreni, a ne dvolicni (vecinom)..

P.S: Ja nisam slatkoreciv kao ti, ali eto svidela mi se tema. Bice ovde jos mojih postova sigurno, jer je tema tvaaarno kvalitetna. Cestitam, i ocekujem puuuno postova od tebe. (Dje si bila kad sam trebo da pisem pismeni iz srpskog, nego sam se prosipo ko niko i opet dobijao keceve )
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 25-03-2008   #3
akica_90
°Devojčica°
Prijatelj
 
akica_90's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Sarajevo
Godine: 34
Posts: 2,125
Default

Evo nesto i od mene...
Prije dvije sedmice sam imala referat iz etike "prijateljstvo" trebalo je nesto da najdem na netu i da im procitam,medjutim, to sto sam nasla nije bilo dovoljno pa sam se potrudila i napisala i ja nesto, i 'ukombinirala'.
Inspiracija mi je bila bas to sto grujana kaze da su ljudi danas mnogo dvolicni, sve je manje iskrenih... NECU dA VAS GNJAVIM, kada procitate shvatit cete...
A da jos nesto ovo sam posvetila mojim ""prijateljima"".......... )=)



PRIJATELJSTVO


__Teško pitanje i jos teži odgovor.
Teško je naći pravog prijatelja, i da se iskreno prijateljstvo održi. Tesko je nekome verovati i otvoriti svoju dušu i srce, ali kada imaš nekoga ko želi da te sasluša i kome veruješ onda je to najlepše prijateljstvo koje može biti.
Svako ima svoja životna iskustva, dobra i loša, i preko njih procenjuje život i ljude oko sebe. Tesko je naći srodnu dušu ali kad je nadješ, ne treba je pustiti.
Ruku prijateljstva treba prihvatiti!

__Bi ste li se vi složili da bi mnogi ljudi rekli:"Teško je naći pravog prijatelja!"
Svi mi trebamo prijatelje, ali da bi mogli imati prijatelja, prvo mi moramo postati prijatelj! Pravo prijateljstvo uključuje otvorenu iskrenost, pravi dokaz stvarnog prijateljstva je odanost, pomoć ,opraštanje ,rame za plakanje, ohrabrenje, davanje, povjerenje, tješenje i najvažnije ljubav kroz čitav život. Prijateljstvo je vrijedno jer kroz njega možemo primati ljubav i potporu ,čak i kritiku koja će nam pomoći u izgradnji karaktera. Ako želite imati pravog prijatelja, sjetite se nekoga ko danas treba takvu ljubav. Dajte svu ljubav koju možete, i onda pokušajte dati još malo više. Ta osoba nemora biti savršena ,nadarena ili snažna. Prijatelj može biti i onaj koji nema dara, nije savršen, ili čak siromašan. Svaka duša koja hoda svijetom ima srce, osjećaje i sustav vrijednosti. Komunikacija je ključ za pronalaženje pravog prijatelja. Komunikacijom stičemo povjerenje, a to je ono najbitnije, jer pravi prijatelj neće trčati okolo i tračati, nego sve Vaše tajne držati samo za sebe. Tu treba biti kada se radujete i kada plačete .Dobar prijatelj NIKADA Vas neće povrijediti, on oprašta, jer onaj koji oprašta je i onaj koji VOLI.

__Ponekad se zapitam da li postoji pravo prijateljstvo? Onda se osvrnem na društvo oko sebe. Ono što je žalosno je to da shvatim da živim u svijetu lažnog prijateljstva. Prijateljstva iz koristi, ili kako ga ja zovem "fuš-prijateljstvo"!! Zapitam se kako je to moguće?! Toliko ljudi oko mene ,a nisam ni u koga sigurna. Onda ih pođem realizovati. Jednog po jednog! Kako idem dalje sve mi je teže i teže. Zašto mi je teže? Pa počinjem da otkrivam neke stvari koje prije nisam htjela da vidim, potiskivala sam ih i nadala se da će jednog dana sve proći i da će se situacija popraviti. Shvatam da sam tim čekanjem samo jos više pogriješila i da sam na kraju opet ja na gubitku. Onda se zapitam "Pa dokle ću više ja to tako"? Napokon shvatam da je krajnje vrijeme da se nešto poduzme i napravi distanca. Distanca "prijateljstva" samo radi zabave, ubijanja dosade. Onda postanem tužna kada vidim da se čitav krug mojih "prijatelja" sveo na samo dvije osobe. Osobe koje su u svakom trenutku ispunile moja očekivanja, koje su uz mene bile i u dobri i u zlu. Osobe na koje sam se ja mogla uvijek osloniti i zatražiti pomoć. Ipak kada podignem glavu shvatim da ja uopće nisam gubitnik jer shvatam da su mi te "dvije ruže" vrijednije od čitavog vrta i da ću ih nastojati svakog dana brižno uzgajati tako da nikada ne uvenu.

__Ne može se sasvim opisati ni to osjećanje ni ta pojava. To je nešto što ispunjava i srce i dušu, daje najljepši osjećaj sigurnosti i rijetko se nalazi - to je prijateljstvo. Naći pravog prijatelja veće je blago od bilo kog na svijetu. Danas su ljudi mnogo sebični, okrenuti sebi i rijetko ko bi sve dao za neku osobu sa kojom nije u srodstvu i prema kojoj nema nikakvu obavezu. Međutim, postoje oni, rijetki, ali ipak postoje, koji su vrijedni pažnje. Ti ljudi se u današnje vrijeme skoro nikada ne sreću, ali ko naiđe na takvu osobu, taj je zaista sretan. On može dobiti bezuslovnog prijatelja, nekoga ko je jednostavno uvijek tu, pa čak i ako nije prisutan fizički. Ja sam imala sreću da budem od onih koji su pronašli pravog prijatelja. Možda više nikada neću upoznati osobu koju ću toliko cijeniti i voljeti kao moju najbolju drugaricu. Zapravo kažem “najbolju drugaricu” jer se samo tako kaže. Velika je razlika između drugarstva i prijateljstva. Ona je prijateljica koja je nekada bila samo drugarica. Moje povjerenje je veoma teško zadobiti, ali ona je uspjela i zaista smatram da je vrijedana svakog truda i svake žrtve. Kada mi je podrška bila najpotrebnija, kada sam mislila da moj život nema smisla i kada je moj svijet bio srušen, ona je bila tu. Puna razumevanja, pomogala mi je da počnem ispočetka i iz ono malo temelja što je ostalo, podignem zidove, ponovo. Lijepo je znati da uvijek postoji neko ko te voli i ko je tu, čak i ako te svi napuste. Neki kažu da to ne postoji i da ne može postojati osoba kojoj se može u potpunosti vjerovati, mnogi imaju razne predrasude i malo je onih sa vjerom u prijateljstvo. Ja razumijem sve te ljude jer sam i ja to mislila dok nisam iskusila tako nešto. Većina smatra da i razgovori ne mogu biti iskreni i da se duša ne može otvoriti kompletno, ali ja se ne slažem. Prijateljstvo je nešto što ne bira članove, ni po spolu, niti po bogatstvu, kao ni po ljepoti. Zaista, ne znam na koji način to da opišem, prosto nema dovoljno riječi za opisivanje nečega tako moćnog i čistog. Postoje ljudi koji ne umiju da sačuvaju prijateljstvo, pa kasnije pate zbog toga i sami bivaju povrijeđeni. Oni su se jednostavno vodili nekim trenutnim osjećanjima, bez ikakvog razmišljanja o posljedicama. Nekada je prijateljstvo vrijedno velikih odricanja i žrtvi. U prijateljstvu ne treba samo uzimati već i davati i to u najvećoj mogućoj mjeri. Svima želim da bar jednom u životu iskuse pravo prijateljstvo jer će im mnogo promijeniti život. To će, takođe, biti jedna od najljepših, ako ne i najljepša stvar koja im se dogodila. I tek da svi znaju: Treba voljeti, jer u ovom surovom vremenu samo ljubav, porodica i prijateljstvo čine život i spašavaju od svih koji vam žele loše, a što se mog prijateljstva tiče, mogu da kažem samo: HVALA!!!


I nakon mnogo uspona i padova,nakon razočarenja u neke osobe shvatila sam ko su iskrene osobe oko mene, koje su sa mnom i u dobru i zlu.. .i hvala im za to i ovo njima posvećujem...
__________________
"Gospodaru moj, nauči me da je tolerancija, najviši stupanj moći, a želja za osvetom prvi znak slabosti. Podsjećaj me stalno, da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu!"
akica_90 is offline   Reply With Quote
Old 25-03-2008   #4
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Eh da je meni jedna hurmasica sad , salim se

Tema je izvrsna, svaka cast. Javljam se negde kad budem imao malo vise vremena
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 25-03-2008   #5
sanela
Gost
 
Posts: n/a
Default

...da sam neko ko ljubav deli,kao merllin magiju....
pa da mogu svakom dati koliko bih ja zelela,sigurna sam da bi celi svet sretno ziveo....

... Eh damije da si suza
sto iz moga oka tece
da zajedno sreco moja
provedemo ovo vece....
  Reply With Quote
Old 25-03-2008   #6
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Eh,da mi je -opa,
nocas da mi je
to sto kriju,kono,tvoje dimije.......


Da sam soko sinje gore,pa da imam krila,
letio bi mom Sandzaku,da vidim je l mi majka ziva...


Eh,da mi je da sam jaca,pa da pobijem ovu nasu vladu.....
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 30-03-2008   #7
Chupka_
Night In White Satin
Prijatelj
 
Chupka_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Wien
Godine: 36
Posts: 2,266
Default

eh da mi je....da nisam previse emotivna i da me ne pogađa bas sve...da kazem sve sto mi lezi na srcu i da ne presutim kada vidim da mi ljudi lazu.....
da mi je da se trgnem vec jednom i prihvatim da nisu svi ljudi tako fini i da ima onih koji iza osmijeha kriju zavist i mrznju....
da mi je da ne popustam tako lako i ne oprastam bas odmah nakon drugog izvini
da mi je da .....ma i imaju jos dvije stvari koje bih zeljela....ali ....
__________________




Chupka_ is offline   Reply With Quote
Old 30-03-2008   #8
akica_90
°Devojčica°
Prijatelj
 
akica_90's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Sarajevo
Godine: 34
Posts: 2,125
Default

eh.... da mi je opet sutra ovdje....
Attached Images
File Type: jpg 033008133630.jpg (82.4 KB, 16 views)
File Type: jpg DSC00380.JPG (244.9 KB, 20 views)
akica_90 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2008   #9
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

Malo sutra!
__________________
'Ja sam neka druga vrsta,ja bih iskreno.U meni je srce ostalo.'
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2008   #10
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Eh da mi je da sam neko drugi!
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2008   #11
Prijepoljka
Moze Biti Samo Jedan
Prijatelj
 
Prijepoljka's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Marakana Sever
Posts: 2,314
Default

Da se subota ponovi!!!!!!
__________________

Prijepoljka is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2008   #12
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

eh da mi je......

__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2008   #13
Perica
Registrovan
Početnik
 
Perica's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Godine: 35
Posts: 379
Default

...da upoznam Chupkicu.....
__________________
Nisam GINEKOLOG... ali mogu pogledati!
Perica is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2008   #14
Chupka_
Night In White Satin
Prijatelj
 
Chupka_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Wien
Godine: 36
Posts: 2,266
Default

Quote:
Originally Posted by Perica View Post
...da upoznam Chupkicu.....
Ja sam Chupka_ drago mi je
Chupka_ is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2008   #15
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Perice - Chupka
Chupka - Perica

Ocekujem pozivnicu za svadbu
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2008   #16
Perica
Registrovan
Početnik
 
Perica's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Godine: 35
Posts: 379
Default

Quote:
Originally Posted by Chupka_ View Post
Ja sam Chupka_ drago mi je
imeni je....dargo Chupkice.....
...nego ovajjjj......kako da kazem....hm!!!.....
...sto bi reko Djura sa TLN-a......pa mislio sam vise figurativno,ovaj jeli....:biggr in:
Perica is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2008   #17
Chupka_
Night In White Satin
Prijatelj
 
Chupka_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Wien
Godine: 36
Posts: 2,266
Default

Quote:
Originally Posted by Crni Gruja View Post
Perice - Chupka
Chupka - Perica

Ocekujem pozivnicu za svadbu
je li to postoje dvije chupke

hmmmm nemoj ti da me povezujes sa nekim , baksuzan si mi
Chupka_ is offline   Reply With Quote
Old 01-04-2008   #18
Perica
Registrovan
Početnik
 
Perica's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Godine: 35
Posts: 379
Default

Quote:
Originally Posted by Chupka_ View Post
je li to postoje dvije chupke

hmmmm nemoj ti da me povezujes sa nekim , baksuzan si mi
da li bi ste mlada damo bili tako ljubazni da pojasnite sta je to pjesnik stio da kaze......
sto se mene tice racun je jasan...

chupka+chupka=...SLATKIS...
Perica is offline   Reply With Quote
Old 01-04-2008   #19
Chupka_
Night In White Satin
Prijatelj
 
Chupka_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Wien
Godine: 36
Posts: 2,266
Default

Quote:
Originally Posted by Perica View Post
da li bi ste mlada damo bili tako ljubazni da pojasnite sta je to pjesnik stio da kaze......
sto se mene tice racun je jasan...

chupka+chupka=...SLATKIS...
koje...ovo prvo da pojasnim ili ovo drugo...
zna Gruja o cemu ja govorim
Chupka_ is offline   Reply With Quote
Old 01-04-2008   #20
Perica
Registrovan
Početnik
 
Perica's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Godine: 35
Posts: 379
Default

Quote:
Originally Posted by Chupka_ View Post
koje...ovo prvo da pojasnim ili ovo drugo...
zna Gruja o cemu ja govorim
ovo prvo... ..za dvije chupke...
Perica is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:57. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)