SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Automobili automobili u Sjenici, novosti vezane za automobilizam, oldtimer, vaši ljubimci...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 23-03-2009   #61
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Haks View Post
Kada bi svi mislili kao ja i imali moj ukus to bi bilo katastrofalno za auto industriju,jer bi se samo prodavao Audi heheheh.
hehehe,bravo legendo...

Quote:
Originally Posted by Haks View Post
Ili obrnuto, kada bi svi mislili i imali ukus kao Adnan Malo sale nije na odmet pored ovolikog stresa.
naravno...
treba da se slozimo da SAMO razliciti,
i da SE slazemo i ako SMO razliciti....
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 23-03-2009   #62
Dzigal
Dzigalce
Dobar
 
Dzigal's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,324
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
hehehe,bravo legendo...


naravno...
treba da se slozimo da SAMO razliciti,
i da SE slazemo i ako SMO razliciti....
Jeste treba da se slozimo i razlozimo i da svi kupimo po jedno auto razlicite marke pa makar i Audija ili BMW a zasto nebi uzeli i Pazarca (Mercedesa). Malo sale nije na odmet ja se slazem sa Adnanom a Haks i sa tobom samo nemoj da se puno mimoilazite .A to je za mene svako dobro koje je novo pa makar bijo i ovaj novi Fico samo nek se kotrlja.Naprimer za mene Audi je momacki auto bas ono za momka do jedno 30 godina . Od 30 do 35 BMW malo onako sporski i mala je porodica vec od 35 Mercedec jer je to malo ozbiljni auto po meni.Kad bi bijo u mogucnosti kupijo bi bas sva tri pa menjo po danima . Arecicu i za onok Googla sto se pojavi po nekad i konjska ili volujska kola su nekad koristili kao prevozno srestvo . Prije par dana gledo sam preko TVda jedna takva kola su prodana kao unikat za 265 000E znaci da nisu za ponizenje.
Dzigal
Dzigal is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2009   #63
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Haks View Post
Zavisi Adnane koja je oprema u pitanju.Npr.ja kada sam uzimao moj izasao je negde oko 54.975 €.E sad ti ako uzmes BMW sa normalnom opremom on je oko 45.000 €.Mislim da sam ti dao odgovor.I opet ti kazem da je razlika samo u 1000 da 2000€.
Ovo sto si mi pisao o ovom namirnicama mislim da nisi trebao jer sam smatrao da si ozbiljniji sagovornik.
Evo ti cijene novih auta u standardnoj opremi u Svedkoj:

Audi A6 3.0 TDi Quattro - 398.400 SEK Cenovnik Audi
BMW 530 xd - 446.000 SEK Cenovnik BMW


Razlika je 47.600 SEK ili skoro 5.000 Eura

Hajde ti nadji koliko kostaju ova auta u standardnoj opremi u Nemackoj bez ikakve extra opreme. Pa mi posle objasni zasto je BMW skuplji od Audija za 5000 Eura u ovom slucaju.

Za namirnice sam pisao jer je teletina skuplja od govedine jer je bolja, prsuta skuplja od sudzuka jer je bolja a masni sir skuplji od posnog jer je bolji. Isto vazi i za aute BMW je skuplji od Audija jer je bolji.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2009   #64
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Talking

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Evo ti cijene novih auta u standardnoj opremi u Svedkoj:

Audi A6 3.0 TDi Quattro - 398.400 SEK Cenovnik Audi
BMW 530 xd - 446.000 SEK Cenovnik BMW


Razlika je 47.600 SEK ili skoro 5.000 Eura

Hajde ti nadji koliko kostaju ova auta u standardnoj opremi u Nemackoj bez ikakve extra opreme. Pa mi posle objasni zasto je BMW skuplji od Audija za 5000 Eura u ovom slucaju.

Za namirnice sam pisao jer je teletina skuplja od govedine jer je bolja, prsuta skuplja od sudzuka jer je bolja a masni sir skuplji od posnog jer je bolji. Isto vazi i za aute BMW je skuplji od Audija jer je bolji.
it

Adnane kralju ti polako polako pa ces sic na istu cenu.Prvo si govorio da je skuplji 7000€ pa sad 5000€ sutra ce bit da je skuplji 3000€.
Rekao sam ti vec jednom da to sto je za nijansu skuplji ne znaci da je bolji.Mnogo faktora utice na cenu auta, ali necu sad da se zamaram sa tim.Samo ime odgovarajuce auto marke mora da se plati.BMW je pre deset godina bio dvaput vise poznat i popularan u odnosu na Audi.Danas ga je Audi dostigao sto se tice imena i kvaliteta cak i prestigao jos samo da mu preozme musterije a to ce da uradi bas zahvaljujuci tome sto je "jeftiniji".Mislim da znas da je Audi sto se tice moci na svetskoj auto industrije ispred BMW.Znas da je pod njegovim krovom Bentlej,Lamburdzini,Bogati,Seat,Skoda.Znas takodje verujem da je Audi sa VW-om najveci proizvodjac putnickih automobila u Evropi i da mogu sebi da priuste taj luksus da im auta budu za nijansu jeftinija od konkuranata a da pri tom ne osete gubitak a ponude isti ako ne i bolji kvalitet od konkurenata.
Ono u vezi Namirmica sto si uporedjivao opet sam se nasmijao.Uporedjujes babe i zabe.
Siguran sam po ovome sto smo do sad polemisali da ne verujes u tezu da sve sto je skupo to je i dobro.Ja ti mogu navesti primera koliko hoces da ista stvar kosta negde jeftinije negde skuplje, zavisi ko koliko zeli da zaradi na prodaji.
__________________
humor i samo humor,to je ono pravo !!!
Haks is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2009   #65
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

7000 je razlika na osnovu onog nemackog testa. 5000 je razlika zasnovana na zvanicnom cenovnicima u Svedskoj - pogledaj linkove. Nadji mi ti cenovnike u Nemackoj pa zakaci ovde linkove kao sto sam ja.

BMW je skuplji jer je bolji. Ti kralju ako imas bolje objasnjenje napisi.

Bentley je bio u vlasnistvu Rollse Royce kao jeftinija i losija varijanta tog luksuznog automobila. Bentley-ija je kupio Volkswagen AG 1998 a ne Audi. Iste godine je BMW kupio Rollce Royce (i tu se vidi razlika u klasi). BMW je takodje vlasnik Rovera i Minija. Kante kao Seat i Skoda ih nisu interesovale jer bi pokvarile imidz BMW-u.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 24-03-2009   #66
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

U svemu ovome ja i Suad najvise uzivamo, gledajuci kako se vas dvojica vborite za drugo mesto. Jel tako komso?
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 24-03-2009   #67
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

E komsija nije bas tako. Ja nisam siguran koji je bolji, BMW ili Mercedes ali vise volim BMW. Audi je jos uvek daleko iza, mada se priblizava. Tu je negde sa Volvom.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 24-03-2009   #68
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Tako i ja uvijek kazem. Znam samo da AMG sa C klasom nije mogo da pridje 3, sve dok nije izasla Black Series AMG auta. Sad je prica sasvim druga. Ja mislim da CSL ne moze da pridje C 63AMG Black Series. Potrazicu ako bude imalo uporednih testova pa da vidim. Audi se ovde ne vidi nidje na mapi, trka je u potpunosti izmedju ova dva auta.

E sad stvar je ukusa ko ce sta vise falit. Meni je jedan od razloga sto BMW manje volim je njegov enterijer. Nikako mi ne leze ostre ivice instrument table. Inace razlika je veoma mala...u korist mercedesa, naravno
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 24-03-2009   #69
suad
komsija
Početnik
 
suad's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: bec
Godine: 57
Posts: 524
Thumbs up

@crni gruja
to komso samo ostro i na prvu
suad is offline   Reply With Quote
Old 24-03-2009   #70
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Default

Evo malo podataka i video dokaza.


http://www.autobild.de/artikel/vergl...g_719783.html#

http://www.auto-motor-und-sport.de/v...er-765116.html

http://www.myvideo.de/watch/2231298/...rcedes_C55_AMG
Haks is offline   Reply With Quote
Old 24-03-2009   #71
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Haks ne rece mi razliku u cijeni novog A6 3.0 TDi i BMW 530 xd. Znaci prihvatas da je BMW 5000 eura skuplji. Hairli bilo da to rascistimo.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 24-03-2009   #72
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Wink

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Haks ne rece mi razliku u cijeni novog A6 3.0 TDi i BMW 530 xd. Znaci prihvatas da je BMW 5000 eura skuplji. Hairli bilo da to rascistimo.
Adnane iskreno nisam gledao a nije to toliko bitno, jer meni cena nije merilo dali je nesto dobro ili nije kao sto je tebi.
Ali ako te to cini srecnim i zadovoljnim neka bude kako ti kazes.Mislim da cemo sa moim priznanjem prekinuti ovaj rat.A da bi se postigao mir neko mora da popusti.U ovom slucaju sam ja Alija Izetbegovichehehe.
Nego pogleda li ti kako Audi RS4 jede onog AMG-a.Sta kazes na to?
Haks is offline   Reply With Quote
Old 24-03-2009   #73
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Istina me cini srecnim, a ne da kao fol priznas nesto da bi meni udovoljio. Ja sam bio spustio loptu jos davno i prekinuo diskusiju ali ti nastavi sa ubedjivanjem.

Cijena je uglavnom merilo kvaliteta. Zato veruj onoj narodnoj:"Ako neznas sta je dobro znas sta je skupo".
adnan is offline   Reply With Quote
Old 24-03-2009   #74
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Talking

Seriska pocetna cena starih serija:
http://auto.freenet.de/tests/verglei...728_61454.html

seriska pocetna cena novih serija:
38.500€ Audi A6 41.500€ BMW 5
Haks is offline   Reply With Quote
Old 24-03-2009   #75
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Wink

Quote:
Originally Posted by adnan View Post

Cijena je uglavnom merilo kvaliteta. Zato veruj onoj narodnoj:"Ako neznas sta je dobro znas sta je skupo".

Bolje bi bilo za tebe da znas sta je dobro, nego da se upravljas po toj narodnoj.

Last edited by Haks; 24-03-2009 at 22:30.. Reason: Greska
Haks is offline   Reply With Quote
Old 24-03-2009   #76
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

E ja tek sad razumijem Adnana. Haks, u onom testu uporedjujes najjacu a4 sa C55 AMG. Kad jhe vec uzet najjaci audi, zasto ne uporediti ga sa odgovarajucim, to jest najjacim mercedesom?
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 24-03-2009   #77
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Question

Quote:
Originally Posted by Crni Gruja View Post
E ja tek sad razumijem Adnana. Haks, u onom testu uporedjujes najjacu a4 sa C55 AMG. Kad jhe vec uzet najjaci audi, zasto ne uporediti ga sa odgovarajucim, to jest najjacim mercedesom?

Pa video se da su na testu iste snage i jedan i drugi.U momentu kada je radjen ovaj test ovaj AMG 55 je bio najaci kojeg je mercedes imao do tada!!!
Nemoze se uporedjivat jaci sa slabijim jer bi se ishod znao unapred Ako tako hoces da uporedjujes najace onda ti eno RS6 ili R8 pa izvoli.

Last edited by Haks; 24-03-2009 at 23:21.. Reason: P.S.
Haks is offline   Reply With Quote
Old 25-03-2009   #78
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Na ovu tvoju izjavu imam samo da ti kazem SL Black Series, cisto kolko da ti olaksam i u igru ne uvodim SLR
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 25-03-2009   #79
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Haks View Post
seriska pocetna cena novih serija:
38.500€ Audi A6 41.500€ BMW 5
Otkud ti ovo? Stavi izvor.

Ako je Audi Quattro moras da dodas koliko kosta BMW X-Drive, tj 2400 Eura.
Po tome je cijena:

38.500 Audi A6 43.900 BMW - razlika je 5.400 eura.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 25-03-2009   #80
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Haks View Post
Bolje bi bilo za tebe da znas sta je dobro, nego da se upravljas po toj narodnoj.
Ja znam sta je dobro i zato vozim BMW, a narodna mi jos potvrdjuje da sam u pravu.
adnan is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
audia6


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:08. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)