SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 15-10-2009   #1
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default Ambasador Turske u Sjenici

Ambasador Turske u Sjenici Četvrtak, 15 Oktobar 2009

Turski ambasador u Beogradu Suha Umar, izjavio je danas u Sjenici da je njegova poseta zasnovana na želji njegove države da pomogne razvoj ove nerazvijene pešterske opštine.

On je posle susreta sa predsednikom opštine Murizom Turkovićem medijima rekao da se podrška Turske odnosi na različite, za početak, manje razvojne projekte.

„Nadam se da ćemo u narednih nekoliko meseci otpočeti realizaciju nekih, makar i najmanjih, projekata. Najjažnije je da počnemo nešto da radimo zajednički“, rekao je ambsador Suha Umar.

Predsednik opštine Muriz Turković ocenio je ovom prilikom da su dva najveća problema Sjenice loša putna infrastruktura i problem azbestnih vodovodnih cevi.

„Dobili smo uveravanja da će, za nas veoma važni putevi, Novi Pazar-Sjenica i Novi Pazar-Tutin, biti sigurno finansirani od strane republika Turske i Srbije“.

Turković je dodao da je ovom prilikom bilo reči i o finansiranju vodovoda za pešterska sela u dužini od 72 kilometra.

„Dobili smo uveravanje da će ovaj, kao i projekat razvoja vodovodne mreže u gradu, biti razmatrani odmah posle završetka projektne dokumentacije“, rekao je Turković.

Ovi projekti bi trebalo da budu finansirani preko Turske razvojne agencije TIKA.

Sastanku sa ambasadorom Turske Suha Umarom u Sjenici prisustvovali su i predsteavnici opozicionih partija, a tom prilikom tema su bili i političke i ekonomske prilike u toj sandžačkoj opštini.

Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 15-10-2009   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

iskreno da kazem do skorasnjeg pojavljivanja vesti i informacija o tome kako turska zeli nesto da finansira u sandzaku i srbiji,imao sam misljenje da ekonomska slika turske jako lose izgleda...
ni sad ne znam kakva je,ali u jednom neformalnom razgovoru sa poznanikom koji inace prati sva ovozemaljska desavanja dobio sam sledecu izjavu:

turska ti je kao i kina,par delova zemlje zivi u izobilju a ono ostalo jedva glad prezivljava...

pa,sad se sve nesto pitam,od kud volja a i pare da finansiraju projekte u sandzaku,koji motiv je toga..???
nego,u svakom slucaju je dobro...
ono sto me je razocaralo u ovom clanku je spoznaja da opstina nema projektnu dokumentaciju za najbitniju stvar koja je rak rana sjenice,a to su azbestne vodovodne cevi...

sticem utisak da nikad niko nije ni pokusao da nesto uradi po tom pitanju,vec je to ostavljeno bilo za predizbornu pricu kako ce se uraditi taj vodovod...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 15-10-2009   #3
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Baš sam pronašla na netu o ovom problemu jer sam i sama upoznata sa ovim problemom koji je harao prije nekoliko godina a i znale su se posledice korišćenja azbesnih cijevi. ALI BUDZET JE UGLAVNOM IZGOVOR i samo tajac.
EVO KADA još kada je planirana rekonstrukcija postojeceg gradskog sistema vodosnadbevanja.

STRATEGIJA ODRŽIVOG RAZVOJA OPŠTINE SJENICA 2006 – 2011

Osim izgradnje pomenutih rezervoara potrebna je zamena centralnog voda mreze koji prelazi kroz centar grada i koji je sagradjen od azbesnih cevi i koji je dotrajao pa se javljaju gubici cak i do 70%
Osim gubitaka na ovoj mrezi problem je i sto su azbesne cevi po svim standardima zabranjene za koriscenje.


Sve u svemu hvala bogu da ćemo dobiti podršku i pomoć. Mi smo narod koji se zadovolji posjetom i obećanjem, nije nam prvi put. Samo kažem neka je HAJIRLI I AKO BOG DA.
__________________
I See You

Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 15-10-2009   #4
homar
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 307
Default

Ne trebamo se pitati zašto neko želi pomoći, otarasimo se tih predrasuda koje nas prate iz prethodnog sistema. To su male investicije za ogromne budžete zemalja kao što je Turska. Kada bi mi imali u Sandžaku ljude koji malo više vide i čuju, pa da se daju u obezbjeđenje stranih donacija i investicija, stanje bi se drastično promijenilo. Nadam se da će to mladi bolje raditi samo da se uključe u politiku.
homar is offline   Reply With Quote
Old 15-10-2009   #5
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
pa,sad se sve nesto pitam,,koji motiv je toga..???



Buraz, vjerujes li da sam se isto to pitao. Voleo bih da grijesim i da je ovaj covjek dosao s najboljom namjerom, tj. da pomogne Sjenici i Sjenickom stanovnistvu ali poznavajuci Turke , misljenja sam da je on u obilasku Sandzackih opstina "po zadatku"
Pitanje je sta on trazi nazad za tu pomoc i investiciju ?
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 15-10-2009   #6
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Elvis-Eko View Post
Buraz, vjerujes li da sam se isto to pitao. Voleo bih da grijesim i da je ovaj covjek dosao s najboljom namjerom, tj. da pomogne Sjenici i Sjenickom stanovnistvu ali poznavajuci Turke , misljenja sam da je on u obilasku Sandzackih opstina "po zadatku"
Pitanje je sta on trazi nazad za tu pomoc i investiciju ?
ma koliko to izgledalo i mirisalo na sindrom "sklonost teoriji zavere" ja ipak ne mogu da se otmem tom osecaju da u pozadini ima nesto...
jer pazi ovaj primer...
ok,recimo da je budzet turske veliki ko sto prica @homar,
i zamisli da si ti vlasnik tog budzeta,
da li bi ti prije uradio vodovod i put nekom od tvojih rodjaka,ili u tvom mestu
ili bi otiso u Ljeskovu(selo u tutinu) d anjima pravis put i vodovod...
ima li tu logike..???
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 15-10-2009   #7
homar
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 307
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
ma koliko to izgledalo i mirisalo na sindrom "sklonost teoriji zavere" ja ipak ne mogu da se otmem tom osecaju da u pozadini ima nesto...
jer pazi ovaj primer...
ok,recimo da je budzet turske veliki ko sto prica @homar,
i zamisli da si ti vlasnik tog budzeta,
da li bi ti prije uradio vodovod i put nekom od tvojih rodjaka,ili u tvom mestu
ili bi otiso u Ljeskovu(selo u tutinu) d anjima pravis put i vodovod...
ima li tu logike..???
Evo kontra pitanja, zašto je Japan donirao desetine miliona eura u m/v za gradski prijevoz u Sarajevu a koliko mi je poznato i u Beogradu. Mi se moramo navići na to da međunarodna zajednica izdrvaja za određene fondove solidarnosti i ulaganje u drugim državama. To će raditi i ove naše državice onog trenutka kada postanu članice odeđenih asocijacija. Istine radi, postoje i "ulaganja" sa ciljem da se dobiju i politički poeni, ali ja ipak mislim da Turska nema nekih pretenzija prema Sandžaku, ali postoji povezanost građana Sandžaka i naših iseljenika u Turskoj.
homar is offline   Reply With Quote
Old 15-10-2009   #8
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by homar View Post
Evo kontra pitanja, zašto je Japan donirao desetine miliona eura u m/v za gradski prijevoz u Sarajevu a koliko mi je poznato i u Beogradu. Mi se moramo navići na to da međunarodna zajednica izdrvaja za određene fondove solidarnosti i ulaganje u drugim državama. To će raditi i ove naše državice onog trenutka kada postanu članice odeđenih asocijacija. Istine radi, postoje i "ulaganja" sa ciljem da se dobiju i politički poeni, ali ja ipak mislim da Turska nema nekih pretenzija prema Sandžaku, ali postoji povezanost građana Sandžaka i naših iseljenika u Turskoj.
odmah da ti odgovorim....
uzmi samo bruto nacionalni prihod po glavi stanovnika japana i turkse i sve ce ti biti jasno...
videces da je bruto prihod japana par 10-o struko ako ne i vise jaci,pa stoga mozemo reci da japan ne samo da je ekonomsko jaci od turkse i da moze sebi da dozvoli takve egzibicije, nego je svetska ekonomska sila o kojoj se sa respektom prica...

elem,da uprostim jos malo...
uzmi za primer prosecnoh bosanca koji ima platu 500KM i uzmi nekog od onih lopova iz vrha,npr Bakira Izetbegovica koji zaradjuje bar 50.000 KM mesecno...
nadam se da vidis da je broj nula iza Bakira daleko veci,pa samim tim Bakir moze da kupuje i bijesne automobile,vile,avinoe,jahte,firme u regionu,

a onaj brosecni bosnjo,nema ni za drinu,i to sarajevsku...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 15-10-2009   #9
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Stranac, Eko nemojte da ste deca, doso Ambasador Turske nas da zajebe jos dva zivota on da zivi nemoze zajebat nase politicare , a sve i da je sposoban da ih nekako prevari sta to moze nama da uzme kad nemamo nista, golog ne svuce ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 16-10-2009   #10
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Nisam ni smatrao da je dosao tu nesto da uzme, niti da ima neke finansijske ili bilo koje druge koristi. Turska je bogata zemlja , za nju je to mala investicija i nije uopste u tome problem. Licno, sretan bi bio kad bi uradili taj projekat sa cijevima.
Ponavljam, voleo bih da grijesim ali misljenja sam da je ovaj dosao "po zadatku" da tom narodu dole maze oci i prica praznu pricu
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 16-10-2009   #11
dz.biber
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2008
Location: EU
Godine: 52
Posts: 183
Default

Iz kojih razloga je doso najbolje ce pkazati vrijeme (vreme). Turska nije ko prije 20 godina jer i stanje se tamo poboljsalo. Oni su medju najvecim proizvodjacima TV (LCD ..), drugih elektro uredjaja (kupili su Elektra Bregenz ..) i naravno textila. U razgovoru sa Turcinom sam saznao da oni uce u skoli o Bosnjaci sa Balkana i da smo "braca". A ne treba zaboraviti koliko njih ima u Turskoj koji imaju porijeklo sa ovih nasih prostora koji su na razlicitim fukcijama i nisu zaboravili svoje korene. Ima njih tamo vise nego u BiH. Ova poseta nije samo za pomoc nego i za investicije koje bi u budocnosti se nalazile u EU. A mi bi mogli malo biti i optimisti a kukati mozmo i posle. Jer ovo je prvi ministar tog ranga koji je doso u nasu avliju pa mozda nam donese suzivot i demokratiju u nasu carsiju .....
dz.biber is offline   Reply With Quote
Old 16-10-2009   #12
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

A mozda i ima veze sa ulaskom u evropskoj uniji... tj pokusaja da turska udje u eu...?
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 16-10-2009   #13
Undercover 007
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: USA
Godine: 46
Posts: 339
Default

Mislim da smo mi jedan i posljednji Sandzak od stotine turskih sandzaka za vreme njihove carevine i da je to dobar razlog sto investiraju kod nas.
To za tursku nije bas neki trosak a nama ce znaciti puno pogotovo ovi putevi koje su planirali da investiraju. Pogledajte samo nasu drzavu, da oni na sve moguce nacine pokusavaju da nas zaobidju sa tim magistralnim putem, ali posto to neko drugi finansira u ovom slucaju recimo turska oni nece biti u stanju da pomeraju linije tog puta kako bi to oni hteli.
Undercover 007 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-2009   #14
edo rasljanin
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2006
Godine: 50
Posts: 38
Default

sta imaju turci time sto su iznova napravili mostarski stari most.
nemojte biti bez vizije. zasto mi bosnjaci ne pokusamo da vjerujemo turcima. zasto smo puni sumnji. sumnja vodi ka greskama .,
edo rasljanin is offline   Reply With Quote
Old 29-10-2009   #15
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Hvala njima za taj most, mislim da su im tamosnji Bosnjaci zahvalni ali oni su od Turske ocekivali puno vise i drugaciji vid pomoci, recimo kao Rusi sto pomazu RS. Poznato je da su i Rusija i Turska clanice Kontakt Grupe i da bez saglasnosti svih clanica nijedna odluka nije pravosnazna. Poznato je i to da Rusi odmah stave svoje pravo Veta kad je u pitanju neka odluka koja nije u interesu RS a sta rade Turci kad je u pitanju odluka koja nije u interesu Bosne i Bosnjaka ????
Po meni, njihova pomoc je tamo mala ili bolje reci nikakva a bojim se da ce biti takva i ovdje kod nas, jos kad vidim da je u sve to upleten onaj pijun od sulja onda imam misljenje da ce sve biti na nasu stetu
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 29-10-2009   #16
dido
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Oct 2008
Location: rodna gruda
Godine: 42
Posts: 1,181
Default

Quote:
Originally Posted by Elvis-Eko View Post
Hvala njima za taj most, mislim da su im tamosnji Bosnjaci zahvalni ali oni su od Turske ocekivali puno vise i drugaciji vid pomoci, recimo kao Rusi sto pomazu RS. Poznato je da su i Rusija i Turska clanice Kontakt Grupe i da bez saglasnosti svih clanica nijedna odluka nije pravosnazna. Poznato je i to da Rusi odmah stave svoje pravo Veta kad je u pitanju neka odluka koja nije u interesu RS a sta rade Turci kad je u pitanju odluka koja nije u interesu Bosne i Bosnjaka ????
Po meni, njihova pomoc je tamo mala ili bolje reci nikakva a bojim se da ce biti takva i ovdje kod nas, jos kad vidim da je u sve to upleten onaj pijun od sulja onda imam misljenje da ce sve biti na nasu stetu
Ada cim je Suljo upetljan steta nam ne gine
dido is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
ambasador, sjenici, turske


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:27. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)