SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 03-11-2012   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default Struja stize uz dobru volju

Opština Sjenica probila put do domaćinstva Jelića u zaseoku Jaturine, ali za dalje nema para. Porodici Jelić sa Peštera podrška stiže iz cele Srbije


Jelići


Nakon našeg teksta o porodici Jelić iz zaseoka Janturine u opštini Sjenica, koja zimu dočekuje bez struje i sa petrolejkom, više čitalaca iz cele Srbije zvalo je i interesovalo se: da li je moguće da i 21. veku neko, u srcu Evrope, još živi u mraku i kako mogu da pomognu Jelićima i žiteljima ovog zaseoka na granici Srbije i Crne Gore, da sijalica zasija i u njihovim brvnarama. Osim što nemaju struju, Jelići žive u bespuću, zimi su mesecima odsečeni od sveta, a često su i bez vode.


Između ostalih, "Novostima" se javila čitateljka Vesna Janković iz Beograda koja kaže da je šokirana činjenicom da najmlađi Jelići: Mićo (9), Miloš (6) i Darko (3) prva slova uče uz petrolejku, da još nisu videli televizor i da ne znaju šta je to crtani film. Njihovi roditelji Svetlana i Darko, baka Vera i deda Tomislav, iako godinama rade "kao crnci", nisu u stanju da zarade novac za tridesetak bandera i kilometar i po provodnika.

- Poslala sam im paket, sitnice deci da se, kad već nemaju struju, televizor i kompjuter, bar nečim razonode, prosledila sam i apel svim mojim prijateljima da pomognu, apelujem i na opštinu Sjenica i državu da nešto učine, žalosno je da ova i još nekoliko porodica u najsurovijem delu Srbije danas u 21. veku žive bez struje - kaže ova naša čitateljka.


NEOPHODNA POMOĆ
- Prokopali smo kilometar i po kraškog kamenjara, pa se do Jelića od pre nekoliko dana može i kolima - kaže nam Kaličanin. - Činimo sve da pomognemo ovim i drugim žiteljima naše opštine koji još žive bez vode, struje i puta, ali sami smo nemoćni, teritortijalno smo ogromna opština, najvećim delom na Pešteru, a siromašna. Ako bi država pritekla u pomoć, Jelići bi struju mogli dobiti i ove jeseni.

- Odmah sam ih posetio, nisu gladni, goli, niti bosi, imaju stoke i veliki su radnici, ali u pešterskom kamenjaru, daleko od Sjenice, od svih zaboravljeni, struju ni do dana današnjeg nisu uspeli da "dovedu", zato apelujem pre svega na Ministarstvo za energetiku i EPS da učine nešto za ove skromne i poštene ljude: šta je za državu i za moćni EPS tridesetak bandera, nešto "žica" i dva-tri dana rada - ističe poznati novopazarski humanitarac Hido Muratović, koji je vodi o nekoliko akcija za dovođenje struje starcima u zabitim pešterskim selima, a pokrenuće i akciju za pomoć Jelićima.

Na Pešteru je već zahladnelo, očekuje se i sneg, pa je, po svemu sudeći, kasno da se pre zime bilo šta preduzme.

Pomoćnik predsednika opštine Sjenica Mića Kaličanin kaže da je buldožer probio seoski put do Jelića, da i vode ima više, a da će akcija za dovođenje struje najverovatnije morati da sačeka proleće.

Last edited by STRANAC; 04-11-2012 at 09:08..
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 10-11-2012   #2
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Jel se zna nesto vise o ovome danas ili je jos na istome?

Zalosno majke mi u danasnje vreme ccccc

Kako moze bar za ovu decu da se dostavi garderobe? Voleo bi da znam, da posaljem!
Ima od mog sina dosta garderobe, koje bi poslao!

HVala za svaku informaciju!
iSelektor is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
dobru, novosti, sjenica, stize, struja, veernje, volju


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:47. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)