SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 2 votes, 5.00 average.
 
Old 22-01-2008   #21
Prijepoljka
Moze Biti Samo Jedan
Prijatelj
 
Prijepoljka's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Marakana Sever
Posts: 2,314
Default

Eee, da @LEJLA, nije dokaz vere ako ja npr. u kolima okacim tespih, ili zastavicu SDA!
__________________

Prijepoljka is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 22-01-2008   #22
Prijepoljka
Moze Biti Samo Jedan
Prijatelj
 
Prijepoljka's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Marakana Sever
Posts: 2,314
Default

Quote:
Originally Posted by Prijepoljka View Post
Eee, da @LEJLA, nije dokaz vere ako ja npr. u kolima okacim tespih, ili zastavicu SDA!

Ili SDP, sta god!
Prijepoljka is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2008   #23
Daki.
Registrovan
Početnik
 
Daki.'s Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Godine: 32
Posts: 287
Default

Ja se slazem sa ovim, treba pa roditelji koji misle da salju decu u taj vrtic, neka salju mislim nista tu nema sa silom... A sve sto ima veze sa Islamom, je bolje nego od obicnih... Mislim sve vezano za Islam je onoliko savrsenije, i onoliko kolliko je Bog savrsenijij od coveka, toliko sve sto potice od Njega je savrsenije od ljudskog... A ako su tamo pravi predavaci, i pravi kadar koji mogu da nauce decu kako treba, to samo moze da bude bolje za nas grad...
Daki. is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2008   #24
lejlaa
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Prijepoljka View Post
Eee, da @LEJLA, nije dokaz vere ako ja npr. u kolima okacim tespih, ili zastavicu SDA!
Quote:
Originally Posted by Prijepoljka View Post
...Znam da ih ne uce da mrze, ali ih uce o tome da je BAS NJIHOVA vera PRAVA...
A koja je to po tebi prava vjera,i da mozda ne treba da ih uce o svetom savi!!!
Savjetovala bih ti da ne iznosis tvrdnje o nacinu rada tih ustanova gdje predpostavljam nisi nikad ni povirila,bez uvrijede.
I ponovo ti kazem: NISI DORASLA DA GOVORIS O ISLAMU,i zato nemoj se puno raspravljati na tu temu.
SELAMIM TE,i bez ljutnje...
  Reply With Quote
Old 23-01-2008   #25
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Lejla, svako ima pravo na svoje misljenje, ona iznosi svoje stavove i ja ne vidim nista lose u tome, neko umije da se izrazi bolje, neko losije, ali to opet nije razlog da ti procenjujes na taj nacin kakav je ko?!
Sutra moje dijete da cujem bilo sta vezano za te stvari da donese iz obdanista, ispisao bi ga istog momenta, pa dal to bio sveti sava ili islam...
Ja hocu da se moje dijete razvija u svijetu u kojem smo se i mi razvijali, kad nije bilo toga... Hocu da mu dopustim da sutra on sam odluci cim ce da se bavi, i sta ce da radi... fala bogu samo pravim putem, a koji ce smer uzeti, to zelim sam da otkrije, a ne da mu ja ili neko drugi soli pamet.
Licno sam dozivljavao slucajeve, gde otac hoce decu da povede u dzamiju i oni naravno idu redovno, ali kad im se pomene nedelja, dan za dzamiju, okrecu ocima, hoce da budu bolesni...
Umesto nedeljom da odmore, da se igraju, roditelj ga tera na nesto, nasta ocigledno nema volje... E to je razlog sto ce moja deca sama da biraju put, bice im sve objasnjeno i razjasnjeno, ali manipulisati NIKAKO!
Ali cinjenica je da ti podcenjujes i to zesce...
Ako si ti vernik, neka si i drago mi je sto je tako, ali mislim da nemas pravo da drugima pridikujes na "taj" nacin...

Citiram te:
"SELAMIM TE,i bez ljutnje..."
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2008   #26
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Vidim da se daleko otislo u ovoj temi. Kao prvo, onaj ko je otvorio ovu temu izneo je vrlo malo informacija, ustvari nije izneo nista a ovde se debelo raspravlja. Meni nije jasno jeli se ovaj vrtic otvorio ili treba da se otvori ili sta vec, neznamo ni program rada, maltene neznamo nista, nego nije ni bitno
Citam ove prethodne postove pa ne mogu da se nacudim. Pa ljudi moji to je samo vrtic, u koji bi isla djeca od 4, 5 god. Pa sta mislite vi, da ce tamo u tom vrticu da im drze predavanja o islamu kao na fakultetu, da ce da ih tjeraju da uce nesto sto nije za njihov uzrast. Ne vidim nista lose u tome , cak naprotiv , mislim da je to sjajna ideja. Djeca bi kroz igru naucila neke stvari. Pa zar nije fino da dijete pre spavanja izuci Bismillah iloi kad ode sa ocem na neciji mezar , izuci Fatihu?
Ponavljam , nije to Islamski fakultet niti je to Dzamija , vec vrtic u kojem bi djeca uz igru i druzenje naucila i nesto korisno. Kasnije bi se mozda i neki roditelji postidjeli
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2008   #27
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

da dobro si rekao "teraju"... to necu... da se stidim sto mi je dijete na groblju, dijete?
kako ne shvatas da ne zelim ja licno to, ko god zeli neka izvoli... ali moje licno misljenje da mu to sa 3-4 god ne treba...
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2008   #28
Prijepoljka
Moze Biti Samo Jedan
Prijatelj
 
Prijepoljka's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Marakana Sever
Posts: 2,314
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
da dobro si rekao "teraju"... to necu... da se stidim sto mi je dijete na groblju, dijete?
kako ne shvatas da ne zelim ja licno to, ko god zeli neka izvoli... ali moje licno misljenje da mu to sa 3-4 god ne treba...


Tako se razmislje!! Za dete od 3 god nije groblje, niti mezari, vec park, ljuljaska.... SUNCE!
Prijepoljka is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2008   #29
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by Prijepoljka View Post
Tako se razmislje!! Za dete od 3 god nije groblje, niti mezari, vec park, ljuljaska.... SUNCE!


Samo da dam jos jedan komentar na ovo, jer vidim da poneki pogresno shvataju neke stvari i onda je za mene ova prica zavrsena
Niko ne smatra da za dijete nije park, ljuljaska, igracke.........
Ja sam tamo naveo da bi se djeca KROZ IGRU u tom vrticu naucila nekim stvarima koje ni njihovi roditelji neznaju, mislim "pojedini roditelji".
Neki smatraju da to ne treba djeci od 4, 5 a vidim da to ne treba ni njima od 30, 40 god
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2008   #30
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

U pravu si pojedincima ne treba i ako su upoznati odlicno u sve to... Ali moj je stav neutralan i ostace takav i ne vidim nista lose u tome ako sam neutralan. Znaci ako sam iz sjenice i prezivam se tahirovic, ja moram da imam stav koji mislis da treba da imam?
Ja znam gde sam odrastao i kako sam odrastao, ali mene su moji roditelji pustili da sami odredjujem i biram najbolji put za te stvari i smatram da sam to uradio i isto tako cu da pustim i svoje dijete da to uradi... i zna se zasta sluzi odbadniste... isto tako i skola... da se nauci da citas i pises i razmisljas svojom glavom u kontaktu sa drugom decom itd... E tek kada sve to naucis, trebas da krenes da razmisljas, koji je put za tebe najadekvatniji!!!
Neki ljubi bi studirali na kembridzu, i imaju znanje za to ali nemaju uslova, onda se upisuje klasicni ekonomski ili slican fakultet i na tome ostade... sto je velika steta...
Znaci ti kao roditelj se pobrini za bolje sutra detetu, a put neka sam bira, samo mu daj pravac... straight this way
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2008   #31
Prijepoljka
Moze Biti Samo Jedan
Prijatelj
 
Prijepoljka's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Marakana Sever
Posts: 2,314
Exclamation

Quote:
Originally Posted by lejlaa View Post
A koja je to po tebi prava vjera,i da mozda ne treba da ih uce o svetom savi!!!
Savjetovala bih ti da ne iznosis tvrdnje o nacinu rada tih ustanova gdje predpostavljam nisi nikad ni povirila,bez uvrijede.
I ponovo ti kazem: NISI DORASLA DA GOVORIS O ISLAMU,i zato nemoj se puno raspravljati na tu temu.
SELAMIM TE,i bez ljutnje...

Pa, eto, ja znam i o Svetom Savi neke stvari, i to one najosnovnije, istorijske cinjenice, tipa ciji je sin, za sta se zalagao, itd... I uopste se ne stidim toga! Isto tako znam i o Isusu, zar tu ima nesto lose?! Koliko znam o drugim religijama, toliko znam i o svojoj, znaci samo OSNOVNE stvari! Toliko mi je dovoljno za sasvim normalan zivot, i ne ulazim dublje u te stvari, postoje osobe koje se bave time, koje su skolovane za to! Dete treba nauciti da se odupre porocima, i da se drzi osnovnih nacela, ne ubij, ne kradi, itd... Sad, da li ce znati neku dovu, da li ce znati nesto vise o svojoj veri, njegov je izbor. Sa 4,5 god on sigurno ne zna da je to to sto zeli!! Zato ga u detinjstvu treba postedeti tih stvari, a kada ono odraste, i bude sigurno da je to ono sto zeli, e onda nek' se posveti veri!
Prijepoljka is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2008   #32
GREENEYES
SalaMala
Početnik
 
GREENEYES's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: nl
Posts: 376
Default

Quote:
Originally Posted by Prijepoljka View Post
Pa, eto, ja znam i o Svetom Savi neke stvari, i to one najosnovnije, istorijske cinjenice, tipa ciji je sin, za sta se zalagao, itd... I uopste se ne stidim toga! Isto tako znam i o Isusu, zar tu ima nesto lose?! Koliko znam o drugim religijama, toliko znam i o svojoj, znaci samo OSNOVNE stvari! Toliko mi je dovoljno za sasvim normalan zivot, i ne ulazim dublje u te stvari, postoje osobe koje se bave time, koje su skolovane za to! Dete treba nauciti da se odupre porocima, i da se drzi osnovnih nacela, ne ubij, ne kradi, itd... Sad, da li ce znati neku dovu, da li ce znati nesto vise o svojoj veri, njegov je izbor. Sa 4,5 god on sigurno ne zna da je to to sto zeli!! Zato ga u detinjstvu treba postedeti tih stvari, a kada ono odraste, i bude sigurno da je to ono sto zeli, e onda nek' se posveti veri!
BRAVO ..slazem se..kod nas to samo ima da malu decu zamlacuju ...
__________________
Ja volim da preteram,ne zameri,ja radim to iskljucivo iz ljubavi..
GREENEYES is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2008   #33
Daki.
Registrovan
Početnik
 
Daki.'s Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Godine: 32
Posts: 287
Default

Boze me sacuvaj!!!
Daki. is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2008   #34
lejlaa
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
Lejla, svako ima pravo na svoje misljenje...

...Ali cinjenica je da ti podcenjujes i to zesce...
Ako si ti vernik, neka si i drago mi je sto je tako, ali mislim da nemas pravo da drugima pridikujes na "taj" nacin...

Citiram te:
"SELAMIM TE,i bez ljutnje..."
SELAM-ALEYKUM tebi brate po vjeri,ako ti ovaj pozdrav ne smeta,a ako ti smeta onda halali.
JA najmanje imam namjeru da bilo koga i bile gdje povrijedim,pa ni na forumu,moja namjera je bila da ukazem Prijepoljki na to da zapostavlja svoju vjeru(ako uopste sebe smatra pripadnikom uzvisene vjere ISLAMA).
Isto tako sam joj skrenula paznju na to da malo zna o vjeri,gotovo nista i da zbog toga ne ulazi u takve debate.
I ponovo kazem i njoj i tebi bez ljutnje jer nemam namjeru da vas podcijenim ni slucajno,a Allah zna najbolje ko smo i sta smo.

SELAM
  Reply With Quote
Old 23-01-2008   #35
ninica
Registrovan
Početnik
 
ninica's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: novi pazar
Godine: 41
Posts: 714
Default

Sigurno dobra ideja.deca se ne razdvajaju kao sto neki misle.Jednostavno svaki roditelj ima pravo da odluci u koji vrtic dete salje.Znam da u Pazaru dete iz mesihata mnogo vise znanja ima o svemu od deteta iz obicnog vrtica.
ninica is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2008   #36
Prijepoljka
Moze Biti Samo Jedan
Prijatelj
 
Prijepoljka's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Marakana Sever
Posts: 2,314
Default

Quote:
Originally Posted by lejlaa View Post
JA najmanje imam namjeru da bilo koga i bile gdje povrijedim,pa ni na forumu,moja namjera je bila da ukazem Prijepoljki na to da zapostavlja svoju vjeru(ako uopste sebe smatra pripadnikom uzvisene vjere ISLAMA).
Isto tako sam joj skrenula paznju na to da malo zna o vjeri,gotovo nista i da zbog toga ne ulazi u takve debate.
I ponovo kazem i njoj i tebi bez ljutnje jer nemam namjeru da vas podcijenim ni slucajno,a Allah zna najbolje ko smo i sta smo.

SELAM


Ccc... kakvo razmisljanje, stvarno zapanjujuce! A komentari su jos vise zapanjujuci! Mislim, ko si ti da ocenis da li sam ja PRIPADNIK VERE?! Sta, oni koji to ne pokazuju kao ti, posto vidim sliku zene koja je pokazala samo oci, i taj potpis "Allahov rob", nisu PRIPADNICI VERE?! Kakva glupost... Ne trebas ti meni ni na sta da ukazujes, naprotiv, sebe malo zapitaj da mozda malo ne preterujes u tim stvarima?! Zivot je jedan, i zasto ga proziveti na taj nacin?! Kao sto sam rekla, o svojoj veri znam DOVOLJNO, taman onoliko koliko mi treba!
Prijepoljka is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2008   #37
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Quote:
Originally Posted by ninica View Post
...znam da u Pazaru dete iz mesihata mnogo vise znanja ima o svemu od deteta iz obicnog vrtica.
hahahahahahahaha sve si mi rekla... mnogo vise od tebe ima sigurno... to je fakat...
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2008   #38
Prijepoljka
Moze Biti Samo Jedan
Prijatelj
 
Prijepoljka's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Marakana Sever
Posts: 2,314
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
hahahahahahahaha sve si mi rekla... mnogo vise od tebe ima sigurno... to je fakat...


U potpunosti se slazem!!!
Prijepoljka is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2008   #39
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

21 vijek je,sta hocu da kazem
da svako ima pravo da odluci kako ce vaspitavati svoje dijete,ako se i napravi tako nesto u Sjenici,svako moze birati sta mu vise odgovara..
isto kao i izborni predmeti u skolama,veronauka i jezik,pa kako roditelj misli da je najbolje za njegovo dijete tako ce i odluciti,najbitnije je da nije nista stetno po dijete i da se ne narusavaju prava dece......
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 24-01-2008   #40
Daki.
Registrovan
Početnik
 
Daki.'s Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Godine: 32
Posts: 287
Default

Pa probali se i to ,, bratstvo jedinstvo " i ne moze, znaci to ne moze... Mislim Prijepoljka, sto se tice vere nemas pravo sa njom da raspravljas, svaka cast... Mislim ona zeli dobro za tebe... Jer kad ti isto znas o Svetom Savi, Isusu i svojoj Veri onda po meni ti nije dobro... Sad ne znam

Aferim Lejla!!!
Daki. is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
islamskog, otvaranje, sjenici, vrtića


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Otvaranje sezone lova 2008/09 u Sjenici Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 3 21-10-2008 14:17
Predlog za otvaranje nove Rubrike Shele Ovo i ono 28 26-07-2007 16:59


All times are GMT +2. The time now is 17:45. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)