SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
 
Old 21-08-2008   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Thumbs up INTERVJU: Nusret Nuhović, predsednik opštine Sjenica

EKONOMSKI RAZVOJ SJENICE, DUGOROČNI CILJ NOVE NOVOFORMIRANE VLASTI

Nakon ponovljenih lokalnih izbora, i neizvesnih pregovora između sedam izbornih lista, koje su obezbedile ulazak u lokalni parlament Sjenice, vladajuću skupštinsku većinu, formirale su četiri izborne liste: Bošnjačka lista za evopski Sandžak, Liga za Sjenicu i G17 plus, GG Dosta je, i Jedinstvena lista. Na konstitutivnoj sednici Skupštine, održanoj 31.jula, za predsednika opštine Sjenica, izabran je advokat Nusret Nuhović, nosilac Bošnjačke liste za evropski Sandžak. Nuhović kaže da je Bošnjačka lista još jedanput dokazala da je najjača politička opcija u Sjenici, i da je kao takva, zadržala pravo da joj pripadne prvo mesto u lokalnoj samoupravi. On veruje u novoformiranu koaliciju, koja je, kako kaže svesna brojnih problema i spremna za aktivan rad za dobrobit svih građana.
Postojalo je više varijanti za formiranje vladajuće koalicije u Sjenici. Bošnjačka lista za evropski Sandžak, čiji sam ja nosilac, ponovo je osvoila najveći broj odborničkih mandata, 14 od ukupno 39. Samim tim, mi smo smatrali da nama pripada pravo na prvo mjesto u lokalnoj samoupravi. Sa tih pozicija, mi smo pokušali da pregovaramo i sa SDP, odnosno koalicijom Za evropsku Sjenicu, i da napravimo jednu veliku koaliciju, između dvije političke grupacije, koje su osvoile najveći broj glasova, ali oni na to nisu pristali. Oni su čak, u tom procesu dogovaranja o formiranju buduće opštinske vlasti, bili ofanzivniji od nas, ali se ispostavilo da zapravo nisu bili u situaciji da obezbjede potrebnu skupštinsku većinu. Mi smo takođe pregovarali sa različitim političkim grupacijama, i najzad, formirali smo skupštinsku većinu sa 20 odbornika, koju čine: Bošnjačka lista sa 14 odbornika, Liga za Sjenicu i G17 plus i GG Dosta je sa po dva odbornika, kao i dva odbornika ispred SPS i NS, sa Jedinstvene liste, isključujući radikale.

Kako mislite da će funkcionisati lokalna vlast u čijem su sastavu 4 izborne liste, i da li verujete u održivost takve koalicije?

Naravno da vjerujem u ovu koaliciju. Vjerujem u ljude sa kojima pričam i sa kojima sam vodio razgovore u toku stvaranja ove koalicije. Lokalna vlast još uvijek nije u potpunosti uspostavljena. Na dnevnom redu će biti i druge lokalne funkcije, u smislu mjesta na kojima se imenuju ili postavljaju rukovodeća lica. Prema postignutom dogovoru o nacionalnoj zastupljenosti, socijalistima i Novoj Srbiji će pripasti 30 odsto vlasti. Nadam se da ćemo i taj dio posla uspješno obaviti, kao što smo uspješno obavili pregovore o formiranju većine. Mislim da se radi o ljudima koji su spremni za jedan aktivan rad, i koji su svjesni činjenice da lokalna samouprava u Sjenici ima velike probleme u svim oblastima. Što se tiče izvornih poslova i nadležnosti, problemi su naročito izraženi, prije svega u oblasti infrastrukture, i komunalne djelatnosti. Nadam se da ćemo u tome biti jedinstveni u potpunosti, i da ćemo postići zavidne rezultate, za dobrobit svih građana Sjenice. Zapravo, mi već postižemo određene rezultate. Organizovali smo akciju čišćenja grada, u okviru koje se obilaze sve gradske ulice, sakuplja i odvozi gradsko smeće. Naša zamisao je da, nakon normalizovanja stanja u toj oblasti, uslovno rečeno, očišćen grad predamo JKP ''Vrela'', da nastavi redovno i kontinuirano održavanje gradske čistoće. Ukoliko nadležno preduzeće ne bude ispunjavalo svoju dužnost, mi ćemo, kao lokalna samouprava u skladu sa zakonskim ovlašćenjima, ozbiljno razmisliti o likvidiranju dijela komunalnog preduzeća, koje se odnosi na održavanje gradske čistoće, a taj dio poslova povjeriti licima koja to uspješnije obavljaju.

Gradska deponija, odnosno nedostatak iste, je dugogodišnji problem Sjenice. Da li je na pomolu neko konkretno i trajnije rešenje?

Strategija Vlade Republike Srbije, u skladu sa zahtjevima Međunarodne zajednice, jeste da se na području Srbije izgradi nekoliko regionalnih sanitarnih deponija, koje bi trebalo da budu uređene po ugledu na razvijene evropske zemlje. Mi nažalost, nismo još u poziciji da riješimo taj problem na nivou države, a samim tim ni naše lokalne zajednice. U nedostatku trajne lokalne deponije, po rješenju Skupštine i Opštinskog kriznog štaba, određena je privremena lokacija za deponovanje smeća na Goveđaku, a za koju i dalje stižu zabrane od inspekcijskih službi, ekoloških udruženja i slično. U situaciji, kada postoji opasnost od zaraze, ukoliko cijeli grad preraste u gradsko smjetlište, mi smo se, iz nužde opredjelili za ovu drugu varijantu, bez obzira na odluke nekih organa, koji pokušavaju to da nam zabrane, jer, na drugačiji način, prosto nismo u situaciji da očistimo grad. Samo u toku prošle godine, pod ingerencijom Kriznog štaba opštine, uklonjeno je dvadesetak divljih gradskih deponija. Mi moramo nastaviti sa takvom praksom, sve do momenta dok u saradnji sa republičkim nadležnim organima, ne riješimo to pitanje na neki trajan način.

Kakvo stanje ste zatekli, kada ste stupili na dužnost i preuzeli funkciju predsednika opštine i šta je po Vašem mišljenju prioritet u rešavanju problema?

Meni nisu strani poslovi lokalne samouprave, s obzirom da sam tu prisutan već duži niz godina. Od 1996. obavljao sam funkciju sekretara Opštinske uprave, u četvorogodišnjem mandatu do 2004.godine, bio sam odbornik i istovremeno opštinski javni pravobranilac, a do polovine 2007.godine, obavljao sam dužnost državnog sekretara u Ministarstvu za državnu upravu i lokalnu samoupravu. Znam te izvorne probleme sa svih strana, i nisam ni očekivao neku bolju situaciju. Za sada je prioritet da očistimo grad, i riješimo problem pasa lutalica. Opština je već napravila sporazum sa ovlašćenom firmom iz Požege, i jedna akcija humanog hvatanja i zbrinjavanja pasa lutalica je već uspješno obavljena, i to će se nastaviti, sve dok problem ne bude riješen. Gradski vodovod i vodosnabdijevanje grada, za opštinu je takođe veliki problem. Komunalno preduzeće ima velike izdatke, i istovremeno visoka potraživanja. Vodovodna mreža je zastarjela, što zahtijeva rekonstrukciju, za koju su potrebna i velika finansijska sredstva, pa je to problem koji neće moći lako da se riješi. Zato ne možemo obećati da ćemo to riješiti u nekoj bliskoj budućnosti, ali ćemo se truditi, da kroz neke druge mogućnosti, građanima obezbedimo što kvalitetnije vodosnabdijevanje. Mi ćemo takođe, kao nova lokalna vlast, imati dugoročni zadatak i cilj, da pospiješimo ekonomski razvoj našeg kraja. To možemo ostvariti, samo ako uspostavimo jedan odnos partnerstva i saradnje sa svim nivoima vlasti u državi, posebno sa onima koji obezbjeđuju finansijska sredstva i stručnu pomoć u razvijanju preduzetništva, kao i sa stranim investitorima. Pomažući mladim kadrovima, koji žele da postanu uspješni preduzetnici, pospješićemo ekonomski razvoj i otvaranje novih radnih mjesta, a to će, nadamo se, smanjiti i broj nezaposlenih lica u našoj opštini. Jer, jedini način da se riješi problem nezaposlenosti, i u državi i u našoj opštini, jeste otvaranje novih radnih mjesta, što će se postići pospješivanjem razvoja malih i srednjih preduzeća.

__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 21-08-2008   #2
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

dobar pocetak,samo tako nastavite.....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 21-08-2008   #3
ALMIR-
Ili jesi ili nisiLAV
Početnik
 
ALMIR-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Sjenica
Godine: 36
Posts: 525
Default

Bogomi dobro, dace Bog da potraje ovo sto su planirali
ALMIR- is offline   Reply With Quote
Old 21-08-2008   #4
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Da se primetit da je krenulo na bolje...
Bas sam video dok sam bio dole da je pocela akciju hvatanja pasa lutalica..
A i nekao mi se ucinelo da je se poboljsalo vodosnadbevanje...Prosla godina je bila katastrofalna,nasa mahala je imala vodu samo od 23 do 5-6 casova.Dok sad je drugacije,imali smo po ceo dan ne sa nekim jakim pritiskom ali za uhar....
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?

Last edited by SEJO31-de; 21-08-2008 at 16:18..
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 21-08-2008   #5
dj_edy
Registrovan
Početnik
 
dj_edy's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: A dje bi nego u Sjenicu
Godine: 41
Posts: 381
Default

2 puta citam tekst i neke planove u ovom tekstu i nisam primetio, no videcemo, mozda ce i ova vlast da obecava, pravi planove, naravno da ih ne ostvaruje... a mozda i bude drugacije. zato smo mi tu da pratimo sta se radi, a ja licno jos nisam primetio da se nesto radi, osim sto su postavljene te cuvene kistre po gradu gde su bile divlje deponije, pere se glavna ulica vec 5-6 dana, svakog dana po 100-tinak metara, seku se drveca po parkovima....no ima vremena, dug je mandat, mozda bude nesto bolje
__________________
Mix is my live
dj_edy is offline   Reply With Quote
Old 21-08-2008   #6
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

sta si procitao a nisi primetio???
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2008   #7
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Bojim se da ce i ova vlast kao i sve dosadasnje da uradi istu stvar , tj.opere i ocisti ulice, zavrne par sijalica, uhvati poneku dzukelu s ulice a ondaaaa, digne sve cetiri u vis.
Mnogi ce reci da sam veliki pesimista ali posle toliko godina lazi , prevara i obmana, ne vjerujem nista dok ne vidim konkretne stvari
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2008   #8
dj_edy
Registrovan
Početnik
 
dj_edy's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: A dje bi nego u Sjenicu
Godine: 41
Posts: 381
Default

Quote:
Originally Posted by Elvis-Eko View Post
Bojim se da ce i ova vlast kao i sve dosadasnje da uradi istu stvar , tj.opere i ocisti ulice, zavrne par sijalica, uhvati poneku dzukelu s ulice a ondaaaa, digne sve cetiri u vis.
Mnogi ce reci da sam veliki pesimista ali posle toliko godina lazi , prevara i obmana, ne vjerujem nista dok ne vidim konkretne stvari
Preostaje nam samo nada da ce ta "nova" vlast nesto da uradi... po tom pitanju nisi jedini koji je pesimista...
dj_edy is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2008   #9
suad
komsija
Početnik
 
suad's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: bec
Godine: 57
Posts: 524
Default

sta smo mi docekali....
suad is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2008   #10
hanna
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
dobar pocetak,samo tako nastavite.....



svaki pocetak ima kraj...daj boze da vam bude bolje...
  Reply With Quote
Old 22-08-2008   #11
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Quote:
Originally Posted by altuna View Post
svaki pocetak ima kraj...daj boze da vam bude bolje...
Bice bolje...insala.... da ne zaboravimo vas u pazaru...i za vas cemo da se molimo....
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2008   #12
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

za njih ce biti malo da se molimo,moracemo i da postimo .....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2008   #13
hanna
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
za njih ce biti malo da se molimo,moracemo i da postimo .....
postite vi za vas...nismo mi robovlasnici pa da postite za nas...


a nisam SEJO nista rekla iz zle namere,svi dobro znamo u kakvoj su situaciji nasi gradovi...i treba da se molimo za sve nas
  Reply With Quote
Old 23-08-2008   #14
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Quote:
Originally Posted by altuna View Post
postite vi za vas...nismo mi robovlasnici pa da postite za nas...


a nisam SEJO nista rekla iz zle namere,svi dobro znamo u kakvoj su situaciji nasi gradovi...i treba da se molimo za sve nas
Cini mi se Altuna da ni ja nisam imao neku zlu nameru...
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2008   #15
hanna
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by SEJO31-de View Post
Cini mi se Altuna da ni ja nisam imao neku zlu nameru...
Znam da nisi..ali eto...imam los dan...sorry
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
intervju, nuhović, nusret, opŠtine, predsednik, sjenica


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Intervju: Muriz Turković, predsednik opštine Sjenica Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 4 09-02-2009 22:13
Intervju: Veroslav Karličić, predsednik OO DSS u Sjenici Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 3 11-11-2008 19:57
Intervju: Esad Zornić, predsednik Skupštine opštine Sjenica Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 1 12-09-2008 15:10
Intervju: Mensur Gičević, zamenik predsednika opštine Sjenica Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 10 09-09-2008 11:03
Intervju: Esad Zornić predsednik opštine Sjenica Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 12-02-2008 17:34


All times are GMT +2. The time now is 19:43. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)