SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Sport fudbal, košarka, formula1, rukomet, skijanje i sve što ima veze sa sportom, nacice mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 04-09-2009   #1
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default ZEMUNCE NIKO NE VOLI

Navijace Zemuna, izgleda niko ne voli, gdje god odu ceka ih iznenadjenje, u poslednjem kolu, napali ih navijaci Proletera u N.Sadu, u prvom kolu, smetali im novopazarci koji su fer i korektno navijali za svoj klub.

Klub navija?a Zemuna Taurunum Bojsi objavili su danas saopštenje za javnost, a u vezi sa nemilim doga?ajima koji su ih proteklih nedelja dovodili u središte pažnje fudbalske javnosti.


Navija?ka grupa Taurunum Boys 1987,ovim putem želi da skrene pažnju javnosti na doga?aje sa ju?erašnje utakmice u Novom Sadu,ali isto tako da se osvrnemo i na dešavanja u prvom kolu protiv Novog Pazara.

Navija?i Zemuna su od po?etka ove sezone izloženi konstantnoj torturi od strane policije. Kap koja je prelila ?ašu su ju?erašnja dešavanja pre, za vreme, i posle utakmice Proleter Novi Sad-Zemun. Od samog dolaska u Novi Sad smo provocirani,najpogrdnijim re?ima,pre?eno nam je batinama,i re?ima koje se ne mogu ?uti u komunikaciji razumnog sveta.

U 83.minutu utakmice kao po nekom scenariju smo napadnuti od strane nepoznatih lica,a policija je prekora?ila ovlaš?enja i hapsila nedužne ljude. Nekoliko ljudi koji su u tom stampedu zaštitu potražili ispred tribine su bahato i brutalno pretu?eni i sprovedeni u Novosadski Sup. Me?utim to je bio samo po?etak agonije kroz koju smo prošli. Nakon utakmice policija zatvara sektor za gostuju?e navija?e,i izvodi sa stadiona ljude u grupama po 3,4 ?oveka. Tu je policija nasumice prebijala ljude,gazili po glavama nedužnih navija?a koji su jednini krivci što vole svoj klub. Uz policijske pretnje ne?ete živi iza?i iz Novog Sada,pobi?emo vas sve do jednog,uz psovke najbližih ?lanova porodica kao i pokojnika,ova tortura je potrajala dobrih sat i po vremena. Policija nije štedela ni maloletne osobe,a o njihovoj brutalnosti mogu da posvedo?e i mnogobojni stanari okolnih ku?a koje se nalaze uz stadion. Verujemo da se tako nešto u ovom vremenu može doga?ati u Avganistanu,Pakistanu,Burundiju ali smo ipak svedoci i osetili na svojoj koži u kakvoj državi živimo. Kao posledica napada na nas je 6 krivi?nih prijava. Kako može neko ko je napadnut,ko je ga?an topovskim udarima i bakljama da bude kriv,kako? Jeli postoje kazne i unutrašnje kontrole u okviru ministarstva unutrašnjih poslova. Jeli uniforma i zna?ka u ovoj državi imaju težinu od istine,pravde.Da li policijsko saopštenje mora da bude istinito iako za to postoji nebrojano dokaza da nije tako . Još jedna stvar zapada za oko a to je da se ovde i u mnogim drugim slu?ajevima radi o zameni teza i generalizaciji. Svaki navija? automatski mora biti huligan,ubica,narko diler.Da li policija i nadležne institucije imaju informacije da u navija?kim grupama ne samo u našoj postoje i doktori,profesori,ekonomsti,medicinski radnici kojima je ljubav prema klubu deo života,deo porodice deo svega što imaju. Zamena teza se odnosi i na to da policija prekora?i silu,upotrebaljava je i kad je potrebno i kada nije a navija?ima nasumice daju krivi?ne prijave za napade na službena lica. Pre nekoliko godina u Novom Sadu isto tako smo bili izloženi torturi i maltretiranju a video snimak gde se vidi kako 10 policajaca tu?e nemo?nog,nenaoružanog ?oveka nije objavio ni jedan medij u Srbiji,a taj video snimak je obišao ceo svet. Pokušavaju zaplašivanjem da sve zataškaju ali ovo više ne može da se trpi.


Drugi deo našeg saopštenja se odnosi na doga?aje od pre 14 dana,o tome nigde nije pisano verovatno jer nekim višim politi?kim krugovima to ne odgovara. Naime dana 15.8.2009.godine u Zemunu su igrali u okviru prvog kola prve lige Srbije Zemun-Novi Pazar. Utakmici je prisustvovao i ministar za ljudska i manjinska prava Rasim Ljaji?. Naime ministar za ljudska i manjinska prava prisustvovao je utakmici gde su kršena prava ve?inskog naroda u ovoj državi,i za navija?e Zemuna koji su skandirali Srbiji,Kosovu,Raškoj su podeljenje krivi?ne prijave. Navija?i Novog Pazara su kao gra?ani ove države došli nesmetano u Zemun gde su navijali za svoj klub,a nijedna navija?ka grupa iz Srbije ne može da bodri svoj tim kada je doma?in Novi Pazar. Zovu ga zabranjenim gradom,tamo se viore zastave Turske,Albanije,Saudijske Arabije,kli?e sa Hašimu Ta?iju,?eku Agimu,i ostalim ratnim zlo?incima a o tome se ?uti. Velika ve?ina gra?ana Raške oblasti,ta?nije Starovlaško-Raške visije ne priznaje Srbiju kao svoju državu i nisu lojalni gra?ani.Da li je i ovde re? o zameni teza ili o ne?em drugom. Kada je pre godinu i po dana Zemun igrao u Novom Pazaru nama nije dozvoljeno da prisustvujemo utakmici jer nam se nije mogla garantovati bezbednost. Ne možemo se slobodno kretati po svojoj domovini.Krše nam se ljudska prava u Novom Pazaru,krše nam se ljudska prava u Novom Sadu,slu?ajnost ili ne,dali je na pomolu neka nova regionalizacija.Zapitajmo se svi zajedno.

Klub navija?a FK ZEMUN
Taurunum 1987

*
"Ko drugome jamu kopa sam u nju upada"* poruka je Zemuncima, jer su se krajnje lose poneli prema gostima iz Novog Pazara. Vrijedjanja na vjerskoj osnovi, pominjanje Srebrenice, i jos mnogo uvredjivih rijecI, je za njih veoma korektno, ali sta drugo da ocekuju kada se nadju u nekom drugom gradu, da im se baca cvijece, da im se klanjaju, da budu gostoprimljivi prema njima ???*
*
Navijaci Novog Pazara odrzali su lekciju i u Zemunu i u Somboru, kako se bodri svoj klub, pa bi i Zemunci i Somborci trebalo da su do sada naucili nesto.

Više o temi ovde...
ado is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 07-10-2009   #2
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Ado,kasniš sa postavljanjem tema....
Već druga dupla koju si danas postavio,a sa tvog foruma je povučena prije mesec dana!
Pozdrav...kritika je dobronamerna!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2009   #3
cobanica
Registrovan
Domaćin
 
cobanica's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 3,752
Default

Divnog li naslova.....krasi pochetnu stranu foruma,po drugi put....ali se ja nemogu sloziti s tim.....

Ja ih obozavam!!!!!!!!!!!!
cobanica is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2009   #4
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default

Quote:
Originally Posted by halilce View Post
Ado,kasniš sa postavljanjem tema....
Već druga dupla koju si danas postavio,a sa tvog foruma je povučena prije mesec dana!
Pozdrav...kritika je dobronamerna!
E ovako, za ovo sto me kritikujes, nema veze samnom, jer ove vijesti ne postavljam ja, vec je Tahirovih pogrijesio u startu, sto stoji moje ime ovdje, treba naci neko ime drugo, jer ja ove vijesti ne postavljam, vec idu automatizmom sa sajta sandzak-sport.com

Mada ove vijesti sto ja vidim na forumu, to mnogo kasni, znaci da nesto nije u redu.

Tako da se ogradjujem od ovih vijesti, jer ni jednu ja nisam postavio, a kamoli duplu.
ado is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2009   #5
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Pa napisao sam ja da to ide automatski... niko i ne osporava, nego halilce nije skontao... ali tebi izgleda feed ne radi kako treba na sajtu!

Jer ono sto dobije sjenica scripta kao feed to i objavi!

Pozzzz
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2009   #6
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Ni sad ne kontam,kako se pojavljuju iste teme posle mesec dana?


halilce is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2009   #7
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

E to je greska brate kod njega negde u scripti, feed ne radi kako treba... napravicu ja feed sa njegovog sajta pa cu ga srediti, kad budem imao vremena

Pozzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 12-10-2009   #8
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default

Moze.... jer ono je bilo kao sve ja da objavljujem, a u stvari ima vise autora onih textova, tako da nisam uvjek ja autor pozz
ado is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
niko, voli, zemunce


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:37. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)