SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Sport fudbal, košarka, formula1, rukomet, skijanje i sve što ima veze sa sportom, nacice mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 18-05-2012   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Partizan dobio novog starog trenera

Drugi trenerski mandat Vladimira Vermezovića u Partizanu. Tumbaković sportski direktor: "Cilj je uvek titula i dobar rezultat u Evropi". Đurić o Grantu: "Ko osporava njegove kvalitete je neznalica!".



Pet meseci Avram Grant je bio trener Partizana. Doveden je sa ciljem da Partizan uvede u Ligu šampiona, kako je sam istakao na promotivnoj konferenciji za novinare 15. januara, a to isto je rekao i predsednik crno-belih Dragan Đurić.

Ali, Grant je odlučio da prekine trenersku epizodu u Partizanu i iskoristi klauzulu koju je imao u ugovoru.

"Imali smo plan da sa Grantom sarađujemo dve godine, jer je našim igračima bio neophodan rad sa vrhunskim svetskim trenerom. Taj cilj smo delimično postigli. Igrači su imali vrhunskog trenera, a svi koji drugačije misle i koji osporavaju kvalitete Granta su neznalice ili se uopšte ne razumeju u fudbal", rekao je predsednik Partizana Dragan Đurić.

On je dodao da mu je Izraelac saopštio da se iz ličnih razloga povlači.

"Nemam nikakvih razloga da sumnjam u te njegove reči. Grant se povukao, ali je ugradio svoje ime u titulu", rekao je Đurić.

Uprava Partizana se brzo snašla. Prvi tim će u narednoj sezoni ili sezona predvoditi Vladimir Vermezović, kome će to biti drugi trenerski mandat u klubu u kojem je stekao igračku afirmaciju.

Vermezović je potpisao ugovor na tri godine.

On je već bio trener Partizana od 6. januara 2004. do 2. оktobra 2005. godine, kada je sa crno-belima osvojio titulu prvaka države i uveo tim u osminu finala Kupa UEFA. Tada je Partizan poražen od moskovskog CSKA, koji je potom osvojio to evropsko takmičenje.

Vermezović je imao i jednu neprijatnu epizodu u tom trenerskom mandatu. Partizan je eliminisan u narednoj sezoni Kupa UEFA od Makabija Petah Tikva posle ubedljivog poraza na stadionu na Topčiderskom brdu (2:5), posle čega se rastao sa crno-belima. Bilo je to 25. septembra 2005. godine.

Tom meču prethodila je ona čuvena utakmica Partizana i Artmedije kada su crno-beli u dva meča propustili sijaset prilika, a potom ih je u penal-ruletu napustila sreća, pa nisu ušli u grupnu fazu Lige šampiona.

Posle Partizana Vermezović je kratko bio u Spartaku iz Trnave, da bi potom otišao u Južnu Afriku i tri godine vodio ekipu Kajzer Čifs.

Vermezović je šesti trener Partizana u poslednjih pet godina.

"Ne bih se vraćao na ono što je bilo 2004. i 2005. godine. Trudićemo se da uradimo dobru stvar, da igrači uživaju na utakmicama i na treninzima. Takođe, pokušaćemo da našim igrama zadržimo zahtevnu i probirljivu publiku Partizana. Verujem da uz aktuelni kadar i određena pojačanja možemo do dobrih rezultata", rekao je Vermezović.

Novi sportski direktor Partizana Ljubiša Tumbaković nije mnogo želeo da priča o ciljevima i planovima, već je rekao da će o tome govoriti sledeće nedelje.

"Zadovoljstvo je vratiti se u Partizan. Naši ciljevi su jasni. Uvek titula i što bolji rezultati u Evropi",, rekao je Tumbaković.

Na pitanje novinara, kako je došlo do saradnje sa Draganom Đurićem, podsetivši ga da je pre dve godine bio protiv njega na skupštini kluba, Tumbaković je odgovorio:

"Nisam ja bio protitv, ja sam bio za drugog kandidata".

Za direktora Omladinske škole postavljen je Momčilo "Moca" Vukotić, legenda kluba.

Uskoro opširnije...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Reply

Bookmarks

Tags
dobio, novog, partizan, starog, trenera


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:20. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)