SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Ovo i ono sve što nije našlo mesta u ostalim temama, naćiće mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 02-04-2006   #1
mirsad
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Location: Holandija
Godine: 47
Posts: 107
Default Nevladine organizacije

Otvorijo sam ovu temu sa tom namjerom da doznam(zajedno svama)koliko ima nevladinih organizacija u sjenici.I koliko one mogu djelovati u nasoj sredini, uzimajuci u obzir nas mentalitet i cjelokupnu situaciju.Kad kazem mentalitet i cjelokupnu sutuaciju mislim koliko su prihvacene od strane naroda i koliko im omogucuje pravna(zakonska)regulativa u srbiji da one sugerisu oko nekih vaznih pitanja u vezi grada i same opstine.
mirsad is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 02-04-2006   #2
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

dobro pitanje,ima nekih ali raspitacu se za tacne podatke...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 03-04-2006   #3
mirza
Gost
 
Posts: n/a
Default

Ja znam za jednu,to je DESTINIKON.Sve su zene clanice.Pre je bila Milena predsednica a sada je Hajra Zekic.Ova organizacija vec par godina postoji u Sjenici a kakav je njen program bas nisam upoznata ali raspitacu se.
  Reply With Quote
Old 03-04-2006   #4
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

sto se tice nevladinih organizacija one se mogu na vise nacina tretirati kod nas

jer po nekom zakonu sva gradska udruzenja koja se nebave politikom imaju svojstvo nevladine organizacije

dajem primere nekih

flores kud preporod njegos udruzenje zastite prirode ......

svak ima svoje planove za rad neke za zabavu nekezakulturu sport vecinom su tu da radena okupljanju omladine i ocuvanja omladine od raznih poroka
__________________
da se zdravo pojede i popije sve ostalo je prolazno
riki is offline   Reply With Quote
Old 04-04-2006   #5
suada
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Godine: 58
Posts: 473
Default

Kako sam , čini mi se ( nažalost)najstarija osoba koja pregleda ovu stranu

a da imam iskustva u oblasti nevladinog sektora , uzim sebi za pravo da da dam komentar na ovu temu.

Onaj ko je temu i postavio mislim da je na tragu da zna značaj NVO sektora u demokratskom okruženju

I mene zanima koje nevladine organizacije rade u Sjenici a za one koji tamo žive jedna preporuka : udružujte se i registrujte organizacije.Ova preporuka se posebno odnosi na mlade

Evropski fondovi se sve više otvaraju i na području Srbije pa je to mogućnost i da se kroz društveni angažman obezbijedi posao

Za one kojima je potrebna pomoć u ovoj oblasti a u Sjenici su , nudim pomoć ( stručnu, savjetodavnu, literatura, forme projekata..)

Naravno ,besplatno kao moj način pomoći ljudima iz Sjenice
suada is offline   Reply With Quote
Old 04-04-2006   #6
mirsad
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Location: Holandija
Godine: 47
Posts: 107
Default

Posto se Suada(gospodja ili gospodjica)javila i izrazila zelju da pomogne i kako vidim i te kako je upucena u pojam i rad NVO.U Sjenici bi bilo dobro otvoriti jednu NVO za obnovu kulturnog nasledja gradjana Sjenice.Posto ste Resko i ti Riki u Sjenici i jedni ste od najaktivnijih na ovom forumu ne bi bilo lose da stupite sa Suadom u kontakt i poradite na tom projektu.Jer kao sto uvijek ponavljam to je u interesu svih gradjana sjenice.Da se sto bolje afirmisu u moderno evropsko drustvo.A jedan od puteva je kroz NVO.I ovim putem pozivam sve ljudi koji su u dijaspori da se ukljuce na ovu temu i daju svoj doprinos(pomoc)kroz razne oblike.
mirsad is offline   Reply With Quote
Old 04-04-2006   #7
mirsad
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Location: Holandija
Godine: 47
Posts: 107
Default

A i ljiv je tu sa svojom stamparijom.Tako da bi on mogao da izradi brosure na bosnjackom i srpskom jeziku.Dajte da se malo pokrenemo i pomerimo stvart sa mrtve tacke.Nije potrebno puno sredstava.Moje misljenje je da je po najvise potrebno volje i strpljenja.Nemojmo cekati jedni na druge nego krenimo zajedno.
mirsad is offline   Reply With Quote
Old 04-04-2006   #8
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Dje nadj Rikija u NVO kad on radi za vladinu organizaciju zvanu DB,hahahhahahah malo sale..

ja nemam nista protiv,ali moram upozoriti da sam bas ne upucen u te stvari,nemam pojma kako se osnivaju,koji su ciljevi oragnizacija,kako se finansiraju...........

i kolko znam Ljiv nema stampariju vec se bavi dizajnom(priprema za stampu).....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 04-04-2006   #9
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

hahahhaha

nvo overava rasim ljaic i pripada resoru ministarstva za ljudska i manjinska prava
riki is offline   Reply With Quote
Old 05-04-2006   #10
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

PIHHHH.........
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 05-04-2006   #11
mirza
Gost
 
Posts: n/a
Default

Super Riki ti ces nam bit shtela kod Rasima.
  Reply With Quote
Old 05-04-2006   #12
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

ovih par poslednjih politickih postova me podstace na ideju da osnujemo jednu nevladinu organizaciju, koja bi se borila protiv vladinih organizacija(partija)na republickom ili lokalnom nivou,svejedno!
joku is offline   Reply With Quote
Old 05-04-2006   #13
mirza
Gost
 
Posts: n/a
Default

Rizo je prvi poceo,salim se.Upravu si Joku.Nije mjesto da se prepupacavamo,nisam mogla da se susdrzim.Izvinjavam seeeeee
  Reply With Quote
Old 05-04-2006   #14
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ma ja i Riki tako cio zivot se prepucavamo,ali nikad jedan drugom ne zamerimo.........

cak i kad je skocio sa kreveta na mene dok sam oblacio carape nisam mu zamerio(a mislio sam gadjo nato kasarnu)...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 05-04-2006   #15
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

ovaj glavati je Riki a ovaj dole sam ja....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 05-04-2006   #16
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Hahahahha, toliko Riki tezak coek da si ga pomijeso sa projektilom

Pozdrav za Rikija!!!
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2006   #17
edin_mangas
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Feb 2006
Godine: 47
Posts: 147
Default

Selam alejkum



Jesu li vam ovo pidzame ???

hehehehheehehheeheheheh
edin_mangas is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2006   #18
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

jesu mi smo morali i pizame maskirne da nosimo ,pa cak i bokserice....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2006   #19
suada
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Godine: 58
Posts: 473
Default

Pa dobro, vidim da ima zainteresovanih.Kao informacija onima koji nisu u toku

Nevladine organizacije su neprofitna udruženja građana koji imaju određena zajednička interesovanja.oVO , najjednostavnije rečeno znači da je to interesna grupa građana udružena radi ostvarivanja ciljeva od interesa za građane i lokalnu zajednicu, odnosno općinu.

Oblasti su različite naprimjer: demokratizacija društva koja podrazumijeva uključivanje građana u donošenje odluka.Ovo je po meni dobra tema i mogućnost da se ljudi u Sjenici konačno pokrenu i da vlast shvate kao svoj servis.Imaju pravo po svim zakonima samo treba da zakone koriste.

Prijedlog udruženja koje bi se bavilo očuvanjem kulturno-istorijskog nasljeđa takođe je dobar.

Finansiraju se tako što projekte apliciraju i obezbjeđuju donacije od domaćih i međunarodnih organizacija ali ono što je najvažnije i od općine koja mora u svom budžetu obezbjediti sredstva za rad nevladinih organizacija



I dalje stojim kod toga da nudim svoju pomoć pa i u obučavanju članova NVO jer sam certificirani trener , kako to stranci kažu
suada is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2006   #20
mirza
Gost
 
Posts: n/a
Default

Super Suada,ja sam isla na seminare Centra za demokratiju,tj.EIF fond za evropske integracije.Projekat finansira EU.Program je bio obuka odbornika u vodjenju politike EU u lokalnoj zajednici.Nakon toga,iz centra su me izabrali za drugi projekat,a to je strateski razvoj opstina zlatiborskog okruga.Znaci bicu predstavnik nase opstine u tom projektu.Mislim da ce mi biti potrebni strucni saveti.Nadam se da ces pomoci i meni i nasoj opstini.Puno selama,ja i ti se ne poznajemo,ali poznajem tvoju porodicu u Sjenici.Ja ti nisam persirala,nije to neka razlika u godinama,bar ja tako mislim.
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
nevladine, organizacije


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:16. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)