SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Sport fudbal, košarka, formula1, rukomet, skijanje i sve što ima veze sa sportom, nacice mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 25-02-2012   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default Bokser Muamer Hukic (Marko Huk) protiv Aleksandra Povjetkina

Večeras je u Štutgartu boksovao naš zemljak po prvi put u kategorije WBA za teškaše!



Protivnik mu je rus Aleksandar Povjetkin, koji je 9 kg teži od njega. Dok je ulazio Muamer (27 god.) u ring, išla je naravno opet naša muzika... ali ovaj put je to malo bolje osmišljeno u odnosu na Draganu Mirković. Ovaj put je bio u pitanju mix od DJ Wex-a, sa pesmom "Elektro Balkan".

Kratak opis meča:

Prve tri runde su otišle rusu, definitivno, ali je zato u četvrtoj rundi Muamer dobro ošamutio Povjetkina u par navrata. Ovo je sigurno njegova runda bila i ako je par puta opomenut zbog udaraca u potiljak. U petoj rundi je stigla i prva opomena Povjetkinu zbog nepravilnog udaranja. Izgleda kao da Povjetkinu ponestaje snage, nema dovoljno kondicije.
Sedmu rundu je rus odlicno osetio, zaljuljao se žestoko!!! Muamer je pred pobedom života... U ringu je pravi rat!
Stalno sudija opominje Muamera da ne udara protivnika u potiljak, ali mi pa i komentatori su protiv toga. To se ne bi dešavalo, da se Povjetkin ne saginje stalno!

Rusu ponestaje snage, tačno se vidi da ne može više. Muamer je jos dobro pokretljiv!

Deseta runda je bila kao i prethodne dvije, runda prekida. Rus se malo malo pa sagne. Ne vodi ova borba ovako nikuda. I komentatori su mišljenja da je rus još u minimalnoj prednosti! Ostale su još dvije runde.

Uuuuu jedanaesta runda je bila loša za Muamera, oko je poplavelo i krvari. Dobrih udaraca je zadobio. Nadajmo se da izdržati i 12. rundu.

Vratio se Muamer u 12. rundi. Da je potrajala još par sekundi, definitivno bi oborio rusa. Ovako čekamo rezultat sudija! Da nije zadobio one udarce u 11. rundi, sve bi išlo drugačije.

Pobedio je na osnovu broja poena rus Aleksandar Povjetkin

Ocene:
114 : 114
116 : 113
116 : 112

Sve u svemu Muamer je dokazao da može da boksuje u teškoj kategoriji, želimo mu puno uspeha u daljoj karijeri!
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi

Last edited by iSelektor; 25-02-2012 at 23:42..
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 28-02-2012   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 02-03-2012   #3
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default



Muamer Hukić ekskluzivno za "Avaz": Dovedite mi braću Kličko

Povetkin je proglašen pobjednikom zato što je veliki novac u pitanju



Nakon što je više od dvije godine suvereno vladao kruzerom, svjetski prvak u WBO verziji Muamer Hukić, alijas Marko Huk (Marco Huck), odlučio je okušati se u teškoj kategoriji. No, debi ovog 27-godišnjaka rođenog u Sjenici, koji nastupa pod njemačkom zastavom, u najprestižnijoj konkurenciji na svijetu nije bio uspješan.

Štutgartsku Porše arenu i subotu, 25. februar, mnogi će ljubitelji plemenite vještine pamtiti i po velikom razočarenju publike u sudije, koji su nepravedno dodijelili pobjedu Rusu Aleksandru Povetkinu, braniocu naslova svjetskog prvaka u teškoj kategoriji u verziji WBA.

Drugi poraz

Hukić je u svom 36. nastupu u profesionalnom ringu doživio drugi poraz, koji ga, kako tvrdi u ekskluzivnom intervjuu za "Dnevni avaz", neće pokolebati.

- Naravno, Povetkin je bio dobar, ali on nije mogao da stoji na nogama kada je proglašen šampionom. Mislim da su mnogi koji su gledali borbu, vidjeli da sam ja pravi pobjednik - kaže nam Hukić u jučer vođenom telefonskom razgovoru.

Nakon ove borbe, ostalo je pitanje hoće li se Muamer nastaviti boriti u teškoj kategoriji ili će se vratiti u kruzer. "Dnevni avaz" je prvi medij u svijetu koji saznaje njegovu odluku.

- Iduće sedmice ću na konferenciji za medije objaviti odluku i najvjerovatnije je da ću se odlučiti za tešku kategoriju.

Znači, idete putem koji ste zacrtali, ka braći Kličko?

- Da. Obećavao sam to svojoj publici i to želim. U kruzeru sam sve ostvario, pokazao sam da sam nenadmašan i sada želim nove izazove, a to je osvojiti vrh vrhova.

Kako danas, pet dana nakon borbe, gledate na okršaj sa Povetkinom?

- Borio sam se muški i dokazao sam da sam bolji. Ali, bilo mi je i u toku meča jasno šta sudije smjeraju. Njegovo povijanje tijela i saginjanje glave je zabranjeno, ali ga nijednom nisu upozorili na to. Umjesto toga, mene su opomenuli. Nisam imao drugog izlaza kada mi se nalazio tačno glavom između nogu, kao da želi da vodi seks sa mnom. I ne samo da je moja publika bila razočarana odlukom sudija nego su i mnogi eksperti iz cijelog svijeta iznenađeni kako su mi ukrali pobjedu.

Zašto su sudije odlučile tako?

- Veliki je novac u pitanju. Povetkin je mnogo skup bokser, a Rusija stoji iza njega.

Revanš u aprilu

Hoćete li se ponovo susresti?

- Najvjerovatnije je da će mi se opet pružiti šansa da boksujem protiv njega, jer sam ga, jednostavno, razvalio.

Kada bi se mogao očekivati novi meč?

- Znači, ako se odreknem kruzer-kategorije, u kojoj sam nesumnjivo najbolji, i ako se odlučim za tešku, onda bih se trebao ponovo boriti već krajem aprila ili početkom maja.

Ko Vas ili šta može spriječiti u namjeri da postanete svjetski prvak u teškoj kategoriji?

- Osim dragog Boga, niko. Idem na braću Kličko.

Kličko laže da me nije gledao

Vladimir Kličko rekao je prije nekoliko dana u intervjuu za "Dnevni avaz" da nikada nije gledao Vaš meč. Komentar?

- To nije tačno. Njegov trener Emanuel Stjuart rekao mi je da oni prate moje mečeve.

Najbolja publika na svijetu

Izjavili ste da imate najbolju publiku na svijetu?

- To je tačno. Posebno je mnogo ljudi koji me bodre iz cijele bivše Jugoslavije. Dok se borim, čujem ih kako me bodre na našem jeziku, kako govore: "Udri ga Huka!" Volim te ljude i zahvalan sam im na podršci. I oni me motivišu na nove pobjede. Uradit ću sve da ih nikada ne iznevjerim.

Jest ću ćevape na Baščaršiji kao svjetski šampion

Kako, osim treninga, provodite vrijeme?

- Odmaram se u krugu porodice i prijatelja. Posjećujem ponekada naše diskoteke. Volim našu muziku. Posebno me oduševljavaju Merlin i Halid Bešlić.

Jeste li ikada bili u Sarajevu?

- Nisam, ali to mi je velika želja i nadam se da ću, ako Bog da, ovog ljeta jesti ćevape na Baščaršiji kao svjetski šampion.
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
aleksandra, bokser, huk, hukic, marko, muamer, povjetkina, protiv


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:24. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)