SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Religija islam, pravoslavlje i ostale vere...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 21-11-2007   #1
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default NAJSRETNIJA ZENA NA SVIJETU

" DOBRODOSLA



Dobrodosla-ti koja klanjas,postis,cestita,skrusena.



Dobrodosla-pokrivena,smjerna,skromna i odmjerena.



Dobrodosla-obrazovana,prosvijecena,samosvjesna,raz borita.



Dobrodosla-pouzdana,vjerna,iskrena,covjekoljubiva.



Dobrodosla-strpljiva,u nagradu uvjerena,pokajnica,sazaljiva.



Dobrodosla-ti koja spominjes,koja si zahvalna,samouvjerena.



Dobrodosla-sljedbenice Asije,Merjeme i Hatidze.



Dobrodosla-odgajateljice djece,uciteljice ljudi.



Dobrodosla-zeno vijednosti i ideala.



Dobrodosla-stovaoce svetog i zabranjenog."



Dr.Aid El-Karni
Rarica is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 21-11-2007   #2
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

DOBRODOSLA!!!
  Reply With Quote
Old 21-11-2007   #3
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

" Zlatne grane



Prva grana:Mnogo zena na svijetu je trazilo srecu na svakom mjestu i u svakom pravcu,ali nisu nasle put ka vjeri u Allaha.



Druga grana:Samo Allah moze podariti srecu:Nemoj je traziti kod drugog,jer je neces naci.



Treca grana:Bogati misle da je sreca u imetku.Vladari misle da je u vlasti,ali je sreca u pokornosti Allahu.



Cetvrta grana:Jedan poznati covjek je,kada je prihvatio islam,rekao:"Vec cetrdeset godina tragam za srecom,ali sam je nasao samo u vjerovanju u Allaha."



Peta grana:Kompletna i casna zena je ona koja donosi dobro i koja je bezazlena.Ona koristi drugima i pomaze im.



Sesta grana:Obrazovana,prosvijecena zena je ona koja cita knjigu Univerzuma;koja vidi redove Jedinosti i slova Moci.



Sedma grana:Kada zena uspostavi lijepu vezu sa Allahom,a zatim sa svojim suprugom i djecom,njena porodica ce zivjeti u sreci i blagostanju.



Osma grana:Ne vjerujmo zapadnoj civilizaciji,koja kaze da je usrecila zenu,kada i onako vidimo da joj je tamo zivot u opasnosti.



Deveta grana:Najveci dokaz da je vjera zeni dala sva prava jesu primjeri cestite Merjeme i Asije-iskrene vjernice,Faraonove zene.



Deseta grana:Zasto se zena ne upita zasto je Faraonaova zena odbila dvore i prestiz suprostavljajuci se odredbama jednog covjeka koji je bio tiranin?Zato sto je vjerovala u Allaha. "



Dr.Aid El-Karni
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 21-11-2007   #4
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Voljela bih da ovu temu posvetimo zeni...kao majci,sestri,supruzi...

Ocekujem da muski deo foruma ima puno da kaze na ovu temu.
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 21-11-2007   #5
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

Super ti je zamisao!

DOBRODOSLA!
__________________
'Ja sam neka druga vrsta,ja bih iskreno.U meni je srce ostalo.'
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 21-11-2007   #6
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ja bih pisao,al ne razumijem ti se ja u zene ......
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 21-11-2007   #7
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Ni meni nisu jasne ......



Nastavite vi, izvinite sto kvarimo temu ...
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 22-11-2007   #8
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

"Osmi unikat:Pretvori poraze u pobjede



"Duse nase,Allahu,na plecima nosimo

molimo za Tvoju nagradu i blizinu"

Dobar savjet:

Ne gubi nadu ako se spotaknes i padnes u siroku rupu-izaci ces iz nje cvrsca i jaca.A Allah je sa strpljivima.



Ne zalosti-ako te pogodi ostra strijela osobe koja ti je najdraza u srcu.Naci ce se neko ko ce ti izvaditi strijelu,zalijeciti ranu i vratiti ti zivot i osmijeh.



Ne oplakuj-rusevine,narocito ako su ih sismisi naselili i sjenke zaposjele.Tragaj za crvkutom vrapca koji veselim letom najavljuje novo jutro.



Ne gledaj-pozutjele listove iskrzanih slova i pokidanih redova.Uvjerit ces se da ti redovi nisu najljepse sto je napisano i da ti papiri nisu zadnje sto je sastavljeno.Moras razlikovati onoga ko tvoje redove u ocima drzi i onoga ko ih niz vjetar baca.Ti redovi nisu samo lijepe,prolazne rijeci.To su osjecaji srca koje dozivljava svako slovo,impuls covjekovog sna i njegova bol i zar...Nemoj biti kao caplja koja umire pjevjuci najljepsu pjesmu.Nista na ovom svijetu ne zasluzuje ni jednu kap tvoje krvi"



Dr.Aid El-Karni
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 22-11-2007   #9
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Ne kvarite temu,samo bujrum...ne bih ja rekla da ste bas toliki nepoznavaoci zenskog roda
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 22-11-2007   #10
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

"Zena je izasla iz rebra muskarca,

a ne iz nogu da bude gazena,

niti iz glave da bude nadmocna,

nego sa boka da bude jednaka,

ispod ruke da bude zasticena,

i blizu srca da bude voljena."
  Reply With Quote
Old 22-11-2007   #11
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

'Tvoja vjera je tvoje zlato,tvoj moral je tvoj ukras,a tvoje bogatstvo je u tvojim manirima.'
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 22-11-2007   #12
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by Rarica
Ne kvarite temu,samo bujrum...ne bih ja rekla da ste bas toliki nepoznavaoci zenskog roda


kako to zakljuci???....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 22-11-2007   #13
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Vidi ti po avataru.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 23-11-2007   #14
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

'Prestani zaliti zbog grijeha koje si ucinila,vec misli o dobrim djelima koje ce ih zamijeniti.'
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 23-11-2007   #15
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Kada je bio cunami,mislila sam da je Sudnji dan

Bila sam u posjeti prijateljici.Bilo nas je dvadesetak i lijepo smo se druzile.Kada je voda poplavila kucu,pomislili smo da je poplava u kuci i da se to samo nama desava.Popele smo se na stolice,ali tek tada je nivo vode poceo naglo da raste,pocele smo ozbiljo da shvatamo situaciju.Nekoliko nas je uspelo da se odrzi sest sati drzeci se za metalnu sipku.Samo tako smo uspjele da izbjegnemo gusenje.Voda je bila jako mutna i imala je okus benzina.Tada sam pomislila da je dosao Sudnji dan.Jedina utjeha u toj situaciji,bila mi je cinjenica da sam redovito obavljala namaz.Neke moje prijateljice su se zog toga zabrinule,moleci dragog Boga za oprost i obecavajuci da,ako prezive,nikada namaz nece izostaviti-prica Mira i dodaje da je strasno brinula za svoju porodicu,jer je shvatila da je voda potopila cijelo podrucje.

Kada je malo opao nivo vode,Mira je uprkos upozorenjima ostalih,krenula ka svojoj kuci.Isla je ulicom,a voda je dopirala skoro do grla.Srela je komsiju koji joj je rekao da je njena kuca potpuno unistena.Nije mu vjerovala.Dok se probijala kroz vodu,na krovu jedne visoke zgrade vidjela je nekoliko ljudi.Molila ih je za pomoc,ali su joj rekli da joj ne mogu pomoci,jer bi tako ugrozili svoje zivote.Tada je bila jako ogorcena.Noge su joj bile potpuno krvave,ali o tome nije uopste razmisljala.Samo se brinula o clanovima svoje porodice.Srecom,svi su prezivjeli.

Kada ju je brat vidio,nije je mogao prepoznati.Od kuce je otisla u bijelom,a vratila se u crnom,sva mokra i iscrpljena.

Mira tu skracuje pricu o zivotu nakon cunamija.Ostati bez igdje icega nije ni malo lahko,ali dragi Allah dz.s. brine o svojim robovima.Mira je dobila stipendiju za nastavak skolovanja na fakultetu.Htjela je da studira u Turskoj,ali posto je tamo zakonom zabranjeno skolovanje djevojaka u hidzabu,preporucili su joj Sarajevo.

-Kada sam saznala za studij u Sarajevu, rekla sam:Ne saljite me tamo,tamo je jos rat!Nisam znala da je ovdje prosao rat.Bilo mi je u pocetku tesko.Bosna mi se nije svidjela,ali se polako navikavam.

Mira,koja u sali kaze da su joj odmah rekli da ima srpsko ime,u Sarajevu je od oktobra.Prvi semestar na Medjunarodnom univerzitetu u Sarajevu rezervisan je za usavrsavanje engleskog jezika,nakon cega se studenti opredjeljuju za odredjeni studij.Voljela bi studirati neki tehnicki fakultet ili hemiju.

Pitamo je o narodu koji je ostao u Indoneziji posle cunamija.Kaze da su prilicno lijeni i da cekaju da im vlada sve obezbjedi.U Indoneziju su nakon cunamija dosle brojne medjunarodne organizacije,kojima pruzanje pomoci nastradalom stanovnistvu,sluzi kao paravan za odvracanje naroda od islama..U Indoneziji su jako strogi obicaji i svaka zena koja hoda ulicom bez hidzaba biva odvedena u policijsku stanicu gdje joj daju mahramu da se pokrije.Takvo stanej koriste stranci da odvrate muslimane od vjere i tradicije,pruzajuci im laznu slobodu.Ipak nadnaravna desavanja im to otezavaju,narocito prica jednog nemuslimana,koji je,kada je poceo cunami,vidio velikog covjeka u bijelom,kako visoko iznad sebe drzi dzamiju.Drugi ocevidci kazu da se nivo vode oko dzamije spustao na nekoliko centimetara,a da je prostor neposredno oko zidova dzamije bio potpuno suh,tako da su svi oni koji su nasli utociste u Bozijoj kuci,ostali spaseni.

Mira sa sjetom prica da je majka njene prijateljice poginula,kao i brojna rodbina od njenih vrsnjaka.Mira kaze da joj najvise nedostaju razgovori sa majkom i sestrom,kada joj je tesko."Ovdje skoro niko ne govori indonezanski i pocela sam da zaboravljam jezik,a na engleskom mi je tesko da opisem sta osjecam."

Ovim rijecima Mira je rasplakala sve prisutne koji su do tad pokusavali da suzbiju suze dok je govorila.....
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 04-07-2008   #16
hanna
Gost
 
Posts: n/a
Default

Allah Te Nagradio Za Ovakvu Temu...jedna Od Najboljih Na Forumu
  Reply With Quote
Old 05-07-2008   #17
tmusa
tmusa
Dobar
 
tmusa's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: SJENICA
Godine: 34
Posts: 990
Default

Rarice prica je dirljiva da bog sacuva...Ja ovakvih prica imam bas puno...Hvala ti za jos jednu vise...
__________________
Kod carobnog stapica nije bitna duzina vec MAGIJA

tmusa is offline   Reply With Quote
Old 05-07-2008   #18
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Interesantno!
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 06-07-2008   #19
sabina 2
Gost
 
Posts: n/a
Default

stvarno interesantno....i zanimljivo!!!
  Reply With Quote
Old 06-07-2008   #20
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Ovo je takva glupost da ne moze biti gora... Znaci 300 hiljada ostalih mrtvih, su bili nevernici??? Dajte ljudi...
Ljudi nemuslimani, dolaze da ih odgovore od toga... od cega, sto ih hapse zbog necega, sto ne nose zene...
Pa ja idem prvi u slobodu, ne treba mi taj zivot takav...
Boze sacuvaj... onda svi vernici sto zive kod nemuslimana, treba da odu da zive po ovoj prici kod muslimana... A otud bi se vratili brzi nego sto su otisli... garant...
Zao mi je, ali toliko mrtvih ljudi i svi obelezeni kroz ovu pricu kao nevernici, to mi ne ide u glavu!
Ja sam kad se desilo to, uplatio sa svojom porodicom 50 eura istog momenta... mozda je nekom znacilo, a nakupilo se tada mnogo mnogo para...
ja mozda nisam vernik, ali znam sta je ispravno a sta ne, znam sta je realno a sta ne... a isto tako znam da su svi pomagali iz citavog svijeta i parama i sredstvima prevoza, hrane, vode itd...
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
najsretnija, svijetu, zena


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Zena........ Unicknnamed Ovo i ono 141 13-05-2009 19:19
Da li je 8.Mart-Dan zena simbol ponizenja Unicknnamed Religija 0 03-02-2009 21:51
Pravo zena u Sjenici!! HaNi Ovo i ono 140 22-09-2006 13:51


All times are GMT +2. The time now is 19:38. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)