SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 1.00 average.
 
Old 29-01-2010   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default OTVARANJE RENOVIRANIH PROSTORIJA KUD JEDINSTVO SJENICA

Renoviranje prostorija Kulturno-umetničkog društva ''Jedinstvo'' je projekat ovog Društva, koji je, u partnerstvu sa Ustanovom kulture i uz finansijsku podršku PRO programa i Opštine Sjenica, uspešno realizovan tokom protekle godine. Time su stvoreni prostorni uslovi za početak obnove, pomalo zaboravljenih, bogatih i raznovrsnih kulturnih aktivnosti u Sjenici. Svečano otvaranje adaptiranog kulturno-stvaralačkog prostora u ovom gradu, odnosno ''Hrama kulture'', kako reče urednica i organizatorka programa Ustanove kulture u Sjenici, Indira Tandirović, organizovano je prošlog petka. Pored članova KUD-a, svečanosti su prisustvovali, donatori iz PRO programa i predstavnici lokalne vlasti.
Odlomkom iz Nušićeve komedije i stihovima Muhameda Abdagića, svečanost je otvorio doajen sjeničkog glumišta, Edo Mašović. Svojim performansom, on je podsetio prisutne na bogatu pozorišnu tradiciju Sjenice, na neka bolja vremena i potrebu da se to nastavi zarad budućih pokolenja. Potom su uručene zahvalnice, svima onima koji su doprineli uspešnoj realizaciji projekta, a Sjenički tamburaši su se potrudili da ova svečanost sa značajnim povodom, koji najavljuje bolje dane u kulturi Sjenice, potraje do kasno u noć.
U izjavi za medije, odlazeći predsednik KUD-a ''Jedinstvo'', Šeki Crvčanin je te večeri izrazio zadovoljstvo što su, za vreme njegovog predsedničkog mandata, obezbeđeni prostorni uslovi, koji omogućavaju obnovu kulturnih aktivnosti. ''Drago mi je da sam zaključio ovako, da sam uspeo da napravim nešto u ovom gradu. Nadam se da će u adaptiranom prostoru, i uz novo rukovodstvo, oživeti i druge sekcije, naročito dramska, koja je decenijama unazad, bila nosilac kulture u Sjenici.'' Slična očekivanja, kada je reč o oživljavanju kulturnih aktivnosti, izrazio je sutradan, nakon održane Skupštine KUD-a ''Jedinstvo, novoizabrani predsednik Fiko Zeković.
''Kada sam, prije šest godina, na kratko obavljao ovu funkciju, tada nije bilo nikakvih uslova jer, tadašnja vladajuća struktura u ovoj opštini, nije baš imala sluha za kulturne aktivnosti. Posledice toga su očigledne. Sada su okolnosti drugačije. Sada aktuelna vlast od nas traži da aktiviramo kulturne događaje i aktivnosti. Upravo zbog takve podrške lokalne zajednice, prihvatio sam da ponovo budem na vrhu piramide. Inače, ovo je samo jedan prelazni period u kojem, mi stariji, treba da stvorimo uslove za neke nove, mlade ljude, koji će nastaviti da učestvuju a potom i organizuju kulturne aktivnosti u ovom gradu'', izjavio je Zeković, poželevši Sjeničanima da već tokom ove godine odgledaju i prvu filmsku projekciju, ali i pozorišnu predstavu u renoviranoj, višenamenskoj bioskopskoj sali, koja godinama nije u funkciji. Jer, tradicionalno, KUD ''Jedinstvo'' je bilo mesto za stvaranje, a bioskopska sala mesto za prikazivanje raznovrsnih kulturnih sadržaja u Sjenici, koji bi u narednom periodu trebalo ponovo da zažive.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 29-01-2010   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

fino bese uredjena ona prostorija...
opet dok nemaju salu za izvodjenje predstava sve im je dzaba...
videcemo,imam osecaj da se mnogo dobrih stvari uradilo u poslednje vrijeme,mozd ai ta sala stane na noge uskoro...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
jedinstvo, kud, otvaranje, prostorija, renoviranih, sjenica


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:26. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)