SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Sandzaka naleteli ste na zanimljivu vijest a vezana je za sandžak, onda joj posvetite novu temu

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
 
Old 30-09-2007   #1
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default VIJESTI iz SANDŽAKA

"TRAKTORSKA MAFIJA"

Telohranitelj Sulejmana Ugljanina Sead Doličanin sumnjiči se da je pokrivao grupu koja je krala traktore u okolini Novog Pazara i dovozila ih na njegovo imanje



BEOGRAD - Novopazarska policija uhapsila je juče pet osoba zbog sumnje da su na području opštine Raška ukrali dva traktora, koja su zatim dovezli u Novi Pazar. Kako Kurir saznaje, među uhapšenima je i telohranitelj predsednika opštine Novi Pazar Sulejmana Ugljanina i šef obezbeđenja novopazarske opštine Sead Doličanin (33) zvani Cigo.

Doličanina policija sumnjiči da je bio vođa "traktorske mafije", a osim njega, na području ove opštine iza brave su i Rasim Šaljić (19) i Enis Džigal (22) iz Sjenice, kao i Miloš Račić (35) i Dragan Trifunović (22) iz Raške.



Četvorka iz Sjenice i Raške sumnjiči se da je 10. i 26. septembra ove godine na Pešterskoj visoravni ukrala dva traktora, koje je zatim odvezla na Doličaninovo imanje u Bukrešu kod Novog Pazara. Kako saznajemo, oni su u policiji priznali krađu, ali su tvrdili da su to uradili po nalogu Doličanina, koji im je za to platio - dvojici po 50, a dvojici po 500 evra.



Međutim, Doličanin, koga policija zvanično sumnjiči da nije prijavio ove lopove, negirao je svoju umešanost u poslove "traktorske mafije". On je tvrdio da su mu uhapšeni dugovali novac i da su mu na ovaj način vratili dug. Policija je na njegovom imanju pronašla i nekoliko automobila, za koje su provere u toku. Svoj petorici određen je policijski pritvor.
  Reply With Quote
Sponsored Links

Old 30-09-2007   #2
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Čestitam na ažurnosti i osvežavanju sajta sa tvojim prilozima,36310!

Aferim,stvarno!





Ja sam dodao da vijesti budu sa teritorije Sandžaka,pa,ko ima informacija vezanih za Sandžak,bujrum,postaviote ovde!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 30-09-2007   #3
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default

PRO 2



Novi Pazar, Sjenica, Nova Varoš, Prijepolje - Sredstva koja će biti iskorišćena za razvoj opština jugozapadne Srbije u okviru programa PRO premašiće deset miliona evra, saopštili su predstavnici Evropske unije, Švajcarske i Programa za razvoj Ujedinjenih nacija (UNDP) tokom trodnevne posete regionu.



U prvoj fazi programom su bile obuhvaćene opštine Novi Pazar, Sjenica, Nova Varoš, Prijepolje, Priboj i Tutin, dok će PRO 2 biti namenjen i opštinama Raška i Ivanjica.



- Partnerstvo je osnovni aspekt PRO, a razvoj regiona može biti pokrenut jedino uz saradnju opština, stranaka, građana, predstavnika vlade i civilnog društva - reči su koje je Žozep Ljoveras, šef delegacije Evropske komisije u Srbiji, izgovorio više puta boraveći u protekla tri dana u Novom Pazaru, Sjenici, Novoj Varoši, Prijepolju.



Cilj posete Ljoverasa, ambasadora Švajcarske Vilhelma Mejera i drugih međunarodnih zvaničnika opštinama u Sandžaku bio je upoznavanje sa rezultatima prve faze projekta čija je realizacija počela pre godinu dana.



U Novom Pazaru je zahvaljujući sredstvima EU i Švajcarske rekonstruisan Dom kulture, zamenjeni prozori na dve srednje škole i nabavljena oprema za biblioteku "Dositej Obradović".



U prvoj fazi programa u Novom Pazaru, Skupština opštine učestvovala je sa 20 odsto sredstava, dok je za PRO 2 najavljeno veće učešće lokalne samouprave.



- Za razliku od prve faze programa u kojoj je novac bio usmeren za pojedinačne projekte opština, akcenat druge faze je na međuopštinskoj saradnji. Sredstva za razvoj biće ponuđena kumulativno, odnosno opštine će se takmičiti kako bi ostvarile projekte za koje su zainteresovane - kazao je za Sandžak Danas Dobrivoje Stančić, koordinator projekta za opštine Prijepolje, Priboj, Nova Varoš i Sjenica.



U Prijepolju će, prema njegovim rečima, do kraja naredne nedelje biti postavljen sistem javne rasvete u naselju Kolovrat, a programom je u ovom gradu obuhvaćena i rekonstrukcija glavne ulice u naselju Zalug, te postavljanje saobraćajne signalizacije u Ulici Sandžačkih brigada.



Za projekte u Prijepolju izdvojeno je oko 370.000 evra, a učešće Skupštine opštine bilo je oko 25 odsto. U Priboju je u prvoj fazi PRO rekonstruisan viseći most preko Lima i nadograđena novopribojska ambulanta odeljenjem za pedijatriju, dok je u Novoj Varoši predviđena izgradnja toplovoda, nabavka kotla i otvaranje opštinskog uslužnog centra vrednog 110.000 evra.



Opštinski uslužni centar u sredu je otvoren i u Sjenici. Ranije je osvetljena sportska hala, nabavljeni kontejneri za gradsko komunalno preduzeće, a planirano je da u selu Dolići na Pešteru bude izgrađena osnovna škola, za šta će biti izdvojeno 80.000 evra.



Na proleće bi u Sjenici trebalo da počne rekonstrukcija gradskog parka.



Brigu da bi realizaciju projekata iz programa PRO neadekvatnim trošenjem sredstava mogli da dovedu u pitanje lokalni "virtuozi za manipulacije", na konferenciji za novinare u Sjenici pokušao je da otkloni Kristos Gofas, v.d. šefa Operativnog centra Evropske agencije za rekonstrukciju u Srbiji (EAR).



- Za sve projekte EU i EAR u Srbiji imamo mehanizam nadgledanja za adekvatno trošenje novca. Imamo razloga da verujemo da se novac koristi onako kako bi trebalo - kazao je Gofas, a slično objašnjenje dala je i Rini Riza, zamenik stalnog predstavnika UNDP u Srbiji u ime svoje organizacije.



- Prepreka za razvoj opštine Prijepolje je to što sadašnjim zakonima lokalne samouprave u Srbiji nemaju svoju imovinu.



To takođe sprečava priliv stranih investicija. Nadamo se da će Skupština Srbije uskoro da donese zakone kojim bi omogućila vraćanje imovine opštinama, izjavio je Nedžad Turković, predsednik opštine Prijepolje na jučerašnjoj konferenciji za novinare održanoj povodom posete evropskih diplomata ovom gradu.



Švajcarski ambasador Vilhem Mejer kazao je juče u Prijepolju da je za razvoj opština bitno primenjivati i princip samopomoći. "Često lokalne samouprave neki problem mogu i same da reše, kao što je naprimer, zamena prozora na školama", primetio je ambasador Mejer.
__________________
www.sandzak-sport.com
ado is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2007   #4
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by halilce
Čestitam na ažurnosti i osvežavanju sajta...


Hvala Halilce.

Sve ove novootvorene teme su uobicajene na mnogim sajtovima pa rekoh sto da ne i na ovom nashem...

Slazem se sa ovim dodatkom "iz Sandzaka"...

Opet da naglasim da su svi forumashi pozvani da ucestvuju u realizaciji ove teme.Selam-Pozdrav
  Reply With Quote
Old 01-10-2007   #5
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default

Bivši policajac i pripadnik obezbjeđanja SDP-a optužen za otmicu djeteta





U Okružnom sudu u Novom Pazaru u utorak će početi suđenje optuženim za otmicu maloljetnog E.M., potvrdio je za Rtv predsjedavajući sudskog vijeća Siniša Petrović.Prema navodima optužnice zbog toga što su krajem marta ove godine na putu od kuće do škole, u novopazarskom naselju Mur oteli učenika trećeg razreda osnovne škole optuženi su Muhamed Šabanović zvani Metko, Demir Pepić, Aldin Ademović zvani Aki i Rejhan Brničanin zvani Reki.Kao organizator organizovane grupe koja je namjeravala da od oca otetog djeteta iznudi novac optužnica tereti Muhameda Šabanovića koji je bivši pripadnik policije i obezbjeđenja Sandžačke demokratske partije.
ado is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2007   #6
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default Zukorlić: Bojkot robe koja nije po halalu

Predsednik Mešihata Islamske zajednice u Srbiji Muamer Zukorlić rekao je da su se otvaranjem Agencije za sertifikaciju "halal kvaliteta" u Novom Pazaru, stekli uslovi da Islamska zajednica "jasno kaže vernicima koje proizvode mogu da koriste, a koje ne".



"Mi ćemo vernike u džamijama ubuduće pozivati na bojkot prehrambene i druge robe koja nije proizvedena u skladu sa Islamskim principima i promovisati robu koja ima halal sertifikat", kazao je Zukorlić.
  Reply With Quote
Old 01-10-2007   #7
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Jes pomenuti gospodin ce izdavati sertifikate i onda ce on imati posebne povoljnosti za dalju preprodaju istih proizvodi, e sva sreca pa ga niko ne slusa...

a u Ljigu u kafani dva brata sedeli smo sto do stola,a za trecem stolu jelo se svinjsko meso i pio alkohol,u toj istoj kafani je i on jeo,(sve je bilo sa sertifikatom)i sad da me on poziva na bojkot,,,uhh.....kad mi neko njega pomene ...........
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2007   #8
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce
...a u Ljigu u kafani dva brata sedeli smo sto do stola,a za trecem stolu jelo se svinjsko meso i pio alkohol,u toj istoj kafani je i on jeo,(sve je bilo sa sertifikatom)i sad da me on poziva na bojkot,,,uhh.....kad mi neko njega pomene ...........


Hahahaaa,ada Resko ne kidaj se oko toga!

Pa mozda je pecenje bilo jagnjece a pivo bezalkoholno...
  Reply With Quote
Old 02-10-2007   #9
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Quote:
"TRAKTORSKA MAFIJA"
E,stvarno svacega ima!
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2007   #10
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

I meni je ova"traktorska mafija"zanimljiva,treba ukrasti traktor,ipak je to umece!
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2007   #11
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

MASALAH



Novopazarac hadžija Meho Džankovic (71) od novca zaradjenog trgovinom cilimima izgradio najvecu džamiju u Sandžaku i Srbiji



NOVI PAZAR - Hadžija Meho Džankovic (71), Novopazarac, dao je za poslednje cetiri godine "nebrojeno blago" i u novopazarskom naselju Paralovo podigao najvecu džamiju u Sandžaku, u Srbiji! U hadži Mehovu džamiju može da stane više od 1.200 ljudi, ukupna površina je 2.000 kvadrata, visina minareta je 50 metara, ima 20 kupola što je retkost u Sandžaku, 19 manjih, a glavna kupola koja je na 25 metara visine površine je 320 metara kvadratnih, džamijski deo objekta ima ukupno 96 prozora...



Osim dela za verske obrede, deo džamije odvojen je i za obrazovne potrebe Islamske zajednice u Novom Pazaru, a sem veronauke, deca iz naselja ucice u tom prostoru i informatiku, lepo pisanje, radice na racunarima. Sem novca za gradnju džamije, hadži Meho uvakufio je (poklonio) Islamskoj zajednici i plac od 14 ari na kome je džamija podignuta. Bogomolja u Paralovu izgradjena je u turskom stilu, a projekat je uradio Džemail Suljevic iz Sjenice.



- Želja je hadžije Meha bila da se podigne ovako veliki objekat. Ovo je vecno delo jer i posle smrti svima koji daju teku sevapi (dobra dela). Ovo je neprolazna investicija koja traje i trajace i dok je covek živ i kad umre... Sam hadžija nije hteo da kaže koliko ga je gradnja ove džamije koštala, rekao nam je "neka to samo Bog zna, necu da skrnavim moje dobro delo, Bog nek zna, a narod ne mora - kaže o Mehovovom poduhvatu efendija Mirsad Becirovic, glavni imam Medžlisa Islamske zajednice u Novom Pazaru.



Džamija u Paralovu je na ivici Mehovog prostranog imanja u naselju u kome živi 7.000 - 8.000 ljudi. Sam Meho kaže da je dugo vremena u sebi nosio želju da podigne džamiju i da se, od kako je gradnja pocela, jedino plašio da nece doživeti da vidi završenu džamiju.



- Molio sam Alaha samo da mi da veka da ovo završim. Sad, samo on zna koliko cu još poživeti i uživati u ovome što smo uradili - kaže Meho.Džamiju je, dodaje, napravio uglavnom trgujuci cilimima.



- Punih 27 godina svake hefte (nedelje) putovao sam ka Hrvatskoj gde sam prodavao cilime. Prvo sam ovde kupovao pa sam ih prodavao gore, a kad je krenuo posao, otvorio sam i cilimaru... Kad je poceo rat u Hrvatskoj imao sam gore kod ljudi 200.000 maraka za robu koju sam dao na veresiju. Taj novac ostao je gore, a tek kad su se prilike smirile mogao sam da ga podignem... " nastavlja Meho.

Koliko je novca dao za podizanje ogromnog objekta nece da kaže, jedino veli:

- Kad su radovi poceli, sa sinovima sam za pocetak prikupio 35.000 evra... Posle sam podigao iz banke 50.000 evra, kasnije još 50.000 evra i dao za džamiju... Samo za pokrivanje kupola kupio sam 3.500 kila bakarnog lima... - priča Meho, priznajuci i da se zadužio desetak hiljada evra, samo da bi što pre završio poslove...



- Muftija je nekoliko puta, kada je nestajalo novca predlagao da stanemo, da sačekamo malo, ja nisam pristao, bojao sam se da ne umrem, a da džamija ostane nezavršena " kaže.

Pre desetak dana, kada je džamija u Paralovu svecano otvorena, Meho Džankovic dobio je od muftije Muamera Zukorlica, predsednika Mešihata Islamske zajednice u Srbiji "vakufnamu", neku vrstu priznanja, dokaza za dobro delo koje je ucinio, koja je i znak da je Meho džamiju predao Islamskoj zajednici na korišcenje.







VELJA OBECAO ASFALT



Veliku džamiju u Paralovu nedavno je obišao i ministar infrastrukture u vladi Srbije Velimir Ilic.

- Kad je došao pred džamiju, pita ko je dobrotvor, ja se javim, on mi stavi ruku na rame - kaže - svaka ti cast. Kad je video da ulica koja vodi do džamije nije asfaltirana, zovnu Sulju Ugljanina koji je stajao malo dalje - kaže - da se ovo asfaltira. To je bilo pre oko mesec i po dana, sad cekamo da Velja i Ugljanin ispune obecanje - kaže Meho.



01.10.2007 Novi Pazar
  Reply With Quote
Old 02-10-2007   #12
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default

Semir Osmanagić u Sandžaku





S informacijama o "najvećem piramidalnom kompleksu" na svijetu, Bosanskoj dolini piramida, tokom vikenda su upoznati i stanovnici Sandžaka. Osnivač fondacije Semir Osmanagić predočio je do sada ostvarene rezultate istraživanja te potvrdu postojanja piramida koja je došla od egipatsih eksperata. Interesantno je da je određeni broj stanovnika Tutina, Novog Pazara i okolnih mjesta već posjetio Visoko i Bosansku dolinu piramida. Prezentacija u Tutinu je tako protekla u dijalogu i konstruktivnim pitanjima prisutnih o različitim aspektima istraživanja. Prilikom posjete Sandžaku osnivač fondacije susreo se i s predsjednikom Opštine Sjenica s kojim je razgovarano o saradnji Opštine i Fondacije. Promotivni video materijali Fondacije koji prikazuju proces arheoloških istraživanja i međunarodne verifikacije projekta bit će prikazani i na regionalnoj novopazarskoj televiziji, lokalnoj televiziji Tutin te drugim TV stanicama (Prijepolje, Čačak, Rožaje i dr.) Televizija Tutin je snimila kompletnu prezentaciju a zatim je urađen i jednosatni intervju. Stanovnici Sandžaka su na ovaj način dobili potpune informacije o istraživanjima u Bosanskoj dolini piramida.
ado is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2007   #13
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Pronađeni ostaci mekteba iz 16. stoljeća



...Stručni tim Muzeja Sarajeva otkrio je ostatke mekteba iz 16. stoljeća na arheološkom lokalitetu Kalin hadži Alijine džamije u centru Sarajeva, čime je ostvario cilj ove faze radova, izjavio je danas arheolog Muzeja Sarajeva ADNAN MUFTAREVIC(nas Cupo).



Radovi traju već devet dana, a završit će se sutra. Od dosadašnjih rezultata Muftarević ističe da su pronađeni ostaci sanitarnih prostorija, zidana peć, nalaz bojanog maltera, mnogo keramike iz raznih perioda i ostaci iz kasnijih perioda, uključujući cigle čuvenog proizvođača iz austrougarskog perioda Augusta Brauna.



Također je pronađeno mnogo ljudskih kostiju razbacanih po lokalitetu, što je još jedan dokaz da je džamija srušena 1947. godine na neciviliziran način, kazao je Muftarević.



Radove na arheološkom lokalitetu Kalin hadži Alijine džamije finansirao je Kantonalni zavod za zaštitu kulturno-historijskog naslijeđa Sarajevo.



Džamija Kalin hadži Alije, sagrađena 1535. godine, imala je kamenu munaru, krov od šindre i ćeremide, te u drvetu izrezbaren enterijer. Prvi put je stradala u požaru prilikom pohoda Eugena Savojskog 1697., ali je ubrzo nakon toga popravljena. Srušena je 1947. godine radi izgradnje vojnih stambenih objekata.



Sarajevo.com
  Reply With Quote
Old 05-10-2007   #14
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Povodom pokusaja osnivanja paralene Islamske zajednice u Sandzaku, Zajednica sandžačke dijaspore izdaje sljedece





SAOPŠTENJE ZA JAVNOST





Zajednica sandžačke dijaspore najoštrije osudjuje pokušaj stvaranja paralelnih organa Islamske zajednice. Sastanak nekoliko imama i funkcionera Islamske zajednice na kojem je navodno obnovljen rad Mešihata IZ Sandžaka i zatražena ostavka glavnog muftije Muamer ef. Zukorlića je zapravo udar na Islamsku zajednicu i na sve muslimane Sandžaka.





Takav sastanak je potpuno nelegalan i ignoriše postojanje kompletne strukture Islamske zajednice. Zajedica sandžačke dijaspore je ogorčena zbog neodgovornog ponašanja pojedinaca koji su ovim svojim potezom načinili ogromnu štetu muslimanima Sandžaka. Smatramo da se o svim pitanjima koja se tiču Islamske zajednice treba razgovarati unutar te institucije a ne na nelegalno zakazanim skupovima koji se održavaju po hotelima.







Smatramo i da su Ministarstvo vjera Republike Srbije kao i sama Vlada direktno odgovorni za ovakvo stanje u Sandžaku. Da su htjeli, pokusaje osnivanja paralelnih organa Islamske zajednice a što im je bila zakonska obaveza su mogli spriječiti na vrijeme. Svojim neprincipijelnim držanjem su pokazali da je, barem kada su muslimani u pitanu, Zakon o vjerskim zajednicama samo mrtvo slovo na papiru.







Apelujemo na sve Bošnjake da budu oprezni i da se ne okreću jedni protiv drugih. Pogotovu se tako nešto od muslimana očekuje u mjesecu Ramazanu. A na sve Bošnjake iz dijaspore apelujemo da sa svoje strane daju doprinos smirivanju i prevazilaženju nastale situacije.







Informativna služba ZSD

Frankfurt a.M. 05.10.2007
  Reply With Quote
Old 05-10-2007   #15
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Rijaset u Bosni priznaje samo Zukorlića



SARAJEVO/ NOVI PAZAR- Osnivanje još jedog Mešihata Islamske zajednice Sandžaka i smena predsednika tog mešihata Muamera Zukorlića su neregularni, ocenio je šef versko-prosvetne službe Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini Muharem Omerdić. "Reč je o procesu u koji se umešala politika. Nema govora da će proći igre koje sprovode neke struje i političari. Islamska zajednica BiH ne prihvata osnivanje još jednog Mešihata u Sandžaku", izjavio je danas Omerdić radiju Sto plus. On je naveo da se u Sandžaku "pokušava izvršiti politički i svaki drugi pritisak na verske dužnosnike". On je dodao da je Rijaset IZ BiH u kontaktu sa Mešihatom u Sandžaku, i naveo da će se "ta situacija uskoro razrešiti". Rijaset Islamske zajednice BiH poručio je da ne priznaje novoizabrane organe, kao i njihove predstavnike. Rijaset u Sarajevu je u vreme bivše SFRJ bio najviši organ upravljanja Islamske zajednice te države.
  Reply With Quote
Old 05-10-2007   #16
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default

ado is offline   Reply With Quote
Old 06-10-2007   #17
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default dnevni avaz

...
ado is offline   Reply With Quote
Old 06-10-2007   #18
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default dnevni avaz

nastavak
ado is offline   Reply With Quote
Old 07-10-2007   #19
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Muamer Zukorlić uputio je danas pismo ministru unutrašnjih poslova Srbije Draganu Jočiću i izrazio ogorčenje zbog toga što je policija u subotu, u centralnoj džamiji u Sjenici, tukla imame iz visoke delegacije Islamske zajednice.



'Od Vlade i od Vas očekujem da se istragom utvrdi da li je u pitanju umešanost Odeljenja unutrašnjih poslova u Sjenici ili su u pitanju viši policijski, bezbednosni ili politički krugovi. Takođe, očekujemo najoštrije kažnjavanje odgovornih za ovaj gnusni čin', poručio je Zukorlić u pismu ministru policije.



'Podsećamo da su, po Zakonu o crkvama i verskim zajednicama, policija, kao i drugi državni organi, obavezni da zaštite funkcionisanje legalnih i legitimnih organa Islamske zajednice i da su svetost verskih objekata i integritet velikodostojnika nepovredivi', naglasio je Zukorlić.





Tri narodna poslanika Sandžačke demokratske partije neće učestvovati u radu Skupštine Srbije sve dok policija ne kazni policajce koji su u centralnoj džamiji u Sjenici, u subotu veče, tukli službenike Islamske zajednice u Srbiji, saopšteno je iz stranke Rasima Ljajića.





'Mi tražimo od vrha MUP-a da ispita ove okolnosti i da kazni odgovorne. Mi ne verejemo u policijsku objektivnost generala Mladena Kuribaka koji dolazi u Novi Pazar prilikom svake incidentne situacije i koji je u dobrim odnosima sa političkom grupacijom Sulejmana Ugljanina', saopštila je Informativna služba stranke Rasima Ljajića.





Ministar vera Radomir Naumov rekao je juče da je organizacija islamske zajednice Srbije unutrašnje pitanje te zajednice i da se država u to neće mešati, ali je apelovao na iznalaženje kompromisa koji bi bio prihvatljiv za obe strane.
  Reply With Quote
Old 07-10-2007   #20
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Sto se Rasim mjesa, pa zukorlica ne podrzava nijedna politicka stranka,nista mi sad nije jasno???nije policija nikog tukla samo izvela napolje, i mislim da su samo izveli obezbedjenje tih hodza .....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
sandzaka, vijesti


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Vijesti iz Srbije Tahirovce Vijesti iz Srbije 160 15-11-2009 20:27
VIJESTI IZ SVIJETA 36310 Vijesti iz ostatka svijeta 317 10-10-2009 00:51
BOŠNJACI SANDŽAKA-MANJINA ILI KONSTITUTIVNI NAROD suada Ovo i ono 14 23-01-2007 16:31


All times are GMT +2. The time now is 21:17. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)