SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Sandzaka naleteli ste na zanimljivu vijest a vezana je za sandžak, onda joj posvetite novu temu

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 25-09-2009   #1
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default Djerlek osniva novu stranku

Bivši gradonačelnik Novog Pazara Mirsad Đerlek obelodanio je danas da osniva novu političku partiju manjina u Sandžaku, čiji će glavni cilj biti stabilizacija i ekonomski prosperitet te regije.

Đerlek je rekao da će glavni akteri nove stranke biti narod, da će potpisi početi da se prikupljaju već od sutra i da veruje da će taj posao biti obavljen za dva dana.
"Novom političkom opcijom pokušaćemo da relaksiramo koliko je moguće političke tenzije koje su do sada stvarane na politčkoj sceni Novog Pazara i Sandžaka, kao i da smanjimo polarizaciju koju su proizvele dve političke opcije", rekao je Đerlek, aludirajući na Sandžačku demokratsku partiju čiji je donedavni lider bio Rasim Ljajić i Stranku demokratske akcije Sulejmana Ugljanina.
On tvrdi da će ekonomski razvoj i stvaranje atmosfere za bolji život svih građana tog multietničkog područja, kao i njegova stabilnost biti osnovni ciljevi programa buduće stranke.
"Mi ćemo se, kao građani Srbije, zalagati da ovaj region postane stabilno područje i da se o njemu ne govori kao o mogućem potencijalnom žarištu jer ono to objektivno nije", rekao je Đerlek.
Bivši gradonačelnik kaže da ime stranke još nije definisano, kao i da će o tome odlučiti zajedno sa građanima koji ga podržavaju. On dodaje da ne želi da bude lider nego "čovek iz naroda", koji će biti član nove političke opcije u kojoj će narod imati aktivno učešće i najvažniju ulogu.
Đerlek je objasnio da su ga na osnivanje nove stranke opredelila dva razloga. Prvi je, kako je rekao, želja da nastavi da se bavi politikom i narod koji ga je podržao nakon što je smenjen sa mesta gradonačelnika Novog Pazara, a drugi je to što je ministar Ljajić, koga kaže da veoma ceni i kao čoveka i kao političara, odlučio da formira novu političku opciju na nivou države.
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 25-09-2009   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

od mene sve cestitke i podrska...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009   #3
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
od mene sve cestitke i podrska...
I od mene vala!
Ma imam neki pozitivan predosecaj u vezi osnivanja ove stranke....
  Reply With Quote
Old 25-09-2009   #4
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

nikad bolje vreme za trecu opciju...
oni zavadjeni i iskompromitovani...
rasim se otisnuo na put koji ko zna gde vodi,sandzaku i bosnjacima konacno treba sveza i mlada snaga koja hoce da nesto uradi,a mislim da Djerlek hoce i moze...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 26-09-2009   #5
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
nikad bolje vreme za trecu opciju...
oni zavadjeni i iskompromitovani...


A narod i dalje tvrdoglav, tuhav pa i dalje tjera neku svoju tafru. Mozda je ovo sansa da malo dodje sebi pa da se ta savjest promjeni.
Ova stranka nece biti toliko velika poput sda, sdp ali nece nositi i epitet IZDAJNICKA
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 26-09-2009   #6
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Daj bože da uspe,ali sam pesimista....
Možda bude samo delovao na teritoriji Pazara,a to je nedovoljno!
Pristalica u Sjenici i Tutinu,daj bože za opštinski odbor!
Povukla ga je želja da nastavi da se bavi politikom...
Tja....

Ps.sve doktori osnivaju stranke,liječiće nas travari...
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 26-09-2009   #7
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

e jaka ce to bit stranka ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
djerlek, novu, osniva, stranku


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:05. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)