SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 11-12-2008   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Post Posebne Potrebe Su I Posebne Vrednosti

ČLANOVI UDRUŽENJA INVALIDA ''DILAVNI'', PRVI PUT PROSLAVILI SVOJ PRAZNIK



Udruženje invalida ''Dilavni'' u Sjenici, osnovano je 2005.godine. Ove godine, prvi put od osnivanja, svečanim ručkom u grilu ''Tarik'', članovi ovog udruženja su proslavili svoj praznik, Dan ivalida. Uz pomoć PRO programa i opštine Sjenica, ove godine realizovan je i njihov prvi projekat ''Sjenica – grad bez barijera'', i od tada se, kažu, njihov status u ovoj opštini polako popravlja. Međutim, još uvek ima i onih koji invalidnast doživljavaju kao nešto što treba skrivati i čega se treba stideti.

''Zahvalni smo lokalnoj samoupravi, koja nam je obezbedila sredstva da ove godine, prvi put proslavimo naš praznik. Posebno se zahvaljujemo i direktoru Centra za socijalni rad, Novaku Dumiću, koji nas redovno posećuje. Ono što predstavlja problem, jeste da imamo par potencijalnih članova, koji bi želeli da se učlane u naše udruženje, ali im njihove porodice to ne dozvoljavaju. Ne znam zašto neki pojedinci naše udruženje shvataju kao nešto sramno. Mi smo dokazali da smo ozbiljna organizacija, da smo aktivni, da umemo da radimo i da se družimo. Porodice naših stalnih članova su ponosne na nas. Mi želimo da znamo koliko invalida ima u našoj opštini, i mi želimo da im pomognemo'', kaže za naš sajt, potpredsednica Udruženja invalida ''Dilavni'', Sanija Halilović.

Invalidi su ljudi sa posebnim potrebama ali i sa posebnim vrednostima, i ne treba da se stide svojih posebnosti. Njima je potrebna, prvenstveno podrška porodice, da bi udruženi pokazali svoje posebne vrednosti, i dokazali da su jednako važni i ravnopravni članovi svake društvene zajednice. Fatima Bidžević svojoj ćerki Saneli u tome mnogo pomaže. Iako nije invalid, Fatima je, zbog svoje posebne ćerke, član udruženja i proslavlja Dan ivalida. ''Ja imam petoro djece, a Sanela je za mene posebna. Ona je važan član moje porodice i ja se njome ponosim. Ja želim da joj pomognem da se uključi u društvo, da ima svoje ja, da se druži i što kvalitetnije živi svoj život. Poručejem svim roditeljima, koji imaju posebnu djecu, da budu uz njih i da im na sličan način pruže podršku''.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...


Last edited by iSelektor; 05-04-2015 at 19:43..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 18-12-2008   #2
sabina
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 279
Default

lijepo je videti i cuti da i nasi sugradjani sa posebnim potrebama pocinju da dobijaju bolje i lakse uslove za zivot. bilo je i vrijema da se i oni cuju i vide i da shvatimo da im treba olaksati pristup svim sferama zivota. ono sto ja smatram da ce biti najveci izazov za organizaciju "DILAVNI" jeste kako promijeniti nacin razmisljanja kod nasih ljudi, po kojem su ljudi sa posebnim potrebama gradjani drugog reda, koje treba sakrivati od ociju javnosti. zalosno, ali istinito. nadam se da ce uspeti. to im od srca zelim.
sabina is offline   Reply With Quote
Old 18-12-2008   #3
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Lijepo je videti i to da neko komentarise i neku pozitivnu vijest...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 18-12-2008   #4
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Nivo razvijenosti svijesti kod jednog naroda meri se najprije na osnovu njegovog odnosa prema invalidima. Sad se postavlja,kakav smo mi to narod?
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2008   #5
MajkaMaca
Registrovan
Domaćin
 
MajkaMaca's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Godine: 64
Posts: 3,894
Default

Najpre bih uputila cestitke povodom godisnjice postojanja organizaciji " Dilavni",i pozelela im uspeh u daljem radu,a posebne cestitke onim invalidima koji su hrabro i ponosno clanovi ove organizacije,koji su pristupom u clanstvo pokazali da su vredni postovanja i da nisu samo clanovi jedne organizacije, nego i da su sastavni deo jedne (nase)zajednice.
Sigurna sam da se ni ne zna tacan broj invalida u nasoj Opstini,bas zbog toga sto familije invalida,"svog" invalida izbegavaju javno prikazati,i izbegavaju svaku pomoc sa strane zbog "obraza".-Cijeg?-naravno familije!Steta je i zalosno je ,da ima invalida koji zbog toga nisu imali i nemaju kontakt sa spoljasnjoscu.Nazalost, mnogi to nece nikad shvatiti,da ti ljudi INVALIDI cine nasu zajednicu,i da imaju pravo na zivot i radosti zivota kao i svi ostali "zdravi"ljudi...
Treba dati sve pohvale predsednistvu organizacije DILAVNI,koje daje sve od sebe da okupi sto veci broj clanova,a naravno pohvale za lica nase opstine koja im omogucuje i daje podrsku u njihovom radu....CESTITAM...
MajkaMaca is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
posebne, potrebe, vrednosti


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Promocija Kulturnih Vrednosti Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 11-12-2008 16:29


All times are GMT +2. The time now is 01:19. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)