SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Sela oko naseg grada sela oko sjenice i na putu do sjenice...

Reply
Old 23-10-2007   #101
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Riki kad ti dodje asfalt pred kucu pricacemo ovamo.......
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 23-10-2007   #102
MajkaMaca
Registrovan
Domaćin
 
MajkaMaca's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Godine: 64
Posts: 3,894
Default

[quote="riki"]haha pa eto resko je iz zvala pa se nehuja jes da je dijete sa asfalta hahah

eso zna kao i mnogi od vas da pola onog sto kazem je u sali zato nemoze da nikog pogodi



E, da te ljetos nisam upoznala,imala bih drugacije misljenje...al sad....
MajkaMaca is offline   Reply With Quote
Old 23-10-2007   #103
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Quote:
haha pa eto resko je iz zvala pa se nehuja jes da je dijete sa asfalta hahah
Sutnja-odobrenje!!!!

Prije ce bit' da se ponosi time!!!!
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 23-10-2007   #104
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Uhhhh,pravo da vam kazem nisam uopste ocekivao da ce tema krenuti ovim pravcem.

Istina,Cile je od ukljucenja u ovu temu gadjao topom preko brda... i pogodio me.

Ipak slazem se sa @Atkom da ova prica ne vodi nikud,ali sam morao da odreagujem s obzirom da je u pitanju bila jos jedna u nizu podela koje svakodnevno dozivljavamo.

Onomat oko IZ,nedavno u vezi vehabija,malo prije vehabija bila je rasprava oko izbora,par meseci pred izbore bila je frka oko Ustava,nesto prije donosenja Ustava odvojila se Crna Gora a sa njom i dobar deo Sandzaka....pa stvarno dokle vise???

E onda,u citavoj toj gunguli,naleti Cile sa svojim gospodskim porijeklom i onako sa visine rijesi sve nase dileme i probleme tako sto kompletnu krivicu,za stanje u Sjenici,svali na nas seljake.

Pa stani malo covece HEEEJ!!!Jel' to dozivotni autoritet dobijaju ljudi samo zato sto su igrom slucaja rodjeni u Mahmutovica ili Hodzica mahali?

A nas ostale moze da gazi,vrijedja i optuzuje,samo zato sto mi nismo imali "srece" da se rodimo u tim mahalama???

I jos mu smeta moja kravata.

Ma mislim stvaaarno!!!
  Reply With Quote
Old 23-10-2007   #105
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by riki
haha pa eto resko je iz zvala pa se nehuja jes da je dijete sa asfalta hahah

eso zna kao i mnogi od vas da pola onog sto kazem je u sali zato nemoze da nikog pogodi

ovde smo da se druzimo salimo nasmijemo a ne d ase prepucavamo

volim sto sam crevar hahahha a tek sto je za meze iznutrica dobra hahahha


OBRNI VIDE sve mi ye...

e,ti si stvarno ona stra ploca isfasana(*@36310)

100 godina jedna te ista,dje si - dj ei lani...



*-rekao...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007   #106
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by supergirl
Quote:
haha pa eto resko je iz zvala pa se nehuja jes da je dijete sa asfalta hahah
Sutnja-odobrenje!!!!

Prije ce bit' da se ponosi time!!!!


nisam cutao niti bilo sta odobravao,samo necu da raspravljam sa njim,pa on kad padne kisa ide sa cizmama do josanice,pa se tu prezuje,i da se ja sa njim sad prepirem,ma nema sanse..



Cile prepravljeno je Cosovic u Cesovic,hvala na ukazanoj greski..



da se nadovezem na temu,meni je nebitno ko je gde rodjen,ali sto se saobracaja u sjenici tice(struka), poznaje se ko je rodjen i porastao u grad a ko na selo,mogao bih navesti milion primera ali spava mi se ........
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007   #107
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

pa on kad padne kisa ide sa cizmama do josanice,pa se tu prezuje,i da se ja sa njim sad prepirem,ma nema sanse..

hahaha

naravno jel ti krivo sto ti nemas gumenjake ko ja joj meraka brate kad ih izujem kod josanice haha

secam se jednom zove me resko kaze donesi mi cizme trebaju mu pitam ga sta ce ti brate kaze kod mene poplava

ja mislim zeza me kad odem i vidim ne da mu trebaju cizme no camac kad padne prva kisa haha

joj meraka kad ti kuca nije u ravnici hahhahaha

drago mi je za majku macu sto stvarno sad zna da se ja nesvadjam nisakim i da sve komentarisem kroz salu haha

milo mi je da si prepravio za prezime nemojte da mu se ljutite za to nama generacijski prepisivanje nije islo od ruke haha nismo imali od koga d aprepisemo haha
__________________
da se zdravo pojede i popije sve ostalo je prolazno
riki is offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007   #108
xineohp
Gost
 
Posts: n/a
Default

Da i ja stavim tacku na ovu raspravu.Nije mi bila namera da produbljujem jaz medu nama.Ali se izvodi zakljucak da su se samnom konfrotirali ljudi koji su se nasli u opredeljenju seljaka.Ja nisam nikoga direktno prozvao.Sam STRANAC kaze da je glasao prdsednika E.Z. iz njegovih razloga koje je iznio u svom postu.A 36310 je "zadivio" majkamacu i stranca prepisujuci sve " moje karakteristike" sa interneta, i pokazao him kolika je " intelegencija".Ja mozda volim svoj narod vise od ikoga bas iz razloga sto sam 15 godina odsutan.A sto sam napisao ono kako u Americi se svi medusobno "postuju" u gradanskoj drzavi je bas taj SVAKO IMA SVOJE MESTO U JEDNOJ ZAJEDNICI.



SELAM SVIMA
  Reply With Quote
Old 24-10-2007   #109
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Cile,Svako ima svoje mesto u jednoj zajednici i to je fakat,ali ne na nacin koji ti zelis da nam predstavis.Podela je bilo i uvijek ce ih biti ali treba da znas da je uvijek bilo i onih koji su se borili za jednakost i ravnopravnost medju ljudima.Novija istorija Amerike je rezultat jedne takve borbe.

Sto se mene licno tice jedinu podelu koju priznajem je ona po kojoj nas Uzviseni Bog dijeli a to je da "najbolje mesto kod njega zauzimaju ljudi koji ga se najvise boje(gde je strah pretvoren u najvisi oblik postovanja).

Po principu "iskljucivosti" najgore mesto pripada onima koji nemaju respekta prema Bozijem bicu.

Medjutim kako nama,obicnim smrtnicima,nije dostupan uvid u ove Bozije tajne,ja jedinu podelu medju ljudima vidim (i priznajem) na UMNE i na one koji to nisu.Sve ostale podele medju ljudima,koje vidimo,sa kojima se susrecemo i protiv kojih se borimo(ili ih podrzavamo) su rezultat ovih gore navedenih.

Sto se tice mog seljackog porijekla ono predstavlja fundamentalni deo mene kao coveka,a rezultira ga ponos na rodno mesto mojih predaka i svega onoga cime su me oni zaduzili,bilo kroz genetiku ili kroz vaspitanje koje sam od njih naslijedio.Otuda moja neiskompleksiranost u odnosu na ljude iz carsije koji su se cesto pozivali na svoje Gospotstvo svaki put kada bi ih neki "seljak" zatekao sa svojim stavovima ili nacinom razmisljanja.

Selam i tebi.
  Reply With Quote
Old 24-10-2007   #110
waga
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Dec 2005
Godine: 43
Posts: 296
Default

Hteli vi ili ne priznati moramo da niko od nas nije 100% gradsko djete svako od nas ima nekog sto potice sa sela,ne znam zbog cega se tu treba stideti.?Ne znaci ako si iz grada da si vrednija i pametnija osoba.
waga is offline   Reply With Quote
Old 24-10-2007   #111
feksem
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Feb 2007
Location: Bihać
Godine: 59
Posts: 77
Default

Quote:
Originally Posted by 36310

Medjutim kako nama,obicnim smrtnicima,nije dostupan uvid u ove Bozije tajne,ja jedinu podelu medju ljudima vidim (i priznajem) na UMNE i na one koji to nisu.Sve ostale podele medju ljudima,koje vidimo,sa kojima se susrecemo i protiv kojih se borimo(ili ih podrzavamo) su rezultat ovih gore navedenih.
U potpunosti se slažem sa ovim!Ako čovjek koji živi u Americi toliko dugo nije do sad progledao,šta onda reći za ljude koji nisu mrdnuli iz Sjenice,a diče se svojim "građanskim porijeklom"?
feksem is offline   Reply With Quote
Old 25-10-2007   #112
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Quote:
Hteli vi ili ne priznati moramo da niko od nas nije 100% gradsko djete svako od nas ima nekog sto potice sa sela
Riki,ja ponosna seljanka,ti jos ponosniji crevar,a kako to da mi,skoro nedje, onako potpuno nepoznat do tad,pridje i rece:"Ja sam ti Dajo!"? Jesam li to i ja crevarka,ili si ti....hm.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 25-10-2007   #113
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Hahhahahahahahahaha

Nemoj ga provaljivat pred narodom.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 25-10-2007   #114
MajkaMaca
Registrovan
Domaćin
 
MajkaMaca's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Godine: 64
Posts: 3,894
Default

Quote:
Originally Posted by xineohp
Da i ja stavim tacku na ovu raspravu.Nije mi bila namera da produbljujem jaz medu nama.Ali se izvodi zakljucak da su se samnom konfrotirali ljudi koji su se nasli u opredeljenju seljaka.Ja nisam nikoga direktno prozvao.Sam STRANAC kaze da je glasao prdsednika E.Z. iz njegovih razloga koje je iznio u svom postu.A 36310 je "zadivio" majkamacu i stranca prepisujuci sve " moje karakteristike" sa interneta, i pokazao him kolika je " intelegencija".Ja mozda volim svoj narod vise od ikoga bas iz razloga sto sam 15 godina odsutan.A sto sam napisao ono kako u Americi se svi medusobno "postuju" u gradanskoj drzavi je bas taj SVAKO IMA SVOJE MESTO U JEDNOJ ZAJEDNICI.



SELAM SVIMA


Selam i tebi

mozda si u pravu da smo stranac i ja seljaci, ali nisam mu se divila sa te "seljacke" strane,no vidjoh PAMET kod tog coveka..

seljak biti je lako:radis na svoje,smrdis na baljagu,prevoz su ti konji ,nosis opanke...sto zaradis tvoje je zaradjeno i samo zaradjeno,a i nemas istoriju...no sta li je sa AGAMA..kako li oni dodjose do agaluka i pasaluka i to na asvaltu....kako sve to oni zaradise???????
MajkaMaca is offline   Reply With Quote
Old 25-10-2007   #115
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

hahah ti si polu crevarka hahahahha

proveri me slobodno pred narodom nelibim se ja haha

haj sto volim iznutricu za meze jos kad ej res pecena
riki is offline   Reply With Quote
Old 25-10-2007   #116
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Eto MajkaMaca hvali 36310 sto je napisao da xineohp da ima predrasude prema seljacima a sada sama pokazuje da ima predrasude prema gradjanima.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 25-10-2007   #117
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

haha nezameram joj imalo se moglo se prodavali smo brasno smrk i tada haha
riki is offline   Reply With Quote
Old 25-10-2007   #118
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

super,izgladili smo odnose,

nema vise nepoznanica,

i shvatili da moramo se okrenuti jedni drugima

pa mo ko,i ma odakle bili...

zivot je suvise kratak da bi se trosio

na ovakve besmislice...

ko moze sa nekim neka bude,

ko ne moze neka trazi sta mu odgovara i svi cemo

biti zadovoljni...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 25-10-2007   #119
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Ma,znamo mi to sve, al' nekako...
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 26-10-2007   #120
xineohp
Gost
 
Posts: n/a
Default

Selam i tebi

mozda si u pravu da smo stranac i ja seljaci, ali nisam mu se divila sa te "seljacke" strane,no vidjoh PAMET kod tog coveka..

seljak biti je lako:radis na svoje,smrdis na baljagu,prevoz su ti konji ,nosis opanke...sto zaradis tvoje je zaradjeno i samo zaradjeno,a i nemas istoriju...no sta li je sa AGAMA..kako li oni dodjose do agaluka i pasaluka i to na asvaltu....kako sve to oni zaradise???????[/quote]



Ja stavih tacku na ovu temu. Ali me vucete za jezik, pa samo kratko.Ja nigde nisam u ranijim postovima napisao da su seljaci oni koji smrde na baljagu,prevoze se konjima, i nose opanke.Isto tako nisam napisao da su svi gradani oni koji hode Sjenickim asfaltom.Nemoj te mi to pripisivati.Seljaka kao i gradana ima sto bi nas narod rekao " od hiljadu ruku ".Asto se tice kako su AGE dosle do svojih imanja i kako su ostali bez njih je kasno tebi objasnjavati vec si iz skole davno izasla.Zapitaj se ciji su cairi i imanja bili od RADISICA BRDA pa do BORICA.Cija je imovina oduzimana za vrijeme komunista. Gde su zavrsili prvi Sjenicki automobili 1945 godine i od koga su oduzeti.Ti AGE i BEGOVI nisu dobijali te titule iz tadasnje SRBIJE nego iz TURSKE raspitaj se malo od koga su oduzete knjige da bi se osnovala tadasnja i sadasnja BIBLIOTEKA. Koliko je Sjenicaka bilo pismeno tada koliko hi je bilo sa visim skolama i fakultetima.Kako to da se za te AGE za koje ti sumljas znalo i u ISTAMBOLU, itd,itd.Vidim koliko znas o Sjenici.Isto kao da je ona nastala 1945 od kako ste poceli SILAZIT. I zadnje ja moga komsiju STRANCA ( ENSARA) nisam nazvao seljakom, znam ga od kad je bio mali a znam mu i familiju sa kojom je moja porodica vrlo bliska, i nikada ponavljam nikada ih nisam smatrao za drugo vec dobim i cestitim ljudima.
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
bosnjaka, danasnjih, porijeklo, srba


Currently Active Users Viewing This Thread: 11 (0 members and 11 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Zastupljenost Bosnjaka u drzavnim institucijama u Sjenici mirsad Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 11 19-04-2006 18:16


All times are GMT +2. The time now is 14:07. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)